Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Magazynek na sprzęt.


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów

Napisano 19 styczeń 2012 - 14:06

Witam

WÅ‚aÅ›nie organizujÄ™ swÃÅ‚j skÅ‚adzik wÄ™dkarski- jako oddzielne pomieszczenie w domu- tak ok. 7 m2. ChcÄ™ to zrobić jak najbardziej efektywnie, stÄ…d moje pytanie. Jak Koledzy przechowujecie swoje skarby? Gdzie wÄ™dki, gdzie koÅ‚owrotki, przynÄ™ty, ubrania, wodery itd? Czy macie jakieÅ› pudÅ‚a zbiorcze na przynÄ™ty i pakujecie do maÅ‚ych pudeÅ‚ek przed wyjazdem, czy moÅźe trzymacie wszystko w maÅ‚ych pudeÅ‚kach. MoÅźe jakieÅ› stojaki na wÄ™dki, specjalne szafki, szuflady itp. Wiem, Åźe nie kaÅźdy ma moÅźliwość wygospodarowania oddzielnego pomieszczenia, ale chodzi mi o sprawdzone patenty na jak najwygodniejsze poukÅ‚adanie caÅ‚ego majdanu. ZdjÄ™cia mile widziane.

Pozdrawiam
Bobby

#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 19 styczeń 2012 - 14:09

swego czasu pitt pokazywaÅ‚ fotki i patenty w swojej szafie wÄ™dkarskiej - polki, organizacja oraz uchwyty na wÄ™dki bodajÅźe na drzwiczkach... musisz poszukać w zasobach forum, albo... Å‚adnie siÄ™ uÅ›miechnąć do pitta :D

#3 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 19 styczeń 2012 - 18:29

http://www.plasticap.../art.asp?ID=826
2 takie jedno na drugim - naprawde sporo sie zmiesci a zajma 80x40x30cm bodaj. Jakby nie to, ze zdarza mi sie lowic na morzu i za biala ryba to zmiescilbym sie z betami to tych 2 pudel...
https://lh6.googleusercontent.com/-cUmZwhlvUlg/SzPJNDCaJEI/AAAAAAAAAwA/rLjIfPvvVqY/s576/PC240772.JPG
takie triko na wedki + kolowrotki + szpule etc (na polkach nad wedkami) zajmuje moze 0,3x1,5m? + wysokosc pomieszczenia.
+ pol pokoju bo nie tylko spinninguje (namiot, fotel, skrzynia na morze etc..)
jakbym tylko spinningowal zmiescilbym sie w tej szafce na wedki + 2 pudlach.
Jakby dodatkowo uchwyt na wedki dac na drzwiach to weszloby chyba wiecej.

#4 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • ImiÄ™:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 19 styczeń 2012 - 20:06

Bardzo fajne rozwiÄ…zanie.

#5 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów

Napisano 20 styczeń 2012 - 18:42

Dziękuję gooral.
Czy naprawdÄ™ tak maÅ‚o osÃÅ‚b ma przemyÅ›lenia na temat logicznego ukÅ‚adania sprzÄ™tu?
Bobby

#6 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 20 styczeń 2012 - 19:09

wiekszosc z kumpli trzyma wedki w jednej kupie pomieszane z wszystkim innym w pomieszczeniu na boiler albo pod schodami.
Az mi zeby zgrzytaja jak to widze...
ps mozna wedki podwiesic pod sufitem w sytuacji zupelnego braku miejsca w domu...
Osobiscie planuje kupic sredniej wielkosci vana (expert/vito/hiace)
i wpierdzielic tam wszystko na stale (bo mnie krew zalewa z pakowaniem auta na kazda wyprawe osobno... sedan to zabojstwo dla nerwow....)

Ps przez krotko mialem tez 2 osobne plany:
1 metalowa zamykana przyczepa z dachem i poprostu podpinac ja pod auto jak jezdze na ryby
2 wielka metalowa/plastikowa skrzynia (tutaj sa takie job box i tool box pojemnosci kilkuset litrow) i trzymac wszystko na polu (ale to nie dotyczy blokowiska...).

Ps maly hint (a noz malo popularny?) dotyczacy przewozenia wedek w sedanie:

Pomiedzy zaglowkami przednich foteli dalem drut w oslonie z pianki (tutaj kosztujacy grosze - zwykly drut tez by oblecial powiedzmy 1mm i na wierzch dac pianke do rur najciensza) by stworzyc cos w rodzaju pomostu miedzy zaglowkami.
Teraz wkladasz wedki tak by dolniki lezaly na tylnej polce i zakladasz bungy cords/ekspandery pomiedzy skrajne zaglowki z tylu i z przodu(tak by docisnac wedki do polki i pomostu) i tadam masz w srednim sedanie (almera na przyklad) miejsce na niemal dowolna ilosc wedek (ja w almerze lekko bralem tak z 10-15 wedzisk i 2 parasole - oczywiscie wiekszosc wedek bez pokrowcy i bez kolowrotkow) dowolnej dlugosci (tak to 2m/czesc?) i dalej 4 miejsca siedzace...
(oczywiscie w oplu/bwm jest fajnie i jest otwor za podlokietnikiem, ale to inna historia).


#7 OFFLINE   kamiloniemy

kamiloniemy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjacentralna polska

Napisano 20 styczeń 2012 - 19:13

Ja w doblo mam 2 rury 150mm podwieszone do dachu długie na 2 m,wchodzą wędki z kołowrotkami,mam 187 wzrostu a i tak nad głową mam 20 cm luzu,polecam jak ktoś ma wyzsze auto

#8 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • ImiÄ™:Kuba

Napisano 20 styczeń 2012 - 19:19

Ja to tam wszystko trzymam w pancernej szafie w piwnicy.jak coś to tylko schodzę i biorę co potrzeba i śmigam na rybki <_<

#9 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 20 styczeń 2012 - 19:39

Ja w doblo mam 2 rury 150mm podwieszone do dachu długie na 2 m,wchodzą wędki z kołowrotkami,mam 187 wzrostu a i tak nad głową mam 20 cm luzu,polecam jak ktoś ma wyzsze auto


jaki masz przebieg w tym doblo? jaki silnik?
ja szukam vana max 1,9m wysokiego (by weszedl na parkingi wielopoziomowe)i z minimum 100-120 Nm momentu i okolo 100KM (do ciagania przyczepy)

#10 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 20 styczeń 2012 - 19:43

Ja to tam wszystko trzymam w pancernej szafie w piwnicy.jak coś to tylko schodzę i biorę co potrzeba i śmigam na rybki <_<


to zalezy ile musisz wziasc...
bo jak masz do wziecia:
echo+silnik+zbiornik na paliwo do silnika+kilka duzych pudel przynet spinningowych+kamizelki ratunkowe+gabki na krzesla na lodce+spodniobuty do wodowania lodzi+wedki i kolowrotki+pudlo ciezarkow/splawikow+aku do echa+ciuchy na lodz+zarcie na lodz+etc..
pozniej to wszystko zaniesc do domu spowrotem to szlag tafia - zwlaszcza jak pomnzysz x2 bo kumpel z toba jedzie..

Jak w watku o plekach jak jade na okonki na kanal to w kamizelke sie mieszcze, ale juz na lodke to mi almery brakuje i czesc rzeczy musi leciec do lodzi....

#11 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • ImiÄ™:Kuba

Napisano 20 styczeń 2012 - 19:49

Takie rzeczy to w garaÅźu trzymam:p


#12 OFFLINE   kamiloniemy

kamiloniemy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjacentralna polska

Napisano 20 styczeń 2012 - 20:04

1,9 jtd 105 km 2004r 19000 tys zrobione,silnikowo bez zarzutu,problemy tylko z zamkami drzwi,dobra blacha,nie mam haka ale czÄ™sto pakowaÅ‚em tonÄ™ cementu i idzie,spalanie w trasie 5,5 w mieÅ›cie nie wiÄ™cej jak 6,5 litra,polecam,mam teÅź alfe z tym silnikiem teÅź bez zarzutu

#13 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 20 styczeń 2012 - 20:15

1,9 jtd 105 km 2004r 19000 tys zrobione,silnikowo bez zarzutu,problemy tylko z zamkami drzwi,dobra blacha,nie mam haka ale czÄ™sto pakowaÅ‚em tonÄ™ cementu i idzie,spalanie w trasie 5,5 w mieÅ›cie nie wiÄ™cej jak 6,5 litra,polecam,mam teÅź alfe z tym silnikiem teÅź bez zarzutu


problem z irlandia jest taki, ze prawdziwy przebieg vana to lekko 50kkm rocznie (sa autostrady moj prywatny rekord to 15kkm w miesiacvanem z najczestzym okolo 5000-8000m przebiegiem) i 2-3 etnie auto ma lekko 100kkm na karku naprawy sa droge jak fix 0- samo zdjecie glowicy w 1.6 vw wycenione zostalo na 600-1000 euro...) celuje w vana ktory bedzie mial kolo 100-150 kkm abslotutne minimum a pewnie realnie kolo 200kkm wiec szukam czego nei do zajechania.
Ps moja almera 01 miala 40000m jak ja kupilem i to chyba auto z najnizszym przebiegiem o jakim tu slyszalem...

#14 OFFLINE   kamiloniemy

kamiloniemy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjacentralna polska

Napisano 20 styczeń 2012 - 20:18

Tylko nowe auto da ci gwarancje przebiegu,ale nowe teÅź ma wady,polecam kolego takÅźe chryslera voyagera 3,3 z gazem,komfort nie awaryjność i opasÅ‚a przestrzeÅ„ w Å›rodku,miaÅ‚em z 95 roku te silniki sÄ… nie do zaje...

#15 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 20 styczeń 2012 - 20:46

Tylko nowe auto da ci gwarancje przebiegu,ale nowe teÅź ma wady,polecam kolego takÅźe chryslera voyagera 3,3 z gazem,komfort nie awaryjność i opasÅ‚a przestrzeÅ„ w Å›rodku,miaÅ‚em z 95 roku te silniki sÄ… nie do zaje...


niestety podatek za auto jest w iralndii obliczany na postawie pojemnosci silnika i dla 3.3 l bedzie jak za wolu w sensie pewniekolo 2000euro++ roxcznie....
dotyczy ti ut di bodaj 2008+ (po 2008 zaelzy od co2 emmisions) rocznika.
w ty momoncie za almere 1.8 auto place okolo 700 euro rocznie ubezpieczenia ?(2 lata bezszkodowe uznane 5+ nieuznanych) + okolo 170 euro podatku za 3 miesiace..... co daje samych oplat okolo 1500 euro rocznie bez paliwa etc...

van ma staly podatek okolo 300-400e/rok niezaleznie od poj. silnika stad myslalem o vanie..





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych