Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Gorąca prośba do "leniuszków techniczno-manualnych"...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 14 luty 2012 - 21:21

Tak nie bardzo wiem jak zacząć...
To może tak. Tajemnicą nie jest, że czasami pogrzebię trochę ludziom w kołowrotkach... Tajemnicą też nie jest, że robię to czysto po koleżeńsku i tak było, jest i będzie, i w związku z powyższym mam ten komfort, że mogę sobie troszkę powybrzydzać... <_< A że jerkbajtowych tylko maszyn przelizałem już sporo ponad setkę, to kilka drobiazgów jakoś wysuwa się na czoło, tego co mnie troszkę sen z powiek spędza(czasem nawet dosłownie, bo doba ma tylko 24 godzinki <_< ). No i od dziś będzie tak:
- Wczoraj odebrałem paczuszkę...


I mało co mnie w życiu tak wq.... jak takie widoki (a kołowrotek znam, pół roku temu wyglądał jak nówka, był sterylnie czysty i zadbany - myślę, że poprzedni właściciel i obecny poznają <_< ). Jak ktokolwiek zdecyduje się pokazać mi taką maszynę, to gwarantowany ma zwrot wszyściutkich części w torebce strunowej, zalanych starym olejem i z garstką czarnej ziemi do kwiatów... <_<

I na początek tyle... :D

Załączone pliki



#2 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 luty 2012 - 21:30

Eee tam. Normalne ślady używania nosi i tyle :lol:
Tak sobie pomyślałem. Moja podróbka Ceraty 3000 nie na morze jest stworzona. Ciekawe ile by pokreciła gdybym ją w podobny sposób dopieszczał :lol:

#3 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 14 luty 2012 - 21:46

Stradic 4000FH przez 4 sezony nie był tak zasyfiony jak teraz <_<

I na początek tyle... :D


Może być jeszcze gorzej :unsure: :mellow:


#4 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 14 luty 2012 - 21:57

Tego Stradica to chyba z zagrzybionej piwnicy ktoś wyciągnął :huh:
I tak podziwiam kolegę, że się jego dotknął, ja bym taką przesyłkę od razu w czarny worek wsadził, opakował dokładnie żeby nic nie wylazło na mieszkanie i odesłał nadawcy z butelką Ludwika i szczotą do wymycia :lol:


#5 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 14 luty 2012 - 22:16

:lol: oj ładny jeszcze,ja jakie miałem okazję czyścić to po kilkudziesięciu kręćkach doniczkę ziemi bym zebrał <_<
tylko niektórzy myślą że smarować trzeba jak już tyle piachu się nazbiera,a to trzeba nie dopuścić by tyle się zabrało,a wystarczy profilaktyka B)

#6 OFFLINE   Jacek_bp

Jacek_bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Jacek

Napisano 14 luty 2012 - 22:30

Zorro nic nowego nie zobaczyłem :mellow: Mam teraz taki rodzynek, że boję się go otwierać.

#7 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 964 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 14 luty 2012 - 22:46

Norma wśród użytkowników kołowrotków łowiących okazjonalnie i zwykłych gnojarzy. Sam czasem dostaję takie do nauki, szkoda gadać. Natomiast ilość zanęty z nich wyciaągnięta starczyłaby na niejeden wypad na feederka

#8 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 14 luty 2012 - 23:11

Polak potrafi.Mi byłoby ciężko na ryby iśc z takim a wysyłac do P.Tomka to już wstyd na miarę kaszanki ze Stadionem Narodowym :lol: Ale wątek bardzo dobry :D

#9 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 luty 2012 - 06:23

No pięknie to wygląda.Syf jakich mało, a później się zawodnik dziwi, że kołowrotek kiepski i wymaga cudów od mechanika <_< .Korba od studni dla takiego wot co :mellow: .
Mam teraz na warsztacie baterię 3 letnich nieserwisowanych, ale aż tak tragicznie nie wyglądają, ale leżały od jesieni z dokręconymi hamulcami, wypadało by dupę skopać, bratków nasadzić za nonszalancję :wacko: .

#10 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 luty 2012 - 09:18

Proponuję na początek 'ukisić' w całości na miesiąc w glinianej beczce z benzynką, dopiero potem jak się już zrobi 'małosolny' do serwisu się zabrać :lol:

Masakra!

#11 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 luty 2012 - 12:49

Tego gościa firma shimano powinna zatrudnić jako testera sprzętu w extremalnych warunkach :lol: :lol: :lol:.

#12 OFFLINE   dzepetto

dzepetto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaŁężyca

Napisano 15 luty 2012 - 18:08

Zorro, jeśli za serwis bierzesz kasę, to nie marudź, a jak za dziękuję, to odpisz, że kołowrotek jest do odebrania- odbiór osobisty, bo szkoda kasy na wysyłkę.
Sam serwisuję czasami sprzęt geodezyjny. Razu pewnego trafił do mnie niwelator, z którego wysypałem tyle ziemi, że mógłbym ją do doniczki nasypać i fikusa 2-metrowego w nią wsadzić. po 3 miesiącach ten sam niwelator wrócił do mnie po tym jak... ściągnął go z drogi tir... Pozostało rozłożyć ręce... Pomyśleć, że ja pracuję na sprzęcie, który ma 3 lata, jak i na takim, którego w latach 80-tych DDR-owcy składali...

#13 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 15 luty 2012 - 23:20

Zorro, jeśli za serwis bierzesz kasę, to nie marudź, a jak za dziękuję, to odpisz, że kołowrotek jest do odebrania- odbiór osobisty, bo szkoda kasy na wysyłkę.
Sam serwisuję czasami sprzęt geodezyjny. Razu pewnego trafił do mnie niwelator, z którego wysypałem tyle ziemi, że mógłbym ją do doniczki nasypać i fikusa 2-metrowego w nią wsadzić. po 3 miesiącach ten sam niwelator wrócił do mnie po tym jak... ściągnął go z drogi tir... Pozostało rozłożyć ręce... Pomyśleć, że ja pracuję na sprzęcie, który ma 3 lata, jak i na takim, którego w latach 80-tych DDR-owcy składali...


Kolego, najpierw cytat z pierwszego postu @Zorro;
To może tak. Tajemnicą nie jest, że czasami pogrzebię trochę ludziom w kołowrotkach... Tajemnicą też nie jest, że robię to czysto po koleżeńsku i tak było, jest i będzie, i w związku z powyższym mam ten komfort, że mogę sobie troszkę powybrzydzać.
Mam nadzieję,że załapałeś iż Twój post był/jest trochę nie na miejscu. ;) :wacko:

#14 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 luty 2012 - 07:03

Zorro, jeśli za serwis bierzesz kasę, to nie marudź, a jak za dziękuję, to odpisz, że kołowrotek jest do odebrania- odbiór osobisty, bo szkoda kasy na wysyłkę.
Sam serwisuję czasami sprzęt geodezyjny. Razu pewnego trafił do mnie niwelator, z którego wysypałem tyle ziemi, że mógłbym ją do doniczki nasypać i fikusa 2-metrowego w nią wsadzić. po 3 miesiącach ten sam niwelator wrócił do mnie po tym jak... ściągnął go z drogi tir... Pozostało rozłożyć ręce... Pomyśleć, że ja pracuję na sprzęcie, który ma 3 lata, jak i na takim, którego w latach 80-tych DDR-owcy składali...


Czyżby to kolega tak dbał o sprzęt i się obruszył?Spokojnie Pan Tomasz uzmysławia co niektórym aby lepiej dbali o swój sprzęt, bo ten piasek to lekkie przegięcie :mellow: .

#15 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 16 luty 2012 - 10:54

Z drugiej strony jeśli ktoś totalnie niema drygu( niema się czego bać) do serwisowanie ,a nawet rozkręcania kręćka by wyczyścić go z piachu ,to może lepiej niech to zrobi ktoś kto się zna.Być może ten stradic był latany nocą po piaszczystych łachach ,być może w czasie holu zaliczył kompiele,był odkładany na piasek,bo stojaka nie było pod ręką :lol:
czyli mógł być po prostu intensywnie używany i to bardzo intensywnie.jeśli to od połowów to ja proponuję wybaczyć,w sumie mogło padać być błoto,piach i brud a ryby nie miał kto pomóc podebrać :)nie raz widywałem wędkarzy łowiących w takich warunkach,w ferworze walki różne rzeczy się dzieją.

#16 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 16 luty 2012 - 11:05

Jednakowoż, jak niosę buty do szewca do naprawy - to raczej nie zabłocone :unsure:
Ja bym nie wybaczał...

#17 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 luty 2012 - 11:26

[quote title=chub norris napisał(a) dnia czw, 16 luty 2012 11:05]Jednakowoż, jak niosę buty do szewca do naprawy - to raczej nie zabłocone :unsure:

No to właśnie miałem na myśli :wacko: .

#18 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 16 luty 2012 - 12:50

chub norris no dobra przekonałeś mnie :mellow: ale nie wiem czy zleceniodawca na servis tego FH jest świadomy czynu :lol:,
ja miałem kolegów co mówili ,że się nie dotykają bo coś popsują,czasem aż trudno uwierzyć że nie boją się łowić na te kręćki :mellow: w sumie też dotykają B)

#19 OFFLINE   dzepetto

dzepetto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaŁężyca

Napisano 16 luty 2012 - 18:03

[quote]
Zorro, jeśli za serwis bierzesz kasę, to nie marudź, a jak za dziękuję, to odpisz, że kołowrotek jest do odebrania- odbiór osobisty, bo szkoda kasy na wysyłkę.
Sam serwisuję czasami sprzęt geodezyjny. Razu pewnego trafił do mnie niwelator, z którego wysypałem tyle ziemi, że mógłbym ją do doniczki nasypać i fikusa 2-metrowego w nią wsadzić. po 3 miesiącach ten sam niwelator wrócił do mnie po tym jak... ściągnął go z drogi tir... Pozostało rozłożyć ręce... Pomyśleć, że ja pracuję na sprzęcie, który ma 3 lata, jak i na takim, którego w latach 80-tych DDR-owcy składali...
[/quote]

Kolego, najpierw cytat z pierwszego postu @Zorro;
To może tak. Tajemnicą nie jest, że czasami pogrzebię trochę ludziom w kołowrotkach... Tajemnicą też nie jest, że robię to czysto po koleżeńsku i tak było, jest i będzie, i w związku z powyższym mam ten komfort, że mogę sobie troszkę powybrzydzać.
Mam nadzieję,że załapałeś iż Twój post był/jest trochę nie na miejscu. ;) :wacko:
[/quote]
A że niby co było niestosownego w moim poście?

#20 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 16 luty 2012 - 22:59

[quote]
Zorro, jeśli za serwis bierzesz kasę, to nie marudź, a jak za dziękuję, to odpisz, że kołowrotek jest do odebrania- odbiór osobisty, bo szkoda kasy na wysyłkę.
Sam serwisuję czasami sprzęt geodezyjny. Razu pewnego trafił do mnie niwelator, z którego wysypałem tyle ziemi, że mógłbym ją do doniczki nasypać i fikusa 2-metrowego w nią wsadzić. po 3 miesiącach ten sam niwelator wrócił do mnie po tym jak... ściągnął go z drogi tir... Pozostało rozłożyć ręce... Pomyśleć, że ja pracuję na sprzęcie, który ma 3 lata, jak i na takim, którego w latach 80-tych DDR-owcy składali...
[/quote]

Kolego, najpierw cytat z pierwszego postu @Zorro;
To może tak. Tajemnicą nie jest, że czasami pogrzebię trochę ludziom w kołowrotkach... Tajemnicą też nie jest, że robię to czysto po koleżeńsku i tak było, jest i będzie, i w związku z powyższym mam ten komfort, że mogę sobie troszkę powybrzydzać.
Mam nadzieję,że załapałeś iż Twój post był/jest trochę nie na miejscu. ;) :wacko:
[/quote]
A że niby co było niestosownego w moim poście?
[/quote]

A to, że Zorro nie bierze kasy za swoje usługi, jak napisał, robi to po koleżeńsku. A Ty napisałeś, że jeśli za serwis bierzesz kasę to ... itd.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych