Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaxon, Konger, Dragon vs Wychwood, Leeda, Vision


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 11 grudzień 2018 - 19:05

Jasne mack, rozumiem...

Czasem o nowościach (one jest świetny, b3x rewela), a czasem...starcze wspominki :rolleyes:

Siwizna usprawiedliwieniem...

 

Załączony plik  DSCN9274.JPG   141,55 KB   3 Ilość pobrań


  • aero, mack i marian-56 lubią to

#42 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 11 grudzień 2018 - 19:10

A poważniej już mówiąc- postęp w konstrukcji karbonowych wędzisk muchowych na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat naprawdę nie powala ;)

Nie zgodzę się zupełnie. Nie jest to może na miarę postępu w sprzęcie komputerowym, ale jednak wielki postęp.
Może on być słabo dostrzegalny z punktu widzenia łowcy jelcòw, lipieni czy nawet pstrągòw, ale postęp technologiczny w dziedzinie np. sprzętu DH na zawsze zmienił oblicze tej gry. A nawet stworzył całkiem nowe odmiany gry, np muszkarstwo morskie.

Użytkownik mack edytował ten post 11 grudzień 2018 - 19:11

  • Paweł Bugajski, aero i marian-56 lubią to

#43 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 11 grudzień 2018 - 19:39

Uktralajty w #2-3 klasie pod wspomniane jelce, to też raczej nie jest spuścizna starych grafitów...
  • aero lubi to

#44 OFFLINE   aero

aero

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaBorne Sulinowo, Berlin

Napisano 11 grudzień 2018 - 19:45

Zależy o jak starych grafitach mówimy. W 1992 roku kupiłem hardy sovereign 7.6 2/3/4.  mam też z tych lat marquis  7'#3, wedke na blanku lamiglasa 9'#2. Wspomniany wyżej sportex jest jeszcze starszy.


  • Paweł Bugajski lubi to

#45 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 11 grudzień 2018 - 20:23

Tak praktycznie to z grafitu już nic więcej nie da się wycisnąć.
Komponenty też już są,,skończone''.
Teraz jakieś mikro niuanse zostają.
  • Paweł Bugajski i aero lubią to

#46 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 11 grudzień 2018 - 20:40

Uktralajty w #2-3 klasie pod wspomniane jelce, to też raczej nie jest spuścizna starych grafitów...

Wręcz przeciwnie... :)


  • aero i Fatso lubią to

#47 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 11 grudzień 2018 - 21:07

Ciekawe parametry...

 

Załączony plik  DSCN9857.JPG   67,02 KB   3 Ilość pobrań

 

 

A kiedy uzyskane i przez kogo?

 

 

Załączony plik  DSCN9858 (2).JPG   72,26 KB   3 Ilość pobrań

 

Looknijcie na tabelkę, ma 40 lat :P :P :P


  • aero i marian-56 lubią to

#48 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 11 grudzień 2018 - 21:16

Bardzo chciałbym przetestować tą 9' 9/10 co to ważyła 100g, jaki to kij jeśli można wiedzieć?

Biorąc po uwagę ze wszystkie 9 stopowe kije od #5 do #10 ważą w tabelce tyle samo, to przyznaje, że postęp technologiczny w dziedzinie pomiaru masy, był chyba jednak szybszy niż ewolucja wędek grafitowych :)

Użytkownik mack edytował ten post 11 grudzień 2018 - 21:24

  • aero i eRKa lubią to

#49 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 11 grudzień 2018 - 21:35

Hardy Graphite DeLuxe 7’6” w klasie 4-5 to jedynie 58 g. Masa rzeczywista, kijek z mojej kolekcji. Ma już około 40 lat i ciągle zachwyca pięknym ugięciem i umiarkowaną szybkością. Przecudnie pracuje pod linką WF5F. Moim zdaniem jego parametry są doskonale zbilansowane a posługiwanie się nim sprawia wiele radości i przyjemności. Nie zdążyłem jeszcze skosztować tego samego modelu tylko o długości 8’6”. Stoi i czeka na wiosnę. Jak na tak leciwe wędziska czuje się w nich coś, czego w wielu nowszych trudno dostrzec.

Użytkownik Marszal edytował ten post 11 grudzień 2018 - 21:37


#50 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 11 grudzień 2018 - 21:35

Witam.

Ponieważ "reguła drugiej strony" tematu przestaje już działać na trzeciej, pozwolę sobie na jakże sympatyczny (mam nadzieję) wtręt ...

https://youtu.be/FCo7Wn7Gz6M

Pozdrawiam


  • Paweł Bugajski, aero i arturbukowski lubią to

#51 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 11 grudzień 2018 - 21:54

Piątka za złosliwość. :) no i spostrzegawczość mack.

To najstarsze dostepne dla mnie dane, mam ten katalog  :wub: i oczywiscie nie jest pozbawiony błędów.

Jednak wędziska które w wyniku fascynacji firmą po jakimś czasie zakupilem osiągały parametry zblizone do współczesnych.

 

Już niedługo poświęcę jeden z blogowych wpisów firmie H i moim  rodzinnym  z nią przygodom.

 

Zaczynał Dziadek Florian...

 

Waga moich wędzisk firmy Hardy zawsze odpowiadała deklarowanej, czego nie mogę powiedzieć o szlachetnej amerykańskiej konkurencji(Winston)

pozdrawiam dyskutantów :)


Użytkownik Paweł Bugajski edytował ten post 11 grudzień 2018 - 21:58


#52 OFFLINE   aero

aero

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaBorne Sulinowo, Berlin

Napisano 11 grudzień 2018 - 21:54

Dzieki dryfowaniu tematów forum zyje... ;) Może założyciel tego wątku, dzięki tym pierdoletom poszuka czegoś zupełnie innego niz zamierzał...kto wie.

De luxe 8.6 4/5 też posiadam i  będzie pn zadowolony !!  Swoja drogą nie jestem pewien, ale chyba od ciebie Paweł ją kupiłem ;)

Pozdrawiam


Użytkownik aero edytował ten post 11 grudzień 2018 - 21:56

  • Paweł Bugajski i Forest-Natura lubią to

#53 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 11 grudzień 2018 - 22:09

Dzieki dryfowaniu tematów forum zyje... ;) Może założyciel tego wątku, dzięki tym pierdoletom poszuka czegoś zupełnie innego niz zamierzał...kto wie.

De luxe 8.6 4/5 też posiadam i  będzie pn zadowolony !!  Swoja drogą nie jestem pewien, ale chyba od ciebie Paweł ją kupiłem ;)

Pozdrawiam

I to był mój błąd - najlepszy deluxe serii.Może Tobie zawadza?


  • Marszal i aero lubią to

#54 OFFLINE   aero

aero

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaBorne Sulinowo, Berlin

Napisano 11 grudzień 2018 - 22:24

Zawadza? Toż to herezja.... ;)  Pomaluśku kompletuję serie deluxe i sovereign. W całym swoim wedkarskim życiu odsprzedałem może ze dwie trzy wędki....

Odkryłem serie wedek marquis, nie wiedzialem, ze hardy takową wypuscil. Czekam wlasnie na nową 9"#6. Jesli będzie tak fajna jak trójka to będzie radocha.


Użytkownik aero edytował ten post 11 grudzień 2018 - 22:24

  • kleniarz, Marszal i Paweł Bugajski lubią to

#55 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 12 grudzień 2018 - 00:03

Może być tez tak, że pogląd na masy wędek zmienił się wraz z postępem, wspomnianej, branży elektronicznej - 40 lat temu nie było czym tak dokładnie zmierzyć masy kija, szalkowa waga laboratoryjna raczej do tego nie bardzo się nadawała  ;)  :P



#56 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 12 grudzień 2018 - 08:16

Po pierwsze odpowiedź dla kolegi @drwal411- kup sobie jakąś "piątkę" za ok. 300 PLN. Czy to będzie Konger, Traper czy Wychwood to będzie to jedna chwała. Piątkę dlatego, że jak napisali koledzy, będziesz łatwiej mógł obsłużyć większe imitacje np. koników polnych.

 

A teraz pytanie o stare i nowe wędki. Ja mam różnie. Mam Sage LL 8'9'' AFTM 3 (kij 25 letni) i dla mnie jest to świetna wędka, którą wciąż mi się dobrze łowi. Używam też Sage SLT (AFTM 4 9' i 7 9'6'') i Winstona LT AFTM5 8'9'' i pomimo, że to wędki wymyślone w tamtym wieku, to nie potrzebuję nic lepszego. Jednak jakiś czas temu wziąłem znów do ręki szkocką Daiwę Whisker, która była moja pierwszą poważną muchówką i szybko ja odłożyłem na bok. Za to 2 lata temu stałem się posiadaczem Phenixa (wiem, wiem że firma niezbyt koszerna  :) )  FX 9'6'' AFTM5 i teraz jest to moja podstawowa wędka do łowienia pstrągów na jętkę i "terrestiale".  Podsumowując- przywiązuję się do wędek i dopóki mi w nich coś nie doskwiera to nie zmieniam dlatego, że wyszedł nowy model o 2 gramy lżejszy. Inna sprawa, że najczęściej łowię "nizinne" pstrągi w niezbyt dużych wodach i nie potrzebuję armat do miotania pełnym sznurem.


  • tlok, SzymonP i tzienkiewicz lubią to

#57 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 12 grudzień 2018 - 13:08

Po pierwsze odpowiedź dla kolegi @drwal411- kup sobie jakąś "piątkę" za ok. 300 PLN. Czy to będzie Konger, Traper czy Wychwood to będzie to jedna chwała. Piątkę dlatego, że jak napisali koledzy, będziesz łatwiej mógł obsłużyć większe imitacje np. koników polnych.

 

A teraz pytanie o stare i nowe wędki. Ja mam różnie. Mam Sage LL 8'9'' AFTM 3 (kij 25 letni) i dla mnie jest to świetna wędka, którą wciąż mi się dobrze łowi. Używam też Sage SLT (AFTM 4 9' i 7 9'6'') i Winstona LT AFTM5 8'9'' i pomimo, że to wędki wymyślone w tamtym wieku, to nie potrzebuję nic lepszego. Jednak jakiś czas temu wziąłem znów do ręki szkocką Daiwę Whisker, która była moja pierwszą poważną muchówką i szybko ja odłożyłem na bok. Za to 2 lata temu stałem się posiadaczem Phenixa (wiem, wiem że firma niezbyt koszerna  :) )  FX 9'6'' AFTM5 i teraz jest to moja podstawowa wędka do łowienia pstrągów na jętkę i "terrestiale".  Podsumowując- przywiązuję się do wędek i dopóki mi w nich coś nie doskwiera to nie zmieniam dlatego, że wyszedł nowy model o 2 gramy lżejszy. Inna sprawa, że najczęściej łowię "nizinne" pstrągi w niezbyt dużych wodach i nie potrzebuję armat do miotania pełnym sznurem.

Jeśli wolno zapytać, ten LL w ilu składach, bo chyba były różne? W każdym razie gratulacje, bo to jeden z najlepszych blanków w historii grafitów. Na temat "koszerności" blanków Phenixa mam swoje zdanie. Kiedyś brałem od Zbyszka Kawalca Fx 862, do zbrojenia spinningowego i pytałem go sprawę przypisania temu, ale też Fx 802 klasy AFTM, którą dodatkowo producenci określili dla nich. Wytłumaczył mi, że to nie są blanki do zbrojenia pod muszkę, a tylko robione na rdzeniach muchowych. Nie chciałem dyskutować z Mistrzem, przyjąłem to jako pewnik, ale jako typowa przekora nadal mam pewne wątpliwości. Uważam, że powinieneś zwrócić uwagę na ten Fx 862, bo to moim skromnym zdaniem właśnie idealny blank pod duże pstrągi z mniejszych rzeczek, poradzi sobie bezproblemowo z dużą majówką, sporym piankowcem i dużą rybą. Dla mnie i dla wielu blanki Phenixa, to czołówka, a chyba trochę niedoceniane. Pierwszy szok przeżyłem, kiedy Zbyszek wkleił mi szczytową przelotkę bez szukania kręgosłupa blanku. Kolejny po pierwszych rzutach i wyholowaniu pierwszych ryb na blanku do 3/8 oz. Jeszcze raz wyrazy szczerej zazdrości dla posiadacza LL 8 stóp i 9 cali. :)



#58 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 12 grudzień 2018 - 13:59

@jachu. Moja LL-ka jest w 2 składach. Od 1992 roku była też produkowana w 4 składach. Ten kij zawsze chciałem mieć. Jakieś 20 lat temu mogłem go odkupić w komplecie z System 2 w gdańskiej "Lotni". Niestety nie miałem kasy i kij poszedł w inne ręce. 6 czy 7 lat temu zgadałem się w CW Gdańsk z wędkarzem. Oczywiście zeszło na wędki. Co kto ma i co lubi.Powiedziałem, że szukam LL-ki, a kolega na to, że to jego ulubiony kij i zrobił sobie 2 takie wędki by mieć jedną w zapasie. I ten zapas stoi mu w szafie naście lat i może go sprzedać. Kupiłem i było to najlepiej wydane 700 PLN-ów  :) .

Sprawdzę tego Fx 862, ale w tej chwili nie jestem potrzebujący. Ten 9'6'' ma plus taki, że jest długi. A choć rzeki u mnie raczej niezbyt szerokie to trzciny mam wysokie.



#59 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 12 grudzień 2018 - 14:22

 Od 1992 roku była też produkowana w 4 składach.

 

jesteś tego pewien? Zawsze wydawało mi się że LL-ki były w 2 albo 3 kawałkach. Przynajmniej ja mam VSP LIGHT 8'9" #3 w 3 kawałkach. I to jest wędka zbudowana na tym samym blanku co seria LL.

To był mój pierwszy "firmowy" kij muchowy :), do tej pory czasem nim łowię bo jest dobry do suchej. Pewnie gdyby tak nie było, poszedł by na sprzedaż, nie trzymam kijów których nie używam...

 

A może były 2, 3 i 4 składy z tej serii???

 



#60 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 12 grudzień 2018 - 15:07

Zmusiłeś mnie by przespacerować się do auta  :) (akurat miałem tam kilkanaście starych katalogów Sage, prócz tego- pierzchnia, podlodówka,kij muchowy,blachy i co tam bądź  :D ). W katalogu z 1990 i 1991 jest tylko wersja 2 częściowa (w 4 częściach jest tylko 4 9'), w 1992 i 93 jest już wersja 2 i 4 częściowa, w 1996 jest wersja 2 i 3 częściowa( katalogu z 94 i 95 nie mam, przynajmniej w samochodzie  :D ).


  • trout master lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych