Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ochrona rzek WWF


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 04 październik 2018 - 06:32

Dla mnie taki artykuł jak w poście na górze wystarczająco podważa wiarygodność, jeśli byłaby to nieprawda już dawno WP i inne portale musiałyby sprostowania zamieszczać. A jak ciągle wierzysz w uczciwość i cele inne niż kasa to już musisz sam poszukać w ich sprawozdaniach finansowych, a jak znajdziesz roczną kwotę wydaną na jakiś cel,zbliżoną przynajmniej do zarobków pracowników(około 3mln) to zamieść ją tu a ja zmienię zdanie o nich.
  • strary, Maciej W. i coma lubią to

#22 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 04 październik 2018 - 08:15

"Walka" o ochronę rzek, czy ogólnie przyrody prowadzona przez WWF i jej podobne organizacje, oraz "walka" z globalnym ociepleniem, ma tylko jeden cel. Wyciągnąć ile się da kasy na finansowanie wszelkiej maści nierobów i nieudaczników, którzy pod pretekstem swojej "szczytnej" działalności tak na prawdę zajmują się ekoteroryzmem. To tak w bardzo dużym skrócie 



#23 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 04 październik 2018 - 08:33

Był na ich temat bardzo ciekawy artykuł w czasopiśmie łowieckim bodajże w zeszłym roku. Dość obszerny. 

Dziwię się, że nikt tego nie kontroluje...

A zarobki... niezłe, bo podobno do zarządu KGHM-u. 


  • coma lubi to

#24 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1101 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 05 październik 2018 - 21:01

Bądźmy poważni, ale 300 tys. za zarządzanie budżetem na poziomie 22 mln. to chyba jakieś nieporozumienie. Przyrównajcie to sobie do zarobków naszych premierów i rocznego budżetu państwa. A czym takim ta pani musi się wykazać w porównaniu do szefa firmy, który ma taki przychód  zrobić działając w warunkach silnej konkurencji na rynku? Tomku  w KGHM to chyba szefowie związków tyle mają. Zarząd raczej trochę więcej.



#25 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 05 październik 2018 - 21:54

Budżet za 2016 mieli 22mln, z czego ponad 20mln to z datków ludzi, także łatwo przyszło łatwo poszło.
  • coma lubi to

#26 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 07 październik 2018 - 22:57

Z uwagą prześledziłem dyskusję i nie zauważyłem żeby ktoś odpowiedział na pytanie - czy jest inna organizacja na terenie Polski, która wymiernie wspiera ochronę środowiska ze szczególną uwagą na rzeki i dysponuje analogicznym potencjałem? 

 

Nikt też nie polemizuje z tym, że rzeki wymagają ochrony ... powiedzcie mi w takim razie, jakie znaczenie ma to kogo organizator pozyskuje do finansowania swojej działalności? Po co robić gównoburzę zamiast wykorzystać okazję i powstrzymać pompowanie ścieków do rzeki albo meliorację małej pstrągowej rzeki itd? 

 

Pozwolę sobie na tym zakończyć aktywność w temacie, ponieważ jego "popularność" niestety wynika z konfrontacji poglądów użytkowników a nie jak w moim przekonaniu być powinno z chęci działania i troski o środowisko naturalne. 


  • Darek P i venom_666 lubią to

#27 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 08 październik 2018 - 08:25

Z uwagą prześledziłem dyskusję i nie zauważyłem żeby ktoś odpowiedział na pytanie - czy jest inna organizacja na terenie Polski, która wymiernie wspiera ochronę środowiska ze szczególną uwagą na rzeki i dysponuje analogicznym potencjałem?

Nikt też nie polemizuje z tym, że rzeki wymagają ochrony ... powiedzcie mi w takim razie, jakie znaczenie ma to kogo organizator pozyskuje do finansowania swojej działalności? Po co robić gównoburzę zamiast wykorzystać okazję i powstrzymać pompowanie ścieków do rzeki albo meliorację małej pstrągowej rzeki itd?

Pozwolę sobie na tym zakończyć aktywność w temacie, ponieważ jego "popularność" niestety wynika z konfrontacji poglądów użytkowników a nie jak w moim przekonaniu być powinno z chęci działania i troski o środowisko naturalne.


Organizacji jako takiej nie ma, to fakt. Są tylko grupy zapaleńców co się organizują i coś statają zrobić.
Problem polega na tym że stosunek pozyskanych pieniędzy do ich wykorzystania na te cele ochrony jest delikatnie mówiąc zaburzony.

Oczywiście możesz wspierać takie organizacje. Jak to mawiają głupich nie sieją 😀
  • jachu, strary i coma lubią to

#28 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 08 październik 2018 - 11:07

Z uwagą prześledziłem dyskusję i nie zauważyłem żeby ktoś odpowiedział na pytanie - czy jest inna organizacja na terenie Polski, która wymiernie wspiera ochronę środowiska ze szczególną uwagą na rzeki i dysponuje analogicznym potencjałem?


Wojtek, więcej wiary. Nie wiem jak z rzekami, nie mniej ochrona środowiska jest wspierana http://katowice.wybo...komyslnosc.html . Czy wymiernie, to trzeba sobie indywidualnie odpowiedzieć na to pytanie. Potencjał organizacji? Wpływy w 2017 roku ok. 2,8 mld złotych i przedstawicielstwo prawie w każdej miejscowości i dzielnicy.

Użytkownik theslut edytował ten post 08 październik 2018 - 11:47


#29 OFFLINE   tombrajder

tombrajder

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:B.

Napisano 09 kwiecień 2019 - 19:07

https://smoglab.pl/r...KBO_QTo8hZXZGgQ

Bardzo ważny artykuł, polecam lekturę, włos się na głowie jeży co nam szykuje polski rząd... Żadnych istotnych argumentów za, masa rzeczowych kontrargumentów i dowodów przeciw, a hydrolobby i rząd uważa to za świetną inwestycję i prze do realizacji...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
  • Woytec i HalfdanTheBlack lubią to

#30 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 kwiecień 2019 - 19:50

Cóż, należy życzyć Krainie, Której Się Oczko Odlepiło by ten znakomity pomysł legł w gruzach zaraz po wydaniu pierwszych miliardów na badania geologiczne, szkice, rysunki, wizualizacje komputerowe i inne nie wiadomo ile kosztujące pierdoły. Ponieważ jest to prawidłowość w przypadku wszelkich tego typu inwestycji, możemy raczej być spokojni o rzeki, przynajmniej jeśli chodzi o uczynienie z nich betonowych korytek. Pomędrkują, pogłowią się, troskliwie obliczą budżet, a potem odtrąbią, że inwestycja okazuje się zbyt kosztowna i musi zaczekać na tłuste lata. Gawiedź podskoczy z radości nie zauważywszy, że kupa kasy odleciała helikopterem. Wynajętym oficjalnie za pełną stawkę godzinową.

#31 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 09 kwiecień 2019 - 22:24

Drogi wodne są dla Polski szczególnie szkodliwe. Podobnie jak autostrady i drogi krajowe.. a nawet tory kolejowe.. Mnóstwo rzeczy się u nas nie sprawdza - nie ma co ryzykować, strach nawet pomyśleć.. :huh: 

Ale w Europie podobno tak bardzo nie szkodzą, a ponoć są tak pożyteczne, że nikt nie protestuje ani nie rezygnuje.. A może tam lud jest bardziej jest ciemny - i nie wie co naprawdę słuszne i dla niego zbawienne?  :)   


  • sierżant lubi to

#32 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 10 kwiecień 2019 - 06:22

Chciałbym doczekać czasów, kiedy niezależnie od opcji politycznej opozycja będzie pilnowała rządzących właśnie w takich sprawach, a nie zajmowała się tym, kto się do kogo modli i i co sobie w tyłek wsadza.



#33 OFFLINE   tombrajder

tombrajder

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:B.

Napisano 10 kwiecień 2019 - 09:45

Kolego Sławku przeczytaj proszę artykuł i rozważ argumenty. Wisła to nie Ren, niekoniecznie to co tam się sprawdza (niezależnie nawet od problemów jakie tam generuje) sprawdzi się u nas.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

#34 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 10 kwiecień 2019 - 12:15

Kolego tombraider - w wyścigu po granty, nie obowiązują literalnie żadne ograniczenia dla twórczości ani rozumu.. Kiedy ją czytam - mam wrażenie, że raczej zakłada klapki na oczy.. pogłębiając  deficyt.. :)   



#35 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 10 kwiecień 2019 - 22:27

Organizacji jako takiej nie ma, to fakt. Są tylko grupy zapaleńców co się organizują i coś statają zrobić.
Problem polega na tym że stosunek pozyskanych pieniędzy do ich wykorzystania na te cele ochrony jest delikatnie mówiąc zaburzony.

Oczywiście możesz wspierać takie organizacje. Jak to mawiają głupich nie sieją

 

@OloPe, mawiają również "nie dyskutuj z debilem bo sprowadzi ci do swojego poziomu i pokona doświadczeniem". Dlatego nie będę już z Tobą rozmawiał. 

 

Drogi wodne są dla Polski szczególnie szkodliwe. Podobnie jak autostrady i drogi krajowe.. a nawet tory kolejowe.. Mnóstwo rzeczy się u nas nie sprawdza - nie ma co ryzykować, strach nawet pomyśleć.. :huh:

Ale w Europie podobno tak bardzo nie szkodzą, a ponoć są tak pożyteczne, że nikt nie protestuje ani nie rezygnuje.. A może tam lud jest bardziej jest ciemny - i nie wie co naprawdę słuszne i dla niego zbawienne?  :)   

 

 

Kolego tombraider - w wyścigu po granty, nie obowiązują literalnie żadne ograniczenia dla twórczości ani rozumu.. Kiedy ją czytam - mam wrażenie, że raczej zakłada klapki na oczy.. pogłębiając  deficyt.. :)   

 

Jest i dyżurny niszczyciel rozmów, wyszukana erudycja, patriotyzm zaściankowy, teorie spiskowe a przy tym zero poważnych argumentów i zaskakujące przyzwolenie na obrażanie innych userów. 

 

Na szczęście świadomość w narodzie rośnie i już nie tylko WWF podejmuje działania w zakresie ochrony rzek, pojawia się coraz więcej krajowych i lokalnych inicjatyw mających na celu ochronę rzek i wszelkiej maści wód powierzchniowych. Zupełnie bez echa na forum przechodzi ciesząca się ogromną popularnością akcja sprzątania rzek, np. Wart od źródeł o ujścia w którą włączyły się lokalne samorządy, instytucje, przeróżne organizacje i masa zwykłych ludzi, ale to pewnie też zaraz zostanie skrytykowane ... 3 ... 2 ... 1 .. start @SOB ... 



#36 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 11 kwiecień 2019 - 05:46

Mowisz i masz.. :) 

W dwie niedziele, na ~100 metrach brzegu zalewu, zebraliśmy z żoną mw 5 worów śmieci - jak co roku - doskonale obywając się bez gwizdka ngosów, albo apeli natchnionych grantobiorców, zupełnie wolni od odgórnie organizowanych form aktywności, powodowani tylko i wyłącznie tradycyjnym w naszym kręgu kulturowym, upodobaniem do czystości.  Pozostając niezależnym od namolnej socjotechniki, krok w krok kroczącej z wmówieniem.. pod rękę z psychomanipulacją.. :)

Tu przypominam ekooszołomom - żadne rozumne społeczeństwo samo z siebie nie blokuje rozwoju własnego potencjału gospodarczego. A kiedy popada w taką fiksację to przyjeżdża polizei.. Nieprawdopodobne - no nie ?  :)


  • Fatso lubi to

#37 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 11 kwiecień 2019 - 07:10

Spoko wojtuś, spoooko. Nie dyskutuj.
  • coma lubi to

#38 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2019 - 10:33

Chwilami smutno robi się na sercu, że nie zostało się inaczej wychowanym, że światopogląd się ma taki jakiś niegdysiejszy, że kaska tak jakoś nie powoduje szumu w głowie, że słowa złodziej i cwaniak nie są synonimami słów przedsiębiorczy i zaradny. Przez to wszystko jakiś taki się czuję wyalienowany i spychany na margines postępowego społeczeństwa. A przecież można pójść do urzędu, zgłosić powstanie kolejnej fundacji pod szyldem WWF BIS, WWF 2, czy WWF+. Być jej Prezesem żonatym z Szanowną Małżonką Skarbniczką. Można, przy odrobinie umiejętności i politycznej przebiegłośći, tudzież sprytu załatwić sobie reklamę na Czerskiej i w innych lewackich przekaziorach. A potem tylko czekać, aż na świeżo otwarte konto w banku zacznie płynąć kasa. Praca  jak praca. Coś trzeba w życiu robić...we własnym mieszkaniu wynajętym na siedzibę wrażliwego obrońcy przyrody.      


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Marcin Rafalski, Ide52 i 3 innych osób lubią to

#39 OFFLINE   rrthc

rrthc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacjajaslo

Napisano 11 kwiecień 2019 - 11:05

Panie Macieju, jakże prawdziwe i smutno -przerażające. Takie mamy czasy
  • coma lubi to

#40 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6252 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 11 kwiecień 2019 - 12:12

Budżet za 2016 mieli 22mln, z czego ponad 20mln to z datków ludzi, także łatwo przyszło łatwo poszło.

To tak jak OM PZW (i też prawie wszystko z datków ludzi). Przypadek? Nie sądzę :ph34r: