Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Phenix Elixir

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   ŁYSY0312

ŁYSY0312

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaReguły
  • Imię:Kuba

Napisano 29 marzec 2014 - 21:37

Mam pytanie, jako prawie kompletny laik o ten blank Russel TR68 Super Big Pond, 1,5-3,5g. Jak to jest, że opisany jest na stronie jako 2-6lb, co daje wszędzie gdzie bym nie sprawdzał c.w. do około 10g, a tu do 3,5g? A mój Mirage opisany katalogowo jako 1-5lb ma c.w. do 4g? Czyli więcej od Matagi? A tu mamy inny blank tej firmy 2-4lb i ma ten sam c.w?

 

TR69 Super Rozy Figaro 2, Put-over 209cm 1,7-3,5 2-4lb Fast UL 29.5g 9,1mm 1,0mm

Użytkownik ŁYSY0312 edytował ten post 29 marzec 2014 - 21:43


#82 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 29 marzec 2014 - 22:00

A czy można by prosić o zdjęcia z ugięciami blanków Matagi T-Russel TR68 Super Big Pond, 1,5-3,5g i T-Russell TR69 Super Ajax 1-3g? Myślę że nie tylko ja jestem zainteresowany.



#83 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 30 marzec 2014 - 08:19

A czy można by prosić o zdjęcia z ugięciami blanków Matagi T-Russel TR68 Super Big Pond, 1,5-3,5g i T-Russell TR69 Super Ajax 1-3g? Myślę że nie tylko ja jestem zainteresowany.

Jak tylko będzie kilka wędzisk gotowych na tych blankach zaraz zrobię zdjęcia. Może jakieś filmiki też się znajdą. Ugięcia samych blanków niestety mało wnoszą.



#84 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18580 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 marzec 2014 - 08:24

A to to te japonczyki o ktorych pisales :) wszystko jasne

Moga byc ciekawe, mam a raczej mialem jeden kij na blanku od Mamoru (teraz ma go mario) - ciekawa konstrukcja, niby taki delikutasek a dwie 80-ki mario przy mnie wyjal na niego ;)

#85 OFFLINE   robbox4

robbox4

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Lokalizacjamultikonto: bardziu, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 30 marzec 2014 - 08:34

Tak, to bardzo ciekawe blanki, Jest dokładnie tak jak mówisz. Blanki do delikatnego łowienia ale z mocą. No i to czego brakowało na naszym rynku, czyli fajne UL w 2 kawałkach. Jest jeszcze kilka modeli które wrzucę do oferty. Każdy kto lubi UL znajdzie coś dla siebie mam nadzieje. Za wschodnią granicą te blanki są popularne. U nas chyba nikt nie zwracał na nie uwagi. Wymieniłem trochę korespondencji z Mamoru i wiem że będzie oferta zwiększana.  Szczególnie popularne w Japonii blanki AJI i CHINU.


  • Kilobear lubi to

#86 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 01 kwiecień 2014 - 09:09

Poproszę jeszcze tylko o porównanie fx 701-1 z fx 711-2 czy ten drugi jest równie szybki i ma podobne ugięcie jak ten pierwszy?
To pytanie kieruje do robbox4 oraz bardziu a także tych, którzy mieli blanki bądź zbudowane na nich kije w rękach.

Kwestia FX711-2 wyjaśniłasię.

Tak jak myślałem , przez cały czas chodzi o blank z poza oferty ,który Łukasz opisał jako FX702-2 , a który z racji długości opisyany jest w niektórych pracowniach jako 711. Jeśli blank ma byc opisany zgodnie z nomenklaturą Phenixa ,powinna na końcu opisu widniec cyferka 2 ,odnosząca się do mocy modelu.

Blank faktycznie mocniejszy w szczycie od FX701  i znacznie mocniejszy w całej konstrukcji od FX 701-2. Szybkością porównywalny z jednoskładem FX701 ,ale szczytem nie tak finezyjny, co umożliwia poprowadzenie obrotówek 2-3 oraz większości wobków pstrągowych.

Podczas jigowania też odczuwalny większy komfort w górnym c/w.


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 01 kwiecień 2014 - 09:11


#87 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 28 grudzień 2014 - 13:29

Blank to Elixir FX 661 a przelotki to druciaki. 

Miało być 16M, 8M, 5M, 4V 3 x 3W + top

No ale wyszło, że w swoim zasobie nie mam 8M a jednej przelotki nie bardzo chce mi się zamawiać - no i wędka potrzebna na 1 szego. 

 

Pomysł jest taki:

16M, 6M, 4M, 4V, 4 x 3W + top.

Pytanie jak to będzie latało?

Oczywiście zrobię próbę z przelotkami na taśmie i zobaczę ale i tak nie będę miał porównać do czego stąd pytam. 

Ach i gównie pod żyłką ma to latać co może w tym przypadku być istotne - o cienką i miękką plecionkę raczej bym był spokojny. 

Może ktoś to już przerabiał to proszę o opinie. 



#88 OFFLINE   michau25

michau25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Michał

Napisano 28 grudzień 2014 - 14:24

Jak F-16! ;)

#89 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 28 grudzień 2014 - 20:47

Dzięki Michał.

Testów jeszcze nie robiłem ale zamiast 5M dałem od razu 4V i potem 3W - stożek wyszedł ładny zobaczymy jak w praktyce. Oczywiście wszytko dalej na tasiemki. 



#90 OFFLINE   hozel79

hozel79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 10 luty 2015 - 19:56

Phenix Elixir FX 801-2

 

Witam. Czy wędka na w/w blanku da radę podbijać max 7g główka + guma 7cm (typu lunatic, wąsko pracująca), czy muszę wykonać wędkę na blanku FX 802-2. Czy opisy blanków Elixir tyczą się zastosowanej główki jigowej, czy masy całkowitej przynęty. Proszę o opinie użytkowników wędki wykonanej na blankach FX 801-2 i FX 802-2. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.



#91 OFFLINE   madmatt

madmatt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaHarrogate
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 luty 2015 - 20:13

Mam 802-2. W plytkiej wodzie max to 10g+2"kopytko. Mam 701-2 i max to 7g + takie samo kopytko. Moim zdaniem do przynety 3 calowej z glowka 7g bardziej komfortowy bedzie 802-2, chyba,ze lubisz lowic przeciazonym kijem. Zakladam tutaj, ze 801-2, to konstrukcja zblizona do dwoch Phenixow powyzej i opisana raczej prawidlowo.

#92 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 10 luty 2015 - 20:29

Mam 802-2. W plytkiej wodzie max to 10g+2"kopytko. Mam 701-2 i max to 7g + takie samo kopytko. Moim zdaniem do przynety 3 calowej z glowka 7g bardziej komfortowy bedzie 802-2, chyba,ze lubisz lowic przeciazonym kijem. Zakladam tutaj, ze 801-2, to konstrukcja zblizona do dwoch Phenixow powyzej i opisana raczej prawidlowo.

 

A  jakie minimalne gumki i główki wg. Ciebie obsłuży 802-2?



#93 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 11 luty 2015 - 06:01

FX 802-2      10g+kopytko 2" to chyba pełzanie po dnie.


  • mrWhite7 lubi to

#94 OFFLINE   madmatt

madmatt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaHarrogate
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 luty 2015 - 06:23

Bez urazy ale mam, uzywam i z tym pelzaniem to gruba przesada-napisalem, ze w plytkiej wodzie. Nie lowie 802-2 lzej niz 3g+kopyto, chociaz pewnie mozna. Od malych glowek mam 701-2.
  • pawello lubi to

#95 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 11 luty 2015 - 18:12

Wiesz nie chodzi by się licytować, ale na takiej wodzie 2-4m to tak 6g + nieduża gumka daje jeszcze komfortowe podbicie, później to już klęka.

Chodzi o to by koledze sprzedać w miarę rzetelne informacje, by na nas nie psioczył.



#96 OFFLINE   NERO HTF

NERO HTF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 20 marzec 2016 - 13:18

Witajcie. Poszukuję okoniówki do łowienia na gumki w kombinacji opadowej, po rozmowach z szanownymi przedstawicielami Rodbuildingu z naszego forum wybór padł na Phenixa FX701-2 lub FX 761-2 czyli okoniowe klasyki. Wcześniej nastawiałem się nad MHX S842-2 ale opinie jednoznacznie wskazały "wyższość" Phenixa pod moje wymagania (okonie - łódka, możliwe przyłowy szczupakowe, dł. wędziska 2,13-2,30,  smukłe gumki 2'-2,5', niezbyt duże główki , sporadycznie pstrągowanie)

 

Po rozmowach wyszło na to,że FX701-2 oraz FX761-2 mimo tej samej mocy LB, tego samego CW różnią się - 701 delikatniejszy, 761 mocniejszy dół.

I tu moje pytanie do osób,które łowią tymi kijkami dłuższy czas. Jakie realnie są to różnice? Wolałbym krótszy model, ale wiem,że przytrafią się przyłowy szczupakowe więc szala przechyla się na model FX 761.

Z góry dziękuje za wszystkie opinie i doświadczenia z tymi patykami. Z pewnością pomogą mi dokonać trafnego wyboru :)

 

Pozdrawiam



#97 ONLINE   DarekM

DarekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaPieńsk

Napisano 20 marzec 2016 - 13:51

Cześć mam oba modele tylko z tą różnicą że fx 701 mam w jednym kawałku ,a to podobno bardzo różne blanki w porównaniu do dwóch kawałków.Ale powiem ci tak Fx 761 -2 używam głównie do łowienia białorybu na najmniejsze przynęty .Łowiłem nim też z pontonu okonie standardową główką ,jak i na troka i spisywał się bardzo dobrze.Ale już na większych głębokosciach przy główce 5gr już niema tak komfortowego łowienia .Dlatego dokupiłem sobie Fx 701-1 żeby uzupełnić arsenał na ponton.


  • NERO HTF lubi to

#98 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 20 marzec 2016 - 14:41

Na 701-2 wytargałem bolenia 70 cm w nurcie, zabawa była przednia ale mocy momentami już brakowało.



#99 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 20 marzec 2016 - 16:52

A może FX661-2? Używam od niedawna. Komfort rzutowy wg mnie to od 1g do 5g+ szczupła gumka 2". Da rade rzucić i większym ciężarem, ale wg mnie to szczytówka za bardzo sie poddaje. Przy połowach pstrąga, gdy rzucam z backhandu, to przy gumce 3" z powyżej 3g główka ciężko się zarzuca.
Kolega słusznie sugeruje, ze FX701-1 byłby chyba najodpowiedniejszy. Obsłuży większe i cięższe przynęty, ale jest 1-częściowy.
Odpowiedni byłby tez Suzuki 6lb, ale to inna półka cenowa.

#100 OFFLINE   NERO HTF

NERO HTF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 20 marzec 2016 - 17:41

Musi być dwuskład i minimum 2,13m. Może jednak brać MHX S842-2 i nie kombinować z Phenixem?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych