Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

P.S.RODS - moje wędeczki

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1235 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 15 wrzesień 2016 - 07:52

Zalezy od sposobu chwytu. Jesli trzymasz kij ze stopka kołowrotka pomiędzy 2, a 3 palcem, to krotki fore w zupełności wystarczy. Jednakże w tym przypadku zabraknie elementu pod uchwytem (reargripem) i chwyt bedzie niewygodny. Chyba, ze kij wykonywałes pod trzymanie cała dłonią ponad stopka kołowrotka, to wtedy widze sens takiego montażu.

#462 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 15 wrzesień 2016 - 08:17

Zauważ, że uchwyt jest odwrócony przez co stopka jest przesunięta troche bardziej do przodu niż normalnie. Właśnie po to żeby trzymać za grubszą część(nakrętkę) - m.in dla wygody. Minimalny fore to 2.5cm przy krótszym cała nakrętką spada z gwintu, na tej wędce nakrętką ma 3.8cm. Przy sposobie trzymania miedzy 3a4 i 4a5 dłoń cala wygodnie leży na fore.

#463 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 29 wrzesień 2016 - 21:00

tym razem mój ciężki cast...

MHX L904-2

 

komponenty:

przelotki Fuji Alconite KW + MNst Sic na szczycie

pianka

uchwyt fuji PTS

 

Załączony plik  5.JPG   85,53 KB   34 Ilość pobrań Załączony plik  2.JPG   38,5 KB   34 Ilość pobrań Załączony plik  3.JPG   89,91 KB   34 Ilość pobrań

Załączony plik  4.JPG   40,85 KB   34 Ilość pobrań Załączony plik  7.JPG   30 KB   34 Ilość pobrań Załączony plik  6.JPG   42,74 KB   34 Ilość pobrań

 

Drugi kijek dla mojego znajomego

Phenix MX72ML-B

 

komponenty

Fuji Alconite KR

VSS 16

pianka

 

Załączony plik  DSC_0610.JPG   14,27 KB   34 Ilość pobrań Załączony plik  DSC_0608.JPG   30,09 KB   34 Ilość pobrań Załączony plik  DSC_0609.JPG   44,86 KB   33 Ilość pobrań

 


  • madmatt, bayrt i biker1 lubią to

#464 OFFLINE   pietryk

pietryk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:P

Napisano 02 październik 2016 - 06:51

Krag SKF7616-2N czy mhx P844-2-MHX. Który lepiej nada się pod rzecznego sandacza.

#465 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 02 październik 2016 - 07:11

Krag SKF7616-2N czy mhx P844-2-MHX. Który lepiej nada się pod rzecznego sandacza.


Nie wiem jakimi przynętami i jakich warunkach chcesz te sandacze łowić ale na rzekę osobiście wybrałbym jeden z poniższych blanków:
- matagi lesson super seven-m
- cd Blue rapid 762ml lub 762m
- Phenix SP-762-MH
- cd nano 792M

Blanki te spokojnie też ogarną trochę cięższe łowienie boleni

#466 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1940 postów

Napisano 02 październik 2016 - 07:39

A czemu odradzasz koledze blank MHX, który jest kwintesencją sandaczówki? Delikatny szczyt i pancerny dolnik. Oczywiście łowienie gumami bo do koguta raczej inna konstrukcja.

#467 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 02 październik 2016 - 07:48

A czemu odradzasz koledze blank MHX, który jest kwintesencją sandaczówki? Delikatny szczyt i pancerny dolnik. Oczywiście łowienie gumami bo do koguta raczej inna konstrukcja.


Bo na rzekę taka konstrukcja się nie sprawdzi a zwłaszcza przy prowadzeniu gum pod prąd, szczyt będzie klękał zbyt mocno
  • Little Wing i Rebel64 lubią to

#468 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 02 październik 2016 - 20:03

Matagi Lesson Super Seven-h

 

zastąpił u mnie CD Blue Rapid 2,52m 10-35g, po dwóch wyjściach na wodę wydaje się że da radę...

 

komponenty

przelotki Fuji Alconite + 5 szt. na szczycie SiC w srebrnych ramkach

uchwyt fuji Acs 16

 

 

Załączony plik  DSC_0678.JPG   89,04 KB   32 Ilość pobrań Załączony plik  DSC_0677.JPG   57,64 KB   32 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC_0679.JPG   49,51 KB   31 Ilość pobrań Załączony plik  DSC_0680.JPG   32,03 KB   30 Ilość pobrań



#469 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1940 postów

Napisano 02 październik 2016 - 20:10

Bo na rzekę taka konstrukcja się nie sprawdzi a zwłaszcza przy prowadzeniu gum pod prąd, szczyt będzie klękał zbyt mocno


Jesteś z błędzie, poppingi MHX doskonale nadają się na każdą wodę. Ciekawe czy o wklejkach okoniowych też powiesz, że nie nadają
się na rzekę?

#470 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 02 październik 2016 - 20:28

Jesteś z błędzie, poppingi MHX doskonale nadają się na każdą wodę. Ciekawe czy o wklejkach okoniowych też powiesz, że nie nadają
się na rzekę?

jak chcesz to łów popingiem jak dla mnie to gówniane blanki podobnie jak i wklejki

Blanki, które wymieniłem są przede wszystkim bardziej uniwersalne niż P844-2 a to dla mnie duża zaleta. Nie wiem jak Ty ale ja idą na rzekę chce mieć ze sobą wędkę, która ogarnie nie tylko sandacze ale spokojnie da rade ściągnąć np. dyżurnego bolka....

Łowienie na rzece to nie tylko stukanie po dnie i łowienie na gumę, nie wyobrażam sobie łowić popingiem z cykadą zapięta na agrafkę czy ripperem RH....


  • Little Wing i sharkfishing lubią to

#471 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1940 postów

Napisano 02 październik 2016 - 20:39

jak chcesz to łów popingiem jak dla mnie to gówniane blanki podobnie jak i wklejki

 

 

Widzę, że o łowieniu sandaczy w rzekach, podobnie jak o łowieniu okoni masz takie sobie pojęcie a przy doradzaniu komuś warto być obiektywnym lub po prostu dopisać, to co napisałeś w cytowanym poście.



#472 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 02 październik 2016 - 20:44

Widzę, że o łowieniu sandaczy w rzekach, podobnie jak o łowieniu okoni masz takie sobie pojęcie a przy doradzaniu komuś warto być obiektywnym lub po prostu dopisać, to co napisałeś w cytowanym poście.


Dobrze, skorzystam z Twoich rad mistrzu :)

#473 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 07 październik 2016 - 11:25

kolejny mój cast, tym razem klasa UL

Phenix SP 732-UL 8lb mocy,do 9g

 

komponenty

przelotki fuji alconite + sic na szczycie

uchwyt ECS 16

pianka czarna z pierścionkami w kolorze gun smoke

omotki metalik w kolorze gun smoke

 

Załączony plik  DSC_0723.JPG   12,7 KB   42 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0718.JPG   14,62 KB   42 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC_0720.JPG   13,07 KB   39 Ilość pobrańZałączony plik  DSC_0721.JPG   13,79 KB   39 Ilość pobrań



#474 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 11 październik 2016 - 14:21

jak chcesz to łów popingiem jak dla mnie to gówniane blanki podobnie jak i wklejki
Blanki, które wymieniłem są przede wszystkim bardziej uniwersalne niż P844-2 a to dla mnie duża zaleta. Nie wiem jak Ty ale ja idą na rzekę chce mieć ze sobą wędkę, która ogarnie nie tylko sandacze ale spokojnie da rade ściągnąć np. dyżurnego bolka....
Łowienie na rzece to nie tylko stukanie po dnie i łowienie na gumę, nie wyobrażam sobie łowić popingiem z cykadą zapięta na agrafkę czy ripperem RH....

MHX to rzeczy w rzeczywiscie bardzo mierne blanks w stanach lawia na nie malolaty chcacy miec custom wedke za male pieniadze.Jedynym blank jaki mudhole ma jako swoj to bushido nano a tylko dlatego ze blank na poczatku byl robiony przez ns black hole a teraz jak twierdza jest identyczna kopia chociaz wielu twierdzi ze dalej ns go dla American Tackle robi tylko nie przyznaja tego ze wzgledu na cape code special

Użytkownik sharkfishing edytował ten post 11 październik 2016 - 14:39

  • mrWhite7 lubi to

#475 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 11 październik 2016 - 15:12

Przez ostatnie parę lat przerzuciłem bardzo dużo blanków pod kątem sandacza i z całą odpowiedzialnością mogę napisać że blanki MHX serii P (poping) nie nadają się do klasycznego połowu sandacza w rzekach . Może znajdą zastosowanie na zbiornikach zaporowych ale ogólnie nie powalają ze względu na dość kiepskie czucie i katastrofalną amortyzację podczas holu .Bardzo wysoko startują (ponad 10 g ) i dość szybko kończą bo zbyt spolegliwy szczyt uniemożliwia podbijanie . Pamiętam jak sandacz 86 cm robił ze mną co chciał holowany kijem na blanku MHX P904 i jakimś cudem nie spadł a guma wypięła mu się po holu . Bardzo spolegliwy szczyt i twardy dół to 0 amortyzacji . Siła jest bardzo szybko przenoszona do kabłąka i amortyzacja się kończy .Jesteśmy zdani na zapasy z sandaczem a o kontroli nie ma mowy . Kij stoi gdzieś za szafą i będzie chyba moją ostatnią opcją na rzecznego sandacza.



#476 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 11 październik 2016 - 15:21

Zawsze jak sa wspominane te poppingi MHX, to przypomina mi sie 'ale przeciez takich blankow nie ma' ze slynnej produkcji TV Trwam & FC  B)



#477 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 11 październik 2016 - 15:46

Zawsze jak sa wspominane te poppingi MHX, to przypomina mi sie 'ale przeciez takich blankow nie ma' ze slynnej produkcji TV Trwam & FC  B)

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


  • Patryk1125, Tomasz eS i Del Toro lubią to

#478 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 11 październik 2016 - 15:59

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

 

Nie smiej sie  :D Sam sie zlapalem na 'jakosciowo dorownuja duzo drozszym modela innych producentow', czy cos w tym stylu, z tej samej produkcji TV  B)

I tak stalem sie posiadaczem blanku z serii S  :rolleyes:



#479 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 11 październik 2016 - 16:01

MHX to ..................bardzo mierne blanks w stanach lawia na nie ...........................chcacy miec custom wedke za male pieniadze........................

No. Tak jak u nas  ;)


  • mrWhite7, Dano. i sharkfishing lubią to

#480 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 11 październik 2016 - 17:29

Mr White ja z cala odpowiedzialnoscia rozwine Twoja wypowiedz i dodam ze MHX nadaje sie swietnie ale na......tyczki do pomidorow .
  • mrWhite7 lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: AUTORSKI, autorski-rb