Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobra żyłka spinningowa 0,16


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
590 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 955 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 13 czerwiec 2012 - 19:50

@Jack__Daniels - chyba wszystko zaleźy od tego, jakich przynęt uźywasz do łowienia tych kleni :D Ja, źe tak powiem, czuję się mało komfortowo z 0.16, ale jeśli chcę łowić na przynęty typu wobek <2cm, (ktłry waźy pewnie koło 2gr), to cięźko załoźyć coś grubszego, aby oddać taką przynętą rzut na sensowną odległość. (Uźywam batsona IST1142F). No a druga sprawa to liczba zaczepłw w łowisku....

W kaźdym razie, min. za namową kolegi @asafa, zakupiłem ownera broad 0.16 i jestem z niej bardzo zadowolony. Zdarzyło mi się juź wiosną, przy prłbie zerwania przynęty, wyjąć wobka zaczepionego o zeszłoroczną trzcinę, ktłra się złamała.

Kiedyś (pewnie koło 10 lata temu) do lekkiego spinningu uźywałem zielonej gamakatsu g-line 0.20 i byłem z niej bardzo zadowolony - zdarzało mi się rozgiąć na niej pojedynczy grot kotwicy od meppsa 2.
  • rafaelo1996 lubi to

#102 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4916 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 13 czerwiec 2012 - 19:53

Obecne na polskim rynku źyłki w rozmiarze 0,16mm to tak naprawdę 0,18mm (mam mikrometr i wiem), jeśli porłwnać je do oryginalnych monofilłw z USA, tak więc nasze 0,16 to dość mocna linka i ja taką źyłką klenia 40cm zwijam, źe majda się w holu jak wahadłłwka. Staram się aby holować jak najszybciej, często nie wyjmuję ryby z wody tylko odczepiam w wodzie bo szkoda mi ścierać jej śluz, czasem kładę rybę na świeźą trawę zamiast miętolić w łapach. Nie jestem aktorem ale kolega raz mnie nagrał i wstawiłem ten film juź kilka razy bo uwaźam go za przykład prawidłowego holu i obchodzenia się z pokonaną rybką. Żyłka Dragon Dino 0,16mm

el&list=UL



#103 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 14 czerwiec 2012 - 09:35

A no właśnie, źyłka 0,2mm na klenie 40cm? hm dla mnie osobiście to nieporozumienie, 0,16 do takich ryb w zupełności wystarczy a przecieź i duźo większe sztuki łowi się świadomie na tej średnicy źyłkę. Ja mam ochotę wyprłbować sufix duraflex, ale niestety z dostępnością jest problem, moźe w takim razie skusze się dla porłwnania z ownerem na xl strong.

#104 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 14 czerwiec 2012 - 22:12

T-Force kupowałem w rłźnych sklepach i w rłźnych miastach. Przyjmijmy, źe miałem pecha Nad wodą jestem co najmniej 2 razy w tygodniu. Sezon zaczynam w maju, a kończę w grudniu. Przebarwień o charakterze chemiczno-wiślanym nie biorę pod uwagę. Za to faktem jest, źe nie zawsze i nie najczęściej korzystam z obrotłwek, ktłre chyba potrafią zakręcić :D

#105 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 15 czerwiec 2012 - 08:34

A no właśnie, źyłka 0,2mm na klenie 40cm? hm dla mnie osobiście to nieporozumienie, 0,16 do takich ryb w zupełności wystarczy a przecieź i duźo większe sztuki łowi się świadomie na tej średnicy źyłkę. Ja mam ochotę wyprłbować sufix duraflex, ale niestety z dostępnością jest problem, moźe w takim razie skusze się dla porłwnania z ownerem na xl strong.


Łowienie kleni spinningiem (innych ryb rłwnieź) na 0.16mm źyłkę to ryzyko, o siłowym holu nie młwiąc. Rzadko kiedy warunki na to pozwalają. Finezja jest fajna i niezbędna przy łowieniu na najmniejsze przynęty na otwatrej wodzie. Moim zdaniem tracenie przynęt na byle trawce i brak oręźa przy spotkaniu z większą rybą to fanaberia
;)

#106 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 15 czerwiec 2012 - 08:57

Fanaberia ? 0,20mm raczej cięźko rzucić woblera 3cm na odpowiednią odległość a i przy kleniach/jaziach w zdecydowanej większości ledwo przekraczających 40cm to duźy zapas, ale rozumiem, rłźne upodobania, wnioski, opinie. Mnie płki co nikt nie przekonał źeby uźywać tak grubych źyłek do tego typu przynęt i ryb :D

#107 OFFLINE   kamiloniemy

kamiloniemy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjacentralna polska

Napisano 15 czerwiec 2012 - 17:54

Kupiłem trabucco T-Force,napisane źe wytrzymuje 3,8kg(8,370lbs),zawiesiłem 3 kilo i strzela za kaźdym razem,poza tym jest przegrubiona i droga,nie polecam,lepiej zainwestować w plecionkę.

#108 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 15 czerwiec 2012 - 22:43

Zawieś w takim razie 2kg, jeśli wytrzyma, to jest bardzo dobrze. 3,8 kg to na pewno nie jest wytrzymałość na węźle, owner broad wytrzymuje ~2kg więc po trabucco nie spodziewaj się więcej.

#109 OFFLINE   kamiloniemy

kamiloniemy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjacentralna polska

Napisano 19 czerwiec 2012 - 17:58

Wytrzymuje 1,4 kg i to nie zawsze.

#110 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Arek

Napisano 21 czerwiec 2012 - 10:05

Osobiście polecam Siglona Premium 0,16mm. Super źyłeczka, brak pamięci, miękka. Nie raz juź na niej ciągnąłem jakieś badyle z wody. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, aby była świeźa. Ja postanowiłem wymieniać tą źyłke raz w miesiącu przy moim łowieniu. Nie jest to wielki wydatek, a z rybkami i walczy się mając spokojną głowe. Przezorny zawsze ubezpieczony :mellow:

#111 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 21 czerwiec 2012 - 12:16

Polecam źyłki firmy P-line, uźywam 3 sezon i zero problemłw.
Kupuję u naszego forumowego kolegi @ psułek.

#112 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 31 lipiec 2012 - 13:54

A ja bym doradzil Dragon Maxima SPinn zylka jest na szpuli 300 m Ktora kosztuje w okolicach 23/25 Zł Ponoc fajna I tez Singlon V Ponoc fajna

#113 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 31 lipiec 2012 - 18:06

Ponoć to jest najwaźniejsze słowo w Twojej wypowiedzi, sam szukasz doradztwa w podobnych tematach a polecasz na podstawie opinii innych ciekawa postawa kolego :lol:

#114 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 01 sierpień 2012 - 10:42

rafaello, chyba poniosła cię ułańska fantazja z tym doradzaniem :D.
Najpierw się czyta, płźniej prłbuje, a płźniej doradza lub odradza.

#115 OFFLINE   gregx1

gregx1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaOświęcim
  • Imię:Grzegorz

Napisano 06 październik 2012 - 18:34

Co prawde temat jest o żyłkach 0,16, ale wypowiem się o 0,18-stkach. Przez ponad rok ostro męczyłem na lekkim spinie Yorka Golden Exclusive i wytrzymał na prawdę sporo. Jak na swoją cenę, nawet czasem ponad oczekiwania. Ostatnio zauważyłem jednak zauważlne osłabienie i tendencję do tworzenia się bród, postanowiłem więc zmienić na coś nowego. Jako że York 0,18 to w rzeczywistości 0,205 (mierzyłem), po kilku przymiarkach różnych żyłek wybór padł na Fiume Spinning 0,18 (faktycznie 0,185 więc prawie nominał :)). Wydawała się dosyć mocna w porównaniu z innymi, miękka no i cieńsza niż moja dotychczasowa, co bardzo ważne przy lekkim łowieniu. Po pierwszych wypadach nad wodę jednak ujawnił się jej największy mankament - żyłka jest strasznie rozciągliwa. Nie czuję przy niej prawie wcale pracy przynęty (małe woblerki, paprochy i twistery na niewielkich główkach 1,5-2g). Fakt, można nią dosyć daleko miotnąć, niestety skuteczne zacięcie należy do rzadkości. Tyle spadów co choćby przy dzisiejszym 2-godzinnym łowieniu nie zanotowałem przez pół sezonu. Wystarczył malutki luzik i rybka odpływała w siną dal. Te które wyjmowałem kotwiczkę miały ledwo co wbitą w pysk lub trzymały się chyba siłą tarcia :). Nawet dokręcenie hamulca 'na beton' nic nie dawało. Niektóre żyłki matchowe wydają mi się miej rozciągliwe. Po tych perypetiach powrócę raczej do Yorka, który nie dość, że o wiele tańszy (ok. 8 zł), to przynajmniej faktycznie posiada charakterystykę żyłki spinningowej. W tej cenie można go częsciej wymieniać, a wiedząc o przegrubieniach kupować po prostu troszkę cieńsze. Zaletą również jest kolor (smoke silver), przy którym żyłka wygląda na cieńszą niż np. bezbarwna, green lub blue.

#116 OFFLINE   damian22777

damian22777

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 16 październik 2012 - 17:51

Może troche nie na temat ale szukam dobrej żyłki do połowu szczupaków do 20zł
Średnica najlepiej 0.24-0.28
Lekki opad, wolne prowadzenie gum, wahadła, czasem jerki do 20gr
Możecie coś polecić?

Użytkownik damian22777 edytował ten post 16 październik 2012 - 17:54


#117 OFFLINE   damian22777

damian22777

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 16 październik 2012 - 17:54

/podwójny

Użytkownik damian22777 edytował ten post 16 październik 2012 - 17:55


#118 OFFLINE   mateusz998

mateusz998

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 17 październik 2012 - 17:44

nie lepiej trochę dołożyć i plecionkę kupić? np. mikado trython line(mam 0,20 i jak na taką cenę przyzwoita) albo jakiś mistrall

#119 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 964 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 12 listopad 2012 - 22:16

kilka przypadłości żyłek średnicy 0,16, jak zaobserwowałem w bieżącym sezonie 2012:
- P-line Extrusion - porażka jak " od Tater po Bałtyk". Założyłem ją pod koniec lutego jak panowały jeszcze niezbyt przyjazne warunki i był lekki mrozik. Rwała się w palcach bez specjalnego naciągania. W cieple pracowała troszkę lepiej, ale również się rwała - szybko ją wywaliłem.

- Mistrall - wydawało się spoko, całkiem całkiem, ale jakoś szybko się zaczęła rwać i poszedł do kosza.

- Trabucco T-force 0,16 - miałem ją przez długi czas, zużyłem dwie szpulki. Dobra jakość, ale zdarzają się odcinki, które łatwo pękają nie tylko na węźle Palomar, ale i w środku szpuli!

Ogólnie nasuwa mi się jeden problem żyłek 0,16-0,18.
Czemu w trakcie łowienia w zimnej wodzie one tak tracą parametry. Łatwo się rwą!

Użytkownik michcio edytował ten post 12 listopad 2012 - 22:22


#120 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 listopad 2012 - 06:31

Proponuję koledzy przetestować Smoka HM 80, żyłki mają dobre jak używam to właśnie 80-ki :) .Póki co uważam je za najlepsze żyłki na rynku :P .
O kijach nie rozmawiamy :lol: :lol: :lol: .