Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Eagle FishMark 480 przetwornik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Abborre

Abborre

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaSverige

Napisano 27 styczeń 2012 - 20:59

Mam echo Eagle FishMark 480. Kąt stożka sygnału przy tej echosondzie to 60˚.
Teraz potrzebuję echosondę o mniejszym stożku, najchętniej 20˚.
Czy jest możliwość dokupienia samego przetwornika o kącie stożka 20˚, który będzie pasował do mojego FishMarka 480?
Pozdrawiam


#2 OFFLINE   luksaj

luksaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 29 styczeń 2012 - 21:58

Jeśli mogę się zapytać do czego potrzebujesz taki wąski stożek , przecież lepiej jest mieć szersze pole widzenia

#3 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 29 styczeń 2012 - 22:44

pewnie do lepszego odczytu na większych głębokościach.poszukaj podobny model eagle o takim stożku i zwróć uwagę nawtyczki.

#4 OFFLINE   Abborre

Abborre

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaSverige

Napisano 30 styczeń 2012 - 20:54

Potrzebuję przetwornik o takim kącie do łowienia wertykalnego w toni (mieszkam w Szwecji, w Polsce nie można łowić tą metodą)
Pozdr


#5 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 31 styczeń 2012 - 01:09

a tam ....nie mozna :mellow:

#6 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 01 luty 2012 - 00:03

Czy aby na pewno sprawdziłeś, że z obecnym przetwornikiem nie będziesz widział przynęty. Kąty stożka to sprawa względna zależy według jakiej normy są badane i może się okazać, że echosonda pokaże przynętę choć ktoś napisał że przetwornik ma stożek 60 stopni

#7 OFFLINE   luksaj

luksaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 01 luty 2012 - 01:09

Jeśli chodzi o dokupienie stożka to tak dokładnie nie wiem gdzie ale jeśli się chce to można wszystko to z reguły wiąże się z kasą , ja sam osobiście używam Fish Marka 480 i przeprowadzałem różne próby miedzy innymi próbowałem łowić w pionie na zbiornikach zaporowych i w miejscach najgłebszych o ile mnie pamięć nie myli to było coś ponad 20 metrów i widziałem doskonale ripera 10 cm .Według mnie większy wpływ ma odpowiednie ustawienie sondy a to wiąże się z warunkami na łowisku głównie chodzi tu o czystość wody bo można zwiększyć czułość sondy . Ale teraz nasuwa mi się pytanie po co na darmo wydawać kasę jeśli masz ten efekt w pakiecie . No chyba że przedstawisz jakieś bardziej ścisłe warunki,sam nie wiem to jest tylko moja skromna opinia .

#8 OFFLINE   Abborre

Abborre

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaSverige

Napisano 01 luty 2012 - 21:09

Łowienie, o którym wspomniałem polega na wyszukaniu ryby znajdującej się w toni i ”upolowaniu” tej konkretnej ryby :D
Jeśli na ekranie mojego FishMarka (kąt stożka 60stopni) widzę rybę, to nie wiem czy znajduje się ona pod łodzią czy też z przodu, z tyłu a może gdzieś z boku łodzi. Mając przetwornik o kącie stożka sygnału 20 stopni jest duża szansa, że ryba którą widzimy na ekranie stoi pod przetwornikiem.


#9 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 01 luty 2012 - 21:25

Fajny pomysł ale w praktyce bardzo bardzo trudny do zrealizowania. Powiem szczerze - ja tego, pomimo swojego doświadczenia, nie widzę. Wyznaczenie kierunku w zwykłych echosondach jest bardzo trudne lub wręcz niemożliwe i to wynika z samej zasady ich działania. Wyobraź sobie że masz latarkę o bardzo wąskim snopie światła przymocowaną na sztywno do łódki i chcesz oświetlić coś co rusza się w toni (rybę). Jakie masz szanse - oceń sam

#10 OFFLINE   Abborre

Abborre

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaSverige

Napisano 02 luty 2012 - 20:39

Zgadza się, nie jest to łatwe i zajmuje dużo czasu, ale jeśli zna się swoje łowisko, to znalezienie ryb w toni i namierzenie ich latarka jest wykonalne.
Drugą trudną czynnością przy tym łowieniu jest utrzymanie łodzi nad znalezioną rybą.
Hmm... to gdzie ten przetwornik można kupić? :D
Z pytaniami odnośnie echosond zawsze zwracałem sie do echosonda.pl i zawsze szybko odpowiadali lub realizowali zamówienie. Tym razem nikt się niestety nie odezwał :(


#11 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 02 luty 2012 - 21:48

wydaje mi się że nie dostaniesz takiego przetwornika.może trzaby wymienić sondę na inną.są starsze modele lowrance z takowymi stożkami.

#12 OFFLINE   Cezary

Cezary

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 02 luty 2012 - 21:51

Napisz na priva może coś się da załatwić

#13 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 10 kwiecień 2012 - 07:25

Pytanko czy przetwornik z Lowrance Mark 5x Pro 83/200 kHz podejdzie do Eagle Fish Mark 480? jeśli tak to jaka cena orientacyjna i gdzie kupie?

#14 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 10 kwiecień 2012 - 20:36

raczej nie inna wtyka.to jest właśnie jedna z różnic między eagle a lowrance ale głowy nie dam.

#15 OFFLINE   Pike1

Pike1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 19 maj 2021 - 06:48

Witam.

Posiadam trochę leciwą echosondę Eagle 480. Niby działa, ale na większych głębokościach jakby się na moment zawieszała. Czytałem, że to może być przetwornik, ale na małych głębokościach jest wszystko ok. Moje pytanie, czy warto w nią inwestować, czy i gdzie dokupię nowy przetwornik za rozsądną cenę. 



#16 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 19 maj 2021 - 07:20

Mam taką samą ma chyba 20 lat. Oddaj ją do muzeum i kup cokolwiek, wydasz podobną kwotę co na naprawę Eagle.

#17 OFFLINE   Pike1

Pike1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 19 maj 2021 - 09:03

Dzięki. Tak myślałem. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych