Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ban , ban ..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 styczeń 2012 - 14:51

..bang , bang , by , by - to całkiem logiczny ciąg , nie ??
Mam wrażenie , że przyszły na jerkbait czasy stagnacji , labo może doszedł portal do czegoś w rodzaju szklanego sufitu zbiorowej niemożności . Może tak było zawsze , ale nie zauważyłem . Ban mi pomógł spojrzeć inaczej , z oddalenia , choć był jako fakt relegacji zupełnym nonsensem . Przyczyny bezwładu są złożone , choć jak zwykle u nas proste i dobrze ogółowi znane . Jest milcząca większość , jest coś w rodzaju elity , no i są moderatorzy w rodzaju społecznych pedagogów z monopolem na racje . Tak w tutejszej makro skali , jak i w Polski skali ten system funkcjonuje nader ch..owo , co też wszyscy znamy :D W minionych okresach swojej , że tak powiem - świetności , miał portal walor ożywczy i był pełen nowinek światopoglądowych , technicznych , niósł inny look . Była widoczna próba redefinicji naszego hobby . Może gadżety się skończyły , może liderzy byli ciency , może duch ciało opasłe opuścił i teraz tylko kompromisowy spływ z prądem . Nie wiem ..

Wiem natomiast ,że trudno tu o neutralnego , prawie niewidocznego moda . Który nie byłby stroną z monopolem na rację , powielając tu przywleczony z mediów model wzór redaktorstwa po linii i bazie . Dystrybutora szacunku i kreatora rzeczywistości :(
Forum jest dla kogo , dla nas czy dla modów i ich gustów ?

Wiem też , że jest to forum z założenia i intencji wędkarskie . Ale pojawiają się tu tematy inne , niezwiązane z fishingiem . Są to czcigodni egzaltowani panowie opowiadający sobie footbolowe seriale , no bo przecież nie M jak Magda . Ale bywają też tematy i wpisy kontrowersyjne . Wpisy są jednak cenzurowane po osobistym widzimisię albo skłonności moderatora , co jest grą wobec użytkowników zupełnie nie fair , bo tylko konfliktuje . Co właściwie robi w Hyde Park albo Cafe moderator ?? Politgramotę wciska dorosłym , zamiast dbać o kulturę myślenia i czystość słowa ??

Wiem także , że są pomiędzy nami oprócz miłośników także
lobbyści . Świetna sprawa , jeśli czynią to z otwartą przyłbica . Tak wypada . Gorzej kiedy norma jest stosownie podwójnych standardów , czego niechlubnym przykładem jest choćby dzisiejsze zachowanie jednego z nich , który przejrzał użytkownikowi metrykę , zalecając stanowczo transparentność której sam nie praktykuje . Bo gdzie wpis o treści potwierdzającej rzeczywistość ; uprawiam lobbing dla krajowego dystrybutora itd .. Modostwa przejrzystość nie obowiązuje , ani jedna miara ?

Osobno można to wszystko znieść , razem złożone jest nie do przyjęcia . O wiele za mało na wspólnotę . Postanowiłem stąd odejść , ale tak normalnie , zabierając swoje zabawki i tabliczkę z nazwiskiem , żegnając się , nie zaś chyłkiem - po angielsku . Podobno się nie da .. :wacko:

#2 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 26 styczeń 2012 - 15:16

Sławku,

Jesteś nie fair pisząc takie posty, prosiliśmy milion razy by nie gadać o polityce. Czy wymagamy aż tak dużo? Nic tak nie dzieli ludzi jak własnie ten temat nie ważne z której strony sceny politycznej się pochodzi. Jest jak piszesz paru fanów Barcy, maja swój watek, nic im tam nie piszę chociaż nienawidzę tego klubu najbardziej jak mogę :D

Pozdrawiam,

Bujo ( spolszczone Buyo, bramkarz Realu Madryt: http://en.wikipedia..../Francisco_Buyo )

Naganiacz Megabassow, Sage, Batsona i zapewne paru innych :D a i jeszcze łowienia na muchę bom zapomniał :D

#3 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 styczeń 2012 - 15:59

Michał , sam wiesz że można się spierać do upadłego i odejść nie będąc obrażonym napotkanym prostactwem . Jestem/byłem tutejszym moherem , w nielicznych porywach nawet cadykiem , i pewnie dlatego nie ma dla mnie trudnych tematów :lol: Bo każde miejsce w przestrzeni publicznej wolnej od wszechobecnej cenzury , albo programowego wmówienia staje się natychmiast miejscem swobodnej dysputy . Taka jest widocznie ogólna potrzeba , a i miejsc wolnych od wszechobecnego oka BB jest jakby coraz to mniej . Nigdy nie toczyły się tutaj absolutnie żadne dyskusje stricte polityczne , przytłaczająca większość to tylko szamotaniny i starcia o czysto zastępcze popkulturowe wzorce , odgórnie instalowane w głowach - zwolenników i przeciwników . Ale wdrukowany strach przed polityką , też widzę :D

#4 ONLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisano 26 styczeń 2012 - 20:20

Sławek!, nie rób tego, nie żegnaj się. Zrozumiałym jest że za drzwi wyproszony, nie każdy chętnie oknem powraca, a nawet tymi drzwiami troszkę uchylonymi.., ale...
Jak zazwyczaj, także dziś i tutaj brakuje umysłów jasnych, poglądów zdecydowanych i myśli nieskrępowanej.
Mamy tutaj w nadmiarze handelku, podskakiwaczy pod wędkarskich tuzów, sprzęto-maniaków i dzieciaków strugaczy..,no i ta elyta.
A może to wystarczy, właściciela zapytuję, bo moderatorzy to jego dzieci chyba?
A ich zabawa w cenzorków i obrońców własnego krzyża jest stale i niezmiennie irytująca.




#5 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 26 styczeń 2012 - 21:15

Sławek lubię czytać Twoje wywody, miejscami zawiłe no cóż ;) ale czytać je lubię.
Jeśli odejdziesz uznam to za objaw słabości - parafrazując pewną scenkę z Alternatyw Sławku do jasnej cholery bądź mężczyzną :mellow:.
Spining to nie jedyne moje hobby, z tytułu moich zainteresowań czy też pracy, biorę udział w kilku forach (jako mod również), zazwyczaj dział Hyde/Cafe jest zamknięty dla gości z zewnątrz, ludzie czasami opowiadają o dupie Maryni ale udział moda w tych dyskusjach jest niewidoczny (bo to Hyde/Cafe), a mod zazwyczaj pojawia się na czyjeś wyraźne życzenie.
Ja podobnie jak ty w dupie mam konwenanse, jeśli coś mi się nie podoba to mówię o tym otwarcie bo już taka moja natura czy się to komu podoba czy nie, co do WOŚP zgadzam się z Tobą, ale nie miałem okazji dać upustu swej twórczości bo temat został zamknięty :angry:.
Grupy wzajemnej adoracji i onanizowania się są na każdym forum, olać to, ich słodkie pierdzenie prawie zawsze można wypunktować.
IMHO weź kilka oddechów wymów magiczne om mani padme hum i nie pozbawiaj nas radosnej twórczości.

Pozdrówka



#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 styczeń 2012 - 21:25

Cześć,
Friko, Bujo ... moimi dziećmi? Broń Boże :lol:

A na poważnie. Oczywiście doceniam Waszą informację zwrotną. Zawsze zapraszam do konstruktywnej dyskusji, popartej przykładami. Mnie najbardziej natomiast interesują konkretne wnioski i kierunki na przyszłość. Po prostu nie rozgrzebuję przeszłości, a jeśli, to tylko by od razu zbudować lepszy plan na przyszłość. Po prostu tak działam. Najgorsze dla mnie jest wtedy kiedy słyszę co nie jest dobrze i nie otrzymuję konkretnych propozycji na przyszłość. Krytykować jest bardzo prosto, gorzej budować przyszłość.

To co napisałeś Sławku w części bardzo do mnie trafia. Chodzi mi o kwestie moderatorów. Kiedyś w specjalnym miejscu dla moderatorów powiesiłem taką oto sentencję:

Moderator to człowiek, który wchodzi w relację innych ludzi po to, żeby ułatwić im porozumiewanie się, pomóc rozwiązać konflikt, powściagnąć emocje, żeby umożliwić przepływ informacji.

Oczywiście chciałbym byśmy - moderatorzy oraz i moja persona zawsze działali zgodnie z tą definicją. Było by to idealne i jakże upragnione dla mnie. Jesteśmy jednak takimi samymi ludźmi jak Wy i proszę mi wierzyć staramy się wypełniać swoją misję jak najlepiej nieustannie ucząc się i podnosząc swe kwalifikacje działając cały czas w modelu non profit (moderatorzy to wolontariusze). Jestem też przekonany, że wiele osób lokalnie odbiera pewne sprawy. Chętnie ocenia moderatora przez pryzmat jego nieudanych akcji a nie przez pryzmat tysięcy akcji, o których nawet nie jest świadomy. Chciałbym też by każdy z nas zerknął na swój ogródek i dokonał rachunku sumienia. By zadał sobie pytania - czy mógł zrobić coś co spowodowało by uniknięcie konfliktu? Dlaczego tego nie zrobił?

Jeśli chodzi o politykę to proszę Was - jest ona wszędzie. Rozumiem, że to część życia ale ona włazi nawet dziurką od klucza. Dlatego moim celem było stworzenie portalu wędkarskiego, gdzie do znudzenia będzie o połowie ryb drapieżnych a gdybym chciał o polityce - stworzyłbym inne forum (wtedy Sławku poproszę Ciebie o wstąpienie do redakcji i moderowanie portalu - chyba mi nie odmówisz?).

Biorę to na siebie. Jednocześnie mam prośbę - są problemy, uważacie, że moderator źle postąpił - napiszcie do mnie.

Pozdrawiam
Remek

Pozdrawiam
Remek

#7 OFFLINE   Marcinos25_ac

Marcinos25_ac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:łapka

Napisano 26 styczeń 2012 - 22:06

Mimo to że się na forum nie udzielam to zgadzam się z kolegami Sławkiem ,Zwierzu i Tomasz K ,więcej nie piszę bo też mam takie poglądy jak kol.Sławek Pozdrawiam

ps. niestety ciężko nie wplątać tematu polityki na forum

#8 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 26 styczeń 2012 - 22:10

Najpierw cytat; @Zwierzu

co do WOŚP zgadzam się z Tobą, ale nie miałem okazji dać upustu swej twórczości bo temat został zamknięty Mad.

@Sławku, @Zwierzu, ja nie oceniam Waszego stanowiska, nie dlatego, że ono jest mi obojętne. Ale dlatego, iż uważam, że ten portal to nie miejsce na takie dyskusje. Jest tyle przestrzeni w necie, gdzie można się na ten i inne tematy wypowiadać, i przedstawiać swoje poglądy, że nie trzeba przenosić tych dyskusji na jb.pl. To jest oczywiście mój punkt widzenia, co oczywiste, nie musicie się z nim zgadzać. Jednak, osobiście wolałbym aby na tym Forum dyskutować o wędkarstwie i związanej z nim najbliższej okolicy. A o reszcie można dyskutować gdzie indziej, miejsc nie brakuje. B)

#9 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 styczeń 2012 - 22:20

A widzisz .. że nie widzisz ?? Nie jest prawdą , jakoby spotykała modów tylko krytyka . Są tu , albo też byli tacy , którym namiastka władzy zmieszana z woda sodowa nosem nie cieknie . Jest czasem z modami jak z tarczycą : ich niedoczynność - chorujesz i stymulujesz dla zdrowia wzrost , jeśli nadczynność i nadaktywność też chorujesz , ale przycinasz co trzeba i z reguły jest git . To wole :lol: :lol:
Masz typowe objawy irracjonalnego lęku przed polityką . W Polsce nie ma polityki , bo brak ludzi zdolnych ją uprawiać , a tym bardziej o niej tu rozmawiać . Jest tylko nieco gumowych pajacyków . Zdarzają się tu , owszem , tarcia światopoglądowe , ale z reguły i gruntu są to brane serio medialne popłuczyny , artykułowane powszechnie jako wyrazisty światopogląd . Śmiejmy się z tego , a nie banujmy nie przecwelonych :wacko:
Historia , literatura , albo dzieje najnowsze też są groźne dla nas , Remku ? Nowoczesność to jest chowanie łba w piasek ? Gdzie jest granica tego obłędu ..
Masz priv..

Janusz , po to są Hyde Parki i inne wentyle ..

#10 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 styczeń 2012 - 22:25

Januszu, nie da się! Wędkarstwo >> PZW >> polityka. To leży jak o rzut kamieniem.
Jeśli takie dyskusje są zbędne, to dział Cafe jest bez sensu, bo albo dyskutujemy o wszystkim spoza wędkarstwa, albo nie. W ramach koleżeńskich i niezamkniętych relacji. Absolutnie rozumiem intencje, że to forum o określonym profilu, ale nie można robić precedensów: o tym nie rozmawiamy nigdy, a o tym do pewnego stopnia. Jeśli komuś ciężar życia publicznego jest nie do zniesienia na Forum, niech omija tematy pozawędkarskie, które po dziale i tytule łatwo odróżnić od reszty. Rozumiem intencje obu stron, ale wilk syty i owca cała, mogą na jerkbaicie moim zdaniem spacerować po wspólnej polance. Polance nad jeziorem oczywiście.

Pozdrawiam
Grzesiek

#11 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 26 styczeń 2012 - 22:32

@Sławku,

Janusz , po to są Hyde Parki i inne wentyle ..

zgadzam się, ale wolałbym, aby tutaj na tych wentylach dyskutować o wędkarstwie i okolicach, choć te okolice o swego rodzaju politykę też się ocierają. O polityce, światopoglądach, preferencjach politycznych i innych takich chętnie podyskutuję, lecz nie chcę tego robić tutaj. ;)

#12 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 26 styczeń 2012 - 22:35

Wilk z owcą, pewnie tak, ale przecwelone gumowe pajacyki??



#13 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 26 styczeń 2012 - 22:36

Proponuje szklanicę lub dwie godnego trunku i ..... wszystko wygląda zupełnie inaczej. Czy lepiej, nie wiem, ale weselej. Przecież to my byliśmy najweselszym barakiem i chyba znowu nim jesteśmy, choć obóz się zmienił.
Kieliszek dobrego gruzińskiego wina działa cuda na mą duszę!

A tak na poważnie, to o czym wy dyskutujecie? :lol: :lol: :lol: <_<

#14 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 26 styczeń 2012 - 22:38

Januszu, nie da się! Wędkarstwo >> PZW >> polityka. To leży jak o rzut kamieniem.
Jeśli takie dyskusje są zbędne, to dział Cafe jest bez sensu, bo albo dyskutujemy o wszystkim spoza wędkarstwa, albo nie. W ramach koleżeńskich i niezamkniętych relacji. Absolutnie rozumiem intencje, że to forum o określonym profilu, ale nie można robić precedensów: o tym nie rozmawiamy nigdy, a o tym do pewnego stopnia. Jeśli komuś ciężar życia publicznego jest nie do zniesienia na Forum, niech omija tematy pozawędkarskie, które po dziale i tytule łatwo odróżnić od reszty. Rozumiem intencje obu stron, ale wilk syty i owca cała, mogą na jerkbaicie moim zdaniem spacerować po wspólnej polance. Polance nad jeziorem oczywiście.

Pozdrawiam
Grzesiek


Grzesiu,
Generalnie się z Tobą zgadzam, jednak mimo wszystko, wolałbym takie dyskusje ( o polityce niezwiązanej z wędkarstwem) prowadzić w innym miejscu. To jest oczywiście tylko moje subiektywne odczucie, i tak proszę to rozumieć. To nie jest temat do dyskusji, to jest moje zdanie. Nikt nie musi się z nim zgadzać, a jak będzie to nie zależy ani ode mnie ani od Was (większości z Was czy Nas) B)

#15 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 styczeń 2012 - 22:42

Kryst, dobra rada! :mellow:

Może rzeczywiście usunąć Cafe? Bo analizuję propozycje, które otrzymałem.

Sławku, niestety jest tak, że o polityce rozmawia się w Cafe a smród wieje po wszystkich działach na forum. Ciśnienie skacze tak, że później zakrwawione oczęta nie rozpoznają czy to wróg, czy przyjaciel, czy Cafe, czy o batsonie to wątek. Być może, tego nie ukrywam, mam lęki przed polityką ale z obawy przed smrodem, który roznosi się po innych działach - wtedy moderatorzy zamiast pracować nad rozwojem strony czy realizacją celów rozwojowych portalu sprzątają odchody. Mnie, krótko mówiąc to się nie opłaca - mam inne cele.

Pozdrawiam
Remek

#16 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 26 styczeń 2012 - 22:45

Kolejny raz wracają te same upiory. Recesja?
Co do moderacji. Abstrahując od tematów „politycznych”. Problem pojawia się, kiedy mod zajmuje stanowisko po którejś ze stron. Wtedy przestaje być modem. Co dzieje się niestety często i jest to poważna przeszkoda, która się niestety spiętrza.

Co do lobbystów. Lobbyści już dawno występują z otwartą przyłbicą, a raczej z logiem odpowiednim, nań naniesionym. Kiedy użytkownik staje się kapitałem? I czy to zauważył? Czy środowisko w którym funkcjonuje jako byt wirtualny dalej jest dla niego takim samym po tym odkryciu? O to są pytania.

Co do spłycenia. To znak czasów, raczej zjawisko socjologiczne. Obecne o wiele bardziej w życiu wirtualnym niż realnym, ale niestety powszechne. Stare czasy już nie wrócą, chyba że w realu w gronie znajomych.
Nie warto rezygnować, chociażby ze względu na najpopularniejszy dział Sprzedam/Kupię.


#17 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 26 styczeń 2012 - 22:46

Dla Barcy mam Facebook, więc wiele nie stracę! <_<

#18 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 styczeń 2012 - 22:48

Dla Barcy mam Facebook, więc wiele nie stracę! <_<


Ha ha :lol:

#19 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 26 styczeń 2012 - 22:48

...uważam, że ten portal to nie miejsce na takie dyskusje. Jest tyle przestrzeni w necie, gdzie można się na ten i inne tematy wypowiadać, i przedstawiać swoje poglądy, że nie trzeba przenosić tych dyskusji na jb.pl...


janusz a widzisz subtelną różnicę pomiędzy cafe a innymi działami jerkbaita ???.

Na cafe mówimy o wszystkim co może być nie związane z wędkarstwem :
    [*] barcaa[*] jerkbait się śmieje[*] ale kino[*] jest taki generał[*] najlepszy film/piosenka na y.t.pl[*] ... itd[/list]więc wytłumacz mi proszę dlaczego WOŚP stanowi temat niemile widziany, czy dlatego że nie odpowiada gustom modów ?
    Inaczej ujmując, jeśli mod jest za ratyfikowaniem ACTA to powinien skasować/zamknąć temat Nie dla ACTA bo się z nim osobiście nie zgadza. Przecież jest tyle innych stron gdzie można się na ten temat wypowiadać - nieprawdaż ???




#20 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 styczeń 2012 - 22:50

Co do moderacji. Abstrahując od tematów „politycznych”. Problem pojawia się, kiedy mod zajmuje stanowisko po którejś ze stron. Wtedy przestaje być modem. Co dzieje się niestety często i jest to poważna przeszkoda, która się niestety spiętrza.


No tak. Nad tym pracujemy ale ... mod też ma zdanie :D i ... nie łatwo je porzucić :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych