Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Przymiarka do Rodbuildingu.

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Dysan

Dysan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 24 luty 2012 - 22:47

Tu znowu dają znać o sobie doświadczenia z kolorem nici. Ja tak z tym trochę celuję, uda się lub nie. Słabo to na fotkach widać ale miedzy czerwonym nylonem jest czerwony metalic. W dziennym świetle jest lepiej a to fotki przy lampie błysk.
Każdy z moich kijków można uzbroić w mniej przelotek. I tak przewiduje większość tabel. Dla mnie jednak liczy się wytrzymałość pod dużym obciążeniem.
Pierwszy to kij to popig (delikatna szczytówka i mocny dolnik) przeznaczenie sandacz (główki do 25 g choć opisują go na mniej linka do 15 lb. waży w całości ok. 190 g (niestety nie mam dokładnej wagi). Drugi pod koguty i gumy na cięższych główkach linka do 17 lb. Waga ok. 160g. W.g opisu kij jest do 21 g ale porównywałem jego ugięcie z Team Dragonem do 35 g o akcji x-fast. Mnie bardziej pasuje to moje (ale to pewnie ocena subiektywna).
Ciężki kij dopiero powstaje, to kij o wytrzymałości do 30 lb. I tu w odróżnieniu do wcześniejszych będzie pewnie mniej przelotek niż pierwotnie przewidywałem. Później musi jeszcze powstać ciężki kij trolingowy. Pomysł jest, komponentów brak. Zastosowane przelotki to Forecasty. Ktos na tym forum napisał, ze nie widzi znaczących różnic użytkowych miedzy forekastami a fuji alconite. Tylko szczytowa to sic.
Na lajty przyjdzie czas. Rzeczywiście w lajtach dużą uwagę zwraca się na obciążenie kija (szczególnie szczytówki)przelotkami czy wręcz nawet lakierem. Jak ma być super lekko to daje się nawet tytany, ale ceny tychże, niech je ...... Są też S6 (na pewno sporo tańsze od tytanów).



#22 OFFLINE   krycek

krycek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaLondyn

Napisano 24 luty 2012 - 23:11

No u mnie czeka rowniez poping ale P844 - podobny do Twojego tylko krotszy oraz cos pod koguty/nieco ciezsze gumy tyle ze w moim przypadku to SJ783. Musza jednak troche poczekac - poki co cos pod okonka, ale to work in progress :D
A to ze Twoje kije sa lepsze do dragona (czy tez innych seryjniakow) to raczej nie jest subiektywne odczucie - nic nie przbije wlasnorecznie zrobionego kija :mellow:

#23 OFFLINE   Dysan

Dysan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 25 luty 2012 - 00:13

też zastanawiam się czy nie zrobić sobie krótszego popinga. 904 to mój pierwszy cały kijek. Przyzwyczajony byłem raczej do długich patyków i stąd właśnie ten. Ale teraz moje przemyślenia krążą nad jednoczęściowym, może Batsonem z RX 7. Łapie prawie wyłącznie z łódki, łódka może nie największa ale z kabiną i schować będzie gdzie. Dodatkowy argument, że tolingowy kij będzie jednoczęściowy. Ciężki, na Batsonowskim RCLB.
U mnie kij okoniowy będzie na końcu (mało przykładam się do ich łapania). Jeszcze nie wiem jaki ale myślałem o SJ 9000-2. Do decyzji jednak daleko. Sadze jednak że też będzie gęsto zbrojony.
Teraz myślę o podpisywaniu patyków. pomysł na podpis już jest. Na razie rapidograf też. brak jeszcze białego tuszu czy farby i przystąpimy do prób. Dlatego teraz jest puste miejsce przewidziane na autograf. Jak już się dopracuje, to zostanie umieszczony na wszystkich kijkach.
W czasie weekendu spróbuję zrobić porównawczą fotkę dragona i MB ale muszę się z tym wynieść gdzieś na zewnątrz bo w tym moim mini warsztaciku zawsze mam problem ze zrobieniem przyzwoitej fotki. :angry:

#24 OFFLINE   Dysan

Dysan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 08 marzec 2012 - 18:56

Już dawno obiecałem sobie ciężki sprzęt. Wcześniejsze kije to raczej jak dla mnie raczej sprzęt lekko-średni. Ciężka artyleria (śródlądowa)zaczyna się od tego patyka.


Załączone pliki

  • Załączony plik  5.jpg   61,88 KB   680 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4.jpg   74,44 KB   686 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   21,83 KB   686 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   36,31 KB   689 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   24,23 KB   673 Ilość pobrań


#25 OFFLINE   Dysan

Dysan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 08 marzec 2012 - 19:08

ciąg dalszy:


takie śmieszne ciężary bo z zaprzyjaźnionego sklepu wędkarskiego dostałem ciężarki po 120g.

Mam nadzieję, że z tym sprzętem można już zapolować na grubego zwierza.

Ciąg dalszy ciężkiej artylerii nastąpi, bo wydaje się, że zgromadziłem chyba wszystko do następnej armatki.




Załączone pliki

  • Załączony plik  9.jpg   72,83 KB   642 Ilość pobrań
  • Załączony plik  8.jpg   73,34 KB   643 Ilość pobrań
  • Załączony plik  7.jpg   72,7 KB   646 Ilość pobrań
  • Załączony plik  6.jpg   91,71 KB   644 Ilość pobrań


#26 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 09 marzec 2012 - 08:36

Dobra robota !!!
Patyk powinien się sprawdzić. Podoba mi się ugięcie tegoż blanku - fajne, męczące godnego przeciwnika
Czekam na wieści z placu boju - szczególnie jaki realny zakres wagowy przynęt ten blank obsłuży.

#27 OFFLINE   Dysan

Dysan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 10 marzec 2012 - 12:11

Pojechałem dzisiaj nad wodę. Niestety wszędzie jeszcze lód.

#28 OFFLINE   Dysan

Dysan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 13 kwiecień 2012 - 19:51

Koledze godski-emu obiecałem, że jak będzie komplet to pochwalę się zakupem. Dlatego od chwili kiedy zakup do mnie dotarł nazywa się Revo g-ski. No ale komplet powstał więc wklejam fotki.
Mam nadzieję, że kolega g-ski nie obrazi się, że jego były musi pracować z taka marną samoróbką.
Samoróbka jest na blanku MHX MB784, przelotki fuji BLNAG, szczytowa sic, uchwyt TCS M18, rękojeść jak zwykle aglomerat + wstawki. Opisu jeszcze nie ma ale dlatego, że jak na innym patyku zrobiłem to chyba wstawię później z podpisem jak nie należy tego robić. Zresztą w niedziele chyba kij pojedzie ze mną na próbę wody a przy okazji moje nauki rzucania czymś takim.

Tak to wygląda.



Załączone pliki







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb