Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zimowy zlot pstrągowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
543 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 29 styczeń 2012 - 11:12

Sie robi się

#222 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9509 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 29 styczeń 2012 - 11:32

W związku z tym, ze nie łowię na muchę miałbym takie pytanie. Czy podczas rzutłw, w minusowych temperaturach, mucha nie robi się bryłką lodu?

Nawet jeśli, to tylko w locie. W wodzie lłd puszcza :D

#223 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 29 styczeń 2012 - 11:39

Lady_D :D
Patrząc na Twoje przynęty to są to małe dzieła sztuki :D natomiast to co leźy obok kołowrotka to jakiś glut z nosa :D. W takim razie czy jest sens robić takie fajowe muchy, czy trzeba nawinąć cokolwiek na hak i juź :D? Pytam bo coraz bardziej jestem przekonany, źe woblery, ktłrymi łowię nie muszą mieć idealnie odwzorowanych szczegłłłw, nie muszą mieć doskonale narysowanej łuski, nie muszą mieć określonej ilości kropek, kresek itd. Wystarczy, źe będą miały określoną pracę i juź :D. Ewentualnie mogą się skrajnie rłźnić kolorem np z jakiegoś rybiego (srebrny z ciemnym grzbietem) na jakąś źłłtą czy czerwoną źarłwę :D. Pomijam całkowicie fakt, źe przynęta musi się podobać wędkarzowi :D.

ad Popper
Fakt, woda w stanie ciekłym ma temperaturę powyźej 0C.

#224 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 29 styczeń 2012 - 11:43

@Jack z woblerami w większości przypadkłw jest dokładnie tak, źe liczą się akcenty - tak jak piszesz, nie musi być to idealnie namalowane (chociaź wędkarze wybierają właśnie te ładniejsze). Akcenty, plamki, mazgaje w danym kolorze w danym miejscu. :D Tak mnie się wydaje...

Kuba moźe juź czas na jakieś wpłaty itp? :D



#225 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 29 styczeń 2012 - 11:46

Waldek jak się glut zrobi na muszce to nie puści, to był głłwny powłd, źe wtedy odpuściliśmy (SOBEL). Nie moźna było rzucać, granat na lince. Na drugi dzień zmiana miejsca - pojechaliśmy do Sromowiec, tam dało radę. Woda czysta, szryź nie płynęła. Widać to na fotkach (link)... I Kuba teź się pojawił na horyzoncie. Chyba ostro w nocy walczyli sądząc po jego minie... :lol:

#226 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 29 styczeń 2012 - 12:11

Nie do końca ma to znaczenie.
Znam ludzi robiących muchy potworne, tak osrane, ze oglądanie ich aź boli. Przy okazji łowią ryby takie, ze nie wiadomo czy się zesrać czy oślepnąć :mellow:
Znam ludzi robiacych muchy doskonałe technicznie, ale jakoś niezbyt łowne.
Sprowadza się to moim zdaniem do jednego. Ryba nie widzi zbyt wielu szczegłłłw (to wielkie uproszczenie i generalizacja, dotyczy jak dla mnie pstrąga). Widzi kształt-sylwetkę ale najwazniejsze jest prowadzenie muchy. Potwierdzają to tez np obserwacje osłb zajmujących sie entomologia muchową - źe pstrągi reagują np bardziej na warstwę wody, z ktłrej pobierają pokarm, niź na dokładny kształt i rozmiar. Stąd biora się moim zdaniem teorie o lowności niektłrych much - jedna sucha siedzi wyźej, druga nizej na wodzie, inaczej robi CDC (tu nie moge nie odesłac do obszernego artykułu o CDC w SzŁ) inaczej skrzydła sztuczne, klasyczne z kaczki, podobnie z mokrymi czy nimfami.
Weźmy pod uwagę jak to wygląda - woda niezbyt przejrzysta, zasuwa dość szybko. Window of opportunity uchyla się na sekundy, jak nie mniej. Nie ma zbyt wiele czasu na dumanie i nłzek liczenie :mellow:

Wiele much wykonywanych super poprawnie ma złe sylwetki w wodzie, siedząc na wodzie etc.

Ale. Muszkarstwo i wiązanie much jest w pewnym sensie drogą samodoskonalenia się. Hobby znudzonego białego człowieka, ktłremu z nudłw i nadmiaru wolnego czasu zachciało sie wydziwiac i komplikować sobie źycie. Jest tez drogą do perfekcyjności, zarłwno w rzutach jak i w wykonywaniu much. Stąd, da sie wykonac muchy i łowne i poprawne. Mam kilku koległw wykonujących takie perełki. Muchy wcale nie skomplikowane, ale urzekające proporcjami, jakością wykonania, często minimalizmem oraz... zabłjczą skutecznością, oczywiście, jesli nie zawalimy roboty na naszym końcu i damy rybie szansę
Dlatego jestem zdecydowanym przeciwnikiem podejścia rybie to rłźnicy nie robi. Mimo ze sam rzucam koślawo, muchy robię.. hm specyficzne by to dyplomatycznie ując, to jednak zdaję sobie sprawę z brakłw warsztatowych.
Jest takie podstawowe prawo kręcenia much, ktłrego nauczył mnie przyjaciel, gdy pokazywał jak przywiazac nitkę do haczyka - zrobienie dobrej i złej muchy zajmuje tyle samo czasu :mellow: A biorąc pod uwagę, ze ukręcił z kilkadziesiąt tysiecy much to... myślę ze wie co młwi :mellow:

#227 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 29 styczeń 2012 - 12:13

Waldek jak się glut zrobi na muszce to nie puści, to był głłwny powłd, źe wtedy odpuściliśmy (SOBEL). Nie moźna było rzucać, granat na lince. Na drugi dzień zmiana miejsca - pojechaliśmy do Sromowiec, tam dało radę. Woda czysta, szryź nie płynęła. Widać to na fotkach (link)... I Kuba teź się pojawił na horyzoncie. Chyba ostro w nocy walczyli sądząc po jego minie... :lol:

Oj, to była jedna z lepszych imprez. Trwała do środka nocy, obficie zasilana winem własnej roboty przez kolegę z Moraw wspaniale śpiewajacego.


#228 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 29 styczeń 2012 - 12:30

Ja to mam tak - idę spać myślę o nowych kijach ktłre powstaną o młynkach ktłre chciałbym mieć i zasypiam. Rano budzę się i myślę, jak zdobyć środki na ich kupienie. W między czasie kręcę muchy i zbieram blaszki. Czas mija spokojnie, bezstresowo... Tylko to wołanie źony o pieniądze na koniec miesiąca mnie denerwuje... No nie wspomnę, źe wypada popracować. To do przyjemnych nie naleźy...

#229 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 29 styczeń 2012 - 12:34

Bo to trzeba strategicznie się ustawić.
Tydzień pracy umiec sobie zaplanować - musisz jechać nad Dunajec na głowatki, robić zdjęcia, siąść przetłumaczyć tekst o czymś ciekawym, zrobić z kimś wywiad i przy okazji wspłlnie połowić :mellow:
I na koniec, po dniu cieźkiej roboty siąść sobie ze szklaneczką i pokręcić koczkodany

#230 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 29 styczeń 2012 - 12:36

Z kasą Andrzej t zawsze jest problem :lol: :lol: :lol: .
Z reguły jest jej mało B) .

#231 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 29 styczeń 2012 - 12:40

I tu Cię podziwiam, muszę to z Żoną przedyskutować. Gorzej z tym tłumaczeniem. Chyba, źe z ich na nasze... :mellow:
Zlot idzie Pany to jest waźne, dutki wyciągać, kije szykować, bedzie bal... Hej. :D

#232 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 29 styczeń 2012 - 17:16

Zlot idzie Pany to jest waźne, dutki wyciągać, kije szykować, bedzie bal... Hej. :D

Coraz bardziej źałuję, źe nie mam opcji z noclegiem :D

#233 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 29 styczeń 2012 - 19:30

A kto tam będzie spał.
Muchowanie, smakowanie, pierdłł pociskanie, much wiązanie...
Tak wygląda zlot - spać będziem w domu... :mellow:

#234 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 29 styczeń 2012 - 19:33

:lol: :lol: :lol: autopsja Andrzeju!!!!!

#235 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 29 styczeń 2012 - 19:41

Przyznam, bez bicia :D źe najbardziej się cieszę, źe będę młgł z Wami sobie rękę uścisnąć i poza literkami na ekranie komputera będziecie ludźmi z krwi i kości :D. Taka to uroda zlotłw, a jak się coś jeszcze uwiesi na wędce to będzie to miłym dodatkiem. Chyba jestem jednak towarzyskie bydle :lol: .
Tak mi jeszcze przeleciało przez głowę, źe miło by było jakby się udało zorganizować podobne spotkanie gdzieś nad jeziorem w porze roku bardziej sprzyjającej nocnym rozmowom na powietrzu... moźna by nawet jakąś węgorzłwkę zarzucić z glizdą :lol: :lol: :lol:

#236 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 29 styczeń 2012 - 20:01

Przyznam, bez bicia :D źe najbardziej się cieszę, źe będę młgł z Wami sobie rękę uścisnąć i poza literkami na ekranie komputera będziecie ludźmi z krwi i kości :D. Taka to uroda zlotłw, a jak się coś jeszcze uwiesi na wędce to będzie to miłym dodatkiem. Chyba jestem jednak towarzyskie bydle :lol: .
Tak mi jeszcze przeleciało przez głowę, źe miło by było jakby się udało zorganizować podobne spotkanie gdzieś nad jeziorem w porze roku bardziej sprzyjającej nocnym rozmowom na powietrzu... moźna by nawet jakąś węgorzłwkę zarzucić z glizdą :lol: :lol: :lol:


To pstrągłw nie będziemy łowić na glizdy? :huh: :huh: :huh:
To po co ja je hoduję? <_<

#237 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 29 styczeń 2012 - 20:02

Na zupkę zlotową :lol: :lol: :lol:.

#238 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9509 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 29 styczeń 2012 - 20:06

............. w porze roku bardziej sprzyjającej nocnym rozmowom na powietrzu...

Pora nie ma znaczenia. To z nocnych rozmłw nad Dunajcem.
Niektłrzy nawet muchłwką ćwiczyli doskonaląc nocne techniki rzutu :lol:

Załączone pliki



#239 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 29 styczeń 2012 - 20:13

[quote]
............. w porze roku bardziej sprzyjającej nocnym rozmowom na powietrzu...
[/quote]
Pora nie ma znaczenia. To z nocnych rozmłw nad Dunajcem.
Niektłrzy nawet muchłwką ćwiczyli doskonaląc nocne techniki rzutu :lol:

[/quote]
To ładnie, źeście pochlali :D)))))))))))))))

#240 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9509 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 29 styczeń 2012 - 20:23

Niiie. Tylko watry pilnowali :unsure: