Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Konieczność wymiany karty wędkarskiej wydanej przed 31.01.1997


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
219 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   zybi

zybi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaJedwabne
  • Imię:Zbigniew

Napisano 15 grudzień 2018 - 19:27

O ku......... to znaczy ,że będę musiał swoją wymienić.A jeśli nie opłacam PZW tylko wykupuję na inne wody to też coś zrobią? Jakie są opłaty przy wymianie?

 zawsze coś wymyślą. A gdybym nie czytał tego i nic bym nie wiedział?



#122 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 15 grudzień 2018 - 19:55

Jak to wg. starej Rzymskiej maxymy - Ignorantia iuris nocet - Nieznajomość prawa szkodzi.

Karta wędkarska jest dokumentem urzędowym a nie wewnętrznym PZW i jest wymagana na wszystkich łowiskach, nie tylko tych związkowych.


  • michal7709 lubi to

#123 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 15 grudzień 2018 - 19:58

Też właśnie dzięki temu wątkowi sie dowiedziałem ,ciekaw jestem tylko czemu teraz takie poruszenie jak większość z nas od kilku ,kilkunastu lub więcej lat łowi ,a karty już dawno nie ważne ,z tego co mi się zdaje to chyba karty były wydawane bez terminowo ,aż zaraz pójdę sprawdzić ...



#124 OFFLINE   zybi

zybi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaJedwabne
  • Imię:Zbigniew

Napisano 15 grudzień 2018 - 20:36

Już sprawdzałem . Bezterminowo

Są jakieś opłaty za wymianę czy tylko strata czasu?

Nie . no raczej bez opłaty to oni nic nie zrobią?



#125 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 460 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 17 grudzień 2018 - 23:26

Ja swoją wymieniam tak często, że zawsze jest aktualna :D

Dla mnie nie ma za dużego deszczu, za głębokiej rynny, za śliskich kamieni. Dobrze, że większość innych dokumentów jest z plastiku, to się tak bardzo od wody nie niszczą :lol:  :lol:  :lol:

Janusz,  zalaminuj.   Ja tak zrobiłem chyba w ok 2000r po kolejnym skąpaniu się w Warcie (i koniecznej wymianie) i mam spokój.



#126 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 18 grudzień 2018 - 07:47

Cholerka, dobrze że trafiłem na ten temat. Ja mam wydaną w 1992r. więc muszę podreptać do urzędu po nową... :(  Dobrze że między świętami mam wolne.



#127 OFFLINE   fox mulder

fox mulder

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 18 grudzień 2018 - 08:42

Jak to wg. starej Rzymskiej maxymy - Ignorantia iuris nocet - Nieznajomość prawa szkodzi.

Karta wędkarska jest dokumentem urzędowym a nie wewnętrznym PZW i jest wymagana na wszystkich łowiskach, nie tylko tych związkowych.

Marian,nie na wszystkich łowiskach jest wymagana. Podałem przykład kilka stron wyżej.


Użytkownik fox mulder edytował ten post 18 grudzień 2018 - 08:43


#128 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 18 grudzień 2018 - 09:44

Owszem, ale tylko na wodach prywatnych właścicieli a nie dzierżawców jak to w znakomitej większości jest.
  • Alexspin lubi to

#129 OFFLINE   tomek_tp

tomek_tp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 21 grudzień 2018 - 17:46

Zaświadczenie o zdanym egzaminie.. jedni twierdzą że potrzebne do wymiany karty, inni że nie potrzebne. Jeśli ktoś zamierza wymieniać w urzędzie lubelskim, musi takie zaświadczenie dołączyć do pozostałych dokumentów.

Użytkownik tomek_tp edytował ten post 21 grudzień 2018 - 17:47


#130 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 25 grudzień 2018 - 07:46

Mi się udało ,miałem wydaną w 92r ale wymieniałem w 98 więc nie będę musiał po urzędach latać ...



#131 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 25 grudzień 2018 - 08:22

Zaświadczenie o zdanym egzaminie.. jedni twierdzą że potrzebne do wymiany karty, inni że nie potrzebne. Jeśli ktoś zamierza wymieniać w urzędzie lubelskim, musi takie zaświadczenie dołączyć do pozostałych dokumentów.

Przecież to absurd! :angry:  Jeśli mam starą kartę to znaczy że egzamin zdałem przed jej wydaniem!

 

Ps

Przecież to tak, jakby przy wymianie prawa jazdy wymagano ponownego zdania egzaminu, czy ktoś o tym słyszał?

Idę do starostwa we czwartek, jeśli mi odmówią, to będzie skarga do Sądu Administracyjnego! :angry:


Użytkownik Alexspin edytował ten post 25 grudzień 2018 - 08:43

  • Pietruk i michal7709 lubią to

#132 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 25 grudzień 2018 - 10:01

Absurdem jest już sama Karta Wędkarska, dokument w zasadzie potwierdzający zdanie jakiegoś egzaminu z przepisów (egzaminu?! Egzamin to ja miałem jak szedłem do SSR a nie to coś w kole PZW), przy czym przepisy się zmieniają a karta wciąż aktualna... (no trzeba wymienić te starsze ale z powodu zmian w innych przepisach) i teraz dochodzimy do absurdu - mam KW więc po co przy każdym zezwoleniu muszą być szczegółowe przepisy obowiązujące i w drugą stronę skoro kupując "dniówkę" muszę wydrukować dodatkowo jakiś informator, to po kiego ta KW (nie mylić z legitymacją ze znaczkami opłat)?!
Kiedyś chcąc wypożyczyć łódkę trzeba było pokazać kartę pływacką -dokument jednorazowo wydawany i dożywotnio (chyba), który potwierdzał, że umiem pływać i w razie czego teoretycznie nie stracę życia.
Teraz w wypożyczalni chcą żebym zostawił dowód osobisty...mogę się topić, jestem "dorosły", więc robię to na własną odpowiedzialność. Wolność.

Obowiązek posiadania KW by móc wędkować na wodach PZW (i niektórych innych też) to przy obecnych przepisach już troszkę więcej niż anachronizm i przerost biurokracji. To coś niebezpiecznie ocierającego się o idiotyzm.

Skoro w innych krajach można z ulicy iść do sklepu, dać pieniążka i otrzymać w zamian kwitek potwierdzający uprawnienie do wędkowania a na odwrocie w kilku słowach co wolno a czego nie, to znaczy że się da...
  • Alexspin i Viking lubią to

#133 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 25 grudzień 2018 - 10:42

(...)Obowiązek posiadania KW by móc wędkować na wodach PZW (i niektórych innych też) to przy obecnych przepisach już troszkę więcej niż anachronizm i przerost biurokracji. To coś niebezpiecznie ocierającego się o idiotyzm.(...)

Nie pierwszy i nie ostatni w tym Kraju... :angry:


  • popper lubi to

#134 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 25 grudzień 2018 - 11:19

Nie pierwszy i nie ostatni w tym Kraju... :angry:

Drogi @Alexspin, oraz inni podobnie myślący koledzy - w każdym kraju zdarzają się biurokratyczne absurdy, które prawem inercji, raz napisane, obowiązują "wieki". Nie jesteśmy (choć we własnym mniemaniu bywamy) w tym względzie jacyś wyjątkowi ;)

 

Ale wątek nie o tym. Do puki Karta Wędkarska jest dokumentem potwierdzającym uprawnienia do wędkowania obywatela polskiego, każdy ma obowiązek taki dokument posiadać, jeśli chce legalnie wędkować w RP. Lub zmienić obywatelstwo, ale z tym chyba jeszcze więcej kłopotu :rolleyes:

Teraz co do pojawiających się głosów o żądaniu dokumentu potwierdzającego zdanie egzaminu przy wymianie starej karty na nową - należy spokojnie wytłumaczyć urzędnikowi (częściej urzędniczce), że Karta Wędkarska jest właśnie takim dokumentem. Jeżeli upiera się przy swoim zdaniu, również grzecznie należy poprosić o podstawę prawną na konieczność ponownego zdawania egzaminu. W ostateczności prośba o kontakt z przełożonym powinna przynieść otrzeźwienie. Wszelkie objawy irytacji czy gniewu działają na Waszą niekorzyść, przedłużają procedurę, a w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Jesteście w prawie, a bezpodstawne żądania są bezpodstawne, choćby urzędnik nie wiem jak bardzo się upierał. Skarga na nękanie przez urząd jest ostatecznością, ale załatwia to sprawę. Nie poddawajcie się, bądźcie spokojni i uprzejmi, na 100% nie będzie konieczności przedstawiania nowego zaświadczenia o zdaniu egzaminu.

Chyba, że Kartę Wędkarską zgubiliście, a była to "stara Karta", nie zarejestrowana przez urząd. Wtedy, no cóż, może nie być tak łatwo :)


  • Krzysiek P i Alexspin lubią to

#135 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 grudzień 2018 - 13:04


"Kiedyś chcąc wypożyczyć łódkę trzeba było pokazać kartę pływacką -dokument jednorazowo wydawany i dożywotnio (chyba), który potwierdzał, że umiem pływać i w razie czego teoretycznie nie stracę życia.
Teraz w wypożyczalni chcą żebym zostawił dowód osobisty...mogę się topić, jestem "dorosły", więc robię to na własną odpowiedzialność. Wolność."
Dowód osobisty raczej biorą od Ciebie w zastaw na wypadek gdybyś, zapatrzywszy się w węgorze, nie dmuchnął im łódki i nie oddalił się na dulkach w kierunku Morza Sargassowego. Zwykła zapobiegliwość właściciela z doświadczeniami po wyczynach "wędkarzy wędrownych".

#136 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 26 grudzień 2018 - 14:06

Moja wydana 20.04.1998 z up. wojewody warszawskiego więc wygląda że mnie mija to wymienianie. A swoją drogą wygląda byle jak :rolleyes: .

30 lat temu za granicą moja karta miała formę plastiku i wyglądała jak kredytowa.



#137 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 26 grudzień 2018 - 15:57

I tak w sumie powinno być. Forma papierowa, nawet jak o nią dbać, ulegnie kiedyś zużyciu.


  • Alexspin lubi to

#138 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 26 grudzień 2018 - 17:44

"Kiedyś chcąc wypożyczyć łódkę trzeba było pokazać kartę pływacką -dokument jednorazowo wydawany i dożywotnio (chyba), który potwierdzał, że umiem pływać i w razie czego teoretycznie nie stracę życia.
Teraz w wypożyczalni chcą żebym zostawił dowód osobisty...mogę się topić, jestem "dorosły", więc robię to na własną odpowiedzialność. Wolność."
Dowód osobisty raczej biorą od Ciebie w zastaw na wypadek gdybyś, zapatrzywszy się w węgorze, nie dmuchnął im łódki i nie oddalił się na dulkach w kierunku Morza Sargassowego. Zwykła zapobiegliwość właściciela z doświadczeniami po wyczynach "wędkarzy wędrownych".

 

Nie mają prawa nigdzie żądać aby dowód osobisty zostawiać pod zastaw. Podobnie jest z kserowaniem, jest to przestępstwo. 

 https://giodo.gov.pl/pl/560/8374      


  • Viking lubi to

#139 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 28 grudzień 2018 - 06:03

Wczoraj byłem w starostwie łódzkim. Niestety tępogłowi urzędnicy są nieprzejednani i twierdzą, że muszę przedłożyć świadectwo zdania egzaminu. Poszedłem na wojnę, złożyłem wniosek, załączyłem potwierdzenie opłaty, aktualną fotkę i starą kartę wędkarską. Jeśli mi odmówią wydania nowej, będzie skarga administracyjna, a jeśli to nie pomoże pójdę na drogę sądową.

To skandal, żeby żądać świadectwa zdania egzaminu, który odbył się ponad 50 lat temu! :angry:


  • Paweł Bugajski, Maciek Rożniata i woblery z Bielska lubią to

#140 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 grudzień 2018 - 08:19

Pani urzędniczka, sądząc po uporze, zamiast skargi administracyjnej spodziewa się raczej od Ciebie podwawelskiej i bukiecika goździków (zamiennie mogą być czykuladki i bileta do cyrku). A na kolejną wizytę będziesz się musiał udać w krawacie...
  • Alexspin lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych