Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jest o czym marzyć Panowie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 listopad 2006 - 14:18

Abstrahujac od tego, kto go tak urzadzil...zastanawial sie ktos, co by bylo gdyby tak zlowic szczuplego ze 150cm?
Szansa na zlowienie wiekszego jest nikla, wiec w zasadzie to by tak gosc se mieszal wode po zlowieniu takiego okazu...

Wiec jezeli mi pisany, to wole jeszcze nie teraz go zlowic...
Gumo

#22 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 07 listopad 2006 - 14:20

Gumo no do wody by takiego lujka podebrac to na pewno byś nie wszedł szczególnie po takiej lekturze :mellow:

#23 OFFLINE   Marek

Marek

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 07 listopad 2006 - 14:37

FOKA.....

mnie przyszło do głowy czy foka wzięłaby na jerka .... takiego metrowego Jacka :mellow: To byłaby jazda dopiero

#24 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 listopad 2006 - 14:37

Wszedlbym....z podbierakiem. Takim odpowiednim. :D
W tym roku utwierdzilem sie w przekonaniu, ze jest on nieodzowny do duzych szczupakow i sandaczy.
Gumo

#25 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 07 listopad 2006 - 14:39

witam,,
@Pepe, wyślij to zdjęcie do stacji oceanograficznej Uniwersytetu Gdanskiego na Helu, Tam pracuje Prof. dr Skóra, bodajże jeden z nielicznych fachowców od fok w polsce, być może wyjaśni czy rany zadane temu szczupakowi mogła zrobić foka czy jakiś inny esox.
pozdrawiam jerzy

#26 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 listopad 2006 - 15:26

@Jerzy,

bardzo dobry pomysł z wysłaniem zdjecia do Uniwersytetu Gdańskiego. Oni znają się tam na fokach i na pewno będą wiedzieli czy to ślady foczych zebów. :D


@Pepe,

jak możesz to wyślij do nich zdjęcie, a my czekamy na informacje. To będzie bardzo ciekawe.



#27 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 07 listopad 2006 - 15:34

Najlepiej od razu wysłać zdjęcie do Wiadomości Wędkarskich. Wtedy może się okazać, że ani gryzący ani pogryziony to nie szczupak <_<

#28 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2424 postów

Napisano 07 listopad 2006 - 15:47

Podobno szczupak nie dorasta do póltora metra, tylko mu samara rosnie - jak ludziom :lol:
Ile mial dlugosci rekord Polski?

#29 OFFLINE   Adze205

Adze205

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 listopad 2006 - 16:36

Witajcie.
To, co widzicie to ogon 80-tki, poperek 6,5 - 7 cm. Złowiony w Polsce. Z tego jeziora największy, jakiego widziałem na własne oczy , miał 117 cm.
Pozdrawiam,
Adze205.
PS. sorki za komórkową jakość. A to czerwone, to skorupa łodzi, broń Boże krew...

Załączone pliki



#30 OFFLINE   Pepe

Pepe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 07 listopad 2006 - 17:26

OK wyślę zdjęcia do profesora. Może ktoś pomoże odnaleźć jego adres?
Szczupak dorasta do półtora metra na 100%.
Rzeczywiście nie w każdej wodzie. Jeśli samarka gruba to niestety długość nie bardzo (jakieś 130 i tyle ... ;) )
Zwykle te długie są dość chude. A szkoda bo w Secret Lake takie 150 cm mógłby ważyć z 40 kg ...
Rozmarzyłem się ...

PP


#31 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 07 listopad 2006 - 17:31

Kurcze, ciężko teraz będzie zasnąć.
Pepe, myślałeś może nad jackiem 106 ;) :lol: To by była selektywna przynęta :D

#32 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 07 listopad 2006 - 17:32

@Pepe

na stronach internetowych uniwerku w Gdansku, powinien być namiar. Zresztą baza oceanograficzna na Helu, to teraz atrakcja turystyczna, więc w necie powinny być wszelkie informacje. Na Helu w fokarium pływają foki, m.in. Balbina, którą znaleziono na plaży pogryzioną przez psy bodajże w 1992 roku.
powodzenia
Jerzy

#33 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 07 listopad 2006 - 17:36

STACJA MORSKA INSTYTUTU OCEANOGRAFII W HELU
ul. Morska 2, 84-150 Hel, tel. (0-58) 675 08 36, fax. (0-58) 675 04 20, e-mail: hel@univ.gda.pl
Kierownik Stacji: dr hab. Krzysztof Skóra, prof. UG, e-mail: oceks@univ.gda.pl

Dane pochodzą ze strony http://www.univ.gda..../?tpl=bgio#1340

#34 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 07 listopad 2006 - 18:43

Gdyby nie to że ślady są z 2óch stron to bym powiedział że podczs cholu próbował się ukryć w patykach(kiedyś miałem takie wypadek że szczupły sporo mniejszy w ferworze walki wiechał w gałęzie i podczas siłowego wyciągania ze zwaliska najechał na zamaną gałąż, wycignołem go z rozerwanym brzuchem jakby ktoś nożem otworzył)ale te ślady są nieco inne, więc kto wie może będziemy jezdzić do szwecji na MUSKIE :huh: :mellow: <_<

#35 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 07 listopad 2006 - 18:45

aha - jeszcze jednak fotka ...
Te zęby nawiasem mówiąc musiały mieć ponad 4 cm długości.
Panowie - to nie był NORMALNY szczupak. Chyba że ktoś znajdzie inne logiczne wytłumaczenie.

czesc piotras, ciebie jak nie ma to nie ma, ale jak wejdziesz, to szok :mellow:

ja mam chyba takie logiczne wytlumaczenie, w szwecji widzielismy bardzo duzo szczupakow pokieraszowanych przez orly bieliki i rybolowy, te ptaki maja potworne szpony


#36 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 listopad 2006 - 22:36

Mowie wam ze to byl sum, ten co w poprzednich postach grasowal, pojechal (jak wszyscy) do Szwecji na ryby.

#37 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5850 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 07 listopad 2006 - 23:18

Przypuszczam że większość takich i podobnych ran u szczupaków to pamiątki po ataku bielika lub rybołowa. Bielik to głównie rybożerca, a w Szwcji(i w Polsce) teraz jest go dużo. Zastanawiają mnie ślady na zdjęciu ukazującym brzuch szczupaka, widać na nim trzy ślady wyglądające jak dziury, może to właśnie są pamiątki po szponach. Atakujacy z duża siłą ptak, często dobrze nie trafia i dlatego może to jest przyczyną tak nietypowego rozmieszczenia rany. Może drugą łapą dobrze nie trafił, szpony się ześlizgnęły i pozostawił jedno duże rozcięcie na boku. Wydaje mi się że po ataku szczupaka byłoby więcej takich żyletkowatych nacięć. Wiecie, jak ptak atakuje to w wodzie robi się pewnie niezły kocioł, uciekająca ryba może dostać szponem nawet w brzuch.
Pozdrawiam Wujek :D

#38 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 listopad 2006 - 15:26

W tym roku na Roslagen byłem świadkiem ataku Bielika na bardzo dużego szczupaka. Zamieszanie i młyn w wodzie były na tyle duże, że było to bardzo ciekawe zdarzenie.
Ptak próbował przez kilkanaście sekund poderwać się do lotu trzymając dużego szczupaka, jednak nie udało mu się to i odleciał bez ofiary. Przypuszczam, że szczupak miał poważnie rozerwane ciało i pewnie przeżył.



#39 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaOslo

Napisano 08 listopad 2006 - 15:34

Wow zdjecia niesamowite, mi to raczej wyglada na atak duzej ryby, zauwazcie ze slady sa na ogonie, ptaki raczej atakuja w miejsca blizej głowy, pozatym na grzbiecie nie ma sladow wiec gdyby ptak zaatakowal takiego szczupaka to pewnie by pozostawil jakiekolwiek slady na grzbiecie.

Kiedys wyczytalem w ulotce o Europejskich zawodach w łowieniu szczupaków w Irlandii ze na jeziorze Loungh Derc złowiono szczupaka 156cm ktory wazyl PODOBNO 42 kg i jest to rekord świata, osobiscie nie wierze w to :mellow: ale gdyby taki szczupak istniał to pewnie by pozostawił podobne slady jak te na zdjeciu

#40 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3772 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 08 listopad 2006 - 15:45

Dla mnie też ta rana wygląda co najmniej dziwnie i trochę mało szczupakowo. Obok świeżego rozprucia jakieś zbliznowacenia. Nie zdziwiłbym się gdyby ta rana pochodziła od polskiej osęki.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych