Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Caldia LT, LT MQ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 28 czerwiec 2021 - 23:07

Myslalem o wersji 4000SC na trocie i lososie w rzekach. Tylko nie wiem ile tam wejdzie takiej 30lb plecionki bo szpulka wyglada na plytka.


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 28 czerwiec 2021 - 23:08


#42 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 29 czerwiec 2021 - 07:46

Myślę że powinien się spisać, dawno nie sprawdzałem kursu walut jak wychodzi finalnie cenowo w PL. Jeżeli będzie to powyżej 900zl, uważam że lepiej dorzucić parę złotych i polować na używkę TP 20 lub wziąść tańszego Stradica FL który w swojej półce okolice 700zl, używki znacznie taniej, to dobrze wydane pieniążki.

Caldia w moim odczuciu nie jest warta więcej jak 900zl to już nieprzekraczalna granica dla mnie za tej klasy młynek. To dobry mocny kołowrotke, z dokładniejszym hamulcem niż Stradica, ładniejszy (kwestia gustu, mi ten russian gold się podoba 😉, mocniejszy lżejszy, większość na plus w porównaniu ze FLem ale te 9 stówek to max. Jeżeli jakimś cudem udało by się wyrwać taką Caldie za 800zl uważam za dobrą cenę.

Co do szpulki to pasują od Airity LT który pojawił się chyba rok temu na naszym rynku. Nawet kolorystycznie to współgra. Można dokupić od niego głęboką, płytka zawsze się przyda.
  • Luckyguliver lubi to

#43 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 29 czerwiec 2021 - 14:47

Mi to wychodzi w kalkulacjach ok 800-900pln ze wszystkim. Oprocz tego rozgladam sie za Certate 10 lub 13. Mam juz w szufladzie szuple wiec bylaby oszczednosc :) Dobrze, ze mi wspomniales o tym hamulcu w Stradicu bo akurat na plynnym hamulcu mi zalezy. Mam w tej chwili Biomka FB i moim zdaniem wlasnie hamulec jest jego najslabsza strona.

TP uzywane tez mi do glowy przyszlo...



#44 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 30 czerwiec 2021 - 10:16

W Stradic są carbontexy, wystarczy wyczyścić ze smaru, dobrze odtłuścić i włożyć suche, hamulec jest znacznie płynniejszy nie tak jak w filcu ale poprawa widoczna.

#45 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 30 czerwiec 2021 - 13:24

Mam Legalisa 2000 przy kiju do 4g i muszę przyznać, że jestem całkiem zadowolony. Chciałbym wziąć jeszcze jeden kręcioł do lekko - średniego spinningu (do około 15, max 20g) Dlatego poluję na 2500, myślicie, że jest sens dokładać do droższych modeli? (caldia/fuego/exceler) czy zostać przy legalisie?



#46 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 30 czerwiec 2021 - 16:16

Mam Legalisa 2000 przy kiju do 4g i muszę przyznać, że jestem całkiem zadowolony. Chciałbym wziąć jeszcze jeden kręcioł do lekko - średniego spinningu (do około 15, max 20g) Dlatego poluję na 2500, myślicie, że jest sens dokładać do droższych modeli? (caldia/fuego/exceler) czy zostać przy legalisie?

Nie :)



#47 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 30 czerwiec 2021 - 16:20

Mam Legalisa 2000 przy kiju do 4g i muszę przyznać, że jestem całkiem zadowolony. Chciałbym wziąć jeszcze jeden kręcioł do lekko - średniego spinningu (do około 15, max 20g) Dlatego poluję na 2500, myślicie, że jest sens dokładać do droższych modeli? (caldia/fuego/exceler) czy zostać przy legalisie?

Na to pytanie Ci nie odpowiem ale moze lepiej sobie wez do takich przynet ciut wiekszy rozmiar? 



#48 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 30 czerwiec 2021 - 20:41

Nie :)

dzięki za odpowiedź

 

Na to pytanie Ci nie odpowiem ale moze lepiej sobie wez do takich przynet ciut wiekszy rozmiar? 

jeśli już to myślałem nawet o oczko większym :D



#49 OFFLINE   reszka

reszka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Reszka

Napisano 05 styczeń 2022 - 00:49

Czesc.
Mam Caldie lt z 2018 6000d.
Mam jednak pewnien problem, bo jak łowie w troche metnej wodzie, brud z plecionki łatwo dostaje sie na rolkę przy kabłąku i rolka zaczyna bardzo glosno pracowac. Raz zjechałem z wypadu na ryby tak mnie ten szum drażnił.
Od tamtego czasu probowalem ze smarem, ale pod obciazeniem ten smar jest wyciskany z pomiedzy rolek i znów dostaje sie tam brud. I historia się powtarza. Przy jednym z czyszczeń rolek posypały sie części na podłogę. Ostatnią znalazłem tuz przed odkurzaczem...
Dosc uciazliwe to ciagle gmeranie w roklach. Zwlaszcza, ze w stradicu fl nie ma takiego problemu a łowie w tych samych miejscach.
Wiec siłą rzeczy Caldia przeleżała caly sezon w szafie, a ja przepinalem stradica miedzy wędkami..
Chciałbym zapytać czy zamontowanie szczelnego łożyska w rolce rozwiaze ten problem?
Jesli tak to jak i gdzie takie lozysko kupic.
Jestem laikiem w tych sprawach i nie przepadam za gmeraniem w tych rolkach...
Z gory dzieki za odpowiedzi.

Użytkownik reszka edytował ten post 05 styczeń 2022 - 00:51


#50 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 05 styczeń 2022 - 06:50

Czesc.
Mam Caldie lt z 2018 6000d.
Mam jednak pewnien problem, bo jak łowie w troche metnej wodzie, brud z plecionki łatwo dostaje sie na rolkę przy kabłąku i rolka zaczyna bardzo glosno pracowac. Raz zjechałem z wypadu na ryby tak mnie ten szum drażnił.
Od tamtego czasu probowalem ze smarem, ale pod obciazeniem ten smar jest wyciskany z pomiedzy rolek i znów dostaje sie tam brud. I historia się powtarza. Przy jednym z czyszczeń rolek posypały sie części na podłogę. Ostatnią znalazłem tuz przed odkurzaczem...
Dosc uciazliwe to ciagle gmeranie w roklach. Zwlaszcza, ze w stradicu fl nie ma takiego problemu a łowie w tych samych miejscach.
Wiec siłą rzeczy Caldia przeleżała caly sezon w szafie, a ja przepinalem stradica miedzy wędkami..
Chciałbym zapytać czy zamontowanie szczelnego łożyska w rolce rozwiaze ten problem?
Jesli tak to jak i gdzie takie lozysko kupic.
Jestem laikiem w tych sprawach i nie przepadam za gmeraniem w tych rolkach...
Z gory dzieki za odpowiedzi.

http://jerkbait.pl/t...ck-gold/page-49
  • reszka lubi to

#51 OFFLINE   reszka

reszka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Reszka

Napisano 05 styczeń 2022 - 12:08

Dziękuję dobry czlowieku.
Podkladki i lozysko juz w drodze.
Jak czytalem Twoj opis to mialem niezle deja vu...
Fajny to jest mlynek. Chcialbym z niego normalnie korzystać :)
  • Biesan lubi to

#52 OFFLINE   STYCHU3

STYCHU3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:S

Napisano 23 listopad 2022 - 19:02

Caldia mq lt w końcu pojawiła się na naszym rynku ,pierwsze egzemplarze na stronie fishing mart i na alledrogo
  • Luckyguliver lubi to

#53 OFFLINE   Streetart90

Streetart90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów

Napisano 28 listopad 2022 - 17:14

Ma już ktoś nową Caldie? Zastanawiam się nad zakupem 2500 pod pstrągi, klenie. Z drugiej strony Shimano wydało miravel w mniejszej kasie, czy lepiej iść w stradica lub vanforda w tym rozmiarze? Pozdrawiam

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

#54 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 28 listopad 2022 - 18:52

Ma już ktoś nową Caldie? Zastanawiam się nad zakupem 2500 pod pstrągi, klenie. Z drugiej strony Shimano wydało miravel w mniejszej kasie, czy lepiej iść w stradica lub vanforda w tym rozmiarze? Pozdrawiam

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka


Chyba każdy będzie dobrym wyborem. Jak ma być przystępnie cenowo i dobrze jakościowo to dodałbym Ultegre do tego zestawienia. Cięższa niż Vanford, ale lżejsza niż Stradic, za to bebechy te same jak oba wspomniane. Caldia super waga jak na ten rozmiar i spoko design, ale to świeży młynek, wiec pewnie ciężko będzie o opinie.

#55 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 28 listopad 2022 - 20:14

Stałem przez podobnym wyborem, kupiłem stradica 2500.

#56 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów

Napisano 28 listopad 2022 - 22:08

Rozważ Daiwę Ballistic Lt, lub jeszcze lepiej Balistic EX Lt . Są jeszcze w promocji.

#57 OFFLINE   Streetart90

Streetart90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów

Napisano 01 grudzień 2022 - 19:29

Miała być Caldia ale w tych pieniądzach był Vanford na Black friday. Starą Saharę zamienię na stradica i zostanę w team Shimano.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka

#58 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 03 styczeń 2023 - 20:42

Łowił może ktoś już nową caldia lt mq ? :) Szukam nieco więcej info z pola, jak się zachowuje pod obciążeniem, jak jest z nawojem linki itd.

#59 OFFLINE   zmorces

zmorces

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaCiechanów
  • Imię:Paweł

Napisano 04 styczeń 2023 - 08:34

Kupiłem MQ 2000S-H, co mogę powiedzieć po pierwszych 2h łowienia, kręci lekko. Hamulec działa płynnie. Podczas nawijania dałem 2 podkładki dołączone do pudełka pod szpule, bo średnio nawijała. Fajnie wygląda i dobrze zgrywa się z Lureleader natural heart do 4g. Po wyjęciu z pudełka na sucho chodziła trochę głośno, ale pewnie mało smaru jak w przypadku mojej innej daiwy - tatuli 200HSL, gdzie serwis rozwiązał tą przypadłość. W piątek będę kolejny raz z nią nad wodą, może coś mi zasugeruje aby o tym napisać.
  • MATIG lubi to

#60 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 04 styczeń 2023 - 09:45

Kupiłem MQ 2000S-H, co mogę powiedzieć po pierwszych 2h łowienia, kręci lekko. Hamulec działa płynnie. Podczas nawijania dałem 2 podkładki dołączone do pudełka pod szpule, bo średnio nawijała. Fajnie wygląda i dobrze zgrywa się z Lureleader natural heart do 4g. Po wyjęciu z pudełka na sucho chodziła trochę głośno, ale pewnie mało smaru jak w przypadku mojej innej daiwy - tatuli 200HSL, gdzie serwis rozwiązał tą przypadłość. W piątek będę kolejny raz z nią nad wodą, może coś mi zasugeruje aby o tym napisać.


Ten szum jest całkowicie normalny w daiwach, Spigot w jednym ze swoich live wyjaśnił ten temat całkowicie. Pytam się ponieważ, zamówiłem taka i właśnie poszła do zwrotu ze względu na nawój linki, w moim przypadku podkładki nie dały rady, gdzie przy kołowrotku za te pieniądze nie powinno takie zdarzenie mieć miejsca.. mam nadzieję że trafiłem na wadliwy egzemplarz. Poza tym kręci bardzo przyjemnie, mocna konkurencja dla stradica fl. Podeślij fotkę jaki nawój osiągnąłeś bawiąc się podkładkami. Pozdro

Użytkownik MATIG edytował ten post 04 styczeń 2023 - 09:46





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych