Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okonie w dużym jeziorze jesienią

okonie jesienią duże jeziora okonie mazury duże okonie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 19 październik 2018 - 14:58

Jak mam sprowadzić gumę na 3 gramowej główce na 6 metrów to dostaję nerwicy, dla mnie przyjemność łowienia się kończy. Nie wyobram sobie łowienia na 12 metrach tak małą główką. Nie lepiej zastosować bt. lub ds?

To teraz wyobraż sobie jak zacinasz wypasionego okonia czterdzieści pare cm i 1.5kg wagi na 12m kijem 5lb i nerwica Ci przejdzie :)



#22 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9507 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 19 październik 2018 - 17:14

Jak mam sprowadzić gumę na 3 gramowej główce na 6 metrów to dostaję nerwicy, dla mnie przyjemność łowienia się kończy. Nie wyobram sobie łowienia na 12 metrach tak małą główką. Nie lepiej zastosować bt. lub ds?

Gdy po raz pierwszy wybrałem się celowo, na okonie, wewnętrzny głos mi gadał: IDIOTA.

Cóż. Posłuchałem sugestii kolegi.

3-5g ołowiu+gumka 5-7cm,  na żyłce 0,14 mm pozwalała na długie rzuty.

Pode mną jakieś 9-10 m z nieznacznym spadkiem.Wędrówka wabika do dna trwa wieczność.  Kilka podbić, w kierunku łodzi i już trzeba powtarzać.

To przez tę głębokość.

Na szczęście panuje flauta lub powiewa niewielka bryza

O dziwo, króciak Legend Elite 198cm, przy cw. do 9g pozwala na sensowną pracę przynętą.

A ryby?

W najśmielszych oczekiwaniach nie spodziewałem się, że w trzy dni złowię aż tyle, ogromnych dla mnie pasiaków +45cm.

Trafił się i "rodzynek". Prawie 50 cm.

Jesienią, jeśli mogę, wracam do tego sposobu łowienia. Warto.



#23 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 19 październik 2018 - 17:56

Hmm to skuteczną metodę na takie kabany już znamy,bo potwierdzona przez kilku kolegów ;) tylko teraz znaleść wode gdzie relane jest te +45cm.... U mnie w okolicy to chyba jednak........ Nerwica czeka  :lol:  :lol:  :lol:  Jak ktoś zna takie wody w promieniu 50km od Ełku będę wdzięczny bardzo  :unsure:  ;)


  • popper lubi to

#24 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 19 październik 2018 - 18:54

Gdy po raz pierwszy wybrałem się celowo, na okonie, wewnętrzny głos mi gadał: IDIOTA.

Cóż. Posłuchałem sugestii kolegi.

3-5g ołowiu+gumka 5-7cm,  na żyłce 0,14 mm pozwalała na długie rzuty.

Pode mną jakieś 9-10 m z nieznacznym spadkiem.Wędrówka wabika do dna trwa wieczność.  Kilka podbić, w kierunku łodzi i już trzeba powtarzać.

To przez tę głębokość.

Na szczęście panuje flauta lub powiewa niewielka bryza

O dziwo, króciak Legend Elite 198cm, przy cw. do 9g pozwala na sensowną pracę przynętą.

A ryby?

W najśmielszych oczekiwaniach nie spodziewałem się, że w trzy dni złowię aż tyle, ogromnych dla mnie pasiaków +45cm.

Trafił się i "rodzynek". Prawie 50 cm.

Jesienią, jeśli mogę, wracam do tego sposobu łowienia. Warto.

No właśnie... B)



#25 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10171 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 19 październik 2018 - 19:58

Hmm to skuteczną metodę na takie kabany już znamy,bo potwierdzona przez kilku kolegów ;) tylko teraz znaleść wode gdzie relane jest te +45cm.... U mnie w okolicy to chyba jednak........ Nerwica czeka  :lol:  :lol:  :lol:  Jak ktoś zna takie wody w promieniu 50km od Ełku będę wdzięczny bardzo  :unsure:  ;)

Trzydzieści lat temu wysłał bym Cię na Łaśmiady :(  ;)  :D ...jeździłem do Sajz :)


Użytkownik BOB1 edytował ten post 19 październik 2018 - 19:59

  • popper lubi to

#26 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 19 październik 2018 - 20:42

BOB1 tak Łaśmiady to nadal Ciekawe łowisko okoniowe, choć mam do niego całkiem niedaleko jakoś nie zawitałem tam obrócz obozu żeglarskiego za małolata w MAlinówce :P Bywalcy nadał łowią tam czasami ładne garby.



#27 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 21 październik 2018 - 10:15

Hmm to skuteczną metodę na takie kabany już znamy,bo potwierdzona przez kilku kolegów ;) tylko teraz znaleść wode gdzie relane jest te +45cm.... U mnie w okolicy to chyba jednak........ Nerwica czeka  :lol:  :lol:  :lol:  Jak ktoś zna takie wody w promieniu 50km od Ełku będę wdzięczny bardzo  :unsure:  ;)

Łaśmiady, Selmęt wlk, Orzyskie, Krzywe Oleckie, Szóstak, Łaźno,Białe Rajg. itd, itd:)


  • szydłoś lubi to

#28 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 21 październik 2018 - 16:19

Kamson fajne duże jeziorka wymieniłes, ale wiesz to z autopsji ze można tam połowić dość regularnie ładne oksy czy tylko z zasłyszanych wieści?  :) Napewno przy tej powierzchni pływają tam ładne ryby ale czy możne nazwać je dobrymi łowiskami okoniowymi? Czy tylko czasami udaje się komuś trafić tam  jakieś ładniejsze rybcie.



#29 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 21 październik 2018 - 18:43

można, tylko trzeba poznać jeziora i zwyczaje ich mieszkańców. 

Z autopsji wiem jak jest na części tych jezior i jest całkiem dobrze. Na części zasłyszane, ale od wiarygodnych źródeł. Na pewno są to lepsze łowiska niż większość PZW. 


  • szydłoś i ezehiel lubią to

#30 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1400 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 październik 2018 - 09:11

można, tylko trzeba poznać jeziora i zwyczaje ich mieszkańców. 

Z autopsji wiem jak jest na części tych jezior i jest całkiem dobrze. Na części zasłyszane, ale od wiarygodnych źródeł. Na pewno są to lepsze łowiska niż większość PZW. 

Ale wymieniony przez Ciebie Orzysz to woda PZW Suwałki...



#31 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 22 październik 2018 - 09:16

Zgadza się, ale podobno rybacy już tam nie łapią i powoli zaczęło odbijać się to pozytywnie na wynikach.  



#32 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1400 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 październik 2018 - 10:02

Zgadza się, ale podobno rybacy już tam nie łapią i powoli zaczęło odbijać się to pozytywnie na wynikach.  

 

Niestety nadal łowią. Orzysz jednak pozostał jedyną gminą która pozostała w negocjacjach z PZW odnośnie wyłączenia j. Orzysz z połowów sieciowych. Porozumienia niestety nadal nie ma ale jest światełko w tunelu. 
 

Załączony plik  Orzysz.jpg   61,01 KB   16 Ilość pobrań



#33 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 22 październik 2018 - 12:58

Jak mam sprowadzić gumę na 3 gramowej główce na 6 metrów to dostaję nerwicy, dla mnie przyjemność łowienia się kończy. Nie wyobram sobie łowienia na 12 metrach tak małą główką. Nie lepiej zastosować bt. lub ds?

 

Techniki/metody, które wymieniasz też są ok. Ale przynęta o której pisałem to guma, która jest obciążona już wewnątrz. Nie znam żadnego innego sposobu aby uzbroić przynętę o takiej pracy :)  Pewnie, że łowienie jest dość nudne, ale pier.... są tak mocne - i bardzo często wyjeżdżają grube ryby :) 



#34 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 22 październik 2018 - 14:57

Niestety nadal łowią. Orzysz jednak pozostał jedyną gminą która pozostała w negocjacjach z PZW odnośnie wyłączenia j. Orzysz z połowów sieciowych. Porozumienia niestety nadal nie ma ale jest światełko w tunelu. 
 

attachicon.gif Orzysz.jpg

Napewno łowią?? Znajomy, który łapie tylko na Orzyszu twierdzi że jeszcze rybaków w tym roku nie widział..



#35 OFFLINE   Tupas

Tupas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Kamil

Napisano 22 październik 2018 - 15:14

Powiem wam koledzy że ostatnio przez te wahania było cokolwiek ciężko namierzyć, idzie ochłodzenie więc jest szansa że będzie lepiej ;-).



#36 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1400 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 październik 2018 - 15:24

Napewno łowią?? Znajomy, który łapie tylko na Orzyszu twierdzi że jeszcze rybaków w tym roku nie widział..

Internety mówią że łowią. Nie jestem niestety w stanie, potwierdzić tego naocznie. 



#37 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 23 październik 2018 - 17:26

W sobotę popłynęliśmy na stałą miejscówkę szczupakową, duża zatoka, głębokość 3-4m, twarde dno z kamykami. Kumpel założył białą gumę 15cm na 12g główce. Klasyczne sandaczowe podbicia przyniosły kilkanascie okoni do 40cm. Ja miałem taką samą gumę tylko 13cm, efekt 2 sztuki. Tego ranka drobnica weszła do zatoki i żerowała na powierzchni, okonie ewidentnie czaiły się pod nią. Drugiego dnia działała czerwona guma 13cm ale znacznie szersza. Zmiana upodobań nastąpiła z dnia na dzień. 


  • Bolesław lubi to

#38 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów

Napisano 23 październik 2018 - 18:33

U mnie w weekend dwa takie 33-34 cm. Trzeci się spiął w trakcie holu i wydawał się sporo większy. Głębokość ok. 7-8 m- przedłużenie cypla wyspy sąsiadujące z głównym plosem jeziora, twarde dnom, miejscami kamieniste i guma w kształcie okonia ok. 7 cm na główce 10-12 g. Brania przed południem w sobotę. W niedzielę już same małe i do tego dwa małe sandaczyki. Nie wiem gdzie są te okonie 40+. Miejscówka raczej niezła- sporo drobnicy na echu, twarde dno. Straszna lampa tylko była i do tego brak wiatru. Przy trzcinach drobnicę atakowały piętnastaki...


  • Robert Crocker lubi to

#39 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 24 październik 2018 - 09:28

Właśnie teraz przy takich wiatrach w dużych jeziorach następuje jesienne mieszanie się wody . Temperatura w całym slupie wody osiąga plus minus 7-8 stopni. Cała toń jest dostępna dla ryb . Okonie mogą być wszędzie , zależy gdzie jest ich naturalny pokarm . Jak się jeszcze bardziej ochłodzi zaczynają się schodzić na głębokie górki podwodne ( takie które maja szczyty na 10-16 m) , pozostaje znajomość jeziora i wiara w to że się da skutecznie łowić duże okonie na takich głębokościach :)


  • Robert Crocker lubi to

#40 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 24 październik 2018 - 15:50

 pozostaje znajomość jeziora i wiara w to że się da skutecznie łowić duże okonie na takich głębokościach :)

 

drop shot na 20 g ciężarze i jazda,

2 lata temu łowiłem je na gł. 20-25 metrów.


  • strary lubi to