Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

W Lubelskim łowimy bez zadziorów ...


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 09 styczeń 2012 - 16:45

... o czym zapomniaÅ‚ jeden z przyjezdnych wÄ™dkarzy. ZostaÅ‚ skontrolowany przez SSR i stwierdzono, Åźe jego przynÄ™ta posiada nie przygiÄ™te/nie usuniÄ™te zadziory, co jest niedozwolone. Zezwolenie na poÅ‚ÃÅ‚w w tym roku zostaÅ‚o mu zabrane. Zostanie mu oddane w 2013 roku.
Å»enada jest tym wiÄ™ksza, Åźe jest to osoba produkujÄ…ca przynÄ™ty wÄ™dkarskie gÅ‚oszÄ…ca etyczne zasady poÅ‚owu. Wydaje mi siÄ™, Åźe po tym fakcie nigdy wiÄ™cej do nas nie przyjedzie. Chyba, Åźe w przeprosiny.

Specjalnie nie podaje nazwy firmy i danych osobowych, bo ten przypadek traktujÄ™ jako przestrogÄ™ dla innych i dowÃÅ‚d na to, Åźe w Lubelskim dba siÄ™ o wody gÃÅ‚rskie i nie daje siÄ™ ÅźÃÅ‚Å‚tych kartek za Å‚amanie przepisÃÅ‚w. StraÅźnicy sÄ… stanowczy i nie przepuszczÄ… nikomu, bo wiedzÄ… ile ich pracy kosztuje dbanie o wody.

Przy okazji przypominam o podbierakach i wpisach do rejestrÃÅ‚w

#2 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4456 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 11:45

Å»enada jest tym wiÄ™ksza, Åźe jest to osoba produkujÄ…ca przynÄ™ty wÄ™dkarskie gÅ‚oszÄ…ca etyczne zasady poÅ‚owu. Wydaje mi siÄ™, Åźe po tym fakcie nigdy wiÄ™cej do nas nie przyjedzie. Chyba, Åźe w przeprosiny.



ChociaÅź lubelskie pstrÄ…gi odetchnÄ… trochÄ™ od kotwic... Regulamin jest rÃÅ‚wny dla wszystkich nawet celebrytÃÅ‚w polskiego pstrÄ…garstwa jak CF...

Bujo

#3 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 10 styczeń 2012 - 12:12

Å»enada jest tym wiÄ™ksza, Åźe jest to osoba produkujÄ…ca przynÄ™ty wÄ™dkarskie gÅ‚oszÄ…ca etyczne zasady poÅ‚owu. Wydaje mi siÄ™, Åźe po tym fakcie nigdy wiÄ™cej do nas nie przyjedzie. Chyba, Åźe w przeprosiny.




do producenta mu daleko to tylko dystrybutor.......

#4 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 10 styczeń 2012 - 12:22

Wiem jaka byÅ‚a rozmowa miÄ™dzy tym zadziornym zadziorowcem a straÅźnikiem. Mam nadziejÄ™ Åźe typ nie zawita w moje strony bo zawiÃÅ‚dÅ‚ zaufanie kilku osÃÅ‚b. Brak zasad i honoru to dla mnie zero.

#5 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 10 styczeń 2012 - 12:30

Bassy najwaÅźniejsze dla niego Åźe przeÅźyÅ‚ spotkanie z Waszymi StraÅźnikami :lol: :lol: :lol: .
No cÃÅ‚Åź kaÅźdemu siÄ™ moÅźe przytrafić, Åźe zaÅ‚oÅźy nie tego woblera ;)

#6 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 10 styczeń 2012 - 12:37

Bassy najwaÅźniejsze dla niego Åźe przeÅźyÅ‚ spotkanie z Waszymi StraÅźnikami :lol: :lol: :lol: .
No cÃÅ‚Åź kaÅźdemu siÄ™ moÅźe przytrafić, Åźe zaÅ‚oÅźy nie tego woblera ;)



i tak 3 razy ?



#7 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 10 styczeń 2012 - 12:47

Jozi pamietaj - jak siÄ™ nie zna szczegÃÅ‚Å‚ow to nie powinno sie wypowiadać - tak jakby siÄ™ je znaÅ‚o :D I nie nabijaj siÄ™ ze straÅźnikÃÅ‚w ( chyba Åźe to Åźart) bo sÄ… teÅź wÄ™dkarzami i przy okazji tÄ™pienia idiotÃÅ‚w czujÄ… siÄ™ jakby broniliswojej rzeki - dziwisz siÄ™ temu ?

#8 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 10 styczeń 2012 - 12:53

Bassy spoko, wiesz Åźe to Åźart :lol:.
Luz ja teÅź byÅ‚em straÅźnikiem wiem z czym to siÄ™ je :D .
Nie jest to Å‚atwy chleb jak musisz kumpla zjechać, miaÅ‚em takie przypadki, Åźe jeszcze milicjanci dawali sÅ‚uÅźbowe legitymacje do rÄ™ki jak chciaÅ‚em im wniosek robić do kolegium d/s wykroczeÅ„ ;) .

#9 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4456 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 13:07

Lubelscy straÅźnicy podobnie jak inni wÄ™dkarze sÄ… bardzo mili i uczynni. NajwaÅźniejsze by być w porzÄ…dku, mieć zezwolenie, podbierak i kotwiczki bezzadziorowe i wszystko gra. No i nie zabierać ryb do termosÃÅ‚w czy kitrać w woderach...

Bujo ;)

#10 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 styczeń 2012 - 13:22

Specjalnie nie podaje nazwy firmy i danych osobowych



I tego wÅ‚aÅ›nie nie rozumiem, jak siÄ™ mÃÅ‚wi A to siÄ™ mÃÅ‚wi i B, albo siedzi cicho.

Czy chodzi o Remika z Corony Fishing / Fishing Test etc ?

Z tego co kojarzÄ™ ma konto u nas na portalu wiÄ™c moÅźe siÄ™ odniesie :unsure:


#11 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 10 styczeń 2012 - 13:26

Bassy spoko, wiesz Åźe to Åźart :lol:.
Luz ja teÅź byÅ‚em straÅźnikiem wiem z czym to siÄ™ je :D .
Nie jest to Å‚atwy chleb jak musisz kumpla zjechać, miaÅ‚em takie przypadki, Åźe jeszcze milicjanci dawali sÅ‚uÅźbowe legitymacje do rÄ™ki jak chciaÅ‚em im wniosek robić do kolegium d/s wykroczeÅ„ ;) .

Lajcik Jozi :D

#12 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 10 styczeń 2012 - 13:34

Bassy jak kaÅźdy milicjant zawsze byÅ‚ Wielki DÅźolo tak temu podczas kontroli jak powiedziaÅ‚em Åźe za krÃÅ‚tkie sandacze robiÄ™ mu wniosek do kolegium to majtki miaÅ‚ pewnie mokre a telepaÅ‚ siÄ™ aÅź siÄ™ obawialiÅ›my z kumplem Åźeby nam jeszcze nie zjechaÅ‚ :lol: :lol:.
DaÅ‚ legitymacjÄ™ sÅ‚uÅźbowÄ… do rÄ™ki na dowÃÅ‚d, Åźe jest milicjantem i po takim wniosku miaÅ‚by awans zamkniÄ™ty na jakiÅ› czas, premii nie widziaÅ‚, ale chÅ‚opu z kumplem odpuÅ›ciliÅ›my :mellow:.

#13 OFFLINE   Jerzy Kowalski

Jerzy Kowalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 13:52

... o czym zapomniaÅ‚ jeden z przyjezdnych wÄ™dkarzy. ZostaÅ‚ skontrolowany przez SSR i stwierdzono, Åźe jego przynÄ™ta posiada nie przygiÄ™te/nie usuniÄ™te zadziory, co jest niedozwolone. Zezwolenie na poÅ‚ÃÅ‚w w tym roku zostaÅ‚o mu zabrane. Zostanie mu oddane w 2013 roku.
Å»enada jest tym wiÄ™ksza, Åźe jest to osoba produkujÄ…ca przynÄ™ty wÄ™dkarskie gÅ‚oszÄ…ca etyczne zasady poÅ‚owu. Wydaje mi siÄ™, Åźe po tym fakcie nigdy wiÄ™cej do nas nie przyjedzie. Chyba, Åźe w przeprosiny.

Specjalnie nie podaje nazwy firmy i danych osobowych, bo ten przypadek traktujÄ™ jako przestrogÄ™ dla innych i dowÃÅ‚d na to, Åźe w Lubelskim dba siÄ™ o wody gÃÅ‚rskie i nie daje siÄ™ ÅźÃÅ‚Å‚tych kartek za Å‚amanie przepisÃÅ‚w. StraÅźnicy sÄ… stanowczy i nie przepuszczÄ… nikomu, bo wiedzÄ… ile ich pracy kosztuje dbanie o wody.

Przy okazji przypominam o podbierakach i wpisach do rejestrÃÅ‚w


Szanowny STREMER'ze,

Jaki jest ciÄ…g dalszy tego zdarzenia?

Pozdrawiam serdecznie

Jerzy Kowalski

Art. 27a.
1. Kto:
(...)
2) dokonując amatorskiego połowu ryb:
a) nie posiada przy sobie karty wÄ™dkarskiej albo karty Å‚owiectwa podwodnego lub uÅźywa tej karty mimo sÄ…dowego orzeczenia o odebraniu karty Ä™dkarskiej lub karty Å‚owiectwa podwodnego,
B) nie posiada zezwolenia, o ktÃÅ‚rym mowa w art. 7 ust. 2, bÄ…dź nie stosuje
siÄ™ do warunkÃÅ‚w zezwolenia
lub nie prowadzi rejestru amatorskiego
poÅ‚owu ryb, jeÅźeli zezwolenie zobowiÄ…zuje do jego prowadzenia,
(...)
– podlega karze grzywny albo karze nagany.
(...)
3. W razie ukarania za wykroczenia określone w ust. 1, sąd orzeka o podaniu orzeczenia ukaraniu do publicznej wiadomości, na koszt ukaranego.
4. W razie ukarania za wykroczenia określone w ust. 1, sąd dodatkowo orzeka, odpowiednio:
1) na rzecz pokrzywdzonego:
a) obowiÄ…zek naprawienia szkody, na wniosek tego pokrzywdzonego, lub
B) uprawnionego do rybactwa nawiązkę w wysokości od pięciokrotnej do
dwudziestokrotnej wartości przywłaszczonych ryb;
2) przepadek rybackich narzÄ™dzi poÅ‚owowych i innych przedmiotÃÅ‚w, ktÃÅ‚re sÅ‚uÅźyÅ‚y lub byÅ‚y przeznaczone do popeÅ‚nienia wykroczenia, a takÅźe przedmiotÃÅ‚w pochodzÄ…cych bezpoÅ›rednio lub poÅ›rednio z wykroczenia, na rzecz uprawnionego do rybactwa;
3) trwaÅ‚e odebranie karty wÄ™dkarskiej albo karty Å‚owiectwa podwodnego bÄ…dź jej przekazanie do depozytu sÄ…dowego na okres nie krÃÅ‚tszy niÅź 12 miesiÄ™cy, do czasu zÅ‚oÅźenia przez osobÄ™ ukaranÄ… ponownego egzaminu z wynikiem pozytywnym.
5. O orzeczeniu Å›rodka karnego, o ktÃÅ‚rym mowa w ust. 4 pkt 3, sÄ…d powiadamia wÅ‚aÅ›ciwy organ, upowaÅźniony do wydawania karty wÄ™dkarskiej albo karty Å‚owiectwa podwodnego.
6. Orzeczenie o przepadku, o ktÃÅ‚rym mowa w ust. 4 pkt 2, moÅźe dotyczyć rÃÅ‚wnieÅź przedmiotÃÅ‚w niestanowiÄ…cych wÅ‚asnoÅ›ci sprawcy.
7. Orzekanie w sprawach określonych w ust. 1 następuje w trybie przewidzianym rzepisami Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.


#14 OFFLINE   ssamer

ssamer

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 styczeń 2012 - 14:46

Panowie,
Od trzech lat, kiedy jestem goÅ›ciem na lubelskich wodach, wielokrotnie byÅ‚em kontrolowany przez StraÅź RybackÄ…. Nigdy Åźaden ze straÅźnikÃÅ‚w nie miaÅ‚ wÄ…tpliwoÅ›ci co do mojej uczciwoÅ›ci w stosunku do regulaminu dot. poÅ‚owu ryb. Niejednokrotnie kontrolowane byÅ‚y kotwice w moich przynÄ™tach, kontrolowany byÅ‚em za kaÅźdym razem bardzo szczegÃÅ‚Å‚owo – wraz z analizÄ… zawartoÅ›ci mojego plecaka.
Jak wielu z Was wie, w tym rÃÅ‚wnieÅź straÅźnicy, staraÅ‚em siÄ™ wspierać Wasze dziaÅ‚ania – rÃÅ‚wnieÅź i te majÄ…ce na celu zapobieganie kÅ‚usownictwa. Wiele razy kontaktowaÅ‚em siÄ™ ze straÅźnikami, wskazujÄ…c im miejsca, gdzie ja czy ktÃÅ‚ryÅ› z moich kolegÃÅ‚w, odnaleźliÅ›my Å›lady kÅ‚usownictwa lub prÃÅ‚by Å‚amania regulaminu. Specjalnie na rzecz pstrÄ…gowych rzek Lubelszczyzny uczestniczyÅ‚em w akcjach spoÅ‚ecznych majÄ…cych na celu rozpowszechnienie wiedzy nt. zapobiegania budowaniu szlakÃÅ‚w kajakowych, spiÄ™trzania wody, jak rÃÅ‚wnieÅź rzeczonych w temacie stosowania hakÃÅ‚w bezzadziorowych. DokÅ‚adnie tak samo jak wy przez wiele lat opiekowaÅ‚em siÄ™ lubuskimi rzekami pstrÄ…gowymi, gdzie dokÅ‚adnie w ten sam sposÃÅ‚b dbaÅ‚em o rzekÄ™, tarliska i pstrÄ…ga.
Jestem wÄ™dkarzem, ktÃÅ‚ry od wielu lat na terenie caÅ‚ej Polski i Europy z pasjÄ… i wielkÄ… miÅ‚oÅ›ciÄ… szuka pstrÄ…gÃÅ‚w potokowych. RzeczywiÅ›cie zdarzyÅ‚o siÄ™ tak, Åźe w miniony weekend straÅźnik spoÅ‚ecznej strazy rybackiej odebraÅ‚ mi licencjÄ™ za to, Åźe jeden z moich woblerÃÅ‚w posiadaÅ‚ niezagiÄ™te groty w kotwicach. Podczas kontroli straÅźnik SSR przejrzaÅ‚ caÅ‚Ä… zawartość moich pudeÅ‚ek z woblerami. Å»aden z pozostaÅ‚ych woblerÃÅ‚w z pudeÅ‚ka nie miaÅ‚ grotÃÅ‚w.
Nie Å‚owiÄ™ tylko na Bystrzycy i nie Å‚owiÄ™ tylko pstrÄ…gÃÅ‚w. I pewnie staÅ‚o siÄ™ tak, Åźe ten jeden wobler znalazÅ‚ siÄ™ na mojej wÄ™dce, Å‚amiÄ…c w ten sposÃÅ‚b regulamin.

Przykro mi Åźe tak siÄ™ staÅ‚o, bo zawsze staram siÄ™ postÄ™pować zgodnie z ustalonymi zasadami. Przykro mi, Åźe wypowiadane sÄ…dy dotykajÄ… bezpoÅ›rednio mojej osoby, jak i budowanego przez wiele lat honoru wÄ™dkarza.

Obecnie sprawa jest wyjaÅ›niana przez odpowiednie organy. OsobiÅ›cie przekazaÅ‚em informacje o sposobie kontroli oraz odebraniu zwolenia przez straÅź spoÅ‚ecznÄ… do PSR oraz do PZW okrÄ™g Mazowiecki / Lubelski. O wynikach postÄ™powania poinformujÄ™.


#15 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 styczeń 2012 - 15:18

skoro w sprawie jest prowadzone postÄ™powanie przez odpowiednie organy to wydaje mi siÄ™ iÅź do czasu zakoÅ„czenia tego postÄ™powania lepiej bÄ™dzie, jeÅ›li wÄ…tek bedzie zablokowany ; proszÄ™ zainteresowane strony o kontakt po zakoÅ„czeniu postÄ™powania, w celu odblokowania wÄ…tku i opisania jak sprawa siÄ™ zakoÅ„czyÅ‚a




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych