Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Certate - wszystkie generacje (2004, 2010, 2016, 2019, 2024)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1432 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 691 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 16 luty 2020 - 13:45

Co najmniej od czterech lat można kupić Mag sealed oil bo tak się ten produkt nazywa. Bez problemu sprawdzają się także inne ferrofluid-y które są o połowę tańsze. Naj łatwiej śledzić Rosyjskie fora oni nie mają oporów przed wszelakimi eksperymentami


  • szczupak1 i przemo_w lubią to

#282 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5159 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 16 luty 2020 - 13:51

Tu akurat mag seal czy potrzeba ferrofluidu nie ma większego znaczenia... Sam ferrofluid stosowany był od lat w głośnikach. Samo uszczelnienie mag seal dotyczy użytkowników solankowych na śródlądziu można fluid pominąć lub zastąpić oliwką maszynową. Sam fluid dozuje się bez potrzeby rozkręcania.
  • psd27, albercik2 i przemo_w lubią to

#283 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1008 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 16 luty 2020 - 14:12

Jeszcze odniosę się do całościowego podważania wiarygodności ofert sprzedaży na giełdzie kilkuletnich młynków, które rzekomo były 2-3 razy nad wodą. Dotknęło mnie to trochę, bo sam takie często puszczam.

Walczmy z nierzetelnością, ale nie zarzucajmy jej od razu wszystkim w krzywdzący dla nich sposób.

Smoku, napisałem "że często rzeczywista historia kołowrotka i ta z opisu są diametralnie różne". Skoro nawiązałeś do mojego wpisu, to dodam tylko, że Ciebie "poznałem" na tym forum w tym roku w dziale "Spinning" i nigdy nie widziałem na giełdzie ani Twojej oferty sprzedaży, anie nie słyszałem o kołowrotku sprzedawanym przez Ciebie. Zatem siłą rzeczy nie czuj się proszę urażony :) Z mojej strony to tyle. Obiecuję nic więcej nie pisać w tym temacie.



#284 OFFLINE   1958

1958

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 16 luty 2020 - 14:49

Odnosnie daiwy uszczelnianej mag seal oil najlepiej zajrzyec na strone alanhowk i darowac sobie porady domoroslych specjlistow


  • Okoń 1977 lubi to

#285 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2295 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 16 luty 2020 - 15:05

Ta i jeszcze kopiować teorie Alana o pływającym łożysku w Daiwie ha ha ha ha :-) jako super hiper rozwiązaniu.
Wiesz co się dzieje gdy ten super Mag oil się rozleje na oporówkę?
Trzeba wałeczki oporówki wręcz skrobać z tego dziadostwa. I dzieje się to nawet często w tych tanich młynkach z tym super wynalazkiem.
Jeden Alan zna się na młynkch i szczególnie u niego zajebiaszcze są te za których opis kase dostaje od producenta.
  • Jozi, guciolucky i szczupak1 lubią to

#286 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5159 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 16 luty 2020 - 15:17

Po sezonie używania kołowrotków z mag seal, ferrofluid ulotnił się lub wychlapał z moich kołowrotków teraz w jego miejscu jest nic i wszystko hula tak samo jak wcześniej i jeszcze pewnie długo to się nie zmieni :)
  • albercik2, szczupak1 i przemo_w lubią to

#287 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 691 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 16 luty 2020 - 15:50

Jeśli nie łowisz w solance to wytrzyma bez tego uszczelnienia nie mniej niż z uszczelnieniem



#288 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 691 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 16 luty 2020 - 15:59

Odnosnie daiwy uszczelnianej mag seal oil najlepiej zajrzyec na strone alanhowk i darowac sobie porady domoroslych specjlistow

Po co miał bym to robić? Nie wiem co to za strona i raczej się nie dowiem. Staram się śledzić nowości w rodzinie Daiwy choć raczej korzystam ze starych konstrukcji R4 rządzi. Może z powodu wykształcenia ale uważam kołowrotki za bardzo proste mechanizmy i przy odrobinie chęci i staranność każdy sobie z nimi poradzi.


  • Guzu, guciolucky i przemo_w lubią to

#289 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2295 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 16 luty 2020 - 16:36

Po co miał bym to robić? Nie wiem co to za strona i raczej się nie dowiem. Staram się śledzić nowości w rodzinie Daiwy choć raczej korzystam ze starych konstrukcji R4 rządzi. Może z powodu wykształcenia ale uważam kołowrotki za bardzo proste mechanizmy i przy odrobinie chęci i staranność każdy sobie z nimi poradzi.


Poza tymi co gniazdka przykręcić nie umieją bo są i tacy :-)
  • golsyl i albercik2 lubią to

#290 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 luty 2020 - 17:02

Też uważam, że allan trochę gwiazdorzy. Chce być drugim Clarksonem, co to potrafił super bryki zgnoić za to, że mu nie pasowało do ręki zamknięcie gniazda zapalniczki. Nadmiernie stara się pokazać swoją niezależność i odwagę: patrzcie ludzie, nie mam respektu dla młynka za 1000$, jadę po nim jak po burej suce z byle powodu, bo kolorek mi nie odpowiada. Poza yym koncentruje się na big game i trudno te uwagi nieraz odnieść do naszych warunków. Na plus dla niego, że wytyka katalogiwe banialuki, a producenci się z nim liczą, bo stronka bardzo opiniotwórcza. Nie spotkałem jeszcze naprawdę obiektywnegonportalu testowego i nie liczę, że kiedyś taki się pojawi.
  • szczupak1 lubi to

#291 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3555 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 16 luty 2020 - 17:18

Czasem jak ktoś ma dużo sprzętu ,to przy rotacyjnym użytkowaniu ,zgodnie z przeznaczeniem oczywiście ,nie jest w stanie zajechać wszystkiego.Mam kolegę co ma 2 mlynki i co sezon smaruje jego kołowrotki ( exist 05 3000 i stella 4000 07) jest co smarować bo mlynki lekko nie mają. Ot taka analogia tu dużo towaru a roboty mniej 😎
Załączony plik  EA114CEA-03A1-40A0-A6CA-F97B462FBEFA.jpeg   97,96 KB   25 Ilość pobrań

#292 OFFLINE   1958

1958

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów

Napisano 16 luty 2020 - 18:02

Opinie alana  na temat uszczelnien mag daiwy wydaja sie szczere jesli sponsorowane to przez shimano 



#293 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 997 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 17 luty 2020 - 22:53

Panowie ,posiada ktoś certate 16 i nowa ?Warto dołożyć te parę stowek czy brać 16?
Młynek będzie używany tylko do "boleniowania"

Użytkownik tibhar edytował ten post 17 luty 2020 - 22:56


#294 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 17 luty 2020 - 23:36

Do obrotówek Comet 4 ,czasem 5 jaka wielkość polecacie?

#295 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1008 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 17 luty 2020 - 23:40

Panowie ,posiada ktoś certate 16 i nowa ?Warto dołożyć te parę stowek czy brać 16?
Młynek będzie używany tylko do "boleniowania"

Nie mam ani 16, ani nowej, ale szybkościowe łowienie boleni na rzece to moim zdaniem jeden z tych sposobów łowienia, w którym kołowrotek mocno obrywa, zatem brałbym tą, która więcej zniesie, czyli (chyba) 2019.

#296 ONLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 18 luty 2020 - 05:47

Panowie ,posiada ktoś certate 16 i nowa ?Warto dołożyć te parę stowek czy brać 16?
Młynek będzie używany tylko do "boleniowania"


Ja mam 16 3012 h pod bolenia i sobie bardzo chwalę.
  • guciolucky lubi to

#297 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5159 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 luty 2020 - 10:45

Każda certate 3000 jest dobra do łowienia boleni. To świetne i moim zdaniem jedne z najlepszych kołowrotków do łowienia boleni.

#298 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 04 kwiecień 2020 - 13:32

Czy ma ktoś europejską LT 3000D i może mi zrobić foto pudełka, gdzie są podane pojemności szpuli ?


Użytkownik BazyL edytował ten post 04 kwiecień 2020 - 13:32


#299 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 04 kwiecień 2020 - 15:51

Proszę

Załączone pliki


  • BazyL lubi to

#300 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 04 kwiecień 2020 - 17:25

Dziękuję.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych