Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

uszczelka pod rotor


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 02 styczeń 2012 - 23:30

Witam nie wiem jakim cudem, ale w Stradicu 4000 FG rozpuściła mi się uszczelka pod rotor! Została tylko czarna maź. Ma ktoś jakiś patent na zamiennik ? Zdarzyło się Wam coś takiego ?

#2 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 03 styczeń 2012 - 07:20

Hej,
uszczelka w moich dwóch stellach '98 też się rozpadła i po usunięciu jej marnych szczątków kręciołki dalej śmigają beż zarzutu :D

nie wiem jak wygląda uszczelka w stradicu ale mefisto ma taką pasującą do stelli czy tp JDM, zadzwoń i poporś o fotki,może będzie pasowała.

pozdrawiam

#3 ONLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 03 styczeń 2012 - 17:57

te uszczelki są uniwersalne.kręcki smigaja bez nich oki ale w deszcz woda spływa po korpusie prosto na koło zębate więc albo uszczelka albo na ryby tylko władna pogodę :mellow:

#4 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15611 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 styczeń 2012 - 01:19

Ciekawe, dlaczego sie rozpuszczają. Ma młynki Shimano które maja więcej niż 10 lat (TP XT, Stradic FG i SuperX 4000GT i jeszcze dwa nizszej klasy by sie znalazły) i uszczelki jak nowe.
Może łowienie w zasolonej lub mocno zanieczyszczonej wodzie tak wpływaja na uszczelki wodzie????
Ciekawe.


#5 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 05 styczeń 2012 - 08:12

Jezu, o jakich uszczelkach piszecie? One są we wszystkich stradickach, czy tylko w wybranych :D? Mam FI i mam dwa perłowe z lat ~97 i nic takiego nie kojarzę.
Jak sie rozpuściła? Przyszło mi do głowy - albo smar czy inny WD 40 albo repelent przeciwko komarom (to gówno rozpuściło mi okulary, pasek od zegarka i dobrało sie do rączki jednego z kołowrotków).

#6 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 05 styczeń 2012 - 09:22

Hej...te uszczelki są z róznej gumy...nie wszystkie jednak sie rozpuszczają...miałem wiele kręćków, które miały uszczelkę w stanie idealnym...oczywiście mam takie uszczelki nowe w domu, ale nie pamietam ile one kosztują tak z głowy...:D


#7 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 styczeń 2012 - 09:50

Mefi chyba po 16zeta :D

#8 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 05 styczeń 2012 - 13:14

Uszczelka w Stradicu X 2500 GTM jest i jest w idealnym stanie. Natomiast w Stardicu FG 4000 była lekko ropzuszczona 2 lata temu, rok teu jeszcze się trzymało to kupy, a teraz to już masakra jakaś. Musiałem ją patyczkiem do uszu usuwać, bo taka maź się zrobiła.

Mefisto, masz taką uszczelkę ?

#9 OFFLINE   euro666999

euro666999

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 styczeń 2012 - 18:53

posiadam stelle po kupnie używanego w japoni od razu go rozkręciłem i okazało się ze tez zrobiła się maź .. osunąłem
a w miejsce uszczelki nalozylem/naciągnąłem trochę mniejszy oring pasuje idealnie :
a tu film jak rozkręcałem kołowrotek :(polecam inne moje filmy)
n_order&list=UL

oraz zdjęcia w zalaczniku :

Załączone pliki



#10 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 26 styczeń 2012 - 19:06

Dzień dobry :wacko:

#11 OFFLINE   Marcel75

Marcel75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaosada nad Bugiem

Napisano 27 styczeń 2012 - 09:51

euro666999 oglądałem filmiki poco rozbierać łożysko jedno kierunkowe i się denerwować .Wystarczy całe bez rozbierania umyć w nafcie wysuszyć,Delikatnie naoliwić i jest O.K.

#12 ONLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 28 styczeń 2012 - 16:23

Warto rozbierać i oporówki nie rzadko wyciągałem z oporowego sporo piasku,wtedy samo przemywanie nie dało rady,różnego rodzaju iłki itd z czasem minimalnie zmniejszają średnicę wałeczków,a ta mała różnica w czasie mrozu jest dokuczliwa.zdarza się że oporowe się cofa,mam własnie na stanie super X 3000 z taka przypadłością jego łożysko już sporo przeszło,założone na testy od TP XTR nie stwarzało problemów,ale już oryginalne przy -8st.przepuszcza,nie jest to nagminne ale kręćka właściciel przez oporówke stracił kropka 50+

#13 OFFLINE   Marcel75

Marcel75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjaosada nad Bugiem

Napisano 28 styczeń 2012 - 16:39

Zgadzam się z Tobą w 100%, jeżeli przed smarowaniem kołowrotka łożysko oporowe przepuszcza często po rozkręceniu widzimy piach to, żeby to zrobić profesjonalnie trzeba rozkręcić, wyczyścić i przemyć. W ten czas jesteśmy pewni. Ale jeżeli przed smarowaniem, łożysko oporowe nie przepuszcza po rozkręceniu jest czyste. Nie kombinuje przemywam w nafcie, suszę i zakładam.

#14 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 28 styczeń 2012 - 17:13

Jasne że nie ma co przekombinowywać.Robić takie zabiegi aby było dobrze :D .