Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Seryjny kij pstrągowy średniej klasy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
237 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 21:46

Jako, ze wymyśliłem sobie kilka wypadów na pstrągi, to planuje nabyć jakis niedrogi patyk pod kropka. Kijek miałby obsługiwać m.in. Salmo Minnow 6S i 7S, glowki 3-6g z gumka 5-7cm, obrotówki do nr 2 itp

Koniecznie 2-skład, dlugosc najlepiej 210-230cm. Budżet do 300-350zl. Wiecej nie chce wydawać.

Przy takiej cenie cieżko określić moc blanku, mysle, ze taki 8-10lb bedzie ok.

Zastanawiam sie nad DAM Microflex 230cm 2-10g po lekturze tego tematu http://jerkbait.pl/t...zett-microflex/

Moze jakies inne propozycje? Budżet jest nieprzekraczalny raczej, no chyba, ze któryś kij za 400-450 bije na głowę wszystkie inne patyki pod kropki ;)

Użytkownik Żbiku edytował ten post 03 styczeń 2017 - 21:48

  • malcz lubi to

#202 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 03 styczeń 2017 - 21:55

Konger Streeto?



#203 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 21:58

crazy fish fredom force to mój faworyt w tym budżecie :)

Użytkownik tony1983 edytował ten post 03 styczeń 2017 - 21:59


#204 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2669 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 04 styczeń 2017 - 07:21

A dlaczego seryjny? Może warto zastanowć się nad używką i popytać czy ktoś niechce jakiegoś Batsona rx6 sprzedać.

#205 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 04 styczeń 2017 - 07:32

crazy fish fredom force to mój faworyt w tym budżecie :)

Coś ktoś słyszał o tym, że w Favoritach ( niższe modele ) rdzewieją przelotki ? Znam jeden taki przypadek.

 

sorry za offtopa ale tak mi się z CF skojarzyło ;)


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 04 styczeń 2017 - 07:59


#206 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 08:03

Coś ktoś słyszał o tym, że w Favoritach ( niższe modele ) rdzewieją przelotki ? Znam jeden taki przypadek.

Moze to Essexy od Phenixa ;) Mi zardzewiały w 3 customowych kijach... ;)

No ale nie o tym.

Dlaczego seryjny? Bo chciałbym go wziąć do ręki przed zakupem i zobaczyć co to warte. Dopiero chce zaczac przygodę z pstragami, stad nie wiem jaki patyk mi podpasuje. Mam dwa Major Crafty i model Firstcast 6lb bedzie alternatywa dla lżejszego patyka pod kropki. Raczej nie dźwignie on Minnowa 7S, i to w nurcie, stad rozglądam sie za czymś trochę mocniejszym. Ideałem byłby patyk w 2 kawałkach o długości 210-230cm, takie mocne 8lb, którym dałoby radę komfortowo prowadzić Minnowa 7S ale i dać mozliwosc lowic np Hornetem 3-4cm, obrotowka 0 lub gumka 3-4cm na glowce 3g. Jest taki seryjny patyk?

Użytkownik Żbiku edytował ten post 04 styczeń 2017 - 08:04


#207 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 04 styczeń 2017 - 08:09

Parabellum do 7 tak łowiłem ale w mocno umiarkowanym nurcie ...



#208 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 styczeń 2017 - 08:12

...Firstcast 6lb... 

...takie mocne 8lb..., 

...obrotowka 0... 

Jako, że jesteś na początku drogi z pstrągami to wybaczam takie herezje. A moja rada brzmi - weź jak chłop kup sobie jakieś dobre i niedrogie IM6 12 lb, kilka obrotówek nr 3 i idź na pstrągi. 6 lb i obrotówki 0 zostaw na wzdręgi i jelce :)


Użytkownik Pumba edytował ten post 04 styczeń 2017 - 08:15


#209 OFFLINE   Zandermasterr

Zandermasterr

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 406 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 08:24

Żbiku, ja pod takie łowienie kupiłem Okume Black Rock 2,13 4-21 MED-FAST. Jak przyjdzie będę mógł napisać coś więcej.



#210 OFFLINE   trinited

trinited

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 08:25

Sam łowię na grubo ale czasem lubie też założyć meppsa 0, dobra wędka pstrągowa właśnie powinna z jednej strony być bardzo mocna, z drugiej pozwalać na rzucanie małymi przynętami na grubej żyłce. Z fabrycznych polecam St. Croix Triumph TRS70MLF2, miotnie meppsem 0 bez problemu, a i meppsa 3 pod prąd w silnym nurcie da się poprowadzić. W dolniku power na wyciągnięcie dowolnej wielkości ryby, krótka rękojeść przez co długość robocza się trochę zwiększa. Używke można dostać za 300-350 zł.



#211 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 04 styczeń 2017 - 08:28

U mnie czeka na rozdziewiczenie Impress gtx, prezent a ja jestem bardzo miło zaskoczony. Sparowany z Serenius gtx - nie odczułem luzów, porządne spasowanie elementów i bardzo przyjemna praca.

 

http://blog.wedkarsk...i jaxon (2).jpg

http://www.jaxon.pl/...s-spin-gtx.aspx

http://www.jaxon.pl/...erinus-gtx.aspx


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 04 styczeń 2017 - 08:49


#212 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 04 styczeń 2017 - 08:55

Żbiku, ja pod takie łowienie kupiłem Okume Black Rock 2,13 4-21 MED-FAST. Jak przyjdzie będę mógł napisać coś więcej.

 

 

Miałem ten kijek, za ta cenę mogę śmiało powiedzieć że jest zajebiaszczy. Może nawet konkurować z wędkami do 400zł. Gdyby był ubrany w komponenty Fuji pozycja byłaby bardzo trudna do przebicia.

 

Z nad wody: wędka opisana do 6-12lb 4-21g, nie jest pałowata, ładnie się ładuje, pracuje głęboko, nie gubi rybek. Wygodnie łowi się już 2g plus 3cm twisterek lub jig na 2g, 3cm-7cm wobler SRD nie stanowią problemu. Czucie przynęty również bardzo dobre, jak i samych brań. Większe przynęty które wymienia Kuba śmiało obsłuży. Bardzo fajny patyk do "klasycznego" pstrągowania.

 

Jedna z budżetowych seryjnych wędek którą wspominam z bardzo dużym sentymentem i bez wahania kupiłbym po raz drugi jeżeli zaszłaby taka potrzeba.


Użytkownik gajosik edytował ten post 04 styczeń 2017 - 08:55

  • Zandermasterr i Robert Crocker lubią to

#213 OFFLINE   Zandermasterr

Zandermasterr

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 406 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 11:10

Miałem ten kijek, za ta cenę mogę śmiało powiedzieć że jest zajebiaszczy. Może nawet konkurować z wędkami do 400zł. Gdyby był ubrany w komponenty Fuji pozycja byłaby bardzo trudna do przebicia.

 

Z nad wody: wędka opisana do 6-12lb 4-21g, nie jest pałowata, ładnie się ładuje, pracuje głęboko, nie gubi rybek. Wygodnie łowi się już 2g plus 3cm twisterek lub jig na 2g, 3cm-7cm wobler SRD nie stanowią problemu. Czucie przynęty również bardzo dobre, jak i samych brań. Większe przynęty które wymienia Kuba śmiało obsłuży. Bardzo fajny patyk do "klasycznego" pstrągowania.

 

Jedna z budżetowych seryjnych wędek którą wspominam z bardzo dużym sentymentem i bez wahania kupiłbym po raz drugi jeżeli zaszłaby taka potrzeba.

Bardzo mnie cieszy twoja wypowiedz. Wyborem kierowałem się tylko i wyłącznie opisem z wędki.



#214 OFFLINE   rally

rally

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • Lokalizacjapiękne Podkarpacie :)
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:K

Napisano 04 styczeń 2017 - 12:30

Miałem ten kijek, za ta cenę mogę śmiało powiedzieć że jest zajebiaszczy. Może nawet konkurować z wędkami do 400zł. Gdyby był ubrany w komponenty Fuji pozycja byłaby bardzo trudna do przebicia.

 

Z nad wody: wędka opisana do 6-12lb 4-21g, nie jest pałowata, ładnie się ładuje, pracuje głęboko, nie gubi rybek. Wygodnie łowi się już 2g plus 3cm twisterek lub jig na 2g, 3cm-7cm wobler SRD nie stanowią problemu. Czucie przynęty również bardzo dobre, jak i samych brań. Większe przynęty które wymienia Kuba śmiało obsłuży. Bardzo fajny patyk do "klasycznego" pstrągowania.

 

Jedna z budżetowych seryjnych wędek którą wspominam z bardzo dużym sentymentem i bez wahania kupiłbym po raz drugi jeżeli zaszłaby taka potrzeba.

 

pod wobkiem z  kotwami lub hakami bez zadziora się sprawdzała ta Okuma...... w sensie czy nie gubiła rybek ?

 

Pytam bo z moich niestety czasami spady się zdarzały.....a przerobiłem kilka tanich fabrycznych kijków, a nie mam doświadczenia zbyt wielkiego z hakami bezzadziorowymi, im miększy kijek tym lepiej powinno być teoretycznie, ale z kolei klęka pod większym wobkiem w nurcie.


Użytkownik rally edytował ten post 04 styczeń 2017 - 12:36


#215 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 04 styczeń 2017 - 12:45

Jak najbardziej :) pracuje głęboko a przy tym szybko wraca i nie buja szczytem. Trzyma ładnie.

 

Rzadko kiedy jestem zadowolony z wędki, ale tutaj z 200-250zł no nie ma się do czego przyczepić, może jakieś nadlewki lakieru, no ale co chcieć za 200zł. Kij naprawdę godny uwagi jako klasyczna pstragówka dla tych którzy lubią łowić na większe przynęty lub wymaga tego rzeka. Używki można trafić za 150zł to świetna cena za taki patyk.

 

Mimo że miałem/mam kije po 1-2,5tys zastanawiałem się z rok czy aby na pewno sprzedać, sprzedałem i teraz chętnie bym ją widział znów za szafą nawet gdybym miał jej nie używać bardzo dużo fajnych wspomnień mam z nią związanych. Takie kije nie trafiają się często szczególnie w tej półce cenowej ok 250zł gdzie zdecydowana większość to gnioty.

 

Jest jeszcze wersja do 10g śliniłem się na nią, może być bardzo fajny patyk do kropka na lekko jigi, gumy, mniejsze woblery.. Ogólnie cała seria bardzo udana mając do wydanie 250zł mam przed oczami tylko Okumy :) Ciekawie prezentują się również DAM Microflex ale nie łowiłem nimi


Użytkownik gajosik edytował ten post 04 styczeń 2017 - 12:50


#216 OFFLINE   Prewwit

Prewwit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Robert

Napisano 04 styczeń 2017 - 12:56

Zastanawiam sie nad DAM Microflex 230cm 2-10g

Łowiłem tym kijkiem na wodzie stojącej  podobnymi przynętami co chcesz używać, dawał rady na styk, na rzekę wziąłbym 3-15, ponieważ 2-10 myślę że przy takim woblerze 7cm dosyć mocno by się giął w nurcie.



#217 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2169 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 04 styczeń 2017 - 13:08

Jako, ze wymyśliłem sobie kilka wypadów na pstrągi, to planuje nabyć jakis niedrogi patyk pod kropka. Kijek miałby obsługiwać m.in. Salmo Minnow 6S i 7S, glowki 3-6g z gumka 5-7cm, obrotówki do nr 2 itp

Koniecznie 2-skład, dlugosc najlepiej 210-230cm. Budżet do 300-350zl. Wiecej nie chce wydawać.

Przy takiej cenie cieżko określić moc blanku, mysle, ze taki 8-10lb bedzie ok.

Zastanawiam sie nad DAM Microflex 230cm 2-10g po lekturze tego tematu http://jerkbait.pl/t...zett-microflex/

Moze jakies inne propozycje? Budżet jest nieprzekraczalny raczej, no chyba, ze któryś kij za 400-450 bije na głowę wszystkie inne patyki pod kropki ;)

 

Sezon startuje i tak naprawdę ciekawe ilu z nas ma takie dylematy jak @Żbiku...

 

Ja też będę inaugurował i ta Okuma wygląda na ciekawą opcję.

Jeszcze coś zaproponujecie?



#218 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 13:13

Łowiłem tym kijkiem na wodzie stojącej  podobnymi przynętami co chcesz używać, dawał rady na styk, na rzekę wziąłbym 3-15, ponieważ 2-10 myślę że przy takim woblerze 7cm dosyć mocno by się giął w nurcie.


"Kij ma mocny, mało ustępliwy dolnik, szczyt pracuje, potem stop. Bardziej pod gume i dropka niz pod pstrąga" - tak mi napisał kolega pracujący w sklepie wędkarskim i sprzedający te modele Dam Mikroflex.
  • xyzzvpc lubi to

#219 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 04 styczeń 2017 - 14:07

Pisałem  już  o tym w wątku o Microflex

Porównywałem w sklepie te 3 kije w dl 2,30 z myślą o okoniach łowionych ciut wyżej niż UL tj tak 3-7 gram plus 2 cale ( ew z bardzo okazjonalnym pstrągiem).Te 2 słabsze wg mnie na pstrąga zdecydowanie za słabe.Wersja 1-7 witka po całości nie tylko w szczycie.Rozważałem wtedy  próbę z 10 g główką i uznałem że nawet  ten 3-15 może mieć z tym problem(rzucić tak,ale nie poprowadzić).Ostatecznie odpuściłem. Wiem,że piszą o 10g do tego 2-10-dla mnie szok i proszenie sie o uszkodzenie kija.Reasumując ad 2-10 g  woblerem 7 cm ,czy obrotówką nr 2 podasz przynetę,postawisz w nurcie, ale co z zacięciem.J esli microflex do drewna i blachy to tylko 3-15



#220 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 04 styczeń 2017 - 14:13

W sumie potwierdzam co napisał b celnie Prewwit

Wersja 2-10g na wodzie stojącej  na styk

PS Stożek pierwszych 3 przelotek mocno złamany,ale to już dygresja może bardziej do kijów HM, a nie za 200zł