Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Torba na lustrzankę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tomek B.

Tomek B.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 12 styczeń 2012 - 20:43

Cześć!
Od wtorku jestem szczęśliwym (póki co ;)) posiadaczem cyfrowej lustrzanki Pentax K-r. Zastanawiam się nad kupnem torby do niej, takiej, żeby można było szybko dostać się do aparatu i drugiego obiektywu bez ściągania plecaka i wygrzebywania z mozołem aparatu. Zwłaszcza, że chcę to nosić na ryby (choć pewnie nie w każdych warunkach) i w górach. Z grzebania w internecie wyszła mi torba naramienno-biodrowa Lowepro Inverse 100/200 AW
http://products.lowepro.com/product/Inverse-200%20AW,2101.ht m
Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z ta torbą?

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 15 styczeń 2012 - 21:01

Kup raczej coś z serii flipside. Bardzo praktyczne. W następnym tygodniu mogę Tobie powiedzieć, która konkretnie - mój kolega już chyba połowę toreb lowepro przebadał :lol:

#3 OFFLINE   Tomek B.

Tomek B.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 15 styczeń 2012 - 21:11

Ale jak napisałem, plecak mam już z definicji wypełniony innymi klamotami. to znaczy kilka pudełek ripperów, główek, picie jedzenie, złowione ryby (?!). A flipside, slingshot to plecaki. A poza tym chcę mieć szybki dostęp do aparatu

#4 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 styczeń 2012 - 11:36

Żeby móc nosić ze sobą lustrzankę w każdych warunkach, polecam http://www.explorerc....pl/mod2214.php
Można do tego dokupić pasek na ramię, albo samemu coś zaimprowizować. To takie Peli tylko tańsze a równie dobre.

#5 OFFLINE   Tomek B.

Tomek B.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 17 styczeń 2012 - 21:41

Ty byś z TYM poszedł na ryby? W nadwiślański sajgon :huh:?

#6 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2012 - 08:44

Kupilem male Peli i....nawet na lodke tego nie biore. Jak dla mnie okazalo sie zupelnie niepraktyczne. Bardzo dobrze natomiast nada sie do wszelakich odmian transportu delikatnych akcesoriow.

Przez przypadek znalazlem rodzaj torby, ktora ma dno wykonane z PP (uksztaltowana miska z kolnierzem z 5cm) - moze stac w plytkiej wodzie.
Od gory gorzej (deszcz) ale szybko nie przemieknie (kilka warstw a mozna i wlozyc cos nieprzemakalnego)

Gumo

#7 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2012 - 15:15

Z tą skrzynką pływam kajakami w na prawdę różnych warunkach
https://picasaweb.google.com/mjasinski4/SzkolenieNaDunajcuIT orzeWWietrznicach#5615480827754566306
https://picasaweb.google.com/mjasinski4/SzkolenieNaDunajcuIT orzeWWietrznicach#5615482202449075218
https://picasaweb.google.com/mjasinski4/MajowkaZHabaziami201 1#5618366092262503362
https://picasaweb.google.com/mjasinski4/ZakonczenieSezonuLet niegoNadSkrwa#5666935470952399714

Jak na razie aparat w tej skrzynce bez szwanku znosi zatapianie, taplanie w błocie, rzucanie do wody z mniejszych wysokości itp.
No i przy ognisku zawsze od biedy posłuży za siedzenie.
Na razie tylko na Alpejskich rzekach górskich nie zabierałem jej na wodę ale to ze względu na własne bezpieczeństwo.

#8 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 05 maj 2014 - 11:49

Odkopię temat, żeby nie zakładać nowego,...do tej pory nosiłem lustrzankę we wspomnianym Lowepro Inverse 100 i nie było problemu, jednak głównie chodziłem i brodziłem w woderach, teraz jednak trochę będę też łowił w śpiochach i tu się Invers nie nadaje bo jest podwieszony za nisko. Może ktoś polecić jakiś wygodny patent który by nie kolidował za bardzo z kamizelką, a pozwolił dalej nosić aparat ze sobą? :)


Użytkownik apioo edytował ten post 05 maj 2014 - 11:53


#9 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 05 maj 2014 - 16:20

Plecak plus worek wodoszczelny ściśle skręcony, gotowy na pełne zanurzenie. Po szyję.

#10 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 05 maj 2014 - 17:14

Rózgaś, też dobry patent, ale będę szukał czegoś z łatwiejszym dostępem.



#11 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 05 maj 2014 - 18:28

Proponuję plecak turystyczny z separacją dna od reszty / ja mam Vaude rowerowy ze wzmacnianiem plecków / otwierasz dół to co masz na górze jest odseparowane 2 dnem,tyle że trzeba uważać na uderzenia o podłoże,no i lusterko koniecznie w czymś hermetycznym,bo się można zdziwić.



#12 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 05 maj 2014 - 19:14

...polecam Tamrac System 6 ...

#13 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 07 maj 2014 - 03:15

Ale jak napisałem, plecak mam już z definicji wypełniony innymi klamotami. to znaczy kilka pudełek ripperów, główek, picie jedzenie, złowione ryby (?!). A flipside, slingshot to plecaki. A poza tym chcę mieć szybki dostęp do aparatu

To żle. Złowiona ryba najlepiej wygląda w w wodzie a nie w plecaku.



#14 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 07 maj 2014 - 06:05

Pamiętaj, łatwy dostęp Twój = łatwy dostęp wody. 1RAZ nie użyłem worka wodoszczelnego i prawie utopiłem aparat, bo spadłem ze zwalonego drzewa, a minutę wcześniej w życiu bym się tego nie spodziewał...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych