Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Ban , ban ..


  • Please log in to reply
105 replies to this topic

#61 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 27 January 2012 - 23:12

Panowie,
Emocje, emocje, emocje ... brak słuchania, brak pytania o szczegóły, trwanie przy swoim, wręcz upieranie się, brak ciekawości na inny sposób myślenia czy brak świadomości, że mamy inne drogi, które nas różnie ukształtowały i daja inny ogląd świata. Ludzkie to, trudne ale piękne, bo uczące.

Rozumiem rozgoryczenie pewnymi sytuacjami ale to moi współpracownicy i razem tworzymy team. Zawdzięczam moim moderatorom bardzo dużo. Ten portal im zawdzięcza równie dużo. Każdy z nich przepracował, poświęcając swój czas setki, tysiące godzin, by portal stawał się lepszy, byście mogli sprawniej tutaj funkcjonować, byście podnosili swą wiedzę i kwalifikacje, byście łowili większe ryby, przeżywali przygody w miejscach, o których można tylko pomarzyć, byście od czasu do czasu mogli coś atrakcyjnego kupić lub sprzedać ... lub byście poznali ludzi, zarażonych wspólną i jakże piękną pasją, która powinna łączyć a nie dzielić (wiem, że jerkbait stworzył wiele przyjaźni). Myślę sobie, i od razu zaznaczam, że bardzo cieszę, że wielu z Was jest teraz w innym punkcie swojego życia m.in. dzięki ich ciężkiej pracy - rozwinęła swe biznesy, nauczyła się lepiej łowić, zaopatrzyła się w lepszy sprzęt, zrobiła to bardziej świadomie, baaa czy nauczyła się budować wędki, czy zamiast zabierać ryb pięknienje fotografuje. Pewnie, można powiedzieć, że przecież TO JA ZROBIŁEM ale najważniejsza jest INSPIRACJA! To efekt godzin pracy moderatorów i myślenia co Wam dać jeszcze, jak uatrakcyjnić portal - to nie przypadkowy efekt, to efekt wielu godzin ustaleń, rozmów w gronie moderatorskim. Jeśli tylko ocenia się moderatorów po ich akcjach to ... no cóż mam powiedzieć - bardzo to niesprawiedliwe i krótkowzroczne bo to widać na pierwszy rzut oka ale ... kiedy na chwilę się zatrzymać i pomyśleć ... to nie myli się tylko ten, kto nic nie robi albo milczy. Prowadzenie forum to nie tylko uruchomienie serwera i później już z górki - przykładem jest wiele for, które nie istnieją, które dynamikę rozwoju mają zdecydowanie mniejszą niż j.pl. Trzeba zabiegać o pomysły, treść, nagrody na konkursy itd.

Ciekawi mnie jednak jeszcze jedna rzecz, którą chciałbym tutaj poruszyć i chciałbym byśmy o tym kreatywnie porozmawiali:

Jak wg Was powinno wyglądać wzorcowe funkcjonowanie forum i moderowanie? Proszę nie piszcie jak NIE POWINNO tylko jak POWINNO. Może podacie jakieś pozytywne działania moderatorów z przeszłości, które Wam pomogły, z których byliście zadowoleni? Jestem za wzmacnianiem pozytywnych akcji a nie za rozpisywaniem się nad negatywnymi przypadkami. Chcecie lepiej? To pokażcie nam te przykłady, które mamy stosować. Liczę teraz na Waszą pomoc.

Pozdrawiam
Remek

#62 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 posts

Posted 27 January 2012 - 23:44

Remku..
Jesli chodzi o moj punkt widzenia tej sprawy to wyglada calkiem jasno.
Portal dla mnie jest numerem 1. pomijajac kilka nieporozumien.
Nie potrafie tylko zrozumiec pewnych zachowac i stronniczosci niektorych modow. co ciekawe w tamatach luznych bo poruszanych na cafe..
Ja zadko sie udzielam, nie mam wkladu w rozwoj portalu, taki jaki maja inni. Tylko ze czy ja jestem gorszym uzytkownikiem od Nich ? bo to ze mniej wartosciowym, to jest calkowita racja.
Ostatnio wyrazilem swoje zdanie na cafe odnosnie zapytania o WOSP moj post i innych zostaly wyczyszczone w oka mgnieniu. Tylko dlatego, ze napisalem co mysle. i to bylo dla moda okey.
Dla mnie bylo daleko od okey.
Ale co tam w sumie to bzdura.
Jakis czas pozniej wystawilem w dziale sprzedam pare pierdol i co ?? nagle j** post usuniety. Mysle sobie pewnie regulamin sie zmienil i nie jestem na biezaco.. wiec przeczytam co tam za zmiany.. taak chyba z 3 razy go przeczytalem i do dzis nie wiem co mialem niezgodnego. Poczulem sie jak z**** bura suka przez tego samego moda, ktory to wczesniej z taka pasja usowal moje i innych posty, ktore wyraznie nie lezaly Mu.
Co ciekawe nigdy z tym modem nawet slowa nie zamienilem.
Ja rozumiem, ze kazdy z moderatorow jest czlowiekiem i do cholery niech nim pozostanie. A do pewnych przywilejow nalezy dorosnac.


#63 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 27 January 2012 - 23:48

Doceniam Twoje zdanie i dziękuję za informację zwrotną. Rozumiem, że Twój postulat jest taki:

- jeśli moderator usuwa wątek powinien podawać przyczynę usunięcia powołując się na konkretny punkt regulaminu

Czy dobrze rozumiem?

Pozdrawiam
Remek

#64 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 posts

Posted 27 January 2012 - 23:55

No to by bylo calkiem wporzadku.

#65 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 28 January 2012 - 00:02

No to by bylo calkiem wporzadku.


Super. Dzięki Blackabyss za Twoją propozycję! Czekam na kolejne.

Pozdrawiam
Remek

#66 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,912 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 28 January 2012 - 00:07

Koledzy, tu nie chodzi o roztrząsanie decyzji, tylko o pewne przyczyny i skutki. Ostatecznie o rozwój portalu.
Postulat.
1. Luźno moderowane Cafe i żeby nie było za ciężko, to może moderator tylko od tego działu, żeby mu nie dokładać w innych. Jeśli byłby do tego chętny i zdolny oczywiście. Bez cięcia postów i blokowania tematów, o ile oczywiście nie naruszają regulaminu, czy ogólnie przyjętych norm społecznych.
1.2. Dyskusja światopoglądowa poza Cafe (czyli ten wspomniany wcześniej smrodek)? Ostrzeżenie i Ban. Albo po prostu Ban.

Pozdrawiam
Grzesiek

#67 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 28 January 2012 - 00:14

Maynard,
Równie dziękuję za propozycje. Jestem zbudowany po tych dwóch odpowiedziach bo taki sposób rozmowy na pewno umożliwi nam wprowadzenie pozytywnych zmian. Dziękuję!

Wasze propozycje będę zbierał i później podsumuję w punktach co zamierzamy wprowadzić. Każdy może być autorem zmian więc zachęcam innych forumowiczów do podawania kolejnych - jak działać by było lepiej.

Pozdrawiam
Remek

#68 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,138 posts

Posted 28 January 2012 - 00:32

Popieram Maynarda w propozycji, notabene mam praktycznie takie samo spojrzenie na ten temat.
W cafe mówimy dowolnie, o ile nie naruszamy osobistej godności innego usera a sprawy które przenoszą się poza cafe, jako nie dotyczące wędkarstwa są bezwzględnie tępione.

Myślę że tym sposobem i wilk syty i owca cała.

#69 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,151 posts
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Posted 28 January 2012 - 00:34

A czy możliwe byłoby , żeby moderator , gdy zauważy ,że ktoś robi na forum coś co nie powinien a być może nawet nieświadomie , zwrócił czasem owemu uwagę przez wiadomość prywatną zamiast jak to czasami bywa publicznej próby ośmieszenia i pokazowego klapsa ?
Wielu na takiego klapsa reaguje klapsem odwetowym,czasem oby na pokaz i awantura na kilka dalszych postów gotowa.

A tak na priwie , bez świadków i bez napinania zawsze łatwiej się dogadać ,zrozumieć , wytłumaczyć.

#70 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,387 posts
  • Imię:Karol

Posted 28 January 2012 - 00:45

Może to o czym chciałem a czego nie udało się napisać przez zdominowanie tematu rozmową o cafe ...

Fajnie by było gdyby moderatorzy gdy zwróci im się uwagę nie czuli się za każdym razem atakowani... jasną sprawą jest że jeżeli osoba wkłada dużo serca w swoją pracę zaczyna się z nią utożsamiać i takie uwagi odbierać personalnie, ale my userzy źle nie chcemy, też chcemy sprawnie z uśmiechem i rzeczowo - dyskutować (każdy oczywiście na miarę swoich możliwości :unsure: )

Co więcej, fajnie by było gdyby moderator najpierw sugerował później działał, lub działał tylko gdy jest pewien poważnego złamania regulaminu.
Tego suchego podłoża nadal nie mogę przeboleć, jak we wszystkim nie powinniśmy popadać w skrajność i lekką paranoję :D
,,Kapkię więcej tolerancji, ryba delikatnie położona na grubej suchej trawie naprawdę nie ma gorzej od suma wtarganego na pokład łodzi a na pomysł usuwania takich zdjęć nikt nie wpadał - i dobrze! :D bo mijało by się to z celem

Pozdrawiam!
Karol


Edit:

A tak na priwie , bez świadków i bez napinania zawsze łatwiej się dogadać ,zrozumieć , wytłumaczyć.


Podpisuje się pod tym obiema rękami, zwracanie uwagi na privie jest tak samo wskazane dla moderatorów jak i użytkowników.

#71 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,024 posts
  • LokalizacjaSulejówek

Posted 28 January 2012 - 09:53

Ja jestem już kilka na forum i różne rzeczy już tu widziałem. Kiedyś gdy udzielałeś się w temacie dostawałeś na maila wszystkie odpowiedzi z tego tematu. Można było wtedy bez zaglądania na portal śledzić dyskusję, ale można też było zobaczyć jak wygląda praca moderatorów. Dziś jest trochę inaczej. Ja jestem w tej uprzywilejowanej sytuacji że część kolegów z którymi jeżdżę na ryby to moderatorzy. Czasami jak rozmowa zejdzie na temat forum i usłyszy się o niektórych sytuacjach, wycieczkach osobistych to człowiek inaczej podchodzi do pracy chłopaków. Żeby nie było że jestem w jakiejś uprzywilejowanej sytuacji to napiszę, mimo że niemal wszystkich moderatorów znam osobiście to i mi się zdarza dostać priva że mój post został usunięty. I nie mam nikomu za złe tego. Moderatorzy codziennie usuwają sporo postów i widzą dużo więcej niż my zwykli śmiertelnicy dlatego przypuszczalnie, reagują na pewne sytuacje z wyprzedzeniem.

Może najazd na moderatorów bierze się z niezrozumienia ich działań? Może warto by moderatorzy odpisywali na priv bardzie konkretnie co jest nie tak? A może dodać zamknięty temat gdzie pojawi się kilka anonimowych (bez podania nazwy usera) wpisów które poleciały do kosza. I dlaczego. Nie wiem. Wiem natomiast że polityka to straszne bagno i tego na j.pl nie powinno być. Nawet w cafe. Wystarczy podać przykład Roberta który zanim zszedł do ciemnej doliny :lol: :lol: wszyscy znali go jako wspaniałego łowcę boleni,który dzielił się swoją wiedzą. Który miał dużo do powiedzenia również na kilka innych tematów i zazwyczaj bardzo rzeczowo, choć wielokrotnie się nie zgadzaliśmy.

Moderatorzy POWINNI ciąć bez opamiętania wszelkie wycieczki osobiste. Osobnik który się tego dopuszcza powinien dostać ostrzeżenie a później bana. Niestety czasami są to wycieczki w kierunku modów i tu trzeba uważać. Idealnie by było aby aby zaatakowany mod poddał pod rozwagę dany temat innemu moderatorowi ewentualnie Tobie Remku. Dwa ostatnie przykłady to co się działo w wątku o szczupakach ze Szwecji i Irlandii oraz wycieczki osobiste jednego z userów do Buja pomimo że ten go nie zna (znam osobiście obie zainteresowane strony).

To chyba tyle na chwilę obecną.

#72 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9,640 posts
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Posted 28 January 2012 - 10:13

Ja mam takie propozycje:
-miejcie jaja Panowie, nie chowajcie się w niegodny sposób za niektórzy. Macie choć trochę odwagi cywilnej - piszcie o kogo chodzi. Obrzydzenie we mnie budzi takie tchórzostwo i skundlenie, żywcem wyjęte z Rejsu...
-nie mylmy pojęć wolności wypowiedzi z bezhołowiem.
-jeśli najwazniejsza ma być wspomniana wyzej wolność wypowiedzi, to niech do jasnej cholery bedzie ona dla wszystkich, a nie jak u wielkich nieobecnych tytanów intelektu obowiązująca tylko do ich wypowiedzi, gdy pojawia się kontra to natychmiast kneblowanie. Bo moderator, bo kto to widział, bo redaktor. Dla wszystkich, lub dla nikogo.
-jeśli chodzi o akcje z privami, odpisywaniem, pouczaniem...
Jest regulamin, sa podstawowe zasady działające na prawie każdym forum. Trzeba naprawdę bardzo nie chcieć tego zrozumieć. Ja zwyczajnie nie mam na to czasu. Bo... czynności moderacyjne zajmowały mi... pewnie między 30 minut a godzinę dziennie. przegladanie watków, wywalanie ogłoszeń, klejenie, przenoszenie. Jakbym miał do tego pisac każdemu priva z objasnieniem, to by były 3h... Zwyczajnie nie mam na to czasu i nie moge na j.pl aż tyle go przeznaczyć.

edit, na ochłonięcie i rozmowę z Remkiem


#73 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,453 posts
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Posted 28 January 2012 - 10:20

Sławek lubię czytać Twoje wywody, miejscami zawiłe no cóż ;) ale czytać je lubię.




A ja odwrotnie, jeśli ktoś chce się popisać, dowartościować się itp. to napewno znajdzie inne forum do tego celu, a nie wędkarskie :D Jak widzę nick Sławek Oppeln Bronikowski to nawet słowa nie czytam :mellow: :lol: Sorki Sławek, ale tak jest, nie chce mi się poprostu oczu męczyć... Znajdź :D forum w tej swojej dziedzinie.

#74 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,024 posts
  • LokalizacjaSulejówek

Posted 28 January 2012 - 10:23

Ja mam takie propozycje:
-miejcie jaja Panowie, nie chowajcie się w niegodny sposób za niektórzy. Macie choć trochę odwagi cywilnej - piszcie o kogo chodzi. Obrzydzenie we mnie budzi takie tchórzostwo i skundlenie, żywcem wyjęte z Rejsu...


np. o Twoją akcję z Robertem - wystarczy?

PS. Kuba przestań pieprzyć, moim prywatnym zdaniem odkąd odszedł Pitt to Ty jesteś najlepszym moderatorem. Właśnie do tej roboty potrzeba jaj.

#75 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 839 posts

Posted 28 January 2012 - 11:10

No Panowie.., działa wymierzone, oręż zbrojny rusza, tylko patrzeć jak obóz narodowo - konserwatywny w pył rozbity zostanie..; :lol:
dzieci na wojenkę też ruszyły i nie wiedząc o cóż ona, bo nie czytały, a zrozumieć nie zawsze łatwo, kąsać się starają.
Naczelny wódz zaś, uporządkować szyki chciał i nawet pakt, by strony zwaśnione pogodzić nam obiecuje.
A co zrobi w nowej, lepszej odsłonie.., zobaczymy!


#76 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 28 January 2012 - 11:18

ten watek brutalnie sciaga na ziemie kazdego, kto w zyciu zrobil cos dla innych i w nagrode dostal tak zwanego potocznie kopa w tatarskie siodlo ... to czy zostal wywolany przez slawka oppeln bronikowskiego, czy nie, nie gra w tym momencie zadnej roli ... szkoda slawku, poniewaz twoje podejscie do wedkarstwa i tekstow pisanych jest co najmniej nieszablonowe ... tragicznny jest fakt, ze po raz X-setny okazuje sie, iz dawac od siebie to stanowczy zbyt malo i ze postawa roszczeniowa uzytkownikow jest jak ludzka glupota i kosmos (kto zna einsteina, ten wie co mam na mysli) ... niestety malo kto to widzi

@remek
w twoim poscie zadales absolutnie smiertelne pytanie ...

Jak wg Was powinno wyglądać wzorcowe funkcjonowanie forum i moderowanie? Proszę nie piszcie jak NIE POWINNO tylko jak POWINNO. Może podacie jakieś pozytywne działania moderatorów z przeszłości, które Wam pomogły, z których byliście zadowoleni? Jestem za wzmacnianiem pozytywnych akcji a nie za rozpisywaniem się nad negatywnymi przypadkami. Chcecie lepiej? To pokażcie nam te przykłady, które mamy stosować. Liczę teraz na Waszą pomoc.

po raz klejny dowiesz sie co ty musisz zrobic, zeby sie wszystkim podobalo i z wiadomych powodow nigdy tego nie osiagniesz, a co za tym idzie, po raz kolejny zostaniesz zbluzgany, opluty, przewrocony i podeptany ... tak wyglada moc gniewu ludu

twoje pytanie powinno brzmiec calkiem inaczej:
Szanowny uzytkowniku, co moglbys zrobic i dac od siebie aby to forum fukjconowalo jak najlepiej - w 100% ... a nastepnie zamien slowa w dzialanie i pokaz, ze potrafisz ... dziekuje w imieniu wlasnym, redakcji i innych uzytkownikow tej strony

pytanie o ilosc konstruktywnych propozycji i wprowadzenie ich w zycie moze pozostac niewypowiedziane ... i tak pozosatnie w sferze pytan retorycznych :D

#77 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,912 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 28 January 2012 - 11:24

[quote]
Sławek lubię czytać Twoje wywody, miejscami zawiłe no cóż ;) ale czytać je lubię.
[/quote]
A ja odwrotnie, jeśli ktoś chce się popisać, dowartościować się itp. to napewno znajdzie inne forum do tego celu, a nie wędkarskie :D Jak widzę nick Sławek Oppeln Bronikowski to nawet słowa nie czytam :mellow: :lol: Sorki Sławek, ale tak jest, nie chce mi się poprostu oczu męczyć... Znajdź :D forum w tej swojej dziedzinie.
[/quote]

Maciej, a czy Ty po napisaniu tego posta czujesz się lepiej, gorzej, czy tak samo? Bo do rozmowy o forum nie wniósł nic, obraził konkretnego forumowicza i do tego zaciemnia powstałą tu rozmowę o potencjalnych zmianach.. Zastanawiałem się, czy nie zgłosić do moderatora, ale usuwanie postów z tego wątku to już będzie szczyt absurdu. Przemyśl, czy naprawdę Twoja prywatna opinia o jednym z użytkowników jest tu niezbędna.. No i czy afiszowanie się z brakiem jakiejkolwiek wdzięczności za jego niemały wkład w Forum, w ogóle jest na miejscu (pomimo, że masz prawo nie lubić i/lub nie rozumieć co Sławek pisze). To tak zupełnie obok dyskusji co wolno, a co jest zabronione i kto jakie ma zdanie.

Komentując jeszcze uwagi Kolegów powyżej i wypowiadając się za siebie. Mając świadomość, ile czasu zabiera zajmowanie się forum nie chciałbym, aby Cafe = Hyde park. Wolne myśli tak, ale nie wolna amerykanka, bo to nie służy nikomu, obniża poziom i dokłada roboty.

Pozdrawiam
Grzesiek

#78 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 posts
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Posted 28 January 2012 - 11:27

[quote title=Tomasz K napisał(a) dnia czw, 26 styczeń 2012 08:20]
Mamy tutaj w nadmiarze handelku, podskakiwaczy pod wędkarskich tuzów, sprzęto-maniaków i dzieciaków strugaczy..,no i ta elyta.

Cytując Kubę
-miejcie jaja Panowie, nie chowajcie się w niegodny sposób za niektórzy. Macie choć trochę odwagi cywilnej - piszcie o kogo chodzi. Obrzydzenie we mnie budzi takie tchórzostwo i skundlenie, żywcem wyjęte z Rejsu...

P.Tomaszu K odwagi, pisz Pan o kogo chodzi!!!wymień Pan tych tuzów bossów sprzętowych,sprzęto maniaków i tych co mnie najbardziej ciekawią DZIECIAKÓW STRUGACZY o elycie nie wspominając.Wymieniając ich będę wiedział kogo unikać jak ognia :lol:








#79 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,088 posts
  • LokalizacjaOtwock

Posted 28 January 2012 - 11:34

Dziś jest trochę inaczej. Ja jestem w tej uprzywilejowanej sytuacji że część kolegów z którymi jeżdżę na ryby to moderatorzy. Czasami jak rozmowa zejdzie na temat forum i usłyszy się o niektórych sytuacjach, wycieczkach osobistych to człowiek inaczej podchodzi do pracy chłopaków. Żeby nie było że jestem w jakiejś uprzywilejowanej sytuacji to napiszę, mimo że niemal wszystkich moderatorów znam osobiście


To jak to w końcu jest Pawle z Tobą? :mellow: Jesteś w tej uprzywilejowanej sytuacji czy nie jesteś? Bo nie da się być w ciąży i zarazem w niej nie być :mellow:

Że moderatorzy są Twoimi kolegami to wszyscy lub prawie wszyscy wiedzą i nie trzeba tego tak często podkreślać :D Wiemy, podziwiamy, zazdrościmy Ale może warto spojrzeć czasem bardziej krytycznym okiem? Wielką sztuka jest powiedzieć koledze słuchaj stary, może to nie tak? Poklepywać i przytakiwać jest dużo łatwiej :D

Prywatne wycieczki po raz kolejny. Jest tyle innych miejsc ku takiej dzialalnosci

#80 OFFLINE   range1970

range1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 posts
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Robert

Posted 28 January 2012 - 11:39

[quote]
Sławek lubię czytać Twoje wywody, miejscami zawiłe no cóż ;) ale czytać je lubię.



[/quote]

A ja odwrotnie, jeśli ktoś chce się popisać, dowartościować się itp. to napewno znajdzie inne forum do tego celu, a nie wędkarskie :D Jak widzę nick Sławek Oppeln Bronikowski to nawet słowa nie czytam :mellow: :lol: Sorki Sławek, ale tak jest, nie chce mi się poprostu oczu męczyć... Znajdź :D forum w tej swojej dziedzinie.
[/quote]

Brawo wobler129. To co się tu dzieje nie ma nic wspólnego ze światopoglądem, wartościami i chęcią ulepszenia forum. Znam to z pracy. Ze strony użytkowników wywołujących takie sytuacje to jest po prostu źle ulokowana, wybuchowa mieszanka testosteronu i frustracji. To sposób na samorealizację. O nic więcej tu nie chodzi. Rozwija się więc nam dyskusja, w której chodzi wyłącznie o mienie racji osiągane różnymi sposobami - już to jechaniem z buta, już to ornamentowymi zdaniami, które musiałyby wywołać pobłażliwy uśmiech na twarzy samego autora, gdyby dał radą je przeczytać po napisaniu. Tyle, że nie czyta bo już pisze następny post, ucieka do przodu. A sprawa jest prosta, forum istnieje w określonych celach, jest prowadzone w pewien sposób i jak się komuś nie podoba to niech zagłosuje nogami. Naprawdę nie potrzeba przedtem próbować wszystkim innym obrzydzać życia.
pzdr