Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wieści ze Svartan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2005 - 08:44

Mam krótkie informacje od @Friko i @Gaddy znad rzeki Svartan.

Chłopaki piszą, że ze szczupakami ogólnie marnie.
@Friko złowił 84cm na Massa Juniora (podobno 4 razy walił w przynętę), @Gadda złowił 80cm na jakąś gumę.
Chłopaki przestawiają się całkowicie na okonie i białoryb (hehehehe :mellow: )
Pogoda śliczna, typowo sierpniowa i niestety nie sprzyja połowom.


#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 wrzesień 2005 - 09:10

No to źle! Muszę chyba im dać szkolenie z wytrwałości :D Złowił 84 cm i poddaje się ... oj ... musi być szkolenie!
Swoją drogą fajna informacja. Mówisz MM jr?

Pozdrawiam
Remek


#3 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2005 - 09:16

chyba chłopaki się nie przykładają :mellow: :mellow: :mellow:

wszystko rozumiem, ale muszą być tak strasznie zdesperowani - ten białoryb :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow:

#4 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2005 - 09:26

Tak, przydałoby się jakieś szkolenie z wytrwałości i cierpliwości (szacunku i respektu dla przyrody)...

Jeżeli ja bym tak podchodził do sprawy to już dawno zrezygnowałbym z wędkarstwa. Na szczęście polskie rzeki uczą godzenia się z porażkami, uczą szacunku do przyrody i dają jednak szansę na piękne przeżycia.


@Remas, to był MM Junior, a szczupły próbował go aż cztery razy na powierzchni. Podobno bardzo ekscytujący widok! :D

#5 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2005 - 09:32

a jak wygląda MM JUNIOR?
:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:
i jak nim się łowi?

#6 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2005 - 09:35

@Hunter,

MM Junior wygląda tak:
http://www.24.olsztyn.pl/salmo/modules.php?name=Content& pa=showpage&pid=33

Jest to powierzchniowy jerk typu walk the dog.

#7 OFFLINE   HUNTER

HUNTER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2005 - 09:39

dzięki rognis

jakoś nie mogłem przekonać sie do jego większego brata. ciekaw jestem jak spisuje sie to w polskich warunkach.
jaki kolor byś polecił gdybyś miał wybrać tylko jeden.
pojadę sobie do BASS'a i może kupię na sobotę.. :mellow:

#8 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2005 - 09:47

@Hunter,

nie ma sprawy.
Osobiście kupiłbym w kolorze LRR, SW lub GT ale nie wiem czy Juniora kupisz już w sklepie.

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 wrzesień 2005 - 09:55

Juniora nie kupisz jeszcze. A ja bym wybrał SNO :D
Chociaż ja swojego szczupaka na MM złowiłem na kolor ... LRR.
Pozdrawiam
Remek

#10 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 27 wrzesień 2005 - 21:14

A to ciekawe...kumple wrócili w zeszly weekend znad takiego malego jeziorka, które wyglada na typowo majowe - plytkie, szybko sie nagrzewa - a tu: 111cm, 4x 90, 80tek i okoni 40tek nie liczyl. Byl taki dzien, ze zlowili 80 ryb we dwóch. I to w piekna pogode. Nawet jak sie zalamala to dalej zarly.

#11 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 wrzesień 2005 - 08:36

Jezeli walil kilka razy i nie chcial sie zdecydowac to znaczy, ze byc moze trzeba pokombinowac z przynetami. Moze trzeba przeprosic sie z gumami i wahadlami i byc moze niekoniecznie musza one miec 15cm... ;)
Gumo

#12 OFFLINE   Marek

Marek

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 28 wrzesień 2005 - 13:23

Darek też już zaliczył 80-tkę. Na rippera 15 cm. Na mniejsze przynęty też łowią i jak dotąd złowili same mniejsze. Chyba też jakieś pstrągi planują.

pozdrawiam,

Marek

#13 OFFLINE   Marek

Marek

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 30 wrzesień 2005 - 08:27

Wg. kolejnych informacji Koledzy wczoraj łowili pstrągi tęczowe na leśnych jeziorkach. Darek wyjął dwa 1,2 i 1,6 kg na paprochy i żyłeczkę 0,16 mm
Dziś Friko złowił okonia 41 cm i 1,1 kg i................. wpadł do rzeki z pomostu



#14 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 wrzesień 2005 - 08:38

:lol:

#15 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 wrzesień 2005 - 10:07

Widzę, że @Friko zaliczył życiówkę okonia.
Gratulacje!
Mówiłem mu żeby jadąc na Svartan, przede wszystkim skoncentrował się na dużych okoniach... :D

#16 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 wrzesień 2005 - 10:12

gorące gratulacje dla naszego FRIKO

Ja myśle,że to tylko plotki o tym wpadnięciu... On pewnie miał takie branie tęczka, że TEN go po prostu zdjął z pomostu :lol:

Nauczka na przyszłość:
albo ni etrzymac tak mocno wędki
albo odpuścić lekko hamulec...

#17 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 30 wrzesień 2005 - 10:27

Szwecja na paprocha - profany

#18 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 wrzesień 2005 - 11:58

Cytuję: Darek na szwajcarskiego gnoma od Pitta trafił 80 na rzece - jechał jak metrowa na szkierach (na plecionce 0,10).

Remek

#19 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 30 wrzesień 2005 - 17:14

co kraj to obyczaj :mellow:
najwazniejsze, ze ten szwedzki szczupak 'swiss made' byl B) :mellow:

#20 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 październik 2005 - 09:50

@all

trening z wytrwalosci piszecie... pewnie by sie przydal, a dodam ze na Svartan bylby to ciezki trening

Rzeka Darkowi przypominala Krutynie, mi Liwiec w gornym biegu. Bardzo zroznicowana - od calkowicie zarosnietych fragmentow, po ktorych z trudem mozna bylo przepchnac sie ladzia (albo nie mozna bylo) po glebokie do ok 4m rynny przy prostkach.

W rzece byly ogromne ilosci drobnej plotki, klenia, jelca - wiekszych egzemplarzy tych gatunków niestety nie zidentyfikowalismy, pomimo obserwacji rzeki w róznych porach doby (wczesny swit, noc). Jelce i niewielkie niestety klenie zajdle atakowaly slodka bulke rzucana na powierzchnie wody.

Drapiezniki w rzece byly stosunkowo liczne, ale niewielkich rozmiarów. Jezeli chodzi o szczupaka do mniejszych woblerow i gum wychodzily 35-40cm pistolety. Do sliedra 10 przez caly dzien czesania wody mozna bylo w tej sytuacji nie zaliczyc nawet wyjscia.

Szczupaka 84cm zlowilem na MaasMaraudera Juniora (13cm) w kolorze LRR w mozna powiedziec skwarne popoludnie. Ok 16 poszedlem porzucac z pomostu na mocno zarosniete rozlewisko w okolicach osrodka. Rozlewisko o szerokosci ok 35metrow bylo zarosniete rozslinnoscia do samego lustra wody, tak ze jedyna przyneta jaka mozna bylo w tych warunkach prowadzic byla przyneta powierzchniowa. Ryba zaatakowala w pierwszym rzucie, ale nie trafila. Ponowila atak w tym samym miejscu w drugim rzucie, i znowy nie trafila. Po trzecim rzucie w to samo miejsce obok przynety nad wode wystrzelil w calosci szczupak ok 80cm - byl to niezapomniany widok - wiszaca w powietrzu wygieta w luk ryba a dokladnie pod nia zygzakujacy na powierzchni wody maas... po tych wyjsciach szczupak sie zmeczyl, chociaz w czwartym rzucie postanowilem dac mu szanse i prowadzilem przynete bardzo powoli, prawie po linii prostej. Postanowilem i ja troche odczekac. W piatym rzucie przynete prowadzilem normalnie, agresywanie. Szczupak ponowil atak i tym razem trafil. Z zacieciem czekalem do momentu az poczulem rybe na kiju. Potem byl silowy hol do pomostu, poprzez morze roslinnosci wodnej. Na sczczescie na rozemeijerze do 120 gram i plecionce 30 lb taki hol mozna wykonac. Po zmierzeniu szczupak mial 84 cm. Niestety okazalo sie ze dosyc mocno rozgial nowa kotwice stosowana przez Salmo - zdaje sie Eagle Claw.

Pod koniec pobytu przeszedl front atmosferyczny i znacznie sie ochlodzilo. Draopiezniki zaczely gryzc. W piatek rano, w drugim rzucie na pozyczony od Darka zestaw castingowy (st.croix 6.6 do 21 gram, daiwa procaster) na 3-calowego mannsa na glowce 20gram udalo mi sie zlowic okonia 41cm. Przy wprowadzaniu ryby do podbieraka Darka dalem nieopatrznie krok do tylu i... wyladowalem w wodzie. Zapomnialem ze platforma pomostu miala ksztalt trojkata, a w zasadzie trapezu, zwezajacego sie w kierynku brzegu.... :o Zdjecia okonia przesle @remkowi, moze przyklei je pod postem.

Jeszcze jedno: na promie spotkalismy ekipe Salmo oraz innych polskich zawodnikow plynacych na zawody w Vastervik. Bylo to dla mnie pierwsze takie spotkanie i musze powiedziec iz wypadlo bardzo milo. Okazalo sie iz nasze wdkarskie tuzy to bardzo mili i chetnie dzielacy sie wiedza ludzie. Szczegolnie chcialbym podziekowac Piotrowi Piskorskiemu za rady dotyczace lowienia na powierzchniowce oraz p. Rajmundowi Litwińskiemu za tip dotyczący lowienia na gumę na Svartan!

Pozdrawiam





Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych