Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Storsjön i Rammen koło Edsbruk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 07 luty 2011 - 21:53

Wybieramy się ekipą pod koniec maja na powyższy akwen. Cy ktoś może miał przyjemność wędkowania na tym jeziorze i może udzielić mi cennych wskazówek .....

#2 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 07 luty 2011 - 23:37

Jeżeli to jest to jeziorko niedaleko miejscowości Rydboholm, to wydaje się dość małe i nie ma przepływu. Dlaczego akurat tam? Ja bym wybrał większy, przepływowy akwen. Chyba, że macie cynk, że to super namiar.

#3 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 08 luty 2011 - 12:38

To nie jest to jezioro. Jezioro o które pytam jest bodajże czwartym co do wielkości w Szwecji.....
Opisywane było prze Pana Marka Szymańskiego w grudniowym Wędkarskim świecie...

Czekam na jakieś info ....

#4 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 luty 2011 - 13:07

To może chodzić o to przy Ostersund? Piąte co do wielkości, 464km kwadratowe. Mozna o nim różne rzeczy powiedzieć, ale z pewnością nie to, że jest małe :mellow: Zastanwiam się tylko, czy aby nie jedziecie za wcześnie.

#5 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 08 luty 2011 - 14:42

To może chodzić o to przy Ostersund? Piąte co do wielkości, 464km kwadratowe. Mozna o nim różne rzeczy powiedzieć, ale z pewnością nie to, że jest małe :mellow: Zastanwiam się tylko, czy aby nie jedziecie za wcześnie.



To nie to jezioro. Z tego co pamietam z WS to gdzies na poludniu.

Bujo

#6 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 luty 2011 - 07:46

Jest jeszcze jedno przy Gavle, ale czwarte co do wielkości to ono nie jest, choć spore.

#7 OFFLINE   Noryb2013

Noryb2013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Maciej

Napisano 19 maj 2014 - 18:37

Panowie, pierwszy tydzień czerwca wędkujemy na jeziorze Storsjön (południowa Szwecja) -0 tak + - między Vastervikiem a Norkoping (link poniżej):

 

https://www.google.c...1s0x0:0x0?hl=pl

 

Czy może ktoś z Kolegów tam był? Wędkował? Połowił? A do tego chce się wiedzą i doświadczeniami z tej wody podzielić?

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam



#8 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 19 maj 2014 - 19:47

Byłem tam trzy razy. Odezwij się na priv. Napisz co chcesz wiedzieć.

#9 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 22 maj 2014 - 21:01

Witaj Noryb2013,

 

Byliśmy nad Storsjon k. Edsbruk we wrześniu 2013 i był to najgorszy wędkarsko wyjazd od dziesięciu lat. Inna sprawa, że jeździliśmy do tej pory głównie wiosną i przede wszystkim w szkiery. Generalnie wyprawa NORYB 2013.  :) Dom, a właściwie jego połowa, stary ale przyzwoity. Dla naszej dwójki dużo za duży. Łódź i silnik w porządku. Z domku można podjechać (300-400 m) pod sam pomost. Pływanie komfortowe, nie ma typowych dla SE kamulców.

A teraz ryby. Ze szczupakiem było po prostu b.słabo. Złowiliśmy we dwójkę przez tydzień (dla mnie ten tydzień był tylko pięciodniowy, bo wpadłem w poślizg i uszkodziłem bark)  może 30 szt., z czego największy miał pewnie z 75-80 cm. Najlepsze miejsca to: przesmyk pomiędzy najbliższą pomostu (w prawo) wyspą i sąsiadująca z nią trzcinową wysepką, duża dość odległa wyspa na głównym plosie w lewo od pomostu oraz daleko w prawo trzcinowisko 100 m przed poprzecznym plosem. Tam także trochę okoni, ale niedużych. Ładny okoń jest podobno na sąsiednim jeziorze, do którego można dopłynąć pod mostkiem na szosie. Nam, a dokładniej Krisowi, trafił się jeden, pięknie kolorowe 40+. Okolice wspomnianej  wyspy (w lewo) to podobno miejsce na ładnego sandacza. Podobno. My nie umieliśmy go złowić. Łowiliśmy i z ręki i trochę w trollu. Przez jeden dzień okolice te czesała także inna polska ekipa, która przyjechała z pobliskiego szkierowego łowiska. Dwie łodzie, czterech wędkarzy plus miejscowy super-przewodnik - też nie złowili żadnego sandacza, a szczupaki może ze dwa i to niewielkie.

Sorry za takie informacje, ale ... zawsze jest szansa, że potraficie lepiej łowić, pogoda będzie bardziej sprzyjająca, ryby będą lepiej żarły, a i szczęście się przyda. Czego też życzę.

Największą atrakcją wyjazdu był "osiołek". Ale o co tu chodzi, tego już nie zdradzę.

 

Pozdrawiam



#10 OFFLINE   Noryb2013

Noryb2013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Maciej

Napisano 24 maj 2014 - 11:22

@szwagier.janusz dziękuję za odpowiedź i wskazówki dotyczące rejonów połowów.

Nie nastrajają zbyt optymistycznie, ale rybki bywają nieprzewidywalne - i dlatego jest tak przyjemnie się z nimi mierzyć :) Biorą lub nie biorą (częściej)

 

Popływamy - zobaczymy

 

Będziemy wiosną, a to może radykalnie zmienić postać rzeczy - na nowym zbiorniku łatwiej sobie poradzić, gdyż rybki jeszcze względnie zgrupowane (sandacz), a szczupak prawdopodobnie w brzegu i na płytkich/płytszych/niegłębokich blatach i kantach.

 

Jeziorko swego czasu było w kryzysie (mocno eksploatowane), lecz aktualne informacje wskazują na zdecydowaną poprawę.

 

Jeżeli będzie o czym to po powrocie napiszę parę zdań....

 

Masz może mapę tego zbiornika wskazującą na głębokości??



#11 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 24 maj 2014 - 18:24

Byłem w 2012r na wiosnę. Krótko i na temat - nie polecam.

Tak jak dla Janusza taki i dla mnie i dla moich 9 kompanów to był najgorszy wyjazd do Szwecji na jakim byliśmy, a uwierz mi potrafią łowić ryby.

 

Nadmienię tylko, że jezioro jest podzielone na dwóch właścicieli i należny wiedzieć gdzie pływać, aby nie przekroczyć magicznej linij.... o czym bardzo często zapominają poinformować różnej maści tur operatorzy ( przed zapłatą) :(


Użytkownik _ronin edytował ten post 24 maj 2014 - 18:27


#12 OFFLINE   Noryb2013

Noryb2013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Maciej

Napisano 25 maj 2014 - 09:07

Cóż... Coraz lepsze wieści...

Generalnie to już po ptakach bo tak czy owak jedziemy - wszystko umówione i zapłacone. Mam jednak nadzieję, że nie będzie tak tragicznie jak opisujecie.

 

Ponawiam pytanko dotyczące batymetrii - ktoś może ma? lub zna kogoś kto ma? / lub może mieć ? :)



#13 OFFLINE   Gazdzior

Gazdzior

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 216 postów
  • LokalizacjaGocław

Napisano 25 maj 2014 - 09:08

@szwagier.janusz dziękuję za odpowiedź i wskazówki dotyczące rejonów połowów.

Nie nastrajają zbyt optymistycznie, ale rybki bywają nieprzewidywalne - i dlatego jest tak przyjemnie się z nimi mierzyć :) Biorą lub nie biorą (częściej)

 

Popływamy - zobaczymy

 

Będziemy wiosną, a to może radykalnie zmienić postać rzeczy - na nowym zbiorniku łatwiej sobie poradzić, gdyż rybki jeszcze względnie zgrupowane (sandacz), a szczupak prawdopodobnie w brzegu i na płytkich/płytszych/niegłębokich blatach i kantach.

 

Jeziorko swego czasu było w kryzysie (mocno eksploatowane), lecz aktualne informacje wskazują na zdecydowaną poprawę.

 

Jeżeli będzie o czym to po powrocie napiszę parę zdań....

 

Masz może mapę tego zbiornika wskazującą na głębokości??

 

Z tego co pamietam dokładną mapkę powinieneś zastać w domku.

 

Ja byłem tam we wrsześniu 2011. Szału nie było ale trafiały się stadka okoni 40+, pojedyńcze sandacze też były, no i 3 metrówki złowiliśmy.

Był jednak też dzień, gdzie w 5 mieliśmy tylko 2 szczupakaczki


Użytkownik Gazdzior edytował ten post 25 maj 2014 - 09:12


#14 OFFLINE   Noryb2013

Noryb2013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Maciej

Napisano 25 maj 2014 - 09:27

Też mam nadzieję, że znajdę mapę na miejscu (zawsze takowe dostawaliśmy/nabywaliśmy), lecz myśl, że mogłoby jej tam nie być nie daje mi zasnąć :)

Na zupełnie nieznanej wodzie to duuuże ułatwienie

 

Z pewnością zaczniemy od sandacza - i na nim się skupimy - a jak nie będzie szło z szarymi to szczupaczyska (np. wieczorkiem jako odpoczynek od podbijania i spadania).

Przy sandaczach to i okonek ładny może zawitać (przynajmniej często tak bywało), więc powtarzająca się wieść o przyłowach 40+ pasiaków to.... hmmmm :)

 

@Gazdzior - sandacze wpadły wam przypadkowo? W jakich rejonach jeziora?

 

@_ronin - o wyłączeniu części jeziora wiemy - jest to jakoś zaznaczone na wodzie / brzegu (np. bojami)?



#15 OFFLINE   Gazdzior

Gazdzior

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 216 postów
  • LokalizacjaGocław

Napisano 25 maj 2014 - 10:03

@Noryb - kiedy próbowaliśmy celowo łowic sandacze w miejscach zaznaczonych przez gospodarza (Rogera - jak dobrze pamiętam), to nie było efektów.

Zaczynało się, gdy namierzaliśmy okonie, które brały, jak szalone. A kiedy ich brania ustawały wtych samych miejscach waliły szczupaki i sandacze.

Proponuje ich poszukać w okolicach przesmyku łączącego południową i północną część jeziora, a także (jak już będziesz na północnej części) wzdłuż południowego brzegu. Jak coś to wali na priv



#16 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 25 maj 2014 - 10:27

@szwagier.janusz

czy moglbys zdradzic jakimi wabikami lowiliscie (wielkosc,ciezar itp) a takze opisac jak je prowadziliscie i na jakich glebokosciach?


  • @slider@ lubi to

#17 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 25 maj 2014 - 11:00

Może któryś z kolegów posiada lub  zrobił zdjęcie mapy batymetrycznej i podzieliłby się ? Byłbym wdzięczny



#18 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 01 czerwiec 2014 - 22:18

Pitt,

 

tego nie da się prosto opisać. Odpowiem więc w sposób, który zapewne Cię nie zadowoli - próbowaliśmy prawie wszystkiego oprócz muchy i żywca. Rippery, woblery, jerki, wahadłówki, obrotówki, twistery i koguty. W kolorach jasnych, ciemnych i oczojebnych. Głównie z ręki - klasycznie i z opadu, ale też trochę w trolu - klasycznie za łodzią i z ręki. Rozmiary przynęt od 3 do 25 cm, z dodatkowym obciążeniem od 5 do 30 g lub bez. Wszystko to w rozmaitych kombinacjach, w zależności od metody połowu, pory dnia, pogody, charakteru miejscówki i oczekiwanej ryby. Na trzeźwo i na lekkim rauszu. W ciągu tygodnia, gdy ryby nie biorą, ma się spore możliwości kombinowania  :( .

Jako doświadczony łowca wiesz, że zawsze musi być ten najgorszy raz, kiedy mimo Twoich starań, ryba nie bierze. Nam akurat padło na Storsjon. Przypadkiem, a może nie, to samo było udziałem Jacka (_ronin powyżej) i jego 9 kompanów. A przecież wiem, że potrafi łowić ryby - spotykamy się na szwedzkich łowiskach lub mijamy na promie od ładnych już paru lat.

Teraz jednak zapominam o Stosjon i w piątek ruszamy na na nowe łowisko, tym razem nieco bardziej na północ. Na pewno będzie lepiej  :) !

 

Pozdrawiam



#19 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 04 czerwiec 2014 - 07:26

dzieki :good:



#20 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 11 październik 2018 - 21:42

WItam wszystkich,

 

Wybieram się 26 października na tydzień nad Jeziora Storsjon i Rammen w regionie Kalmar koło miejscowości Edsbruk.

 

Czy ktoś tam łowił późną jesienią? Jakieś uwagi / porady?

 

Będę wdzięczny za praktyczne wskazówki - dodam tylko, że wszystko co jest w necie już przeczytałem :-)


  • puszek7 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    dex1