Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

O niebezpieczeństwach dla ryb kładzionych na mokrej trawie ( wydzielone z wątku Pstrągi 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 11 styczeń 2012 - 10:53

Poprzednie zdjęcie zostało usunięte bo jak się okazało budziło bardzo negatywne emocje, szczególnie kilku forumowiczów z Wrocławia.

@Bujo, mógłbym wiedzieć, po kiego piszesz takie teksty?? :angry: Mało Ci na każdym kroku(media itd) wojny polsko-polskiej, że chcesz jeszcze takimi słowami tworzyć podziały na forum?? :unsure:

Nie wiem, kto zgłosił raport do tamtego zdjęcia(nieistotne), ale bardzo dobrze że to zrobił- sam czasem zgłaszałem zdjęcia ryb zakrwawionych, czy rzuconych na glebę. W tym przypadku nie zdążyłem, zresztą miałem nadzieję, że może sam zauważysz, że z tą fotką jest coś nie tak ;)

Widziałem tamto zdjęcie- Ryba piękna- Brawo!! Prezentacja? Hm.... Każde inne takie zdjęcie leci do kosza z adnotacją moderatora, że jest niezgodne z regulaminem i każdy obecny tutaj się z tym godzi. Takie są zasady i obowiązują one wszystkich- no, chyba, że kierownictwo ma własny kodeks...

Przecież na moderatorów użytkownicy patrzą szczególnie- są jakoby reprezentacją i kwiatem portalu. Dzielą się wiedzą i doświadczeniem. Są więc niejako na świeczniku. A tu nagle moderator zamieszcza zdjęcie w stylu delikatnie mówiąc niemile widzianym i jeszcze ma żal, że jakiś user zgłosił raport...

Hipotetyczna sytuacja:

Wchodzi sobie więc młody użytkownik, widzi jak cięte są zdjęcia niezgodne z regulaminem. Jeśli myśli jak większość z nas- cieszy się, że znalazł miejsce w sieci skupiających wędkarzy z jego światopoglądem. Za chwilę otwiera wątek i widzi zdjęcie takie samo, jak te wcześniejsze- pokasowane. Ale to wisi. Dlaczego? Bo zamieścił je moderator. Czyżby równi i równiejsi?? Co sobie taka osoba pomyśli??(nie znając ludzi i ich intencji, jak Ci, co są tu nie od dziś)


Wyżej wspomniana sytuacja na pewno może mieć miejsce i właśnie żeby czegoś takiego uniknąć, piszę te słowa. Może zabrzmi to górnolotnie, ale w trosce o ten portal. Bo jaką renomę może mieć miejsce, gdzie rządzi ktoś, kto wymaga od innych, a od siebie nie potrafi??

Jerkbait jest naprawdę fajnym miejscem. Dobrze by było, gdyby takim pozostało...

@Bujo, szczerze gratuluję pięknych ryb na otwarcie sezonu.

Pozdrawiam
Kamil Z.

#2 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 11 styczeń 2012 - 12:11

Kamil,

Widzę, ze ty jednak nie kumasz różnicy pomiędzy mokra trawa a wszystkim innym. Twój problem, czekaj siebie jeśli kiedyś takiego złowisz, aż Twój kolega podejdzie/podbiegnie i cyknie ci cala sesja i będziesz mógł z duma wkleić zapewne piękne zdjęcie na te czy inne forum. Nic mi do tego...

Bujo

#3 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 11 styczeń 2012 - 12:44

Bujo Ty też ciut nie kumasz o co chodzi, ryba jest piękna i wierzę że wróciła w bardzo dobrym stanie do wody,
faktem jest jednak to co pisze Kamil, niemal (bo nie jestem pewien czy nie przeoczyłem) wszystkie zdjęcia z rybą na glebie zostają usunięte i nikt się nie czepia
że zgłosił Wrocław, Zamość czy Trynidad i Tobago, ja podłoża nie macałem ani nie miał bym zamiaru prowadzić dochodzenia aczkolwiek wygląda to mało atrakcyjnie,
zasada jest prosta i pogrubił ją w regulaminie Remek ,,Jeżeli nie możemy zrobić dobrego zdjęcia to nie róbmy go wcale

Drugie zdjęcie jest natomiast superaśne i chyba każdy kto je widział sam uśmiechnął się od ucha do ucha ...

Pozdrawiam
Karol

#4 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 11 styczeń 2012 - 12:47

Bujo Ty też ciut nie kumasz o co chodzi, ryba jest piękna i wierzę że wróciła w bardzo dobrym stanie do wody,
faktem jest jednak to co pisze Kamil, niemal (bo nie jestem pewien czy nie przeoczyłem) wszystkie zdjęcia z rybą na glebie zostają usunięte i nikt się nie czepia
że zgłosił Wrocław, Zamość czy Trynidad i Tobago, ja podłoża nie macałem ani nie miał bym zamiaru prowadzić dochodzenia aczkolwiek wygląda to mało atrakcyjnie,
zasada jest prosta i pogrubił ją w regulaminie Remek ,,Jeżeli nie możemy zrobić dobrego zdjęcia to nie róbmy go wcale

Drugie zdjęcie jest natomiast superaśne i chyba każdy kto je widział sam uśmiechnął się od ucha do ucha ...

Pozdrawiam
Karol



Panek,

Idz chlupie na ryby, od paru miesięcy chyba już nie byleś....

Jak bym miał wykasować wszystkie zdjęcia na trawie z zeszłego roku to by mi dnia dzisiejszego nie starczyło.. Możesz zacząć od wątku Jazie 2012, gdzie jak na razie Ty czy Kamil pomimo swojej niewątpliwej forumowej czujności nic nie zgłaszaliście...

#5 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 11 styczeń 2012 - 13:13

Napiszę Ci priv, nie chce śmiecić wątku i rozmieniać go na drobne.
Jeśli uda mi się w tym roku złowić wymiarowego pstrąga i będę miał do dyspozycji aparat którym będę mógł go uwiecznić to obiecuje że to zrobię :D
ps. jazie klenie i bolenie to paskudne jest stworzenie, nie ciągnie mnie do tych ryb.

Pozdrawiam
Karol


Edit: ps. Bujo z tytułem wydzielonego wątku ciut nie trafiłeś, pasowało by bardziej ,,O estetyce zdjęć ryb kładzionych na mokrej trawie

#6 OFFLINE   fireblood

fireblood

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaBelgium
  • Imię:Robert

Napisano 11 styczeń 2012 - 15:41

Witam Panowie,nie widziałem poprzedniego zdjecia ale moze mi ktos wytłumaczyc czym jest gorsza mokra trawa od suchych dłoni wedkarza(nie raz na zdjeciach to widać).Co do Buja nie raz już łowilismy razem i gdyby chociaż połowa ludzi tak traktowała ryby po udanym holu było by dobrze.Pozdrowienia

#7 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 11 styczeń 2012 - 15:55

Witam Panowie,nie widziałem poprzedniego zdjecia ale moze mi ktos wytłumaczyc czym jest gorsza mokra trawa od suchych dłoni wedkarza(nie raz na zdjeciach to widać).Co do Buja nie raz już łowilismy razem i gdyby chociaż połowa ludzi tak traktowała ryby po udanym holu było by dobrze.Pozdrowienia


Tytuł wątku jest mylący. Nie o to tu chodzi. W wątku o pstrągach kolega @pitter , jeśli dobrze pamiętam, zamieścił fotkę pstrąga leżącego na trawie. I fotka została usunięta, no i oki ;) Ale stronę dalej @Bujo umieszcza fotkę swojego kapitalnego pstrąga również leżącego na trawie. No i tu kilku kolegów, w tym ja, troszkę złośliwie skomentowało ten fakt. I nie chodzi o to czy trawa była mokra czy sucha, czy jakiegoś wyjątkowego angielskiego gatunku ;) ale o to, że albo umieszczamy takie zdjęcia, albo nie. I nie ma znaczenia kto takie fotki wstawia, czy też nie wstawia B)

#8 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 11 styczeń 2012 - 15:59

Kolego janusz,tyle że różnica,bynajmniej dla mnie,pomiędzy obiema fotkami była znacząca.

Pstrąg Bujo leżał na świeżej,zielonej trawie,na dodatek mokrej co było widać po odcisku buta w błocie,natomiast pstrąg pitter'a nie dość że leżał na suchej (nie mokrej),to była to wyschnięta,sztywna trawa bardziej przypominająca trzcinę.

Oczywiście nikogo nie chcę tu bronić,wskazuję tylko różnicę jaką zauważyłem :D

Osobiście jak na rybach jestem sam,to wolę złapaną rybę położyć na trawie (oczywiście świeżej,miękkiej) niż tarmosić i gnieść ją w ręce a drugą operować aparatem,zawsze istnieje spore ryzyko że ryba,tym bardziej spora trzymana jedną ręką pod brzuch wyrwie się nam i poleci na glebę.

#9 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 11 styczeń 2012 - 16:06

No i właśnie dla tego by uniknąć tego typu dochodzeń po odcisku buta, trzeba popatrzeć na samą rybę która choć piękna to na tle trawy (nie zależnie jakiej) wygląda paskudnie :D
Tylko o to chodzi i dla tego właśnie jak napisałem wcześniej a zauważył również Janusz, uważam że tytuł jest mylący.

#10 OFFLINE   fireblood

fireblood

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaBelgium
  • Imię:Robert

Napisano 11 styczeń 2012 - 16:06

Mnie nie oto też chodziło,że to zdjecie cacy a to bee i,że ta ryba tego czy tamtego,ale ogólnie że zdjecia niektóre sa kasowane bo na trawie a inne z wedkarzem sa dobre pomimo ,że widac na fotce rybe która przeszła długa sesje zdjeciowa


#11 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 11 styczeń 2012 - 16:20

Widzisz Bujo, a mowił, nie jedź zimą na pstrągi, niech czekają do marca, pomarszcz freda jak cie nosi :lol: :lol: :lol:
Masz za swoje, policzyli ci podbródki :mellow:

#12 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 11 styczeń 2012 - 16:21

Każdy ma po części rację, faktem też jest, że rybom żadna sesja fotograficzna zapewne nie jest obojętna. Dlatego też większość z nas jeśli nie wszyscy, na tym forum staramy się tak robić aby takie sesje, jeśli już są, były jak najmniej stresujące, dla ryb oczywiście. Ale nie popadajmy w paranoje, bo dojdziemy do wniosku (słusznego zresztą), że samo złowienie i wyholowanie ryby jest dla niej również stresujące. Więc co ? Może zaprzestańmy łowienia lub pozdejmujmy haki czy kotwiczki z przynęt. Myślę, że chodzi o to by w dyskutowanej kwestii robić wszystko z głową i zdrowym rozsądkiem. ;)

#13 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 11 styczeń 2012 - 16:27

A może by zapytać Pana Pstrąga :mellow: czy mu to przeszkadza i którą trawkę wybiera, mokrą czy suchą. :lol: :lol: :lol:
A na poważnie to lepiej zdjęcia trzaskać oczami i przechowywać an twardym dyńsku B)


#14 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 11 styczeń 2012 - 16:37

Widywałem wiele zdjęć, ryba obklejona w trawie, piasku lub położona na dnie łodzi w jakimś syfie - jest beee i źle się na to patrzy, zdjęcie kolegi Bujo w niczym mi nie przeszkadzało i nie kulo w oczy. Tak samo zdjęcia kolegi Forecast w niczym mi nie przeszkadzają, rybki wyglądają ładnie, żywo, zdrowo na fotkach i jest git :D

#15 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 11 styczeń 2012 - 16:56

Widzę że na jerku paranoje nacierają kolejnymi falami.........

#16 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 11 styczeń 2012 - 17:09

Propozycja:
Zamknijcie ten temat bo do niczego nie prowadzi, jest źle zatytułowany, nikt nie trzyma się wątku, widać w jakim kierunku się rozwija i pewnie o nic więcej nie chodziło, więc niech każdy lepiej zamiast na siłę włazić komuś w dupkę sam złapie się za freda.
Poza tym zastanówcie się czy usuwamy wszystkie zdjęcia z trawy czy żadne, czy robimy dochodzenie gdzie kto odbił filca - to dopiero będzie paranoja:)

Bassy, a powiem Ci na ucho że jest w tym ukryty cel, może ludzie podrapią się po głowach i stwierdzą że sami w innych wątkach też przeginają


ps. chłopaki bo to nie ten okres żeby z ryb wracać uśmiechniętym, jeszcze pałka by odpadła
http://img440.imageshack.us/img440/5884/22435828.jpg



#17 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 11 styczeń 2012 - 17:13

Panek, ty się weź i ode mnie <_<
Proszę mnie w krucjatki w celu poprawienia świata nie wciągać :mellow:
;)

#18 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 11 styczeń 2012 - 17:17

a nawet jak bym próbował to i tak byś się nie dał ;) :mellow:
ale może chociaż temat wyślesz do śmietnika... ? :D

#19 OFFLINE   PiotrL70

PiotrL70

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:P.L

Napisano 11 styczeń 2012 - 17:55

Panowiue a ja proponuje isc na ryby .
po co te szarpaniny :(

poprostu nie fotografujmy ryb , i bedzie spokoj. i rybką moze to na lepsze wyjdzie .

Zakonczcie temat

Pozdrawiam i polamiania

#20 OFFLINE   PiotrL70

PiotrL70

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:P.L

Napisano 11 styczeń 2012 - 18:01

@Wedkarz87 napiasl
Pstrąg Bujo leżał na świeżej,zielonej trawie,na dodatek mokrej co było widać po odcisku buta w błocie,natomiast pstrąg pitter'a nie dość że leżał na suchej (nie mokrej),to była to wyschnięta,sztywna trawa bardziej przypominająca trzcinę.





kolego jak ty nie rozrozniasz trawy od trzciny do moje gratulacje :lol:

ale n ie oto chodzi , powiedz jaka jest roznica czy ryba jest w rekach czy na trawie (mokrej czy suchej)

to jest jakas paranoja :( popadamy w skrajnosci

lepiej zalozcie sobie wszyscy haki czy kotwice bezzadziorowe i to bedzie zdrowsze a najlepiej wogle przestanmy zbroic przynety w kotwice i haki :lol:

Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych