Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

By艂y jaja


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 wrzesie艅 2005 - 09:08

By艂y jaja oj by艂y...podczas mojego pierwszego zetkni臋cia z multikiem. Korzystaj膮c z okazji chcia艂bym na wst臋pie podzi臋kowa膰 kolegom z Jerka za ich trud i wysi艂ek (tudzie偶 wyrozumia艂o艣膰)jaki w艂o偶yli w moje wczorajsze szkolenie.
A by艂o to tak...
O ile w zwyk艂ym m艂ynku to broda mi si臋 robi raz na 2000 rzut贸w, o tyle tutaj na dzie艅 dobry zrobi艂em tak膮 brod臋, 偶e trzeba by艂o ci膮膰 偶y艂k臋 i tak trzy razy pod rz膮d :blush:Potem robi艂em ju偶 brody rozpl膮tywalne B) A偶 wreszcie udsa艂o mi si臋 ze dwa razy nie zrobi膰 brody, ale musia艂em ju偶 ko艅czy膰. O celno艣ci i d艂ugo艣ci rzut贸w to ja nawet nie my艣la艂em. Ca艂y czas my艣la艂em tylko o brodzie.

I na koniec jeszcze taka drobna refleksja. Poza tym forum (pomijam jakie艣 wyj膮tki potwierdzaj膮ce regu艂臋) naczyta艂em si臋 o multikach, 偶e s膮 generalnie beee i do deee, a w og贸le to strasznie w膮skie zastosowanie i tylko ci g艂upi amerykanie na to 艂owi膮. Takie stwierdzenia pada艂y te偶 z ust w臋dkarskich tuz贸w. Ze mnie 偶aden tam tuz nie jest, ale ...by膰 mo偶e si臋 myl臋, ale multik mo偶e mie膰 cholernie wszechstronne zastosowanie i w pewnych przypadkach bije na g艂ow臋 zwyk艂e m艂ynki. NP. je艣li wypuszczamy daleko p艂ywaj膮cego wobka z pr膮dem. Ale to takie tylko zdanie laika :mellow:

#2 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 post贸w
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 29 wrzesie艅 2005 - 10:10

Prawie kazdy tak zaczyna艂 :D....
jak nie broda to rzut pod buty...

Ca艂a ta strona pokazuje, ze sprz臋t castingowy jest przydatny w r贸偶nych okazjach. nie r贸bny tylko z tego mitu :D. Sa sytuacje gdzie nie ma co na si艂臋 cudowa膰...

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Remek

Napisano 29 wrzesie艅 2005 - 12:16

Bardzo si臋 ciesz臋 jak kto艣 pisze takie s艂owa. Czyli takie forum, o castingu, jerkingu ma sens. To dla mnie wa偶ne!
Przytoczone przez Ciebie wypowiedzi to tak jak opowie艣ci o czarownicach - jednych bawi膮, a inni przyjmuj膮 to 艣miertelnie powa偶nie.
Szkoda, i podkre艣lam to po raz kolejny, 偶e nie b臋dziesz obecny na zlocie. Oj, zobaczy艂by艣 jak ludzie sprawnie pos艂uguj膮 si臋 tym sprz臋tem. Z przyjemno艣ci膮 patrzy si臋 jak w pe艂ni kontroluj膮 lot przyn臋ty i to co si臋 z ni膮 dzieje w powietrzu.

A teraz pytanie? Ilu w臋dkarzy w US 艂owi? Ilu 艂owi w Japonii? Wszyscy si臋 myl膮? Jako艣 masowo nie porzucaj膮 castingu dla spinningu. Popatrz na katalogi w臋dkarskie z Us albo Japonii ... Australii czego jest wi臋cej. Baaaa ... id膮c dalej ... popatrz na to co u偶ywaj膮 Holendrzy :D

Zwykle krytyka castingu zwi膮zana jest z brakiem umiej臋tno艣ci w臋dkarza w pos艂ugiwaniu si臋 tym sprz臋tem. Kiedy ju偶 zaczniesz 艂owi膰, poczujesz pierwsz膮 ryb臋 ... nie chcesz dotyka膰 ko艂owrotka o sta艂ej szpuli. Jako艣 mniej frajdy.
Oczywi艣cie to moje subiektywne podej艣cie - mnie to bawi i lubi臋 tak 艂owi膰 ... oj bardzo!


Pozdrawiam
Remek


#4 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 wrzesie艅 2005 - 12:26

Mam nadziej臋, 偶e to nie ostatni zlot :mellow: Na nast臋pnym postaram si臋 ju偶 by膰.
Mo偶liwo艣膰 uczenia si臋 od kogo艣 w臋dkowania jest dla mnie totalnym novum. W rodzinie mojej i mojej 偶ony nikt nigdy nie w臋dkowa艂, wi臋c wszystkiego poza poziomem leszczyny uczy艂em si臋 sam. Taka nauka daje potem du偶o satysfakcji, ale jej szeroko rozumiane koszty (kasa, nerwy etc.) s膮 naprawd臋 du偶e.

#5 OFFLINE   siudak

siudak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 post贸w
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 29 wrzesie艅 2005 - 15:03

Pierwsze koty za p艂oty :D ja mam nadzieje ze na Wygoninie kto艣 we藕mie sprz臋t do nauki rzucania, wezm臋 nawet sw贸j zapas grubszej 偶y艂ki by po zako艅czonym kursie uzupe艂ni膰 braki na szpuli :mellow:

Siudak

#6 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 post贸w
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 29 wrzesie艅 2005 - 15:31

Siudak z nauk膮 rzucania chyba nie b臋dzie problemu... B臋d臋 mia艂 kilka multik贸w od najprostszych w obs艂udze - abu C3 4601 oraz abu ultra cast 5601 po mocno utrudniaj膮ce 偶ycie pocz膮tkuj膮cemu castingowcowi czyli SCULPTOR 101H.
B臋dzie w czym wybiera膰....

#7 OFFLINE   siudak

siudak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 post贸w
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 29 wrzesie艅 2005 - 15:36

po przeczytaniu przeboj贸w Czeza nabieram szacunku do umiej膮cych pos艂ugiwa膰 si臋 multikami hehe...
Dzi臋ki Mifku za szczere ch臋ci na pewno skorzystam :D


Siudak


#8 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 post贸w
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 29 wrzesie艅 2005 - 15:38

Podzi臋kujesz jak si臋 ju偶 lekutko rzuca膰 naumiesz

Je艣li chodzi o nauk臋 rzucania to naj艂atwiej - moim zdaniem - maj膮 ci kt贸zy troch臋 po艂awiali rybki metoda MATCH. Tam bez hamowania przy wpadaniu zestawu do wody bardzo cz臋sto dochodzi do spl膮tek... R贸偶nica tylko w kontroli hamowania, jego komforcie oraz paluchu hamuj膮cym

#9 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 wrzesie艅 2005 - 07:32

... R贸偶nica tylko w kontroli hamowania, jego komforcie oraz paluchu hamuj膮cym

Czyli de facto...we wszystkim :mellow:


#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Remek

Napisano 30 wrzesie艅 2005 - 07:35

No to b臋dzie ciekawie ... :lol: zabieram gogle :D

Pozdrawiam
Remek

#11 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 post贸w
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 wrzesie艅 2005 - 07:40

Remek gogle to tylko mog膮 uchroni膰 Twoje ocz臋ta :unsure:

My艣le, 偶e jak kolega zacznie uczy膰 si臋 ciap膰 takim fatso 14 to nieodzownym okaza膰 si臋 mo偶e kask cho膰by taki budowlany :mellow:

#12 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 post贸w
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 30 wrzesie艅 2005 - 07:55

lepiej kosmonauty, nurka lub conajmniej motocyklisty....

#13 OFFLINE   shogun

shogun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 post贸w
  • Lokalizacjalegnica

Napisano 30 wrzesie艅 2005 - 08:28

To ja chyba jestem inny. Ot贸偶 ju偶 po oko艂o 20 - 30 rzutach posy艂a艂em przyn臋t臋 z multika na sensown膮 odleg艂o艣膰. Bez 偶adnych nuczycieli. Owszem przy pierwszych rzutach zaliczy艂em kilka br贸dek, ale rozpl膮tywalnych. Przyznam si臋 tylko 偶e po oko艂o 15 rzutach przyn臋t膮 (by艂a troch臋 lekka jak do multi) zawi膮za艂em do linki ci臋偶arek 30 g i z dusz膮 na ramieniu - heja machn膮艂em. I co - zdziwienie, oko艂o 30-35 m bez brody i za ka偶dym razem. I tak zosta艂o teraz ze sliderem.No raz na jakie艣 100 rzut贸w broda powstaje. Warunek dobrego rzutu - do艣膰 kr贸tka linka od szczyt贸wki do przyn臋ty ale to chyba ka偶dy wie.
Pozdrawiam.
PS: Ale na pocz膮tku faktycznie by艂y jaja - przyn臋ta pod nogami i za choler臋 dalej nie chcia艂a lata膰.
Pozdrawiam.

#14 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 wrzesie艅 2005 - 14:02

@Czez,

ciesz臋 si臋, 偶e kolejna osoba wkracza w tajniki castingu.
Jak sam widzisz nie jest to takie straszne jak niekt贸rzy opowiadaj膮.
呕ycz臋 powodzenia w nauce.


@Shogun,

my艣l臋, 偶e nauka rzucania multiplikatorem zale偶y od zdolno艣ci manulanych w臋dkarza. Jednym idzie to 艂atwo, drugim zdecydowanie trudniej.
Jak uczy艂em si臋 rzuca膰 z multika, to zrobi艂em tylko jedn膮, jedyn膮 brod臋. Posz艂o mi bardzo 艂atwo i delikatnie.
Oczywi艣cie nawet teraz zdarza mi si臋 zrobi膰 brod臋 albo odstrzeli膰 przyn臋t臋, ale zauwa偶y艂em, 偶e dzieje si臋 tak zawsze jak jestem zdekoncentrowany, zm臋czony lub nie przyk艂adam nale偶ytej uwagi podczas wyrzutu.


@All,

na ten zlot, to trzeba chyba zabra膰 jakie艣 kaski, ochraniacze na barki i du偶e gogle zas艂aniaj膮ce ca艂膮 twarz... :D :mellow:

#15 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 post贸w
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 wrzesie艅 2005 - 14:31

...o aspirynie to ju偶 nawet nie wspomn臋 <_< :unsure:

#16 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 post贸w
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 30 wrzesie艅 2005 - 14:35

my艣l臋, ze str贸j do Kendo powinien by膰 jak znalaz艂.
Ale bym si臋 ch臋tnie porzucal z Wami na Wygoninie....
Ech 偶iz艅...

#17 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 post贸w
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 wrzesie艅 2005 - 14:47

Marku mo偶esz by膰 pewien obszernej relacji z wyjazdu - oczywi艣cie zrobi膮 go Ci kt贸zy prze偶yj膮

#18 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 post贸w
  • LokalizacjaDziekan贸w Le艣ny

Napisano 02 pa藕dziernik 2005 - 15:21

Rzucanie z multi nie jest takie straszne jak to si臋 zwykle opisuje. Ja nigdy nie musia艂em ci膮膰 plecionki z powodu brody. Ma multiku 艂atwo je rozpl膮ta膰, ale za to jak si臋 co艣 podobnego zrobi na zwyk艂ym kr臋ciole to... szkoda gada膰. A teraz jak kupi艂em sobie sculptora to rzucanie sta艂o sie o wiele bardziej przyjemne (wydawa艂o mi si臋 偶e ju偶 wygodniej by膰 nie mo偶e) ni偶 ze zwyk艂ego rounda.
Pozdrawiam
P.S. Jak ze S艂awkiem testowa艂em na boisku Rozemeijera to tak skatowali艣my ci臋偶arek kt贸rego u偶ywali艣my 偶e nie bardzo przypomina艂 on to czym by艂 na pocz膮tku <_< :lol:

#19 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 post贸w
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imi臋:Rafa艂
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 pa藕dziernik 2005 - 17:05

mo偶e po prostu rzucanie mutlikiem najtrudniejsze jest dla tych kt贸rzy nigdy nie pr贸bowali - i nie zamiarzaj膮 pr贸wa膰 <_< :unsure:

#20 OFFLINE   micoona

micoona

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 44 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 pa藕dziernik 2005 - 17:18

Oj raz probowa艂am rzuca膰 multikiem.Broda nierozpl膮tywalna mi nie wysz艂a ani razu(m贸j nauczyciel twierdzi, 偶e trudno o tak膮), ale rzuty...po偶al sie Bo偶e...mo偶e kiedy艣 uda mi si臋 rzuci膰 tak daleko i dok艂adnie w miejsce kt贸re chc臋, narazie...pozostaje to w sferze marze艅 i pozostaje podziwia膰 jak wychodzi to ...innym