Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Konkurs ofert RZGW - jaka stawka na zarybienia ?


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   艁ukasz

艁ukasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 post贸w
  • LokalizacjaCz艂uch贸w
  • Imi臋:艁ukasz
  • Nazwisko:Mirecki

Napisano 26 stycze艅 2012 - 20:28

Powa排簄ie rozwa排篴m wzi臋cie udzia艂u w konkursie ofert na u排簓tkowanie rybackie obwodu rybackiego o powierzchni oko艂o 250ha. Marzy mi si臋 stworzenie 艂owiska na zasadach No kill ukierunkowanego na ryby drapie排簄e (szczupak, sandacz). Przed wyczyszczeniem w/w zbiornika przez ryback膮 ekip臋 oba te gatunki tworzy艂y solidn膮 populacj臋. Zdaj臋 sobie spraw臋, 排篹 to d艂ugoterminowa inwestycja i przez dobre kilka lat 艂膮czy艂aby si臋 z wyk艂adaniem sporej got门倃ki. W przypadku wygrania konkursu rozwa排篴艂bym nawet oko艂o 3-4 letni zakaz w臋dkowania, ewentualnie bardzo limitowana ilo艣膰 dziennych licencji przy po艂owie z wynajmowanych ode mnie 艂odzi. Tu powstaje pytanie: jak wysoki nak艂ad na zarybienia obwodu o w/w powierzchni daje realn膮 szans臋 wygrania konkursu? Czy kto艣 z forumowicz门倃 mia艂 styczno艣膰 z tego typu konkursami? Mam pewne w膮tpliwo艣ci co do takiego wy艣cigu... Cz艂owiek zobowi膮zuje si臋 do pewnych kwot i niestety (tak, niestety) dotrzymanie umowy jest warunkiem utrzymania praw do zbiornika. Powiedzia艂em niestety, poniewa排 je艣li uda si臋 uchroni膰 w wi臋kszym stopniu przed k艂usownikami to przy utrzymywaniu zasady z艂门倃 i wypu艣膰 zarybienia stan膮 si臋 po prostu zb臋dne i dalsze wrzucanie do wody tych samych ilo艣ci ryb by艂oby g艂upot膮... To idiotyczna polityka RZGW ale nie ma co nad tym teraz dywagowa膰. Z jednaj strony chcia艂bym wygra膰 ale z drugiej nie chcia艂bym wrzuca膰 do wody niepotrzebnie wielkich ilo艣ci narybku do i tak ju排 rybnego jeziora (w przyszlo艣ci - mam nadziej臋). Wiem, 排篹 nie ma z艂otego 艣rodka, 排篹 ka排篸e jezioro jest inne i 排篹 deklarowana ilo艣c musi jeszcze by膰 zaakceptowana podczas opiniowania operatu. Ale tak dla mojej orientacji... Ma kto艣 jakie艣 poj臋cie o jakie kwoty chodzi? Mam na my艣li same stawki na zarybienia. Pozosta艂e koszty mam ju排 z grubsza wyliczone.
Pozdrawiam!

#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z g艂upota nie ma wygranych, s膮 tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 post贸w
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 26 stycze艅 2012 - 21:51

Traktuj to jako wypowied藕 amatora.
Z tego co wiem stawki zarybieniowe zale排耗 od konkurencji, wygrywa ten kto da wi臋cej, bo przelicznik jest taki, 排篹 reszta nie ma znaczenia
Operat musi zaopiniowa膰 jeden z kilku ichtiolog门倃, a w wi臋kszo艣ci si臋dz膮 w kieszeni PZW i PZW wygrywa groszowymi r门偱藕nicami.
Kwoty zale排簄ie od wody, start rz臋du nastu tysiecy na rzek臋, na jeziora czasem poni排篹j dychy rocznie?

#3 OFFLINE   艁ukasz

艁ukasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 post贸w
  • LokalizacjaCz艂uch贸w
  • Imi臋:艁ukasz
  • Nazwisko:Mirecki

Napisano 26 stycze艅 2012 - 22:13

Na艣cie tysi臋cy rocznie jest do prze艂kni臋cia ale je艣li masz racj臋 z tymi zale排簄o艣ciami mi臋dzy opiniodawcami operat门倃 a g艂门倃nym oferentem... to nie nastraja to optymistycznie. Szczeg门俵nie, 排篹 s膮 tylko 3 o艣rodki opiniuj膮ce operaty :angry: To rzeczywi艣cie stwarza spore ryzyko nieuczciwej konkurencji czy, nazywaj膮c rzeczy po imieniu, korupcji. Znasz jakie艣 konkretne przyk艂ady przebijania o w艂os? Kt门俽y o艣rodek opiniowa艂 operat?

#4 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 post贸w
  • LokalizacjaSulej贸wek

Napisano 26 stycze艅 2012 - 22:19

Ja znam, ale nie mam dowod门倃 wi臋c nie powiem gdzie i jak. Co do kwot to Kuba ma racj臋, jezioro 250ha to jakie艣 8-12k. Z dodatkowych wymaga艅 to chyba potrzebne jest udokumentowane 5 lat pracy z rybkami.

#5 OFFLINE   艁ukasz

艁ukasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 post贸w
  • LokalizacjaCz艂uch贸w
  • Imi臋:艁ukasz
  • Nazwisko:Mirecki

Napisano 26 stycze艅 2012 - 22:29

Ja znam, ale nie mam dowod门倃 wi臋c nie powiem gdzie i jak. Co do kwot to Kuba ma racj臋, jezioro 250ha to jakie艣 8-12k. Z dodatkowych wymaga艅 to chyba potrzebne jest udokumentowane 5 lat pracy z rybkami.


Otwarcie ofert jest publiczne wi臋c suche podanie fakt门倃 nie jest przest臋pstwem i nie grozi za to kara. Tak samo jak za doniesienie o prawdopodobnym pope艂nieniu przest臋pstwa te排 nie grozi kara w tym kraju p门俴i co. Co do 5ciu lat pracy z rybkami... Uzyska艂em informacj臋, 排篹 ka排篸a osoba fizyczna mo排篹 stan膮膰 do konkursu, przynajmniej w konkretnym okr臋gu RZGW

#6 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z g艂upota nie ma wygranych, s膮 tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 post贸w
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 26 stycze艅 2012 - 22:37

Z o艣rodk门倃 opiniujacych jest jeden, gdzie mo排簄a zawalczy膰.
Przypadki przebijania o symboliczne kwoty by艂y do艣膰 cz臋ste, ale jak zawsze... nikt nikogo za r臋k臋 nie zlapa艂, tak wysz艂o po prostu :mellow:
Szukaj kontaktu z lud藕mi z chyba W臋gorzewa, maj膮 takie jezioro i dzia艂aj膮, powiedza ci dok艂adnie, jak to ugry藕膰

#7 OFFLINE   艁ukasz

艁ukasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 post贸w
  • LokalizacjaCz艂uch贸w
  • Imi臋:艁ukasz
  • Nazwisko:Mirecki

Napisano 27 stycze艅 2012 - 09:12

Szperaj膮c w internecie natkn膮艂em si臋 na r门偱藕ne g艂osy o nieuczciwym odrzucaniu ofert os门俠 prywatnych/towarzystw konkuruj膮cych z PZW. Je艣li ma kto艣 jak膮kolwiek wiedz臋 na ten temat, tzn co by艂o podawane jako pow门俤 odrzucenia oferty przez RZGW, bardzo prosz臋 o podzielenie si臋 tymi informacjami. Mo排篹 okaza膰 si臋 to bardzo pomocne w solidnym przygotowaniu do konkursu...
Pozdrawiam!

#8 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 post贸w

Napisano 27 stycze艅 2012 - 09:29

W operatach czasem zawarty jest r门倃nie排 warunek od艂ow门倃 okre艣lonej ilo艣ci ryb - on te排 jest punktowany (niby).

#9 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2538 post贸w
  • LokalizacjaGdynia / Tobo艂owo
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 27 stycze艅 2012 - 09:45

Ja znam, ale nie mam dowod门倃 wi臋c nie powiem gdzie i jak. Co do kwot to Kuba ma racj臋, jezioro 250ha to jakie艣 8-12k. Z dodatkowych wymaga艅 to chyba potrzebne jest udokumentowane 5 lat pracy z rybkami.


Obawiam si臋, 排篹 8-12k to mo排篹 by膰 ma艂o. Znam przypadek wygrania konkursu na jezioro ok. 300ha przez ZO PZW Bia艂ystok kwot膮 ponad 50 tys...Konkurencja by艂a bardzo du排篴, bo do w przetargu bra艂o udzia艂 kilka os门俠 fizycznych, dwa gospodarstwa rybackie i dwie kom门俽ki organizacyjne PZW. Konkurencja by艂a taka a nie inna, bo jezioro by艂o/jest bardzo cenne z punktu widzenia w臋dkarskiego jak i niestety rybackiego. A tak szczerze to nie mam nawet seledynowego poj臋cia co tam sobie PZW Bia艂ystok w operacie wpisa艂o, 排篹 taka kwota si臋 uzbiera艂a i kto to zaopiniowa艂...palie? jesiotry? tony w臋gorza?

#10 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 post贸w

Napisano 27 stycze艅 2012 - 09:57

[quote]
Ja znam, ale nie mam dowod门倃 wi臋c nie powiem gdzie i jak. Co do kwot to Kuba ma racj臋, jezioro 250ha to jakie艣 8-12k. Z dodatkowych wymaga艅 to chyba potrzebne jest udokumentowane 5 lat pracy z rybkami.
[/quote]

Obawiam si臋, 排篹 8-12k to mo排篹 by膰 ma艂o. Znam przypadek wygrania konkursu na jezioro ok. 300ha przez ZO PZW Bia艂ystok kwot膮 ponad 50 tys...Konkurencja by艂a bardzo du排篴, bo do w przetargu bra艂o udzia艂 kilka os门俠 fizycznych, dwa gospodarstwa rybackie i dwie kom门俽ki organizacyjne PZW. Konkurencja by艂a taka a nie inna, bo jezioro by艂o/jest bardzo cenne z punktu widzenia w臋dkarskiego jak i niestety rybackiego. A tak szczerze to nie mam nawet seledynowego poj臋cia co tam sobie PZW Bia艂ystok w operacie wpisa艂o, 排篹 taka kwota si臋 uzbiera艂a i kto to zaopiniowa艂...palie? jesiotry? tony w臋gorza?
[/quote]

W臋gorza, sieji by艂o sporo z pewno艣ci膮...


#11 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 post贸w

Napisano 27 stycze艅 2012 - 21:21

Szperaj膮c w internecie natkn膮艂em si臋 na r门偱藕ne g艂osy o nieuczciwym odrzucaniu ofert os门俠 prywatnych/towarzystw konkuruj膮cych z PZW. Je艣li ma kto艣 jak膮kolwiek wiedz臋 na ten temat, tzn co by艂o podawane jako pow门俤 odrzucenia oferty przez RZGW, bardzo prosz臋 o podzielenie si臋 tymi informacjami. Mo排篹 okaza膰 si臋 to bardzo pomocne w solidnym przygotowaniu do konkursu...
Pozdrawiam!

Najbardziej kuriozalne: brak magazynu. RZGW Wroc艂aw.

#12 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 post贸w

Napisano 27 stycze艅 2012 - 21:26

W operatach czasem zawarty jest r门倃nie排 warunek od艂ow门倃 okre艣lonej ilo艣ci ryb - on te排 jest punktowany (niby).

Nieprawda, za to punktowane s膮 do艣wiadczenie i wykszta艂cenie.

#13 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 post贸w

Napisano 28 stycze艅 2012 - 10:42

[quote]
W operatach czasem zawarty jest r门倃nie排 warunek od艂ow门倃 okre艣lonej ilo艣ci ryb - on te排 jest punktowany (niby).
[/quote]
Nieprawda, za to punktowane s膮 do艣wiadczenie i wykszta艂cenie.
[/quote]

Taki warunek musia艂 by艣 spe艂niony przy przetargu na zalew Siemian门倃ka (i to nie jest jedyny przypadek - chyba, 排篹 ludzie sk艂adaj膮cy oferty nie wiedz膮 o czym m门倃i膮).


#14 OFFLINE   艁ukasz

艁ukasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 post贸w
  • LokalizacjaCz艂uch贸w
  • Imi臋:艁ukasz
  • Nazwisko:Mirecki

Napisano 25 luty 2012 - 20:18

Nie zak艂adam nowego posta bo generalnie kr膮排耗 wok门偱 tego samego tematu.
Poszukuj臋 osoby z wy排簊zym wykszta艂ceniem z rybactwa 艣r门俤l膮dowego z 10-letnim sta排篹m pracy w zawodzie. Bardzo du排簅 punkt门倃 w konkursie otrzymuje si臋 za w/w kryteria. Niestety ja nie mam takiego wykszta艂cenia i aby mie膰 realne szanse musz臋 kogo艣 takiego zatrudni膰 (na 1/8 lub 1/16 etatu - RZGW Gda艅sk wymaga umowy o prac臋). Nie przewiduj臋 nat艂oku pracy dla ewentualnego ch臋tnego, ewentualnie pomoc w prowadzeniu dokumentacji. Prosz臋 o kontakt na PW.
Pozdrawiam
艁ukasz Mirecki


#15 OFFLINE   Pike1

Pike1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 post贸w
  • LokalizacjaMazury

Napisano 29 luty 2012 - 08:03

Kibicuj臋 in plus wszystkim, kt门俽zy chc膮 zmienia膰 nasze wody na rybniejsze. Swego czasu te排 interesowa艂em si臋 jeziorem, ale takim do max. 100 hektar门倃. Troch臋 zniech臋ci艂em si臋 artyku艂em osoby z zachodniopomorskiego o walce z k艂usownikami. U nas na Mazurach jest podobnie. 艢rodowisko ma艂e, z艂odziejstwo du排篹, rybacy owszem wype艂niaj膮 wszytkie dokumenty do RZGW, ale twierdz臋, 排耗 s膮 nieprawdziwe. Ja interesowa艂em si臋 jeziorem, kt门俽ego w艂a艣cicielem jest RZGW Warszawa. Zg艂o艣 si臋 do : Instytutu Rybactwa 艢r门俤l膮dowego, Olsztyn, ul. Oczapowskiego 10, tam dowiesz si臋 wi臋cej. Ja dotar艂em do umowy dzier排篴wy gdzie dzier排篴wca p艂aci 0,10q/hektar zbo排篴 rocznie ( chyba 排簓ta). 艢mieszna kwota, ale takie te排 sie trafiaj膮. Je排篹li masz wi臋cej determinacji i odwagi oraz si艂y na walk臋 z k艂usolami to do boju. Znam ludzi, kt门俽zy utrzymuj膮 sie wy艂膮cznie z dzier排篴wy jezior. Przyjemne z po排簓tecznym. Przygotuj si臋 jednak na walk臋 i jeszcze raz walk臋 z k艂usolami. Powodzenia, tylko trzeba najpierw wygra膰 przetarg na dzier排篴w臋.




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych