Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Konieczność wymiany karty wędkarskiej wydanej przed 31.01.1997


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
219 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 27 listopad 2018 - 23:55

Kurwa, moja jest z 1996.

To jeszcze sprawdź, czy przypadkiem nie masz dowodu z orzełkiem bez korony.:-)
  • venom_666 lubi to

#62 OFFLINE   jurkan

jurkan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • Imię:Jerzy

Napisano 28 listopad 2018 - 05:44

...data wydania 04.03.98r. Ooooooo, dzięki ci losie szczęśliwy :rolleyes:  :D  :D  :D

(przy dacie wstąpienia do PZW 1976 :huh:  ;)  :D

..data wydania 28.12.87r. Ooooooo, losie mój jam nieszczęśliwy  :o   :wacko:   :angry:  :(  :bighair:  

(przy dacie wstąpienia do PZW 1965  :huh:   ;)   :D ) 

soorki Robert za nieudolny plagiat. Jestem recydywistą nie stosując się wielokrotnie do ustaw dot. papierowędkowania (pragnę tylko nadmienić że w 2013r zmieniałem adres zamieszkania i inspektor Starostwa Powiatowego wpisał w tym zabytkowym dokumencie nowy adres bez mrugnięcia okiem  :( )



#63 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 28 listopad 2018 - 07:22

Moim zdaniem pokazana w wątku decyzja PZW a także rozporządzenie wewnętrzne co do nie przyjmowania opłat i nie wydawania znaczków jest obarczona wieloma błędami  prawnymi wynikającymi z kumulacji niedbalstwa na przestrzeni ładnych kilku lat...

Ton wprowadzania tej zmiany, być może koniecznej, jest jak zwykle ostry, odgórny i w razie nie wykonania owocujący nie wprost działającą sankcją (bezprawną) co sprawia u osób z jakąś tam wrażliwością na elementarną sprawiedliwość oburzenie i opór. Działania takie są kolejnym wizerunkowym i integracyjnym błędem Związku, gdyż to właśnie one utrwalają myślenie typu "my i oni" co dla mnie jest tragiczną spuścizna komuny a przynajmniej takowego myślenia.

Co by nie mówić brak w tym wszystkim szacunku związku do swoich członków!

Myślę, że komunikat o koniecznej zmianie w dotychczasowych dokumentach, umotywowany prawdziwymi przesłankami i wynikającymi z praktyki kontroli argumentami w formie czy to neutralnej czy w formie konieczności uporządkowania formalnej strony zagadnienia z oznaczonym kilku miesięcznym okresem realizacji spowodowałby zrozumienie  i byłby elementem wzmacniającym zaufanie "członków do władz"...

Reasumując większość wykona polecenie z niesmakiem bo faktycznie nie opłaca się skórka za wyprawkę w sensie walki z PZW w tej kwestii...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 28 listopad 2018 - 07:30


#64 OFFLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 28 listopad 2018 - 08:46

Posiadam kartę wydaną w 1992 i nie zamierzam się buntować przeciwko mniej czy bardziej uzasadnionemu wezwaniu do jej wymiany. Jak trzeba to się wymieni. Natomiast lekko mnie zdziwiła wiadomość, że w celu otrzymania nowej karty konieczne jest dostarczenie zaświadczenia o zdanym egzaminie. Moje pierwotnego koła już nie ma, kolejne kilkukrotnie zmieniałem. Słowem miałbym problem z uzyskaniem takiego dokumentu. A teraz sedno. Pewnych informacji warto szukać u źródła. Wpisałem sobie w google stosowną frazę o procedurze uzyskania karty w Łodzi. Szybko trafiłem na stronę centrum kontaktu z mieszkańcami i wiem już, że zaświadczenie owszem jest potrzebne ale przy wydawaniu karty po raz pierwszy. Piszę żeby uspokoić zainteresowanych.

#65 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 474 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 28 listopad 2018 - 09:44

Radek, ale że co ...myślisz że wędkarz z ponad 20 letnim stażem nie zdał by egzaminu w 3 minuty? :D z takim doświadczeniem? Poczytaj trochę postów na forum, mam wrażenie ze nawet pytania na egzamin układają ludzie stąd :)

Ja też dziś sprawdzałem, bo kurde kartę dostałem o 4 dni za wcześnie i się łapie na wymianę. Tak że Jachu .. nie każdemu koło zrobiło na dobrze na nieświadomce tak jak Tobie :)

Żadnych egzaminów, zaświadczeń, a w Rzeszowie wypisują od ręki, ale fakt, jak nie wymienisz to raz że skarbik nie może ci sprzedać znaczków, a nawet jak ci sprzeda, to podczas kontroli możesz dostać mandat za brak dokumentów.



#66 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 28 listopad 2018 - 10:13

Radek, ale że co ...myślisz że wędkarz z ponad 20 letnim stażem nie zdał by egzaminu w 3 minuty? :D z takim doświadczeniem? Poczytaj trochę postów na forum, mam wrażenie ze nawet pytania na egzamin układają ludzie stąd :)

(...)

:D

Możesz być zdziwiony, ale... To nie "ludzie stąd" układają pytania. Ba, nie układali ich wędkarze! :o

Doświadczenie wędkarskie nie ma nic (prawie nic) wspólnego z egzaminem na kartę wędkarską. Naprawdę! W czasie egzaminu komisja ma ZAKAZ zadawania pytań z RAPR. Oczywiście nawet dziecko poradzi sobie z tym egzaminem, należy jednak pamiętać, że jest to egzamin z zapisów Ustawy, a nie przepisów PZW, dlatego też część pytań może nam wydawać się co najmniej dyskusyjna ;)

 

http://www.pzw.org.p..._na_karte_wedka



#67 OFFLINE   dex1

dex1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 28 listopad 2018 - 11:03

W Warszawie w Biurze Ochrony Środowiska, które zgodnie z informacją 19115 zajmuję się tym tematem aby wymienić kartę wędkarską należny do wniosku dołączyć tylko poprzednią kartę wędkarską.

 

https://warszawa1911...art-wedkarskich



#68 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 28 listopad 2018 - 11:39

:D
Możesz być zdziwiony, ale... To nie "ludzie stąd" układają pytania. Ba, nie układali ich wędkarze! :o
Doświadczenie wędkarskie nie ma nic (prawie nic) wspólnego z egzaminem na kartę wędkarską. Naprawdę! W czasie egzaminu komisja ma ZAKAZ zadawania pytań z RAPR. Oczywiście nawet dziecko poradzi sobie z tym egzaminem, należy jednak pamiętać, że jest to egzamin z zapisów Ustawy, a nie przepisów PZW, dlatego też część pytań może nam wydawać się co najmniej dyskusyjna ;)
 
http://www.pzw.org.p..._na_karte_wedka

To Janusz oczywiste, że od czasu odebrania monopolu na wydawanie kart, nie członkowie PZW piszą pytania i z tego powodu trudno uznać, że część pytań jest dyskusyjna. Ustawodawcy nie interesuje, gdzie będziemy łowić i, czy zechcemy wstąpić do PZW. Przeczytałem sobie pytania z Twojego linku. Nie widzę problemu ze zdaniem egzaminu. Wystarczy raz przeczytać tę część ustawy, która dotyczy wędkarstwa.
Gabrysiu, pomijając fakt, że zgodnie z ustawą jestem zwolniony z obowiązku zdawania, byłem członkiem kół, gdzie dobrze rozumiano służebną rolę koła wobec swoich członków, a nie tylko traktowano ich jako dostarczycieli gotówki do związkowej kasy. Robimy problem z pójściem do urzędu? Rheinangler, dwadzieścia lat mija. Jak tu można mówić o obrażaniu uczuć przez PZW i braku szacunku w stosunku do członków? Przecież to ustawodawca ustalił reguły, a związek jedynie przypomina o konieczności dostosowania się do nich.

#69 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 474 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 28 listopad 2018 - 12:08

Janusz, żadnych problemów , jutro o tej porze będę mógł już opłacać składki an 2019 r.

Co do koła - to fakt, sa i takie które dobrze rozumieją swoją misje i cel. Od roku do takiego należę i jestem naprawdę zadowolony.



#70 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 listopad 2018 - 13:52

Gdzie  w Warszawie się wymienia te karty? W Urzędach Gminy?



#71 OFFLINE   dex1

dex1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 28 listopad 2018 - 14:34

Gdzie  w Warszawie się wymienia te karty? W Urzędach Gminy?

https://warszawa1911...art-wedkarskich


  • wujek i TOFIX99 lubią to

#72 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 474 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 28 listopad 2018 - 16:19

To pamiętając natłok spraw w warszawskim magistracie pod koniec roku...

I biorąc pod uwagę to, że na wydanie karty mają misiąc czasu (zakładam że jest to nie skomplikowana sprawa) ...

To niektórzy mogą 1 stycznia nie otworzyć sezony trociowego ,.....



#73 ONLINE   TOFIX99

TOFIX99

    "Powsinoga"

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 949 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotruś Pan

Napisano 28 listopad 2018 - 17:01

Po przeczytaniu całego "zamieszania" aż migiem rzuciłem się na szafę.
Uffffff 😋, jestem już spokojny.
Moja zmieniona została w 1998 R. 🤗

#74 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 28 listopad 2018 - 18:43

Po przeczytaniu całego "zamieszania" aż migiem rzuciłem się na szafę.
Uffffff , jestem już spokojny.
Moja zmieniona została w 1998 R.

Ja dzisiaj sprawdziłem swoją. Kiedyś podczas remontu zapodziała mi się i wyrabiałem drugi raz. 99 rok  :D



#75 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 28 listopad 2018 - 19:02

98 :)  :)  :) 



#76 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 28 listopad 2018 - 19:10

Pewnie już wszyscy sprawdzili. Moja też jest ok. Jak na razie,bo nigdy nic nie wiadomo.

#77 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 28 listopad 2018 - 19:24

Ja swoją wymieniam tak często, że zawsze jest aktualna :D

Dla mnie nie ma za dużego deszczu, za głębokiej rynny, za śliskich kamieni. Dobrze, że większość innych dokumentów jest z plastiku, to się tak bardzo od wody nie niszczą :lol:  :lol:  :lol:



#78 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 28 listopad 2018 - 19:54

Dopiero przed chwilką sprawdziłem i okazało się , że wydana przez stosownego starostę w maju 1998 . Z jednej strony to fajnie , że nie będę musiał mieć styczności z urzędem , ale z drugiej przeraża mnie fakt , ze kompletnie nie pamiętam okoliczności związanych z wymianą karty . Z dwojga złego już chyba wolałbym wymienić dokument , niż żyć w przekonaniu o postępującej sklerozie  :rolleyes: ...


  • BOB lubi to

#79 OFFLINE   bob61

bob61

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaChyliny/Warszawa
  • Imię:Robert

Napisano 28 listopad 2018 - 20:08

Moja wydana w 1987 r. i jak wół stoi "Ważna bezterminowo" ,wydana przez PZW bo w starej miejsca zbrakło na opłaty.


Użytkownik bob61 edytował ten post 28 listopad 2018 - 20:15


#80 OFFLINE   fox mulder

fox mulder

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 28 listopad 2018 - 21:25

Czyli jak i tak nie płacę żadnych składek PZW to mogę zostać z dotychczasowa karta ?

Jeżeli łowisz na łowiskach prywatnych/komercyjnych to karta wędkarska nie jest Ci do niczego potrzebna.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych