Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblericzki gieroja - wsio rucznaja rabota ;)

gieroj woblery gieroja

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gieroj

gieroj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaPałuki - Bydgoszcz
  • Imię:Marcin

Napisano 02 czerwiec 2018 - 00:32

Długo się za to zabierałem, od ostatniej wrzuty w wątku dla początkujących, ale poczyniłem spore postępy i pomyślałem, że w końcu byłoby warto poruszyć temat, no i jest!

Witam w moim wątku hehe

To może zaczniemy od początku...
Zajawkę na własnoręcznie wykonywane przynęty złapałem już dawno, miałem wtedy coś chyba około 9-10 lat. Wtedy próbowałem coś skrobnąć z wierzbowych badylów. Z tego "słomianego zapału" zrodziło się parę wystruganych korpusów i jeden niedokończony ulep xD

jQL9TXqhVSJiOCEP_AQDykmYw8WF1dbCwGqa_wS3

Tylko tyle się ostało. W tym ukraińskim popperze doszedłem do momentu wklejenia drutu, który potem i tak pękł. Koszta lakierów, klejów, farb i innego syfu mnie przerosły i wszystko wylądowało w szafie.


Impulsem do działania okazało się dość tragiczne wydarzenie, a była nim zeszłoroczna sierpniowa wichura, która niestety (a może i stety hehe) nie ominęła mojej małej miejscowości.

08nyDk0FFlu2AWTSQ1cLO55sbZ_Dl5o5IJjxnKMh

Wiadomo - jest wichura, są zniszczenia no i WIATROŁOMY. Obok mnie rośnie/rosło kilka sporych lip. Parę kawałków lipowego drewna przy sprzątaniu tego burdelu dostało się do drewutni. Co dalej stało się z tym drewnem łatwo się domyślić :v

Zacząłem na nowo w przerwę świąteczną 2k17. Wtedy moje drewienko było już w miarę suche, więc wyskrobałem parę korpusów. Jak na początek szło mi całkiem nieźle, ale mało wprawione ręce bolały jak cholera :v No i wtedy jeszcze nie wpadłem na jakże odkrywczy pomysł użycia do tego celu szlifierki stołowej, więc skrobałem z całego kloca drewna xD (brawo).

Przy składaniu tego wszystkiego do kupy przyszedł mi z pomocą Pan Wasik, autor woblerów GutCut. Parę technicznych rzeczy mi objaśnił i zrobił coś, przez co moje woblery nie wyglądałyby tak jak wyglądają aktualnie. Gdy powiedziałem, że całkiem ładnie rysuję i pokazałem mu rysunek kropka, który wyszedł spod mojej ręki przy okazji jakiegoś konkursu, to bez wahania poradził, żebym sięgnął po kredki akwarelowe.

6qWQpQF_YC6hkZFWd36fLI1l_aTPOTRU3M9QI6fY

Byłem sceptycznie nastawiony, bo nakupywałem już farb do malowania (teraz stoją w kącie xD), ale suma sumarum dobrze, że posłuchałem. Po paru dniach szarpaniny skończyłem pierwsze dwa woblery!

ic2EoBlQa_Kb4NXKZeMOPxLh29_N2LS8qv7R1scz

Tu jeszcze bez lakieru. Idealne oczywiście nie były, ale byłem zadowolony z efektu. Najważniejsze, że pływały :P
Dalej już ruszyłem pełną parą. Błyskawicznie doszły kolejne sztuki, równie pokraczne z powodu zbyt grubej warstwy lakieru i farby. Ale pływały :v

tsJPaKIJzaPPOAGKkxOvXH8_ehq8kLfq3pDz88Q9

Z pomocą w sprawie zbyt grubej farby ruszyłem do Wepstera (chyba lepiej trafić nie mogłem). Polecił mi farbę fasadową. Kolejne odchudzone woblery były już o wiele bardziej estetyczne.

Vesvu-DMje6c-f8K_umduqgIiobVKjFFAXepMuvX

Dalej już było tylko lepiej. Zacząłem kombinować z innymi materiałami (od lipy jeszcze mnie łapy bolą :P). Zrobiłem swoje pierwsze SDR-y, które wyszły wręcz wyśmienicie. Cieszyłem się jak dzieciak (w sumie od wczoraj mam 17 lat - chyba się jeszcze zaliczam hehe) gdy je zwodowałem. Co najważniejsze, zacząłem łowić na nie pstrągi! Do forumowego wymiaru niestety im brakuje, więc nie pokażę, nie zmienia to faktu, że sprawiły mi ogromną radość.

Skb0cIICO2iJHPnDjHuRpsDrCII3ZuyxWES2Cu8c

Na dzisiaj już wystarczy. Kolejna partia woblerów jest gotowa, kolejna się kończy i jeszcze jedna w trakcie malowania. Jutro (a właściwie dzisiaj hehe) porobię fajne zdjęcia i też wrzucę.

Jeśli dotrwałeś do końca, bardzo dziękuję, że poświęciłeś uwagę mojej skromnej twórczości. Stale się rozwijam także radzę zaglądać częściej, bo ciągle mam nowe pomysły. Pozdrawiam serdecznie i tradycyjnie życzę "połamania" ;)

Użytkownik gieroj edytował ten post 02 czerwiec 2018 - 00:55


#2 OFFLINE   gieroj

gieroj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaPałuki - Bydgoszcz
  • Imię:Marcin

Napisano 02 czerwiec 2018 - 12:21

Jak lepiej?

 

Po ruskamu?

rKrCH-OsY1up9fYAp2UlNbmBmGMrd3843eH0nI7i

Czy po polskamu?

MyrkVtWTkr9iZxN2tFH82gfTDkBES69h0eCA6Wpz


  • wujek lubi to

#3 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 02 czerwiec 2018 - 12:47

Po Polskamu? Nie wiem jak innych, ale mnie to razi. Wcześniej starałeś się pisać poprawnie po polsku więc umiesz, zwracaj na to uwagę😉 a woblery fajne, powodzenia w twórczości👍
  • woblery z Bielska lubi to

#4 OFFLINE   gieroj

gieroj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaPałuki - Bydgoszcz
  • Imię:Marcin

Napisano 02 czerwiec 2018 - 13:33

Po prostu lubię rosyjski, wschodni klimat i z takimi smaczkami będę prowadził ten wątek ;) Wplatam w wypowiedź zapożyczenia tam gdzie będzie to pasować, jak np. tutaj gdy jest napis polski i rosyjski obok. Lubię ubarwiać swoje wypowiedzi, tym bardziej w internecie, gdzie mam tego pełną swobodę.
Dzięki za uznanie ;)
  • miras1983 lubi to

#5 OFFLINE   gieroj

gieroj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaPałuki - Bydgoszcz
  • Imię:Marcin

Napisano 02 czerwiec 2018 - 15:46

Kilka nowszych wobów pstrągowego przeznaczenia zrobionych już z topoli przy pomocy techniki dwóch połówek, którą podpatrzyłem u Pana Szuszkiewicza ;) Dzięki niej mogę grzebać woblerowi w bebachach do woli i kombinować z obciążeniem. Tak po wielu próbach uzyskałem bardzo fajnego strzeblopodobnego woblera o delikatnej lusterkuącej V-akcji.

 

I5mMYRcuIkfsEH2VdBVzXUFlMD0J1oBjfppOBard


Użytkownik gieroj edytował ten post 02 czerwiec 2018 - 15:46

  • popper lubi to

#6 OFFLINE   I W

I W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaKarczew
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Wyszomirski

Napisano 02 czerwiec 2018 - 17:46

Podoba mi się taka technika malowania.Nie wiem jak u reszty forumowiczów, ale niestety nie widzę obrazów( oprócz pierwszego postu). 



#7 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 02 czerwiec 2018 - 18:36

Fajnie będzie zobaczyć, jak rozwija się nowy talent. Oby tylko wytrwałości wystarczyło... ;)

 

Również nie widzę zdjęć z drugiego i piątego postu. Szkoda prowadzić wątek, w którym zdjęcia znikają, zwłaszcza, gdy znikają tak szybko. Naprawdę lepszym sposobem jest zamieszczanie zdjęć bezpośrednio na naszym forum. Poniżej krótki poradnik, kat to zrobić:

http://jerkbait.pl/t...zdjęć-na-forum/

 

I tradycyjnie - witaj w swoim własnym wątku ;)  :D


  • Delbanka lubi to

#8 OFFLINE   I W

I W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaKarczew
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Wyszomirski

Napisano 03 czerwiec 2018 - 15:33

Jeżeli dobrze zrozumiałem, używasz farby fasadowej(elewacyjnej) jako podkładu przed malowaniem kredkami?



#9 OFFLINE   gieroj

gieroj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaPałuki - Bydgoszcz
  • Imię:Marcin

Napisano 05 czerwiec 2018 - 06:40

Dokładnie, ja akurat firmy Nobiles. Przed użyciem trzeba trochę rozcieńczyć wodą, tak żeby utworzyła się cienka warstwa i nadmiar ładnie spływał po oczku.

#10 OFFLINE   gieroj

gieroj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaPałuki - Bydgoszcz
  • Imię:Marcin

Napisano 05 czerwiec 2018 - 06:42

A co do zaginionych zdjęć, to u mnie brakuje tylko z drugiego posta, bo przypadkiem usunąłem z albumu na dysku Googla. W kolejnym poście wszystko jest ok... Spróbuję dzisiaj to ogarnąć.

#11 OFFLINE   wobler130

wobler130

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaNad wodą
  • Imię:Adam

Napisano 06 czerwiec 2018 - 15:37

Wiesz, my młodzi musimy pilnować się na tym forum, starzy podpuszczają, czepiają się i inne takie  :D . Na pisownie też uważaj, nie wszyscy rozumieją o co chodzi np z "XD"  :P .A co do reszty, fajne wobki, jako ze jesteś tu pewnie jednym z najmłodszych strugaczy, z chęcią bede obserwował wątek  ;)


  • pl.lures lubi to

#12 OFFLINE   gieroj

gieroj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaPałuki - Bydgoszcz
  • Imię:Marcin

Napisano 12 czerwiec 2018 - 19:20

xD no tak już jest, w końcu jesteśmy w internecie, tu tylko pOwAżNy biznes

 

reuploadzik z poprzedniego posta, widać?

 So7B8vaR5Z1nByEL_iwa34reIX2HtljMvxCTWvdh



#13 OFFLINE   pl.lures

pl.lures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 14 czerwiec 2018 - 12:56

Widać. Ładne są.



#14 OFFLINE   Janek

Janek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 27 czerwiec 2018 - 12:30

Ładnie wykonane. Jak pracują?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych