Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Z żabą na szczupaka...


  • Please log in to reply
375 replies to this topic

#261 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,151 posts
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Posted 19 October 2013 - 20:44

Nowy nabytek w kolekcji - Kroaker Leapfrog.

Tym razem żabki firmy Matzuo.

Opakowanie zawiera 2 sztuki.

Większą i mniejszą.

 

Attached File  P1060655.JPG   85.73KB   17 downloadsAttached File  P1060656.JPG   67.42KB   18 downloads



#262 OFFLINE   romanus

romanus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 posts
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Roman
  • Nazwisko:Trojan

Posted 14 December 2013 - 12:13

Witam,

Jest to mój pierwszy mail na forum. Dotychczas tylko czytałem - bo to kopalnia wiedzy. Łowię praktycznie tylko na Wiśle -  niestety los zmusił mnie do łowienia na stojącej wodzie. W tym roku były to wzdręgi.Ponieważ przy okazji namierzyłem kilka ładnych zębaczy ( w końcu wspólnie polowaliśmy na te same rybki :rolleyes:) wpadły mi w oko wynalazki River2Sea:Bully Wa i Diver Frog. Proszę o rade Kolegów którzy ich używali co do sprzętu jakim optymalnie można obsłużyć te wynalazki.

 

Łowisko to woda  mocno zadeptana przez gruntowców i spinningistów : głębokość 50 -200 cm, trzcina, zielsko i dużo zatopionych gałęzi. Brzeg w większości wysoki i urwisty- bardzo mocno zarośnięty.Wstępnie myślę o sztywnym kiju spinningowym dł. 198 cm , cw. do 50 g  zestawionym z plecionką 10 kg. 



#263 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,151 posts
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Posted 14 December 2013 - 18:05

Kij podany przez Ciebie wydaje się odpowiedni , ale żabka Diver Frog nie jest najłatwiejsza w obsłudze.

Ma też tendencje do "wchodzenia" pod wodę przy szybszym prowadzeniu.

Uzyskanie realnej, "żabiej" pracy wymaga trochę cierpliwości i treningu.

Dość często też pojawiają się brania niezacięte.

Długość kija dobierz tak by w razie czego móc nim prowadzić przynętę jak i holować rybę wzdłuż brzegowych zarośli i trzcin , aż do miejsca gdzie będzie można ją bezpiecznie podebrać.

Plecionkę lepiej mocniejszą , żeby nie stracić ryby z przynętą podczas holu przez zarośnięty brzeg , gdy jedynym wyjściem będzie przeciąganie rybska przez porastające brzeg trzciny itp.



#264 OFFLINE   romanus

romanus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 posts
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Roman
  • Nazwisko:Trojan

Posted 14 December 2013 - 19:24

Dziękuję za rady.

Uzyskanie żabiej pracy faktycznie nie jest proste ale kilkanaście wyjść tylko z żabką  powinno wystarczyć. Ważny jest tu o sprzęt. Trudno operować precyzyjnie długą , ciężką wędką o dolniku poza łokieć. Mam już szczupakówki o długości 285 /300 i długim dolniku ale  przy wadze samego kija ca. 270 g plus kołowrotek drugie tyle - po godzinie podszarpywania ręka by mi odpadła. Planuję kijek Savage MPP 198 /50 G - lekki , poręczny i cena bezstresowa. Do tego założę w cięższych miejscach PP 20 kg; na zębacze ok. 80 cm na które mam namiar powinno wystarczyć.

Czy Ty próbowałeś łowić Diver Frogiem długimi kijami ?

Mam też pytanie jaki przypon zakładasz ( długość i wytrzymałość ) i czy nie zmienia to pracy Diver Froga ?


Edited by romanus, 14 December 2013 - 19:29.


#265 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,151 posts
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Posted 14 December 2013 - 19:45

Przypon raczej nie za sztywny i nie za ciężki.

Może być z FC.

Najczęściej uzywałem przyponów firmy Spro , ale modelu nie pamiętam.

Najdłuzszym kijem jakim "żabowałem" był kij 240 , ale tylko okazjonalnie/przy okazji.

Diver Frogiem najłatwiej mi było operować sztywnym , ale delikatnym kijkiem 200cm z cw do 21gr - na łatwej wodzie.

Pomyśl nad zestawem catingowym bo o wiele wygodniej takim zestawem się łowi.


Edited by makamba, 14 December 2013 - 19:46.


#266 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,151 posts
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Posted 09 February 2014 - 10:18

Świetna stronka innego maniaka żab.

Zawiera opisy żabich przynęt wielu producentów z różnych zakątków świata.

Kawał dobrej roboty odwalił koleś.

 

http://bassjunkiesfr...nd.blogspot.ca/



#267 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 posts
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Posted 12 April 2014 - 20:37

https://www.youtube....h?v=B7nxlNAbJhg

ryby nawet nie wiedza co się dzieje. Ledwo zagryza a już jest na łodzi


  • makamba likes this

#268 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 posts
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Posted 14 April 2014 - 21:47

Chyba zostałem przekonany do zażabowania w tym sezonie :D



#269 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,151 posts
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Posted 04 May 2014 - 08:08

Kilka nowych modelek.

 

Diving Kahara Frog.

Attached File  P1090796.JPG   105.67KB   18 downloadsAttached File  P1090797.JPG   72.42KB   16 downloads

 

Bassday.

Attached File  P1090798.JPG   92.18KB   15 downloads

 

Doiyo Kaeru 60 Kami.

Attached File  P1090799.JPG   99.94KB   15 downloads

 

Doiyo Kaeru 55 Oto.

Attached File  P1090800.JPG   100.47KB   15 downloads

 


  • Parf likes this

#270 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 posts
  • LokalizacjaDom na wiślanym brzegu...

Posted 05 August 2014 - 17:32

Witajcie,i ja już od ponad dwu lat posiadam w pudełku żaby,żabki i ropuchy...Pierwsze przyleciały z USA.Powoli zwiększam posiadane terarium.Ten sezon poświęciłem testowaniu wszystkiego co posiadam z rapetek...Wiedziałem  z  są łowne ale ten sezon odkrył nowe łowiska.Łowię tam gdzie inni omijają  szerokim łukiem.Ja natomiast czuję się tam jak to mówią u siebie! Im większa zupa tym lepiej...Z jakim zdumieniem miejscowi patrzą na dwu tkz.miastowych przeczesujących od dawna pokrytych zielonym dywanem nadwieprzańskich starorzeczy.Jak to mówią tam nawet żywcówkę trudno postawić...

Namówiłem kumpla po kiju do połowienia na frogi...Pokazałem jak i zaczęło się.Teraz na głowę biją wszelkie przynęty. ;)

Attached File  samsung 249.jpg   79.43KB   13 downloads

Jeśli chodzi o przypony do nich to ja stosuję Dragonowskie tytany 25cm 11kg.

Jadą do mnie kolejne panie żabki tym razem z koncernu Manns.Będą testowane na weekendzie..... :D


Edited by Fred Arbogast, 05 August 2014 - 18:28.


#271 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 posts
  • LokalizacjaDom na wiślanym brzegu...

Posted 06 August 2014 - 18:23

Attached File  samsung 2 021.jpg   73.13KB   12 downloads

Dzisiejsze testy...Moja klasyczna miejscówka łowienie na leniucha :D .


Edited by Fred Arbogast, 06 August 2014 - 18:24.

  • BOB, Popej and rej like this

#272 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,615 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 06 August 2014 - 18:26

Z takiej rzęsy na gęsto też wychodzą?


  • popper likes this

#273 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 posts
  • LokalizacjaDom na wiślanym brzegu...

Posted 06 August 2014 - 18:40

Tak ,już pisałem wcześniej...Łowię tam gdzie inni omijają,zielony dywan jest mi nie straszny... :D Dojazd pod samą wodę,kosteczka ławeczki nawet z rodziną podjechać można...Tylko grilla jeszcze rozpalić :) .Dziś tylko kilkanaście brań :( ...Zmiana łowiska na oddalone od cywilizacji ale ewidentnie nie były na braniu.Następny wypad na weekendzie.Testowanie Manns Frog się szykuje. :rolleyes:

.............................................................................................................................................................

Po weekendzie i testach Mannsa powiem też działają.....


Edited by Fred Arbogast, 11 August 2014 - 18:34.


#274 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 posts
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Posted 12 October 2014 - 21:51

Witam, mam jedna żabkę spro brozeye bodajże się nazywa, leżakowała dłuugo, może ze 2x wrzuciłem ją do wody, miałem jedno branie - przestrzelone, odłożyłem głęboko do pudełka. Dziś postanowiłem jej znowu użyć na takim małym zarośniętym i płytkim oczku wodnym w którym ciężko cokolwiek innego wrzucić. No i opłaciło się ale tylko połowicznie ok 20 brań w ok godzinę, ale tylko 2 rybki przez chwile były wyczuwalne na kiju reszta przestrzeliła co gorsza nie ponawiały ataku. Jak prowadziłem wolno nie było praktycznie ataków jak szybko były ale niecelne. Jak żyć?? ;-) Widok wielkiego szczupaka który otwiera wodę podnosi adrenalinę na najwyższy poziom. Jakieś extra rady poza tymi które już tutaj wyczytałem? Dodam, że miejscówka jest dużo czystsza niż ta kol Freda niektóre rybki widziałem pokonywały kilka metrów ale nie trafiały w żabę.



#275 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,151 posts
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Posted 12 October 2014 - 22:19

Rzucaj na drugi brzeg i ściągaj żabę po trawie, tak by udawała prawdziwą , skaczącą z brzegu do wody.

Najlepiej z głośniejszym chlapnięciem.

Po nieudanym braniu nie zmieniaj tempa zwijania przynęty.Nie zwalniaj i nie przyśpieszaj.

Nie stój , tylko kucnij albo przyklęknij tak by szczupak nie widział twoich konturów,cienia.

Zacinaj na 3 , czyli - łan , tu , tri i tniesz.

Tylko nie za mocno bo możesz dostać żabą po oczach.

Samym nadgarstkiem.

 

Szkoda ,że jesteś daleko od moich regionów bo bym się chętnie wybrał z kimś na "żabowanie".

 

Ostatnio testwałem kilka żab.

Diving Kahara straciła nogę na gałęzi.

Doiyo Kaeru straciła nogę po nieudanym braniu.

 

Nie polecam żab Matzuo Kroaker Leapfrog.

Cena fajna i wyglądają podobnie jak u konkurencji.

Ładnie chlapie.

Nawet da się coś złapać , ale co rzut trzeba im wyciskać wodę z tyłka ,  a guma nabija się na haki i tnie.

Łatwo zsuwa się z haka.

 

Mam jeszczę do sprawdzenia Lunkerhunt Frog , ale czasu nie mam.

 

 

Kroaker Leapfrog.

Attached File  P1100299.JPG   177.98KB   13 downloadsAttached File  P1100300.JPG   180.06KB   13 downloadsAttached File  P1100302.JPG   109.6KB   12 downloads

 

 

Lunkerfrog.

 


Edited by makamba, 12 October 2014 - 22:30.


#276 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 posts
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Posted 12 October 2014 - 22:34

Spoko, tam gdzie łowię brzegi są zadrzewione i zakrzaczone ta opcja odpada jak widziałem że "wali" to po prostu czekałem, ale niestety większość spudłowała, szkoda że nie miałem jakiejś kamerki bo miałem kilka naprawdę spektakularnych brań póki co na ten podwójny hak założyłem kółko i dużą kotwę, pewnie zielska trochę skoszę ale i powinno coś siąść. Ogólnie ściągałem tak żeby żabka chlapała i robiła dużo hałasu i widzę, że to działa. Popracuję tylko nad zacięciem. Pewnie jutro po pracy niestety :-( polecę tam znowu smuci trochę że nie chcą poprawiać na inne przynęty to się bardzo często zdarza a tu ani razu. Brania były na różnych odległościach ok 30-40m ale też pod samymi nogami ;-) Chyba czas kupić wodery bo wody tam z 50cm, dno twarde a szczupaki duże i głodne ;-). Dzięki za odp pewnie się jeszcze pojawię w tym wątku jak trochę porzucam żabką.

 

pozdrawiam



#277 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,151 posts
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Posted 12 October 2014 - 22:42

Upewnij się z tym twardym dnem.

Mnie już raz z torfu wyciągano.



#278 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 posts
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Posted 12 October 2014 - 22:46

Upewnij się z tym twardym dnem.

Mnie już raz z torfu wyciągano.

 

Pewny jestem bo już tam raz właziłem ale na bosaka. Jest glina a wejść muszę  i tak tylko jakiś metr od brzegu żeby minąć drzewo które mi bardzo przeszkadza a innego dostępu tam nie ma wcale. Zrobię zdjęcie przy okazji to pokażę jak to wygląda.



#279 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 posts
  • LokalizacjaDom na wiślanym brzegu...

Posted 21 December 2014 - 22:12

Dawno nie stosowałem bo jesień przegnała mnie za sandaczami ganiać ale rada dla tych co żabują....Jeśli widzisz potencjalne miejsce ataku wyszedł lub coś pogonił to jak Makamba podpowiedział pod sam brzeg chlap!Głośno ich to nie płoszy nawet przyciąga....Techniki prowadzenia no cóż z kumplem testowaliśmy wiele opcji.Warto przytrzymać czasem w bezruchu na chwilkę a potem ponowić zciąganie.A jak widzisz że woda się podnosi wręcz a szczupak wali z impetem w kierunku rapety zaczekaj z zacięciem.Chwilkę dwie trzy sekundy jak ją kłapnie on sam kija dogina i luz wybierze...i w tedy zatnij.Wiem ciężko się powstrzymać bo widzisz wszystko cały atak i aż Cię skręca żeby zaciąć.Minusem łowienia rapetą jest sporo pustych brań  i pocięcie przynęty zębami ale uwierzcie woda która wydawała się bezrybna potrafi zaskoczyć. ;) Starałem się podpowiedzieć to czego nauczyłem się nad wodą...ale i tak nie KUMAM o co chodzi z tymi żabami :D.



#280 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 posts
  • LokalizacjaDom na wiślanym brzegu...

Posted 22 December 2014 - 12:38

Święta za pasem więc wszystkim którzy tu trafili ,miłośnikom lub sympatykom Życzę Zdrowych spokojnych Świąt ... a po świętach szable w dłoń bo do końca roku sandałki gryzą B) .

Rok 2015 hmmm no to się będzie działo.....znów nowe modele żab mam upatrzone jak zakupię to testować zamierzam coś podpowiem lub opowiem a póki co na otarcie łez w tęsknocie za majem drewniane sobie wydłubię ...No wiem Lipa :D,  ale zawsze to jakaś żaba. :rolleyes: Pozdrawiam Fred A.


  • makamba likes this