Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Rzeka Mierzawa (艣wi臋tokrzyskie)


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tomek Scyzor

Tomek Scyzor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 post贸w
  • LokalizacjaWis艂a gdzie艣 pomi臋dzy Sandomierzem a Pu艂awami
  • Imi臋:Tomek

Napisano 27 grudzie艅 2018 - 15:46

Sezon pstr膮gowy si臋 zbli偶a jako 偶e jestem ze 艣wi臋tokrzyskiego ,chcia艂em odwiedzi膰 Mierzawe. Ale nigdy tam nie 艂owi艂em nigdy nie by艂em. Poleccie koledzy jaki艣 fajny odcinek z pstr膮gami
  • _hubercik_ lubi to

#2 ONLINE   PiotrCz

PiotrCz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 post贸w

Napisano 27 grudzie艅 2018 - 16:51

Od wielu lat odwiedzam Mierzw臋, praktycznie od 藕r贸de艂 a偶 do Niegos艂awic. Odcinek wybiera si臋 w zale偶no艣ci od pory roku. Jedynie tamy ograniczaj膮 migracje. O ile mnie pami臋膰 nie zawodzi s膮 trzy, (je艣li si臋 myl臋 prosz臋 mnie poprawi膰). Pierwsza przed stawami w Krzelowie, druga przed S臋dziszowem, trzecia w Bole艣cicach. Pami臋taj o wy艂膮czonym odcinku na wysoko艣ci staw贸w w Krzelowie, oraz o no kilu od trasy nr 7 w d贸艂. Mierzawa nie jest 艂atwa i czasy 艣wietno艣ci jak wi臋kszo艣膰 rzek ma za sob膮. Dla cierpliwych potrafi obdarzy膰 spor膮 ryb膮. Cho膰 zdarzaj膮 si臋 wyjazdy bez kontaktu..



#3 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 285 post贸w
  • LokalizacjaSkar偶ycho
  • Imi臋:Robert

Napisano 27 grudzie艅 2018 - 23:21

Od wielu lat odwiedzam Mierzw臋, praktycznie od 藕r贸de艂 a偶 do Niegos艂awic. Odcinek wybiera si臋 w zale偶no艣ci od pory roku. Jedynie tamy ograniczaj膮 migracje. O ile mnie pami臋膰 nie zawodzi s膮 trzy, (je艣li si臋 myl臋 prosz臋 mnie poprawi膰). Pierwsza przed stawami w Krzelowie, druga przed S臋dziszowem, trzecia w Bole艣cicach. Pami臋taj o wy艂膮czonym odcinku na wysoko艣ci staw贸w w Krzelowie, oraz o no kilu od trasy nr 7 w d贸艂. Mierzawa nie jest 艂atwa i czasy 艣wietno艣ci jak wi臋kszo艣膰 rzek ma za sob膮. Dla cierpliwych potrafi obdarzy膰 spor膮 ryb膮. Cho膰 zdarzaj膮 si臋 wyjazdy bez kontaktu..

 

I jeszcze wa偶na rzecz, a mianowicie wymiar ochronny. Na Mierzawie poza odc c&r na kt贸rym stosujemy haczyki bezzadziorowe, nosimy obowi膮zkowo podbierak i wypuszczamy wszystko co z艂owimy oraz nie wchodzimy z rybami z艂owionymi na innym odcinku, rybki maj膮 wymiar ochronny do 35 cm. 



#4 ONLINE   k.gluchy

k.gluchy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 post贸w
  • LokalizacjaPolska
  • Imi臋:Karol
  • Nazwisko:G艂uchy

Napisano 28 grudzie艅 2018 - 11:06

Wg. Mnie na rzekach nizinno g贸rskich powinno panowa膰 og贸lne no kill. Jak to jest 偶e ludzie kt贸rzy dbaj膮 o rzeki, sypi膮 tarliska, zarybiaj膮 i kontroluj膮 nie bior膮 ryb, a w臋dkarze kt贸rzy jedynie op艂acaj膮 sk艂adki bior膮... W臋dkarze 艂owi膮cy na takich odcinkach powinni by膰 艣wiadomi tego 偶e ryby nie spad艂y do rzeki wraz z deszczem i 艣wiec膮c przyk艂adem dawa膰 przyk艂ad reszcie. A nie wyr贸偶nia膰 si臋 tylko spodniobutami simmsa czy orvisa.

#5 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1294 post贸w
  • Lokalizacja艢l膮sk
  • Imi臋:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 28 grudzie艅 2018 - 22:24

Witam.

By艂em w tym roku dwa razy na Mierzawie. Skusi艂y mnie opowie艣ci koleg贸w. Pi臋kna rzeczka, kt贸ra jest niestety w agonii, podobnie jak wiele takich rzeczek w naszym kraju. Agonia spowodowana jest permamentnym brakiem wody w rzece. Spotkali艣my z kumplem i pogadalismy sobie z miejscowym "dziadkiem", kt贸ry akurat by艂 z wnuczkiem na spacerze nad rzek膮. Zacz膮艂 opowiada膰 ile wody by艂o jeszce 5-6 lat temu, to nam si臋 nie chcia艂o na pocz膮tku wierzy膰 w to co m贸wi艂. O tu to tak by艂o powy偶ej pasa, pokazywa艂 nam miejsce gdzie oko艂o 30 cm woda ledwo si臋 s膮czy艂a, a tam to tak powy偶ej p贸艂torej metra zawsze by艂o ... a tu woda lekko powy偶ej kolan nam si臋ga艂a. Potem pokaza艂 nam w kt贸rych miejscach by艂y zawsze gniazda tar艂owe pstr膮g贸w. O tam, m贸wi艂, by艂y cztery, a na tamtym odcinku sze艣膰 ... Od dw贸ch, trzech lat nie ma ju偶 ani jednego.

No i taka to by艂a rozmowa.

Pojechali艣my do Bialowierzy, bo ze s艂yszenia wiedzieli艣my 偶e na tym odcinku bli偶ej 藕r贸de艂 lipasy by艂y kiedy艣 nawet niez艂e. to co zastali艣my to jaka艣 masakra by艂a - miejscami to sam mu艂 i woda nie si臋gaj膮ca do kostek nawet, na szeroko艣膰i nieca艂ego metra p艂yn臋艂a. A by艂o wida膰 偶e wody to ca艂kiem sporo tam musia艂o by膰.

Fakt 偶e widzia艂em lipasy w dw贸ch miejscach - i w tym ciurku (10-12 cm) i du偶o ni偶ej, na no艂kilu (takie powy偶ej 20 cm). Widzia艂em te偶 przepi臋kne jelce oko艂o 20-25 cm i to ca艂e stada, z艂apa艂em do r臋ki leniwego g艂owacza (albo woda by艂a tak ciep艂a 偶e ju偶 ledwo w niej dycha艂), co ju偶 w og贸le jest rzecz膮 nieprawdopodobn膮 dla mnie na ni偶u naszego kraju. I mia艂em na haku 偶yci贸wk臋 pom臋dzy 50-60 cm w jednym dole, kt贸ra majtn臋艂a mi  tylko ogonem i bia艂ym brzuchem przed podbierakiem. Jazie te偶 by艂y i pomniejsze kropki.

Jak dla mnie to ca艂a rzeka powinna by膰 obj臋ta no艂kilem. Bo przy tej woddzie migracja ryb musi by膰 ogromna i jeden, kr贸tki odcinek nic nie da.

Je偶eli nie popada w tym i w przysz艂ym roku solidnie w naszym kraju, to cie艅ko widz臋 nie tylko Mierzaw臋 ale i wszelkie podobne ciurki.

Pozdrawiam.


  • Krupin lubi to

#6 ONLINE   PiotrCz

PiotrCz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 post贸w

Napisano 29 grudzie艅 2018 - 11:50

Odcinek przep艂ywaj膮cy ko艂o Bia艂owie偶y zosta艂 zniszczony kilka lat temu przez kopark臋. O ile pami臋tam by艂o to jakie艣 trzy lata wstecz.Z艂owi艂em tam swojego pierwszego powa偶nego kropka. Nie wiem kto na to pozwoli艂 偶eby jesieni膮 "ry膰" rzek臋 w celu udro偶nienia koryta. By艂em tam cz臋sto, po "remoncie" ju偶 tam nie zagl膮dam.



#7 OFFLINE   FAFI

FAFI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 post贸w
  • LokalizacjaKielce
  • Imi臋:S艂awek

Napisano 29 grudzie艅 2018 - 12:30

Na rzece Mierzawa wprowadza si臋 nast臋puj膮ce zakazy i nakazy:        

- obowi膮zuje u偶ywanie podbieraka oraz haczyk贸w i kotwiczek bezzadziorowych ( na odcinku 鈥瀂艂贸w i Wypu艣膰" ),        

- zakaz zabierania lipieni z艂owionych w rzece Mierzawa.       

- obowi膮zuje zakaz brodzenia na wyznaczonych tarliskach


  • Skalniak, uvex i Tomek Scyzor lubi膮 to

#8 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 285 post贸w
  • LokalizacjaSkar偶ycho
  • Imi臋:Robert

Napisano 29 grudzie艅 2018 - 13:09

Oczywi艣cie, 偶e rzeka ma sw贸j najlepszy czas za sob膮. Powod贸w jest wiele, za ka偶dym z nich stoi cz艂owiek. Nawet odcinek No Kill p艂yn膮cy przez teren obj臋ty programem Natura 2000 " Dolina rzeki Mierzawy" jest bagrowany od kilku lat przez koparki. K艂usownictwo i nachalni w臋dkarze stanu tego nie poprawiaj膮. 艢wiadomo艣膰 w艂adz PZW jest tak drastycznie mizerna, 偶e o tym w og贸le szkoda pisa膰. S膮 to ludzie w wi臋kszo艣ci zakorzenieni w PZPRowskich czasach z kt贸rych tylko 艣mier膰 ich wyrwie. Tak czy siak biadoli膰 mo偶na by bez ko艅ca. Stan ten od dw贸ch lat pr贸buje poprawi膰 grupka oszo艂om贸w i  oby im/nam si臋 uda艂o, bo inaczej nie b臋dzie gdzie 艂owi膰.

Tak wi臋c miejcie to koledzy na uwadze i starajcie si臋 tej grupce ludzi chocia偶 w minimalnym stopniu pomaga膰, ot chocia偶by wypuszczaj膮c z艂owione rybki na odcinkach poza C&R



#9 OFFLINE   Roseth

Roseth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 post贸w
  • LokalizacjaDolina Mierzawy
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 29 grudzie艅 2018 - 22:40

 Powod贸w jest wiele, za ka偶dym z nich stoi cz艂owiek.(...)艢wiadomo艣膰 w艂adz PZW jest tak drastycznie mizerna, 偶e o tym w og贸le szkoda pisa膰. 

 

Cho膰by CZ艁OWIEK  nie wiem jak si臋 spi膮艂, to na ilo艣膰 opad贸w wp艂ywu wielkiego nie ma, nawet je艣li MU si臋 zdaje, 偶e tak jest.

O w艂adzach PZW  jakiego szczebla m贸wisz? Pewne minimalne, pozytywne zmiany s膮 widoczne nawet w 艣rodowisku lokalnym. Tak膮 generaln膮 opini膮 krzywdzisz osoby dzia艂aj膮ce w terenie. Faktem jest, 偶e np.w臋dkarze z k贸艂 s臋dziszowskich na sprz膮taniu/zarybieniu "b艂yszcz膮" absencj膮 i wstyd, 偶e Koledzy maj膮cy 100 km i wi臋cej do przejechania melduj膮 si臋 zawsze, ale co zrobi膰? 

PS Nie jestem "funkcyjnym", odznaki kobaltowej z wie艅cem/rogiem jednoro偶ca nie mam.


  • Skalniak i Tomek Scyzor lubi膮 to

#10 ONLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 post贸w
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imi臋:Micha艂

Napisano 29 grudzie艅 2018 - 23:27

Cze艣膰 艁ukasz.
To fakt, na opady bezpo艣redniego wp艂ywu cz艂owiek nie ma, ale melioracje, niszczenie koryt, b艂yskawiczne odprowadzanie wody po opadach i obni偶enie poziomu w贸d gruntowych to jednak "nasza" sprawka.

Nie wiem jak u Was, ale tu, w p贸艂nocnych okr臋gach w艣r贸d dzia艂aczy od poziomu k贸艂 do ZO wody krainy pstr膮ga i lipienia le偶膮 w kr臋gu jakiegokolwiek zainteresowania raczej niewielu. Wi臋kszo艣膰 inicjatyw jest oddolna.

Ech, jak sobie przypomn臋 jak z Karolem na moje jigi w S臋dziszowie 艂owili艣my...

U偶ytkownik MZieli10 edytowa艂 ten post 29 grudzie艅 2018 - 23:31


#11 OFFLINE   Tomek Scyzor

Tomek Scyzor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 post贸w
  • LokalizacjaWis艂a gdzie艣 pomi臋dzy Sandomierzem a Pu艂awami
  • Imi臋:Tomek

Napisano 29 grudzie艅 2018 - 23:29

Panowie do brzegu, bo zaczyna si臋 robi膰 chaos, pyta艂em o rybostan rzeki i fajne odcinki. Rozumiem wasz膮 frustracj臋 stanem rzeczy. I wzajemne obwinianie si臋 nic tu nie pomo偶e. Natomiast r贸bmy wszystko by by艂o lepiej nad naszymi wodami.Zabierajmy 艣mieci i stosujmy zasad臋 C&R, 艣cigajmy k艂usownik贸w i innej ma艣ci 艂obuz贸w a rzeka sama si臋 odrodzi
  • Astral lubi to

#12 ONLINE   k.gluchy

k.gluchy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 post贸w
  • LokalizacjaPolska
  • Imi臋:Karol
  • Nazwisko:G艂uchy

Napisano 30 grudzie艅 2018 - 02:11

Jak daleko masz do tej rzeki?

#13 OFFLINE   Tomek Scyzor

Tomek Scyzor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 post贸w
  • LokalizacjaWis艂a gdzie艣 pomi臋dzy Sandomierzem a Pu艂awami
  • Imi臋:Tomek

Napisano 30 grudzie艅 2018 - 07:43

Co艣 pod 90km

#14 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 285 post贸w
  • LokalizacjaSkar偶ycho
  • Imi臋:Robert

Napisano 31 grudzie艅 2018 - 11:34

Cho膰by CZ艁OWIEK  nie wiem jak si臋 spi膮艂, to na ilo艣膰 opad贸w wp艂ywu wielkiego nie ma, nawet je艣li MU si臋 zdaje, 偶e tak jest.

O w艂adzach PZW  jakiego szczebla m贸wisz? Pewne minimalne, pozytywne zmiany s膮 widoczne nawet w 艣rodowisku lokalnym. Tak膮 generaln膮 opini膮 krzywdzisz osoby dzia艂aj膮ce w terenie. Faktem jest, 偶e np.w臋dkarze z k贸艂 s臋dziszowskich na sprz膮taniu/zarybieniu "b艂yszcz膮" absencj膮 i wstyd, 偶e Koledzy maj膮cy 100 km i wi臋cej do przejechania melduj膮 si臋 zawsze, ale co zrobi膰? 

PS Nie jestem "funkcyjnym", odznaki kobaltowej z wie艅cem/rogiem jednoro偶ca nie mam.

MU si臋 nie zdaje. MU potrafi wiele. Kolego @Roseth poczytaj troszk臋 o zasiewaniu chmur, o skutkach ubocznych tego rodzaju praktyk.  Zobaczysz wtedy co tak naprawd臋 MU potrafi. Jak przeczytasz, to dodaj sobie to, do tego co napisa艂 Ci (na ca艂e szcz臋艣cie wyr臋czaj膮c moj膮 osob臋) kolega @MZieli10 i pomy艣l wtedy o MU mo偶liwo艣ciach. A tak w og贸le, to proponuj臋 jak najcz臋艣ciej rozmawia膰 z koleg膮 @MZieli10 to mo偶e wp艂yn膮膰 kolego na poszerzenie wiedzy.

Nie wiem kolego @Roseth na jakim szczeblu dzia艂asz w pzw, ale jest on tak niski, 偶e Ciebie moja skromna uwaga o po PZPRowskich dorabiaczach do emerytury si臋 nie tyczy. Aczkolwiek dzia艂aj膮c jako prezes lub zarz膮d jakiego艣 ko艂a, 艂achy nikomu nie robisz organizuj膮c zawody, czy te偶 bior膮c udzia艂 przy podpisywaniu 艣wistk贸w w sprawie zarybie艅, bo taki jest tw贸j obowi膮zek. 

I tak na prawd臋, to nadal nie wiem co Ci臋 tak wkurzy艂o w moim poprzednim po艣cie. Prawda o destrukcyjnych dzia艂aniach cz艂owieka, czy prawda o le艣nych dziadach doczepionych do wszystkich mo偶liwych organizacji z literk膮 P na przodzie???

A mo偶e po prostu brak zaanga偶owania przez j臋drzejowsko s臋dziszowskich w臋dkarzy w zarybianie, sprz膮tanie? 

Bez urazy kolego @Roseth, ale nie 偶ycz臋 sobie publicznych 艂ajanek odno艣nie tego, 偶e osob膮 lataj膮cym z worami pe艂nymi ryb, czy te偶 艣mieci, szacunek si臋 nale偶y!

呕ycz臋 Ci za to kolego @Roseth jak i pozosta艂ym koleg膮, aby nadchodz膮cy rok by艂 pod ka偶dym wzgl臋dem lepszy od mijaj膮cego.

 

Pozdrawiam

 

Robert


  • Tomek Scyzor lubi to

#15 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 post贸w
  • Imi臋:Jacek

Napisano 02 stycze艅 2019 - 17:33

Co艣 pod 90km

Czyli jak,w razie potrzeby mo偶emy liczy膰 na twoj膮 pomoc? Przy okazji poznasz rzek臋 i ludzi kt贸ry co艣 dla tej rzeki robi膮.


  • marcin186 lubi to

#16 OFFLINE   Tomek Scyzor

Tomek Scyzor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 post贸w
  • LokalizacjaWis艂a gdzie艣 pomi臋dzy Sandomierzem a Pu艂awami
  • Imi臋:Tomek

Napisano 03 stycze艅 2019 - 21:53

Nie chc臋 tutaj pisa膰 pustych frazes贸w ani dawa膰 obietnic bez pokrycia. Ale je偶eli b臋d臋 powiadomiony o jakiej艣 akcji i b臋d臋 dysponowa艂 wolnym czasem to tak. Pomog臋 napewno. Z mi艂膮 ch臋ci膮 poznam fajnych ludzi
  • Skalniak lubi to

#17 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 post贸w
  • LokalizacjaRadom
  • Imi臋:Marcin

Napisano 03 stycze艅 2019 - 22:13

http://jerkbait.pl/t...14#entry2510818
Zagladaj od czasu do czasu do powy偶szego. Ch艂opaki informuj膮 co si臋 dzieje.

#18 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 post贸w
  • Imi臋:Jacek

Napisano 03 stycze艅 2019 - 22:37

http://jerkbait.pl/t...14#entry2510818
Zagladaj od czasu do czasu do powy偶szego. Ch艂opaki informuj膮 co si臋 dzieje.

Uprzedzi艂e艣 mnie Marcin,dok艂adnie w tym temacie jest i b臋dzie najwi臋cej informacji.

Widzisz Tomaszu jedna akcja ju偶 trwa r贸wnie偶 mo偶esz wyrazi膰 opini臋 o naszych propozycjach zmian w regulaminie po艂ow贸w,a nast臋pnie co jest jeszcze wa偶niejsze uda膰 si臋 na zebranie sprawozdawcze w艂asnego ko艂a przedstawi膰 te wnioski no i zawalczy膰 by zosta艂y przyj臋te.

Nast臋pnie mo偶esz pojawi膰 si臋 na naszym spotkaniu rozpoczynaj膮cym sezon pstr膮gowy oczywi艣cie na mierzawie w dniu 03-02-2019.To tak na pocz膮tek.

Wiem,偶e 90 dych to spora odleg艂o艣膰 ale zawsze mo偶na zapyta膰 czy kto艣 z twoich okoli膰 przypadkiem nie jedzie w tym kierunku.


  • Zbrojarz i marcin186 lubi膮 to

#19 OFFLINE   Roseth

Roseth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 post贸w
  • LokalizacjaDolina Mierzawy
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 27 czerwiec 2023 - 22:03

Spinningowe Indywidualne Mistrzostwa Polski Junior贸w - gdyby kt贸ry艣 z koleg贸w - raczej opiekun贸w/ trener贸w- mia艂 jakie艣 pytania ad Mierzawy, s艂u偶臋 pomoc膮. Z tego co widzia艂em na stronie GKS, b臋dzie m.in .Gda艅sk, Zielona G贸ra, Wroc艂aw, Pozna艅...Do zobaczenia na odprawie :)



#20 OFFLINE   zander3

zander3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 post贸w
  • Lokalizacjaoder river

Napisano 29 czerwiec 2023 - 08:10

Witam. Na co tam najcz臋艣ciej si臋 艂owi? Tylko pstr膮gi? Szkoda, 偶e Indywidualne Spinningowe Mistrzostwa Polski junior贸w zosta艂y tak bardzo przez lata zaniedbane. Ta kategoria wiekowa powinna by膰 zreformowana. Np. Powinna by膰 wyd艂u偶ona do 20-21 lat...