Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Warsztacik do kręcenia much...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 10 styczeń 2012 - 19:24

Witam

Chcę sobie zorganizować warsztacik do kręcenia much. Chodzi mi o szafkę, sekretarzyk lub inny stół roboczy z odpowiednio przemyślanymi szufladkami, stojaczkami, szpilkami na nici, uchwytami pod narzędzia. Zerkam na to co się proponuje w sklepach internetowych z dostępem od zaraz (Polska) i nic nie widzę co by mnie zachęciło. Ceny też nie są zbyt rajcowne, raczej drogo za to co oferują. Może ktoś z Was ma już przetarty szlak i będzie chętny podzielić się swoimi spostrzeżeniami, fotkami... Udało mi się skompletować w ciągu ostatnich kilku sezonów dobry zestaw narzędzi + imadło, materiałów też przybywa. Kosztowało mnie to sporo wyrzeczeń. Teraz czas na odpowiednie stanowisko robocze a zarazem azyl i miejsce odpoczynku, relaksu dla psyche po codziennej gonitwie. Kręcenie uspokaja... Ma to być drewniana estetyczna konstrukcja. Mogę zlecić wykonanie tylko do końca nie wiem jaką formę ma to przyjąć. Może Ktoś doradzi...
Preferuję drewno (dąb lub inne ciemne, trwałe)...
Myślałem jako dodatek o gablocie wykonanej w podobnym stylu pod kołowrotki muchowe, pudła z muchami. Koniecznie przeszklone, zamykane...
Mam ograniczone miejsce gdzie mogę się zainstalować z w/w mebelkami. Podstawą będzie już istniejące duże dębowe biurko.
Wolna powierzchnia blatu biurka to 80x60cm w górę bez ograniczeń. Podałem chyba wszystkie istotne informacje...

Z góry Dzięki za wszelkie sugestie...

#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 10 styczeń 2012 - 19:41

Gdybym miał robić dla siebie
Blat ok 60 x 80, zamykany, coś jak żaluzjowe zamknięcie w chlebakach., ale zostawiające ze 20cm blatu.
Na topie miejsca na tyle, by móc monitor od kompa postawić :mellow:
W zamknięciu materiałów część (mam koty), reszta - z boku w szufladach wysuwanych.

#3 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 10 styczeń 2012 - 20:03

Ta podana powierzchnia to czysto robocza, czyli miejsce na szafki, szufladki, szpilki na nici, dziury i obsadki na narzędzia. Teraz trzymam to w szufladzie biurka i pudłach metalowych po łakociach. Jest tego sporo... Biurko jest duże (robione na zamówienie pod stację graficzną) i kompy obok mają swoje miejsce. Wypadł z gry duży skaner płaski. Chcę to wykorzystać. Jak się uda będzie wszystko co istotne pod ręką. Ważna jest też gablota na młynki i pudła z muchami. Imadło będzie stało na blacie wysuwanym pod klawiaturę. Ten element roboczy już istnieje - spore lotnisko.

Może ktoś wstawi jakieś fotki z kącikiem do kręcenia...

#4 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 20:07

http://www.orvis.com...aspx?pf_id=1T1R

Lepiej i zapewne drożej się nie da :D Można by zlecić jakiemuś stolarzowi u nas :D

#5 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 10 styczeń 2012 - 20:18

Poniższy link z pewnością nie jest dokładnie tym, o co pytasz, ale być może zaadaptujesz sobie jakieś rozwiązania do własnego projektu: GFF - Build a Flexible Fly Tying Bench.

#6 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 10 styczeń 2012 - 20:19

Michał, fajne tylko to już jest stojący mebel. Na to miejsca nie mam. Ta góra jest ciekawa. O czymś taki myślałem. I za wielką wodą... Dostępne na zamówienie są u nas takie sprzęty - skrzynia: http://www.flyhouse....puj/warsztaciki

Tylko w ramach tej ceny powinienem tak sądzę zrobić coś pod wymiar. Ma ktoś namiary na inne stanowiska w necie, tak do podglądnięcia jako wzór.

@arhuku - to tylko fragment stanowiska, biorę to jako wzór dla kogoś kto będzie to robił. Pozostaje cała góra, szuflady, gablota. Brakuje mi wizji całości...

#7 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 20:22

Wujek google załatwia sprawę:

http://www.google.pl/search?q=fly+tying+bench&hl=pl& fhp=1&rlz=1C1SKPH_enPL384&site=webhp&prmd=imvns& amp;tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=zY8MT 4biHNDqOZPkqKcH&ved=0CDAQsAQ&biw=1440&bih=781

http://www.google.pl/search?q=fly+tying+bench&hl=pl& fhp=1&rlz=1C1SKPH_enPL384&site=webhp&prmd=imvns& amp;tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=zY8MT 4biHNDqOZPkqKcH&ved=0CDAQsAQ&biw=1440&bih=781#hl =pl&fhp=1&rlz=1C1SKPH_enPL384&site=webhp&tbm =isch&sa=1&q=fly+tying+work+center&pbx=1&oq= fly+tying+work+center&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=e &gs_upl=37310l40832l0l41096l18l17l0l12l12l2l315l770l2-2. 1l3l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=bea7babf8e9a1 7d7&biw=1440&bih=781

#8 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 10 styczeń 2012 - 20:29

Michał - STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ - DZIĘKI :D
Już widzę to czego szukałem...

#9 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 20:29

Ten mi się podoba :D



Załączone pliki

  • Załączony plik  Bench.jpg   51,54 KB   545 Ilość pobrań


#10 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 10 styczeń 2012 - 20:50

To jest fajne:



Pasuje do biurka które mam. Imadło stało by tylko na blacie biurka, reszta eksponatu jako wolna powierzchnia robocza.
Pytanie jak z ceną i dostępnością...

Załączone pliki

  • Załączony plik  bench.jpg   19,15 KB   533 Ilość pobrań


#11 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 21:08

Andrzej,

Mieszkasz w Pl nie UK. Idz do stolarza, pokaz projekt, wymiary i po sprawie :D :D :D Będzie na pewno taniej

#12 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 10 styczeń 2012 - 21:28

Zrobię tak, tylko czy trafię na fachowca. Poszukam w sklepach z tego typu meblami, może coś doradzą... Dzięki.

#13 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 21:37

Zrobię tak, tylko czy trafię na fachowca. Poszukam w sklepach z tego typu meblami, może coś doradzą... Dzięki.


Ktoś na flyfishingu robił proste modele, może by się pokusił o coś bardziej skomplikowanego? Poszukaj


#14 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 10 styczeń 2012 - 22:00

Już się szuka...

#15 OFFLINE   adiz1

adiz1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • Lokalizacjawoj. śląskie

Napisano 11 styczeń 2012 - 14:10

@Lady D - poszukaj kontaktu z Panem/Kol.Januszem Kitowskim z Zawiercia.
Poniżej link do tematu z przykładem jego realizacji:
http://fly-fishing.pl/forum/viewtopic.php?f=11&t=2394&am p;hilit=bench

#16 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 11 styczeń 2012 - 20:41

Dzięki Wszystkim za linki, adresy, pomoc w namierzaniu mebelka. Temat nie jest taki prosty. Kilka osób dłubiących w drewnie zdeklarowało się pomóc. Dębina odpada, podobno trudno dostać suchą dobrze sezonowaną no i cena... Rozwiązania sklejkowe raczej nie wchodzą w grę, pozostaje sosna i okleina. Co do formy - polskie złote rączki zrobią wszystko. Tak wynika z deklaracji pisemnych. Jeśli temat zostanie ruszony i powstanie konkretny mebel dam znać upamiętniając fotkami finał przedsięwzięcia. Na ten moment szukam w sklepach typu Ikea, Cepelia, inne branżowe. Może uda się coś zaadoptować...

#17 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 11 styczeń 2012 - 21:33

Andrzej,

Jak byś się zadeklarował parę miesięcy temu to bym wyciągnął jakiś stary dąb, w dodatku czarny z Bugu, tak musisz czekać do lata, później sezonowanie itd :D :D :D

#18 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 11 styczeń 2012 - 21:35

Suszenie - 7 lat. Tak mówią znawcy!


#19 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 styczeń 2012 - 06:27

Andrzej bez przesady, rób z sosny a później pomyśl o dobrej lakierobejcy.Jak masz biurko z dębu czy w kolorze dębu to kupujesz podobnego koloru lakierobejcę i problem z głowy :D.
Można zawsze lekkie próbki malowania zrobić i zobaczysz jaki kolor będzie pasował :D .

#20 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 12 styczeń 2012 - 09:28

Sosna to sosna i nigdy jak dąb wyglądać nie będzie :D .Jak ma to wszystko być igła i ze szlachetnego drewna to ja się mogę tego podjąć,może być nawet z hebanu jak chcesz :D,lakierowane lub w politurze.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych