Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Plany na 2019 r.


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3701 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕 (艂owiska O/Sieradz, O/Piotrk贸w).
  • Imi臋:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 29 grudzie艅 2018 - 15:55

Bole艅. fishing.gif
Dotychczas w okresie mojego 60-letniego w臋dkowania, w tym 膰wier膰wiecza wy艂膮cznie spinningowania, nie mia艂em szcz臋艣cia do boleni, za wyj膮tkiem kilku niewymiark贸w z艂owionych nieszcz臋艣liwie w miejscu gdzie zgrupowa艂y si臋 po niedawnym zarybianiu cry.gif. U schy艂ku 偶ywota postanowi艂em zmierzy膰 si臋 z nimi na powa偶nie w przysz艂ym sezonie. Miejsc贸wka gdzie zaobserwowa艂em ju偶 kilkakrotnie obecno艣膰 bolenia, to niezbyt g艂臋boki odcinek rzeki (nie przyznam si臋 kt贸rej) o szeroko艣ci 40-50m, piaszczysto-偶wirowym dnie, z kilkoma ostrogami na prawym brzegu i 艣rednio bystrym nurcie. Dwa lata temu jesieni膮 偶eruj膮ce tam bolenie z艂o艣liwie lekcewa偶y艂y nie tylko moje przyn臋ty, ale r贸wnie偶 trzech innych spinningist贸w w臋dkuj膮cych wraz ze mn膮.
Sprz臋t, kt贸rym mam zamiar pos艂u偶y膰 si臋, to zestaw castingowy skompletowany w okresie jesienno-zimowym:
- w臋dzisko z pracowni (z drugiej r臋ki) na blanku BLAAS 305cm, zbrojenie spiralne, c.w. okre艣lone przez poprzedniego u偶ytkownika praktycznie na 3-15g (mo偶e niezbyt przystaj膮cy do boleni, ale maj膮 one tutaj niezbyt imponuj膮ce rozmiary niepor贸wnywalne z wi艣lanymi, a poprzedni w艂a艣ciciel skutecznie 艂owi艂 nim bolenie, je艣li mi si臋 nie uda to b臋d臋 mia艂 w臋dzisko jak znalaz艂 na kleniojazie);
- multiplikator DAIWA Tatula CT 100HSL;
- plecionka JMC Adventure 0,15mm;
- przypon 1,5m Fluoro Carbon 10lb;
- przyn臋ty SALMO Sting 6cm, Still 5 i 7cm, Whacky 9cm, GLOOG Hermes HG 7cm, DORADO Tender T-7 Sinking 7cm.

Pstr膮g. fishing.gif
Jedyny pstr膮g, kt贸rego dotychczas z艂owi艂em by艂 przypadkowym przy艂owem podczas 艂owienia okoni. W rejonie mojego w臋dkowania, pstr膮g wyst臋puje w nielicznych 艂owiskach, do tego oddalonych od mojego miejsca zamieszkania o oko艂o i ponad 100km, wi臋c te偶 dotychczas nie le偶a艂 w kr臋gu moich zainteresowa艅, ale doszed艂em do wniosku, 偶e mam do艣膰 okoni i szczupak贸w na swoim koncie (bez sukces贸w rekordowych grin.gif) i przygotowa艂em zestaw castingowy:
- w臋dzisko STORM Adventure 198cm, c.w. 3,5-7g (organoleptycznie potwierdzone 4-11g);
- ko艂owrotek DAIWA Tatula CT 100HSL z p艂ytk膮, perforowan膮 szpul膮;
- plecionka JMC Adventure 0,08mm;
- przypon 1,5m Fluoro Carbon 6lb;
- przyn臋ty SALMO Lil'Bug 3cm, Sting 6cm, Bullhead 6cm, Fanatic 7cm, KENART Winner 5,5cm.

Zobacz臋 co z moich plan贸w zaowocuje po偶膮danymi efektami. Plany niestety cz臋sto maj膮 tyle wsp贸lnego z wynikami co plany 3 i 5-letni PRL...  laughing.gif

U偶ytkownik Alexspin edytowa艂 ten post 29 grudzie艅 2018 - 15:59


#2 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1888 post贸w
  • Imi臋:Hubert

Napisano 29 grudzie艅 2018 - 16:04

A ja mam w planach kilka Mordeczek zn贸w zobaczy膰 i kilka d艂oni u艣ciska膰. I pstr膮ga z艂owi膰 te偶 by by艂o fajnie...



#3 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 770 post贸w
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imi臋:Artur

Napisano 29 grudzie艅 2018 - 17:28

Plany ach te plany... Dobrze by艂oby przekroczy膰 pu艂ap 25 w po艂owie troci z pla偶y a je艣li ju偶 nie, to trafi膰 na przeciwnika przy kt贸rym hamulec ledwo sobie poradzi. Dobrze by by艂o z艂owi膰 przynajmniej 6 potok贸w 50+ a je艣li ju偶 nie, to  powalczy膰 z wielkim morskim t臋czakiem. Najlepiej jednak, 偶eby w miar臋 mo偶liwo艣ci sp臋dzi膰 w dobrej kondycji du偶o czasu nad wod膮 w dobrym towarzystwie  :)  czego i Wam 偶ycz臋. 



#4 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3701 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕 (艂owiska O/Sieradz, O/Piotrk贸w).
  • Imi臋:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 29 grudzie艅 2018 - 18:01

Oj, zapomnia艂em o blaszkach "呕abkach" made in Delbanka, zaraz do艂o偶臋 je do pude艂ka pstr膮gowego... :D :D :D


  • Delbanka lubi to

#5 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 770 post贸w
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imi臋:Artur

Napisano 29 grudzie艅 2018 - 18:10

Do艂贸藕 i to koniecznie  :)  Jakby Ci zabrak艂o to wal do Jacka  ;)


  • Alexspin lubi to

#6 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1905 post贸w
  • Imi臋:Robert

Napisano 29 grudzie艅 2018 - 18:14

Przekroczy膰 upragniony ,,metr" szczup艂ego i 50 cm pstr膮ga . Wybra膰 si臋 wreszcie , znale藕膰 czas na kr贸low膮 Sanu .



#7 OFFLINE   Apisfisha

Apisfisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 post贸w
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imi臋:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 29 grudzie艅 2018 - 18:22

A ja mam tylko takie 偶yczenie 偶ebym wi臋cej czasu na te ryby m贸g艂 znale藕膰. A m贸wili b臋dziesz na emeryturze to czasu b臋dziesz mia艂, tu lipa Panie, jak zawsze przereklamowane. Obym ten czas na rybki w 2019 znalaz艂 to i wyniki b臋d膮. Bo jak si臋 nie 艂owi to i trudno pobi膰 偶yci贸wki. I wszystkim 偶ycz臋 tego czasu, i w贸wczas zawsze jakie艣 rybki b臋d膮 馃ぃ

#8 OFFLINE   este

este

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 post贸w
  • LokalizacjaNad wod膮 ko艂o Piotrkowa Tryb.
  • Imi臋:S艂awek

Napisano 29 grudzie艅 2018 - 19:40

Poprawi膰 rekordy :-)

- bole艅 ponad 70 cm,

- oko艅 ponad 50,

- szczupak ponad metr,

- sandacz ponad 80,

- na poprawienie pstr膮ga nie licz臋, woda ko艂o mnie prze艂owiona i poprawi膰 moje 45 cm b臋dzie ci臋偶ko.

 

Powodzenia w nowym roku wszystkim 偶ycz臋 :-)


  • Darek K i Alexspin lubi膮 to

#9 OFFLINE   robert74

robert74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 post贸w
  • LokalizacjaSANOK

Napisano 29 grudzie艅 2018 - 20:04

Jak najwi臋cej czasu sp臋dza膰 nad wod膮 ,z daleka od ludzi ,zgie艂ku ,ha艂asu .Odpoczynek i relaks na pierwszym miejscu ,ryby tylko jako dodatek .呕ycz臋 tego wszystkim .Pozdrawiam



#10 OFFLINE   skilos

skilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 post贸w
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imi臋:Arek

Napisano 29 grudzie艅 2018 - 20:45

Rekordy , rozmiary ... to nie ma znaczenia , wi臋cej czasu sp臋dzonego nad wod膮 w pi臋knych okoliczno艣ciach przyrody i niepowtarzalnych   :)  偶ycz臋 sobie i Wam  :)



#11 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1168 post贸w
  • Imi臋:Maciej

Napisano 29 grudzie艅 2018 - 20:58

Wszyscy, kt贸rzy co艣 od siebie wnie艣li do tego w膮tku maj膮 racj臋 ;). Od siebie dodam, i偶 najwa偶niejsze, 偶eby zdrowie i czas pozwoli艂o na jak najcz臋stsze wypady na ryby, a jak zdarzy si臋 z艂owi膰 co艣 艂adnego, lub co wi臋cej pobi膰 rekord danego gatunku ryby, to b臋dzie super. Moim marzeniem jest z艂owienie suma na spinning, a to na moim terenie nie jest 艂atwe. Brak dost臋pu do wi臋kszej rzeki i nieliczne osobniki w jeziorach to trudne wyzwanie. Pozdro



#12 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 post贸w
  • LokalizacjaMi艅sk Mazowiecki
  • Imi臋:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Napisano 29 grudzie艅 2018 - 21:28

Moim planem jest nie zwariowa膰.
Na punkcie cudownych w臋dek
Cudownych ko艂owrotk贸w, multik贸w
Oraz przyn臋t kt贸rymi jeste艣my mamieni my w臋dkarze.
Chc臋 korzysta膰 z pi臋kn膮 obcowania z natur膮 nie za wszelk膮 cen臋 czyli nie zwariowa膰.

#13 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1905 post贸w
  • Imi臋:Robert

Napisano 29 grudzie艅 2018 - 23:32

Nie zwariowa膰-trafiasz tutaj i ju偶 jeste艣 ,,wariat" :D .



#14 OFFLINE   Astral

Astral

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 post贸w

Napisano 30 grudzie艅 2018 - 00:01

Sp臋dzi膰 jak najwi臋cej czasu nad moj膮 ulubion膮 wod膮 i odkry膰 jej ca艂e pi臋kno. Co za tym idzie g艂贸wny cel to potok 50+ i tro膰. Kupi膰 gopro, przesta膰 przebiera膰 w kijach i zmieni膰 wreszcie auto. Cele nie s膮 a偶 tak wa偶ne, oby si臋 uk艂ada艂o i by艂 czas na obcowanie z natur膮. Czego wszystkim 偶ycz臋 na Nowy Rok.



#15 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 post贸w

Napisano 30 grudzie艅 2018 - 19:47

Do偶y膰 do 2020 :)



#16 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅
  • Imi臋:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 30 grudzie艅 2018 - 20:22

Do偶y膰 do 2020 :)

 

Bigrafi, 

 

:) 

 

opowiem teraz - za co g贸ry przepraszam - jedn膮 najbardziej smutnych historii jakie s艂ysza艂em. 

 

Wiekowy ju偶 cz艂owiek lubi艂 przesiadywa膰 ca艂e dnie w oknie patrz膮c bezrefleksyjnie w dal. Zapytany co robi odpar艂: czekam, a偶 mi si臋 dzie艅 sko艅czy. 

 

Plan贸w wiele, acz my艣l臋, 偶e czu膰 ci膮gle ten dreszczyk emocji przed pierwszym rzutem... oj tak. :)



#17 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 post贸w

Napisano 30 grudzie艅 2018 - 20:41

Plan贸w mam wiele, ale pisa艂em dos艂ownie :) Czeka mnie operacja na serduchu, wi臋c mam nadziej臋 prze偶y膰. 

Nie siedz臋 na dupie, ca艂y czas 偶yje i dzia艂am.



#18 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1168 post贸w
  • Imi臋:Maciej

Napisano 30 grudzie艅 2018 - 21:00

Plan贸w mam wiele, ale pisa艂em dos艂ownie :) Czeka mnie operacja na serduchu, wi臋c mam nadziej臋 prze偶y膰. 

Nie siedz臋 na dupie, ca艂y czas 偶yje i dzia艂am.

呕ycz臋 zdrowia Tobie i nam wszystkim, bo tego nam trzeba najwi臋cej i w sumie bez niego ca艂a reszta niewiele znaczy



#19 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 post贸w
  • LokalizacjaCa艂y艣wiat:)

Napisano 30 grudzie艅 2018 - 22:59

Jak najwi臋cej nowych fanek馃槑馃槈

#20 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Darek

Napisano 31 grudzie艅 2018 - 10:04

Z w臋dkarskich plan贸w to troch臋 wi臋cej czasu na 艂owienie, z艂owi膰 w ko艅cu brzan臋, popr贸bowa膰 z艂owi膰 tro膰 i metr贸wk臋 szczupaka (w tym roku by艂o 99 :))


  • SID lubi to