Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

100lica


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 29 październik 2006 - 18:20

http://miasta.gazeta...62,3708160.html

Szykuja sie zmiany w krajobrazie :wacko:

Guzu

p.s. glupota nieogarnieta

#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 29 październik 2006 - 18:33

ehhhhhhhhhhhhhhhh

Polska....

#3 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 29 październik 2006 - 18:49

Od RZGW w Warszawie nie ma co się spodziewać czegoś mądrego.
To zapatrzone we własne poglądy osoby i towarzystwo wzajemnej adoracji.
Dla nich się liczy się tylko przerób i zabijanie rzek.

#4 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 październik 2006 - 10:23

Proponuje wysadzic tez przesla mostow, przeplyw wody nie bedzie juz niczym zaburzony.
A przy okazji stanie sie konieczne wybudowanie nastepnych mostow, wiszacych, lepszych i drozszych, na ktorych tez mozna niezle zarobic...w mysl zasady, ze im Miś jest drozszy,tym nasz procent wiekszy.
Nie tak dawno jeszcze udowadniano o koniecznosci i korzysciach postawienia ciagu tam na Wisle...one zapewne by przeplywu nie zaburzyly...
Gumo

#5 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 30 październik 2006 - 11:30

Mnie radosna działalność RZGW coraz bardziej irytuje. Mieliśmy podobną sprawę z wycinką drzew. Ja się rozeszła fama, że będzie wyrąb to miejscowe chłopstwo ruszyło nad rzeke i rżnęło jak leci. Po protestach wycofano się z tej decyzji. Wieśniak niestety zdążyły wyrżnąć wiele drzew. Tak się zastanawiam co wspólnego z racjonalną gospodarką rybacką mają umowy odpisane pomiędzy RZGW a PZW. Co z tego, że związek musi wpuścić ryby w zadeklarowanej ilości i strukturze, skoro limity PZW w praktyce doprowadza do totalnych spustoszeń w rybostanie. Jak była rabunkowa eksploatacja, tak jest i te marne zarybiania nic tu nie zmienią. RZWG tkwi mentalnie w minionej epoce. Może by tak poszczuć na nich Giertycha? :D

#6 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 30 październik 2006 - 11:41

Ja bym ich Gadzinowskim poszczuł.....albo Siemiątkowskim, widziałes jego wzrok kol. @Robercie?

#7 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 listopad 2006 - 15:45

STOP!

To jakaś totalna paranoja.
Przecież te krzaki i drzewa właśnie chronią zabudowania przed zbytnim rozprzestrzenianiem się powodziowej wody, a przede wszystkim przed syfem i śmieciami, które nią płynął.

Kolejny świetny pomysł... :wacko:



#8 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2424 postów

Napisano 03 listopad 2006 - 10:44

Fakt.
Faktem jest również ze Warszawa jako jedyne miasto odwróciła sie od rzeki, juz dawno temu. I miasto chce ten stan zmienic. Pytanie, czy nie da sie tych dwóch rzeczy jakos pogodzic :wacko:

#9 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 03 listopad 2006 - 11:26

Mnie najbardziej szokuje to, że dla RZGW problemem nr 1 nie są śmieci, tylko drzewa na których się one zatrzymują. Jak rozumiem RZGW chce utorować drogę śmieciom, aby szybko i sprawnie spływały do morza. Q... taki debilizm jest możliwy tylko w Polsce. Myślę, że proces, czystek powinien koniecznie objąć władze RZGW. Nawet jak nie znajdzie się na ich miejsce nikt, to Wisła na tym NIC nie ucierpi. Żyję nad tą rzeką od urodzenia i wiem, że im miej się ją „naprawia”, tym dla niej lepiej. Trawestując znane niegdyś hasło, „Precz z rękami od Wisły!!!” B)

#10 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 listopad 2006 - 11:39

To pewnie ci sami, ktorzy wysypywali nad brzegami grube smieci w postaci starych lodowek, pralek, gruzu budowlanego, karoserii, udowadniajac, ze tworza sztuczne rafy, zapobiegajace rozmywaniu brzegu.
W W-wie jednak, jakby rzeke puscic tam, gdzie ona chce pojsc to by sie moglo okazac, ze na wiosne kilka mostow niepotrzebnych, bo rzeka obok plynie.
W miescie trzeba dbac o regulacje ale regulacja kanalowa na calej dlugosci gwarantuje takie szopki, jak sa na Renie.
K..a, to ja nie mam tytulu naukowego z przeplywow a wiem, co sie stanie, jak zlikwiduje sie starorzecza, tereny zalewowe i zrobi z rzeki kanal a ludzie z tytulami profesorskimi nie wiedza.

Ile jeszcze lat bede musial powtarzac za Panem Jerzym: ...kocham ten kraj..tak, jak sie kocha syna debila...
Gumo


#11 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 03 listopad 2006 - 12:16

My teraz zbieramy żniwo radosnej działalności z ubiegłej epoki. Niestety proponowane aktualnie metody wołają o pomstę do nieba. Na regulację Wisły wydano majątek. Przy okazji zmeliorowano większość pól. Teraz woda opadowa spływa na 3, 4. Skutek to powodzie a po nich susze. Górna Wisła jest kompletnie nieżeglowna. Mam taki odcinek 2 km gdzie muszę wysiadać z łódki i ciągnąc ją aby go pokonać. Najlepszym wzmocnieniem brzegów są właśnie drzewa. Jak się je wytnie to wysoka woda wypłucze glebę i spłyci koryto. Trzeba będzie sypać nowe opaski i ostrogi. Mosty akurat nic nie maja tu do rzeczy, bo są potrzebne i trzeba je remontować. To co wycięto przy ich budowie wystarczy. Zamiast tych idiotycznych pozornych działań trzeba myśleć jak zatrzymywać wodę w glebie. To jedyne sensowne działania na wylewy i susze. Jak to robić wiadomo, bo już we Francji na podstawie starych map odtwarza się pierwotne oblicze rzekom. U nas niestety wielu śni się taki drugi Ren nad Wisłą. Kupa wydanej kasy ( = się bogaci znajomi) i zero skutku.

#12 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 listopad 2006 - 12:26

Jak to zero skutku?
Co roku wakacje na Antypodach, nowa fura,...,....
Dalej nie ciagne, bo bede powtarzal post z gory i to swoj...
Gumo

#13 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 16 listopad 2006 - 14:16

.


Użytkownik J_J edytował ten post 25 czerwiec 2014 - 19:47


#14 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 listopad 2006 - 15:57

:mellow: :mellow:
To bardzo dobra wiadomość i mam nadzieję, że dbałość o przyrodę zwycięży. :D



#15 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 23 listopad 2006 - 16:25

Ciekaw jestem ile w tym zmyłki dla hałaśliwych ekologów i nieświadomego społeczeństwa a ile prawdy?!? :wacko: :unsure: :wacko:

Pozdrawiam

#16 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2424 postów

Napisano 23 listopad 2006 - 16:46

Tak, ale miasto to miasto. Bulwary, kafejki...jak to zrobic, kiedy moze zalac? Nikt niczego sensownego nie postawi, tylko baraki jak te pod rurą co staly...
Czy duza bylaby szkoda, gdyby w Warszawie rzeke uregulowac totalnie, a przed i za - nie? Plaza nad Sekwana owszem jest, ale nie przy Ile de France, tylko gdzies pod...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych