Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

krycek rod production

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 27 kwiecień 2012 - 08:38

Sławek O-B napisał: nie naruszy godnego spokoju posiadaczy wiele obiecujących naklejek na masowym czymkolwiek ?
Czy nie ranisz też niechcący uczuć wielbicieli czarnej , blankowej golizny
Taa ...

masowemu czemukolwiek i czarnej, blankowej goliznie mówimy zdecydowane NIE!

A kryckowi pogratulować należy. ładne Ci toto ultralajtowe wyszło. Gratuluję. I nawet ten split grip całkiem sympatyczny :mellow:

P.S. ProKote jest bardzo sympatyczny

#42 OFFLINE   krycek

krycek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaLondyn

Napisano 27 kwiecień 2012 - 10:15

Bardzo ładnie wyszedł ci ten kijek :D
A teraz pytanie techniczne, pierścienie korka najpierw rozwierciłeś na odpowiednia średnice? czy już po sklejeniu jakoś? to zrobiłeś?


Zdecydowanie po sklejeniu, ale przed toczeniem. Jesli pytasz o butt plug to bylo to wywiercone wiertlem o odpowiedniej grubosci na odpowiednia glebokosc. Kij na samym koncu i tak ma znikoma zbieznosc takze to chyba nie robi ze zaslepka jest montowana od 'drugiej strony'. Co sie okazalo po fakcie, czyli wklejeniu tej czesci, zywica nieco wybila korkogume. Nic czego nie daloby sie zeszlifowac, ale gdzies ogladalem filmik ktory o tym przestrzegal, trzeba zdaje sie wyrownac cisnienie w dolnej czesci blanku.

Dziekuje wszystkim za mile slowa, a tym bardziej za slowa konstruktywnej krytyki :mellow:

#43 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 27 kwiecień 2012 - 11:54

@Krycek to teraz mniej konstruktywnie ( jestem tylko użytkownikiem wędek ) - TY ARTYSTO :huh: , normalnie piękna wędeczka , jednakże żeby nie było , że się nie czepiam to ta rękojeść dzielona troche jak w seryjnych okumach itp , ale i tak świetnie w porównaniu do tych czerwonych omotek w poprzednim kijku . Skoro to drugi oficjalny kijek to tak jakby chyba mamy w jukej pierwszą pracownię , a to niezmiernie cieszy bo gdyby coś , kiedyś , może :unsure: to po cholere pędzić do FC jak się ma takiego arystę na miejscu , i jeszcze odnośnie podejścia technicznego z twojej strony to wygląda jakbyś to robił od conajmniej dekady tzn bardzo profesjonalnie pzdr.

#44 OFFLINE   krycek

krycek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaLondyn

Napisano 28 kwiecień 2012 - 23:24

[...] jak pogoda pozwoli potestuje w weekend.

Pogoda byla slaba, ale chec testowania byla wieksza. Oto wyniki :mellow:
http://img28.imageshack.us/img28/1459/dsc041392k.jpg
Z wedki jestem bardzo zadowolony :D

#45 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 29 kwiecień 2012 - 00:35

Coś mi się tu nie zgadza :unsure: aaaa mata jakaś mała

#46 OFFLINE   krycek

krycek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaLondyn

Napisano 29 kwiecień 2012 - 01:04

:unsure: B)

#47 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 30 kwiecień 2012 - 11:55

Widać bardzo dobra wędka piękny chrzest. Można się czepić długości omotki i stopek, ale to tylko żeby się czepić, bo wyszło to bardzo ładnie. I projekt i wykonanie. Również mi niewiele wyplatanek się podoba, a ta jest bardzo ładna i super się komponuje z omotkami. Ładnie dobrane kolory i reszta komponentów, oby tak dalej!

Pozdrawiam
Grzesiek

#48 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 24 maj 2012 - 17:51

Kijaszek ładny i spełnia swoje zadanie. Wyplatanka miodzio , ładnie dobrana kolorystycznie i starannie wykonana, ale do beczułki miodku musi dostać się troszkę dziegciu a mianowicie każdy producent nici do omotek nie zaleca wykonywanie ich nicią metaliczną, a tu omotki są tą nicią wykonane , poza tym długość omotki zdecydowanie za duża co zwiększa niewątpliwie masę i ciężar szczytówki . Nić metaliczna nie za bardzo przesiąka lakierem dlatego przelotka może być źle umocowana i raczej nadaje się do różnych wyplatanek lub do ozdobnych trimbandsów

#49 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4947 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 24 maj 2012 - 20:04

Literalnie nic nie przeszkadza używaniu metalików na omotki . Lakier wchodzi nie gorzej niż pod NCP . Pewnikiem nim się nici znudzi trzymać stopkę , kij przezbrojony zostanie na coś innego :D A jako ze producenci i dostawcy się słabo znają , to my ich musimy wyprowadzać pięknym czynem z błędu , mrWhite . Pewnie też widziałeś na butelkach napis - alkohol szkodzi zdrowiu ? Ale kto rozumny bierze to serio . Może jakieś wypłochy ..

#50 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 24 maj 2012 - 21:22

literalnie to do mocowania przelotek nie potrzebna żadna nić , nawet nylonowa a co dopiero metalik . Na youtube widziałem jak gość przymocowywał przelotki lakierem utwardzanym promieniami UV. Co do alkoholu to nie będę się wypowiadał ale chyba nie masz racji.
Ogólnie to ładny kijek zrobiłeś , wyplatanka bardzo staranna i ładnie kolory skomponowane no i wyważa szczytówkę ;) <_<

#51 OFFLINE   krycek

krycek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaLondyn

Napisano 24 maj 2012 - 21:27

Jak sie rozleci To dam znac :unsure: <_< ale cos mi sie wydaje ze teoria, teoria a praktyka, praktyka - nie zapominaj ze to delikatny kijek - przeciazen nie bedzie za duzych
Co do wywazania szczytowki to byl poniekad taki zamiar :mellow:

#52 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 24 maj 2012 - 21:41

No nie rozlecieć to się nie rozleci <_< Właściwie to jakoś trudno mi wyobrazić konsekwencje zastosowania takich nici, ale sporo ludzi zajmujących się Rodbuildingiem oraz producenci nici twierdzą że metalika się nie stosuje do oplotu przelotek. Może wypowie się ktoś bardziej doświadczony w temacie który robi to zawodowo ? Proponuję spytać Pana Ireneusza Matuszewskiego i myślę że to osoba o przeogromnej wiedzy i odpowiednia która wypowie się na temat stosowania metalika.Na forum widziałem sporo kijaszków w metalicznych przelotkach więc sam nie wiem czy to błąd.

#53 OFFLINE   krycek

krycek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaLondyn

Napisano 24 maj 2012 - 22:01

Mam wrazenie ze troche inne mamy podejscie do calego tematu. Lubie czytac i patrzec jak inni robia pewne rzeczy ale staram sie dochodzic do pewnych rzeczy sam, chocby popelniajac przy tym bledy - sprawia mi to wiecej radosci.

#54 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 24 maj 2012 - 22:10

Mam wrazenie ze troche inne mamy podejscie do calego tematu. Lubie czytac i patrzec jak inni robia pewne rzeczy ale staram sie dochodzic do pewnych rzeczy sam, chocby popelniajac przy tym bledy - sprawia mi to wiecej radosci.


Jedyny błąd jaki zauważyłem tak co mnie razi to te czerwone omotki w 1-m kijaszku , to w zasadzie wygląda jak taśma izolacyjna , metalik elegancki jest

#55 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 24 maj 2012 - 22:29

Krysek ,bardzo ładna wedka i najważniejsze sprawdzona w boju.Sam byłem posiadaczem kijka na tym blanku.Jedyne co może razić to przydługa omotka,za czym idzie odpowiednio więcej jednak ważącego co nie co lakieru.A co do użycia nici metalicznej,można właśnie ja zastosować w kijach UL, w celu odchudzenia kijka ,gdyż właśnie ona najmniej nasiąka lakierem.
Wyplatanka boomba :huh: :huh: :huh:

#56 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 25 maj 2012 - 03:33

Zdaje mi się że mamy podobne podejście do tematu . Ja też lubię czytać , podglądać jak robią to inni i wykonywać. Nie mam zamiaru krytykować kogoś bezpodstawnie ,wyraziłem tylko wątpliwość czy taka nić nadaje się do takich celów i tyle w temacie. Na pewno ładnie to wygląda, ale czy jest to poprawnie to nie mnie się wypowiadać a temat trzeba podnieść bo jak zauważyłeś są inni którzy też czytają , podglądają i robią swoje kijaszki i po co mają powielać ewentualne błędy. Jeżeli czujesz się urażony to SORRY ale nie było to moim zamiarem.Wyraziłem też opinię że twoja praca bardzo mi się podoba , jest staranna i przeprowadzona perfekcyjnie i też tyle w temacie a dobór komponentów przecież można zmienić następnym razem

#57 OFFLINE   krycek

krycek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaLondyn

Napisano 25 maj 2012 - 08:30

Nikt sie nie uraza :D
Dzieki jeszcze raz za opinie - te krytyczne jak i te slodzace, obie trafiaja tam gdzie trzeba. Pozdrawiam

#58 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 25 maj 2012 - 09:35

Proponuję test. Weźcie sobie dwie przelotki na zmarnowanie 30tkę i jedną 6-7 kę. Zaomotkujcie do stalowej rurki grubościennej, takiej fi 10mm. Polakierujcie, odczekajcie swoje i spróbujcie wyrwać z takiej rurki zmocowanej na sztywno. Uprzedzam nie będzie łatwo.

#59 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 25 maj 2012 - 12:43

Taki test jak proponujesz chyba sprawy nie rozstrzygnie. Nie chodzi o jednorazowe wyrywanie przelotki, ale o tysiące rzutów po których pracujący blank luzuje słabiej przymocowane przelotki.Wtedy taka słabiej przymocowana albo zniszczy blank przy następnym rzucie albo w najlepszym przypadku odpadnie od niego . Może w delikatnych kijaszkach nie ma to takiego znaczenia ale skoro kolega Krycek jest profesjonalistą to pewnie weźmie to pod uwagę. Wiem że bardzo ważne jest przy przywiązaniu przelotek odpowiedni nacisk nici aby przelotki się nie luzowały lub mocniej przymocowane nie zniszczyły blanku, to taka nić metaliczna w którą nie wsiąka lakier na 100% będzie słabiej przymocowana od przelotki przywiązanej nylonem gdzie lakier przesiąknie cały oplot . Pozdrawiam.

#60 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 25 maj 2012 - 14:32

Nacisk jest ważny dlatego, że nić nylonowa się kurczy kiedy dostanie wilgoci. Tyle, że zostaje tak jak się skurczyła w żywicy. Jeśli wstępnie miała spore napięcie, to po schnięciu większe. Nić metalizowana jeśli nie jest na jakimś cienkim rdzeniu nylonowym, można powiedzieć, że nie kurczy się wcale. Luzują się i nylonowe i metaliczne. Moim zdaniem tylko dlatego, że gdzieś przy omotkowaniu coś poszło nie tak. Zgodzę się, że żywica penetruje mniej nić synteteyczną ale nie dopatrywałbym się w tym przyczyny. :D





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych