Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Certate - wszystkie generacje (2004, 2010, 2016, 2019, 2024)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1354 odpowiedzi w tym temacie

#781 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 26 grudzień 2020 - 20:42

A są takie co nie zrobią brody na średnio cienkiej plecionki

Nie ma z tym problemu, najnowsze PENNY bardzo dobrze układają plecionki (Spinfisher VI, Slammer III, Clash II). Trzeba się tylko przełamać i spróbować. Ja się z Daiwy i Shimano wyleczyłem... i śpię spokojnie.

Kiedyś próbowałem spinfishera 4500. Masakre jaką robił z PE 1.5 nie zapomnę do końca życia. 😉


Zależy czy mówimy o V, czy VI generacji. W starszej V generacji dostarczane były w komplecie teflonowe podkładki pod szpulę, którymi w prosty sposób użytkownik mógł wyregulować nawój. Ja w swojej V musiałem 9 lat temu ująć jedną podkładkę i teraz nawija plecionkę bardziej niż dobrze. Obecnie mam nawiniętą Spiderwire x12 0,11 i rzuca się bez żadnych splątań.

Użytkownik SzymonP edytował ten post 26 grudzień 2020 - 20:55

  • Tomas06 lubi to

#782 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4923 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 26 grudzień 2020 - 20:46

Ja używam tych nowych, plastikowych kołowrotków, łowię często/gęsto i nie mogę złego słowa napisać. Nie zniszczyłem ani jednego kołowrotka nowej generacji. Ogólnie jedyny kołowrotek jak pluł zębami to shimano rarenium FA, coś mnie podkusiło i kupiłem dwa takie młynki. Poszedłem na klenie, strzelił mi ładny sztukas i musiałem go trochę nawinąć kołowrotkiem bo pozycja i miejsce nie pozwalało inaczej zatrzymać ryby przed zwaliskiem, usłyszałem tylko tryk, tryk i przekładnia uległa zmieleniu... jednocześnie wyleczyłem się z modeli pseudoekonomicznych.

#783 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 26 grudzień 2020 - 21:48

Ja używam tych nowych, plastikowych kołowrotków, łowię często/gęsto i nie mogę złego słowa napisać. Nie zniszczyłem ani jednego kołowrotka nowej generacji. Ogólnie jedyny kołowrotek jak pluł zębami to shimano rarenium FA, coś mnie podkusiło i kupiłem dwa takie młynki. Poszedłem na klenie, strzelił mi ładny sztukas i musiałem go trochę nawinąć kołowrotkiem bo pozycja i miejsce nie pozwalało inaczej zatrzymać ryby przed zwaliskiem, usłyszałem tylko tryk, tryk i przekładnia uległa zmieleniu... jednocześnie wyleczyłem się z modeli pseudoekonomicznych.


Ale klenia podebrales ?

#784 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4923 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 26 grudzień 2020 - 22:27

O dziwo, podebrałem ale Gdybyś to widział, oddałbyś mi swój kołowrotek, żeby tylko podobna sytuacja nie miała więcej miejsca ;)

Była to chyba ta ryba

Załączony plik  11696619_1172340602781918_4107131762942049810_o.jpg   74,41 KB   23 Ilość pobrań

Użytkownik guciolucky edytował ten post 26 grudzień 2020 - 22:37


#785 OFFLINE   majunio

majunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 26 grudzień 2020 - 23:39

Podoba mi się negatywne pisanie na lt, szczególnie certate. Jest większa szansa na dobre kąski na giełdzie ze strachu, że się rozpadną...

#786 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 grudzień 2020 - 12:41

Eee. Nie ma kołowrotków idealnych, jakieś wady ujawniją się dopiero w warunkach bojowych, gdy tysiące użytkowników testują go w różnych zastosowaniach. Bardzo dobrze, że jest to sygnalizowane, takie sygnały potem slużą udoskonalaniu sprzętu. Co by nie mówić, jakoś to idzie do przodu.
Nie zauważyłem, żyby ktoś odsądzał od razu nowe Certate od czci i wiary. Raczej czasem łużka dziegciu w beczce miodu. Giełdy raczej masowo nie zaleją.

#787 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4923 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 27 grudzień 2020 - 15:35

Autor filmu powiedział, że to bardzo dobre kołowrotki i będzie nadal ich używał. Było -12C i coś się wydarzyło, choć tysiące innych rosyjskich wędkarzy łowi tymi kołowrotkami i nic złego się nie dzieje.
  • Jozi lubi to

#788 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 27 grudzień 2020 - 16:42

Autor filmu powiedział, że to bardzo dobre kołowrotki i będzie nadal ich używał. Było -12C i coś się wydarzyło, choć tysiące innych rosyjskich wędkarzy łowi tymi kołowrotkami i nic złego się nie dzieje.

Jak to mówią, jedna jaskółka wiosny nie czyni i jedna padnięta daiwa nie jest wyznacznikiem marności sprzętu.


  • guciolucky i Rheinangler lubią to

#789 ONLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 27 grudzień 2020 - 17:14

Kilkanaście lat temu przy mrozie -15 stopni złowiłem swoja życiówkę troci, a kręciłem wówczas granatowa Certate 3000 :)
Wersja LT też przypadła mi do gustu i szczerze polecam.

#790 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 27 grudzień 2020 - 19:38

Kilkanaście lat temu przy mrozie -15 stopni złowiłem swoja życiówkę troci, a kręciłem wówczas granatowa Certate 3000 :)
Wersja LT też przypadła mi do gustu i szczerze polecam.

Powiedz jeszcze, że nie ząbkuje :)  :)  :) .



#791 ONLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 27 grudzień 2020 - 19:42

Powiedz jeszcze, że nie ząbkuje :)  :)  :) .

No i zaraz się zacznie..., przekomarzanie się :D



#792 ONLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 27 grudzień 2020 - 19:49

Powiedz jeszcze, że nie ząbkuje :) :) :) .


Tego nie trzeba mówić, bo to jest rzecz oczywista :)
  • popper, Jozi i guciolucky lubią to

#793 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 27 grudzień 2020 - 19:57

W sumie to już taki jerkbaitowy folklor to Daiwa vs Shimano, jak tego zabraknie to ani chybi będzie koniec świata :)


  • Jozi i Tom Rob lubią to

#794 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 27 grudzień 2020 - 19:57

No i zaraz się zacznie..., przekomarzanie się :D

Przykro mi, ale się nie doczekasz :)  :)  :) .

Robertowi wierzę, że nie ząbkuje :)  :)  :) .


Użytkownik Jozi edytował ten post 27 grudzień 2020 - 19:58


#795 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4923 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 27 grudzień 2020 - 20:01

Nie tyle koniec świata, co koniec zimy ;)
  • Jozi i Rheinangler lubią to

#796 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 27 grudzień 2020 - 21:03

382592faa8137.jpg 8e3bb3ad5b8e7.jpg



#797 OFFLINE   dyliog

dyliog

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 grudzień 2020 - 22:33

Jakby daiwy miały rotory z ci4+ to nikt by tutaj głupich docinek nie wypisywał...
  • cristovo lubi to

#798 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 28 grudzień 2020 - 08:20

Pewnie z czasem zbierze sie materialu na jerkbaitowy doktorat "O wplywie srodowiska w ktorym kreci sie kolowrotkiem na jego trwalosc" w ktorym doktorant udowodni, ze w srodowisku fotelowym zuzycie nastepuje niezauwazalnie wolno choc doznania dzwiekowe raza ucho konesera. Za to w srodowisku nad-wodnym zuzycie postepuje co prada szybciej ale ze slabo zauwazalnymi mankamentami dzwiekowymi. Pewnie dla prawdy ow doktorant wspomi, chocby w przypisach, ze najszybciej postepuje zuzycie po "wlasnym" serwisie i podkladkowaniu...

Ergo - zuzycie nastepuje tak czy owak a chcac uniknac niekorzystnych doznan dzwiekowych nalezy jednak krecic nad woda...  :lol:


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 28 grudzień 2020 - 08:23


#799 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 grudzień 2020 - 17:41

Ok, ale mimo wszystko z dwóch kołowrotków pracujących odczuwalnie tak samo chyba każdy wybrałby ten, który kręci ciszej, więc nie jest to czynnim kompletnie nieistotny.
Skoro kilkanaście lat temu udawało się produkować kołowrotki działające niemal bezgłośnie, to teraz chyba też można.
Nie odkręcajmy teraz kota ogonem i nie dopasowujmy rzeczywistości do teorii, że przecież nad wodą nie słychać... Wcale nie, są sytuacje np. w łódeczce, na jeziorku, przy ładnej pogodzie, gdzie szumy, puki i stuki młynka mogą irytować. Nie po to kupuje się drogi młynek, by tego słuchać. Że przelotka klika na ten przykład, a uchwyt trzeszczy, też nad wodą zwykle nie słychać, co nie oznacza że w porządnym sprzęcie tak może być i to bez znaczenia.
  • saitt lubi to

#800 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 28 grudzień 2020 - 18:40

Krzysiek,- jasne ze stuki puki i inne odglosy nie pasuja jak dla mnie juz do sprzetu ze sredniej polki a co dopiero do najwyzszej czy flagowych modeli. Z tym nie dyskutuje, to jest oczywiste dla mnie.

To co obsmiewam to podejscie, ktore bardzo eksponuje najdrobnieszy szmer a pomija zalety w lowieniu na prawde istotne....