Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Gorąca prośba do "leniuszków techniczno-manualnych"...


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#21 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,666 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 17 February 2012 - 06:44

[quote]
Zorro, jeśli za serwis bierzesz kasę, to nie marudź, a jak za dziękuję, to odpisz, że kołowrotek jest do odebrania- odbiór osobisty, bo szkoda kasy na wysyłkę.
Sam serwisuję czasami sprzęt geodezyjny. Razu pewnego trafił do mnie niwelator, z którego wysypałem tyle ziemi, że mógłbym ją do doniczki nasypać i fikusa 2-metrowego w nią wsadzić. po 3 miesiącach ten sam niwelator wrócił do mnie po tym jak... ściągnął go z drogi tir... Pozostało rozłożyć ręce... Pomyśleć, że ja pracuję na sprzęcie, który ma 3 lata, jak i na takim, którego w latach 80-tych DDR-owcy składali...
[/quote]

Kolego, najpierw cytat z pierwszego postu @Zorro;
To może tak. Tajemnicą nie jest, że czasami pogrzebię trochę ludziom w kołowrotkach... Tajemnicą też nie jest, że robię to czysto po koleżeńsku i tak było, jest i będzie, i w związku z powyższym mam ten komfort, że mogę sobie troszkę powybrzydzać.
Mam nadzieję,że załapałeś iż Twój post był/jest trochę nie na miejscu. ;) :wacko:
[/quote]
A że niby co było niestosownego w moim poście?
[/quote]

A to, że Zorro nie bierze kasy za swoje usługi, jak napisał, robi to po koleżeńsku. A Ty napisałeś, że jeśli za serwis bierzesz kasę to ... itd.

[/quote]

Jachu jak to mówią-czytać ze zrozumieniem i pojmowaniem istoty rzeczy B).

#22 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,676 posts
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Posted 17 February 2012 - 07:54

:blush::blush:Embarassed

#23 OFFLINE   dzepetto

dzepetto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 posts
  • LokalizacjaŁężyca

Posted 17 February 2012 - 10:11

[quote]
Zorro, jeśli za serwis bierzesz kasę, to nie marudź, a jak za dziękuję, to odpisz, że kołowrotek jest do odebrania- odbiór osobisty, bo szkoda kasy na wysyłkę.
Sam serwisuję czasami sprzęt geodezyjny. Razu pewnego trafił do mnie niwelator, z którego wysypałem tyle ziemi, że mógłbym ją do doniczki nasypać i fikusa 2-metrowego w nią wsadzić. po 3 miesiącach ten sam niwelator wrócił do mnie po tym jak... ściągnął go z drogi tir... Pozostało rozłożyć ręce... Pomyśleć, że ja pracuję na sprzęcie, który ma 3 lata, jak i na takim, którego w latach 80-tych DDR-owcy składali...
[/quote]

Kolego, najpierw cytat z pierwszego postu @Zorro;
To może tak. Tajemnicą nie jest, że czasami pogrzebię trochę ludziom w kołowrotkach... Tajemnicą też nie jest, że robię to czysto po koleżeńsku i tak było, jest i będzie, i w związku z powyższym mam ten komfort, że mogę sobie troszkę powybrzydzać.
Mam nadzieję,że załapałeś iż Twój post był/jest trochę nie na miejscu. ;) :wacko:
[/quote]
A że niby co było niestosownego w moim poście?
[/quote]

A to, że Zorro nie bierze kasy za swoje usługi, jak napisał, robi to po koleżeńsku. A Ty napisałeś, że jeśli za serwis bierzesz kasę to ... itd.

[/quote]

Jachu jak to mówią-czytać ze zrozumieniem i pojmowaniem istoty rzeczy B).
[/quote]
Po koleżeńsku- znaczy że nie profesjonalnie a dla kolegów, co nie znaczy że pieniążków wziąć za papranie się w takim syfie nie może. Nic mi z resztą do tego, napisałem więc, że jak bierze, to niech liczy z bonusami, a jak nie to nawet niech się nie zabiera za robotę. Zorro to inteligentny gościu, takich obrońców czci i godności raczej nie potrzebuje :mellow:

#24 OFFLINE   Jacek_bp

Jacek_bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 posts
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Jacek

Posted 17 February 2012 - 12:00

Jak dla mnie Po koleżeńsku = za DARMO, no chyba, że coś trzeba do kupić do kołowrotka.


P.S. A to czy w jakiś sposób trud zostanie zrekompensowany w przypadku koleżeńskiej przysługi, zależy wyłącznie od wdzięczności i zauważenia włożonego wysiłku osoby zlecającej. :D

#25 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,558 posts

Posted 17 February 2012 - 13:42

Wstyd byłoby prosić kogoś, żeby zrobił coś za mnie, ot tak za darmo. Po koleżeńsku, znaczy przedewszystkim, że nieanonimowo, z dobrej woli i chyba z większą dozą zaufania, co nie musi wykluczać wynagrodzenia. Każda robota wymaga wynagrodzenia, zwłaszcza dobra. :D

#26 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,148 posts
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Posted 17 February 2012 - 15:37

Tymi dyrdymałami <_< doprowadzicie do tego koledzy ze skutecznie zniechecicie naszego kolege Tomasza do wszelakiej dłubaniny przy waszych betoniarkach :mellow: .Odrobina taktu i zrozumienia dla czyjejś dobrej woli i czasu jaki poświęca smarując sie połokcie ;) w naszych kołowrotkach :D

#27 OFFLINE   stella

stella

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 posts
  • LokalizacjaPolska Północna
  • Imię:Tadeusz

Posted 17 February 2012 - 21:12

W skrócie chodzi oto, że obojętnie, czy za kasę ,czy za darmo sprzęt, który komuś powierzamy ma być po prostu czysty. Kultura osobista przecież tego wymaga. Nie rozumie tych rozważań : za darmo
- czyste, za kasę -brud. :wacko:

#28 OFFLINE   mefik

mefik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 posts
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Przybylski

Posted 21 February 2012 - 13:23

Stella dobrze mówi :D
Pewnie opiera się na własnych doświadczeniach, bo jak Stelle ktoś ubrudzi to przestaje maślanie kręcić i koniec. Pozostaje tylko płacz xD

Kultura musi być.

#29 OFFLINE   stella

stella

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 posts
  • LokalizacjaPolska Północna
  • Imię:Tadeusz

Posted 21 February 2012 - 20:52

Witam.
Doświadczenie mam słabe, ale jeżeli ktoś(sporadycznie) podrzuca mi kołowrotek+piasek+trawa to najchętniej pożyczyłbym od Pana ZORRO szabelkę i ... Embarassed . Ale pojawia się pytanie: czy mi pożyczy ? :unsure:

#30 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,676 posts
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Posted 23 February 2012 - 17:55

Pożyczy... <_<

#31 OFFLINE   stella

stella

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 posts
  • LokalizacjaPolska Północna
  • Imię:Tadeusz

Posted 23 February 2012 - 18:56

Dzięki :o

#32 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,666 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 23 February 2012 - 19:03

Dzisiaj oddałem koledze 6sztuk ale błota i piasku nie było :D.
Oprócz ugiętej osi którą udało się wyprostować i browning kręci jak nowy-koleś zadowolony z serwisu.Oby zawsze takie czyste trafiały na warsztat B).

#33 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 posts
  • LokalizacjaWies w miescie

Posted 13 March 2012 - 00:59

Szkol jest kilka. Jak ide do dentysty to myje zeby. Ale jak jade do warsztatu to nie myje fury. Dobry warsztat mycie fury oferuje w cenie. Jesli Zorro robi za darmo to pryzwoitosc nakazuje zeby z tego kolowrotka brud mu nie odpadal na dywan. Ale ten Stradic na zdjeciu bardzo zawalony syfem nie byl. Zwykla orka po przykosach. Widzialem gorsze nie ma co sie oburzac

#34 OFFLINE   witoldn

witoldn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Witek

Posted 17 March 2012 - 20:37

A ja bym o wyrozumiałość sobie poapelował. Jak gość od Stradica np jest nietechniczny i się boi techniki, bo humanista, to chyba lepiej, że odsyła do fachmana niźli sam miałby powcierać i powciskać ten tłuszczyk z piachem w szczeliny przy wycieraniu. A przecie nie umyje benzynką, bo trza by rozebrać, a jak napisałem może humanista z niego. A jak zadał sobie trud i wyszukał renomowany serwis na forum, znaczy zależy mu na kołowrotku i dba o niego na swój sposób :D))

#35 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,620 posts
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Posted 22 March 2012 - 16:40

Humanistą nie jestem. Szczerze powiem, że dopiero teraz znalazłem ten wątek.
słownictwo
Dobrze przepraszam za chwilę uniesienia. No więc kolega Michcio moim zdaniem wyraził się o mnie obraźliwie.

Norma wśród użytkowników kołowrotków łowiących okazjonalnie i zwykłych gnojarzy.

Za resztę komentarzy od kolegów, też dziękuję. U mnie sprzęt ma ciężko i na pewno po tym co tu zobaczyłem będę poświęcał kołowrotkom więcej uwagi. Serwisował nie będę bo się nie znam.
A tak na serio to wam powiem, że sprzętowy onanizm tego forum zostaje już posunięty do granic możliwości. Kołowrotek jest mój i mam prawo go rozwalić młotkiem jeśli taka moja wola. Jeżeli kogoś to boli np Biosterona to już trudno. Pewnie teraz nikt mi na forum kołowrotka nie sprzeda bo mu będzie szkoda :lol:
:lol: :lol:
Równo was pogięło. Pozdrawiam i życzę miłego patrzenia na sprzęt w szafie. :lol: :lol: :lol:

#36 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,007 posts
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Posted 22 March 2012 - 17:35

Dobrze Krisie gadasz :mellow: wkrótce bolki szykuj sprzęt.

#37 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,620 posts
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Posted 22 March 2012 - 17:51

Szykuję Kuba. Mam nowy kołowrotek za równego patyka. Codziennie rano wstaję i oglądam go przy kawie :lol: :lol: Właśnie byłem na łąkach nawinąć na niego linkę musiałem tak zrobić bo jedna szpula a podkładu trochę weszło. O zgrozo bezceremonialnie położyłem go na trawie :huh: :huh: :huh:.

#38 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,666 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 22 March 2012 - 18:02

A wsypiesz mu piasku jak do stradica? :lol: :lol: :lol:

#39 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,620 posts
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Posted 22 March 2012 - 18:11

Tego jeszcze Józiu nie wiem. Zobaczymy gdzie los mnie w tym roku rzuci. Jak będę tyle łowił na rzekach z brzegu co w zeszłym sezonie to niewykluczone. Jak będzie dobrze na jeziorze a nie kicha tak jak rok temu to jest szansa, że piasku w nim będzie zdecydowanie mniej :D

#40 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,507 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Posted 22 March 2012 - 18:11

Szykuję Kuba. Mam nowy kołowrotek za równego patyka. Codziennie rano wstaję i oglądam go przy kawie :lol: :lol: Właśnie byłem na łąkach nawinąć na niego linkę musiałem tak zrobić bo jedna szpula a podkładu trochę weszło. O zgrozo bezceremonialnie położyłem go na trawie :huh: :huh: :huh:.

Bez neoprenowego kocyka :huh: