Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ban , ban ..


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznaÅ„

Napisano 29 styczeń 2012 - 00:33

Może to nie z rozumieniem problem, tylko jesteś Miś, co klapnięte uszko ma? ;)
Ja już nadto klarownie i serio powiedziałem tu, co myślę, więc dobranoc - dobry wieczór, miś pluszowy śpiewa Wam.

Pozdrawiam
Grzesiek

#102 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisano 29 styczeń 2012 - 00:50

Dzięki Janusz; ładne logo, prawie jak to nowe jerkbait.pl :D

W zamian może wrzucę jutro, do Twojego autorskiego wątku, auto którym na rybki pędzę :unsure: :mellow:
To jeżdżąca historia motoryzacji, w wersji w Polsce rzadko spotykanej.

#103 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 29 styczeń 2012 - 11:12

[quote]
Dziś jest trochę inaczej. Ja jestem w tej uprzywilejowanej sytuacji że część kolegów z którymi jeżdżę na ryby to moderatorzy. Czasami jak rozmowa zejdzie na temat forum i usłyszy się o niektórych sytuacjach, wycieczkach osobistych to człowiek inaczej podchodzi do pracy chłopaków. Żeby nie było że jestem w jakiejś uprzywilejowanej sytuacji to napiszę, mimo że niemal wszystkich moderatorów znam osobiście
[/quote]

To jak to w końcu jest Pawle z Tobą? :mellow: Jesteś w tej uprzywilejowanej sytuacji czy nie jesteś? Bo nie da się być w ciąży i zarazem w niej nie być :mellow:

Że moderatorzy są Twoimi kolegami to wszyscy lub prawie wszyscy wiedzą i nie trzeba tego tak często podkreślać :D Wiemy, podziwiamy, zazdrościmy Ale może warto spojrzeć czasem bardziej krytycznym okiem? Wielką sztuka jest powiedzieć koledze słuchaj stary, może to nie tak? Poklepywać i przytakiwać jest dużo łatwiej :D


[/quote]

Proponuję przeczytać to co napisałem ale jeszcze raz i ze zrozumieniem.


#104 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • ImiÄ™:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 29 styczeń 2012 - 12:29

To zabawne w takim razie.
Piszecie w jednym jezyku a mimo to, okazuje sie ze nikt - nikogo nie rozumie.



#105 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 29 styczeń 2012 - 19:35

Raczej tragiczne...

#106 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 29 styczeń 2012 - 22:18

Witam ponownie,
MyÅ›lÄ™, że czas na podsumowania. DaÅ‚em szansÄ™ wypowiedzieć siÄ™ wszystkim, którzy chcieli zabrać gÅ‚os wbrew powielanemu powszechnie stereotypowi rozgÅ‚aszanemu w Internecie, że na jerkbait.pl zamyka siÄ™ usta, czy kasuje posty (chociaż uznajÄ™ to jako element sprawnie dziaÅ‚ajÄ…cej moderacji). ZachÄ™ciÅ‚em wrÄ™cz do dyskusji, najpierw wycofujÄ…c siÄ™ i oddajÄ…c pole do opinii zarówno pozytywnych jak i negatywnych, później zachÄ™cajÄ…c Was do proaktywnoÅ›ci i przedstawienia Waszej wizji moderacji. DziÄ™kujÄ™ wszystkim za dyskusjÄ™. Uwagi, które mogÄ… naszym moderatorskim zdaniem przynieść korzyść dla portalu wprowadzimy.

Natomiast teraz chciałbym napisać o swoich spostrzeżeniach. Przede wszystkim jerkbait.pl to własność prywatna, forum niezależne, finansowane z prywatnych funduszy lub pozyskanych na zasadzie współpracy handlowej (opłaty z reklam). Osobiście od samego początku zdecydowałem, że będzie to forum wędkarskie, którego celem jest popularyzowanie nowoczesnego podejścia do połowu ryb drapieżnych. Wizję rozwijali redaktorzy oraz moderatorzy, swój niewątpliwy wkład mieli również forumowicze, którym serdecznie dziękuję.

Osobiście poprosiłem każdą osobę z grona mod/red do współpracy i wybór nie był przypadkowy (analizowałem to na początku samodzielnie, później już wspólnie w gronie - zresztą większość decyzji obecnie konsultowana jest wspólnie). Podejmując świadomie w/w decyzje delegowałem również na moderatorów uprawnienia do zarządzania portalem w swoim imieniu. Dlatego kiedy czytam, że ktoś pozwala sobie na używanie w stosunku do moich współpracowników i kolegów określeń - hipokryta, idiota, głupiec itd. itd. ... jest tak, że oprócz elemetarnego braku szacunku do pracy tych osób, obraża również portal i mnie osobiście.

Na to oczywiście pozwolić nie mogę i na takie podejście kategorycznie się nie zgadzam. Moderatorzy na tym forum zostali przeze mnie powołani nie tylko do transparentnego sprzątania (czego często jak nazwa wskazuje nie widać) ale również do zamykania wszelkich dyskusji, które mogą wpłynąć negatywnie na ogólną atmosferę na portalu i które nie realizują celów strategicznych naszej działalności (forum wędkarskie). Do tej pory, kiedy analizuję pewne wątki, natury politycznej, światopoglądowej uważam, że pozwalaliśmy, biorąc pod uwagę nasz cel, na bardzo dużo. Na jerkbait.pl redaktorzy, moderatorzy będą wyznaczać zasady i należy się do nich stosować a wszelkie niezgodności z regulaminem będziemy moderować stosując środki od najłagodniejszych (ostrzeżenia publiczne - by pokazywać wykroczenia i niezgodności z regulaminem) do najsurowszych (blokowanie kont). O w/w rzeczach nie chcę dyskutować bo nie podlegają one dyskusji, tak jak nie podlega dyskusji fakt czy jerkbait.pl będzie forum C&R czy nie.

Tak jak wspomniałem wcześnej, w razie wątpliwości interpretacji instytucja odwoławczą jstem osobiście, chyba, że wyznaczę inną osobę. Jednak zaznaczam - proszę 2x przed wysłaniem przemyśleć czy warto - nie będę wchodził drobiazgowo w szczegóły, a będę działał 2x bardziej surowo niż moderatorzy - przyjmuję TYLKO ewidentne przypadki błędnego działania.

Ponadto, korzystając z okazji, chciałbym Was, forumowiczów prosić o to byście sami pełnili rolę moderatorów i pewne sytuacje konfliktowe rozwiązywali samodzielnie (bez konieczności wzywania etatowych moderatorów) - odciążcie ich proszę! To Wy tworzycie tutaj społeczność, od Was zależy ogromnie dużo.

Cafe - po namyÅ›le postanowiÅ‚em warunkowo utrzymać ten dziaÅ‚, jednak dajÄ™ moderatorom prawo do bardzo mocnej ingerencji w wÄ…tki. Nie chcÄ™ tutaj wÄ…tków politycznych. Wiem, że życie skÅ‚ada siÄ™ częściowo z polityki ale uważam, że wielokrotnie skandaliczne wrÄ™cz kłótnie, które z asertywnoÅ›ciÄ… nie miaÅ‚y nic wspólnego, wpÅ‚ywaÅ‚y na inne dziaÅ‚y oraz przeszkadzaÅ‚y pozostaÅ‚ym forumowiczom (zainteresowanym tylko wÄ™dkarstwem).

Forumowiczom dziękuję jeszcze raz za dobrą dyskusję.

Dziękuję moderatorom za kawał dobrej roboty, która do łatwych nie należy. Dziękuję!

Pozdrawiam
Remek

Właściciel i administrator jerkbait.pl







Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych