Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyłowy 2019


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
479 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 04 kwiecień 2019 - 13:25

Kolego @Remicki co to za kijek?
  • cinn lubi to

#62 OFFLINE   ISAR

ISAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaDaleki Zachód
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:lekarskie

Napisano 05 kwiecień 2019 - 12:26

" Piątek w Niemczech więc wszyscy w pracy. " Prawie wszyscy. Niektórzy w kościele. ;)  

jak w piatek, to raczej w meczecie


  • coma i morrum lubią to

#63 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 06 kwiecień 2019 - 20:54

Wiosna rusza na dobre wtedy , kiedy pięknoty o usposobieniu zdecydowanie spokojnym zaczynają przejawiać zachowania agresywne w stosunku do jaj przed wielkanocnych  ;) . Wzięła z dwutaktu podbijając najpierw opadającego migotliwie przy trzcinkach wobka , żeby poprawić po chwili kiedy wszedł w lekki prądzik . Znacznie bardziej waleczna od poprzedzających ją dwóch jazików o gabarytach dwukrotnie większych . Pora już wieczorna zdecydowanie . W roli głównej Killer Egg . I płocia oczywiście  :D .

 

1554580433dsc05682.jpg


#64 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 07 kwiecień 2019 - 18:12

Jakaś czarna seria......właściwie pręgowana :D

 

14579414_DSC_1562.JPG


  • malinabar, Piotr Gołąb, woblery z Bielska i 8 innych osób lubią to

#65 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3938 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 07 kwiecień 2019 - 18:17

Krzysiu może na tarle są ;) ;) ;)


  • woblery z Bielska, cristovo, Krzysiek P i 1 inna osoba lubią to

#66 OFFLINE   nevis

nevis

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 08 kwiecień 2019 - 07:09

Taka koleżanka:)

Załączony plik  P4070005-2.jpg   55,19 KB   77 Ilość pobrań



#67 OFFLINE   CR33D

CR33D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 08 kwiecień 2019 - 16:00

Tez dołącZam do klubowiczow raków.. skubaniec nawet gume znisZczył.
Zdjecie w stylu "LIKE A BOSS"743593862dfd607c1b86efc21949264b.jpg

Pozdrawiam,
Michał
Szybki tap

#68 OFFLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 08 kwiecień 2019 - 20:38

Rozpłatał ją łobuz ;)


  • CR33D lubi to

#69 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1890 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 kwiecień 2019 - 21:31

dzielny - będzie wielki.



#70 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 09 kwiecień 2019 - 19:35

W zeszłym roku, mniej więcej o tej porze, łowiłem na jeziorku jazie. Postanowiłem i teraz sprawdzić czy będą w tym miejscu. Klenie się ruszyły, to czemu nie jazie. Miałem zacząć już wczoraj, dzień był idealny, tylko wiatr nawiał mi syfu w to miejsce, więc chciał nie chciał, musiałem odpuścić. Dzisiaj drugie podejście. Muchówka jak w zeszłym roku, w klasie 2, długość 7`6”, delikatna, ale daje rade bez zająknięcia ;) Dorobiłem nimf i na wodę. Wieje, wiatr mocno kręci. Za plecami wysoki brzeg i wierzba, zostają rzuty rolowane. 15, z wiatrem 20 metrów daje rade, to powinno wystarczyć. Pojedyncze liście grążela już pokazały się na powierzchni, ale nie powinny przeszkadzać. Na przyponie 0,12 Snecka, hybryda, mocna, już sprawdzone na rybach. Kilka rzutów i melduje się leszczyk, taki ok. 35cm, nie wielki ale początek jakiś jest. Czekam na jazie, może w następnym rzucie. Prowadzę krótkimi, szybkimi szarpnięciami, przerywanymi opadem na kilka centymetrów. Jest branie… i po nimfie. Szczupacze zęby skutecznie tną cienką żyłkę. Niestety muszę się z tym liczyć, pewnie będzie tak częściej i niestety jest. W przeciągu godziny trące 6 nimf, w tym udaje mi się wyholować ok. 15 szczupaków.  Nimf się pozbędą, bo na bezzadziorowych, ale wkurza sam fakt, że tak tłuką na nie L No nic, tego nie przeskoczę. Ze stratami musze się liczyć. Zmieniam nimfę na lżejszą, hak #12 główka 3.0 w kolorze oliwki. Dwa rzuty i fajny okoń wisi na końcu zestawu. W końcu nie szczupak ;) Kilka następnych rzutów i jest płotka, później znowu fajny pasiasty. Niestety seria obcinek nie ustaje, zaczyna to być bardzo irytujące. Zmieniam nimfę na jeszcze lżejszą na #14, czarny korpus, jeżynka z CDC i kołnierz w kolorze golden peacock, złota główka 2.0. Rzucam z lekkim wiatrem, leci na ok. 20 metr. Daje chwile na opad i wolnymi dłuższymi pociągnięciami prowadzę do siebie. Gdzieś w połowie ściągania widzę jak linka zaczyna odjeżdżać w lewo.  Ten linką, unoszę wędkę w górę, na końcu linki pulsujące ciężar. Wiem że ryba jest duża, tylko jeszcze nie mam pojęcia co to? Jeśli znowu zębaty to zaraz przetnie. Szybki odjazd wyrywa mi linkę z ręki, z kosza znika to co już zebrałem przy prowadzeniu, następnie zaczyna pracować hamulec kołowrotka….. Rusza podkład, o ile pamiętam mam go jakieś 60m, oby starczyło. Nie chce hamować na siłę, bo strzeli żyła. Ryba nadal ucieka, ale nie tnie, jest dobrze ale zaczynam się martwić czy nie wybierze całości….. decyduję się lekko docisnąć szpule ręką, chwila prawdy…. wędka wygina się aż przy samej rękojeści i… ryba stanęła J Może się uda, podkładu zostało już tylko kila metrów, zaczynam mozolne pompowanie, z wyczuciem, żeby tylko nie przedobrzyć. Odzyskuje metr po metrze, z każdą sekundą coraz bardziej wierze że się uda. Widzę linkę, ryba zmienia kierunek i znowu gwałtowny odjazd, powtarza się to jeszcze 5 razy. Teraz wyraźnie czuje, że zaczyna słabnąć, a ja w szybszym tempie odzyskuje podkład i linkę. Jest już blisko, oby tylko nie zaczepiła o jakiś liść. W polaroidach widzę złoty błysk jakieś 5 metrów ode mnie. Czyżby naprawdę  jaź? Jeśli tak to będzie to mój rekord na muchę i na tak lekki zestaw J Jeszcze dwa odjazdy i ryby wykłada się na bok… kurde, jednak nie jaź, to boleń. Cholera, a już myślałem. No trudno, trzeba doprowadzić i podebrać końcu bolenia na nimfę i na kijek w 2 klasie jeszcze nie miąłem ;) Ściągam z pleców podbierak, dziś mam ten szczupakowy bo ma długą rączkę i wygodniej z pomostu się podbiera. Powinien bez problemu się zmieścić. Ostatni zryw ryby i stop. No co jest, zaczepił o coś???? Próbuję mocniej pociągnąć, nie idzie… Ryzykuję i luzuje wszystko, jeśli wszedł za jakiś liść to może sam wyjdzie, najwyżej się wypnie. Linka gwałtownie się prostuje, unoszę wędkę i walka trwa nadal, nie spiął się. Jeszcze dwa , trzy kółka i ląduje go w podbieraku. Odwracam się żeby zejść z pomostu i dopiero widzę ilu mam widzów. Kilka osób stoi na skarpie, pani bije brawo, jakiś pan w kasku rowerowym pyta czy może zrobić zdjęcie…. Wyciągam i ja telefon, dwie fotki, pan robi swoją. Boleń w podbierak i przytrzymuje go w wodzie, żeby odzyskał siły. Po około minucie zaczyna się mocno wyrywać, zanurzam podbierak głębiej i ryba znika w toni. Miały być jazie, był boleń którego długo nie zapomnę. Takie to nasze hobby, nigdy nie wiadomo co zamelduje się nie końcu zestawu i to jest w tym właśnie cudowne.

Załączone pliki


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 09 kwiecień 2019 - 23:25


#71 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 14 kwiecień 2019 - 18:50

Wrzucę w przyłowach, bo w sumie nie wiem gdzie, a ryba warta obejrzenia, tylko złowiona na delikatnego pickerka. Karaś srebrzysty, 44cm, nie ważony ale ponad 1,5 kg miał :)

Jęśli jest inne miejsce dla niego to poproszę o przeniesienie ;)

Załączone pliki



#72 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 14 kwiecień 2019 - 19:01

Łojjjjj, prosiaczek :)  :good:



#73 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 14 kwiecień 2019 - 19:01

Skoro na pikera, to nie przyłów ;)
Chyba że na sztuczną przynętę :) W innym przypadku, to nie za bardzo jest na JB miejsce...
  • Tomek.M, G_rzegorz i Matełko507 lubią to

#74 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 14 kwiecień 2019 - 19:04

Skoro na pikera, to nie przyłów ;)
Chyba że na sztuczną przynętę :) W innym przypadku, to nie za bardzo jest na JB miejsce...

Dlatego napisałem że jeśli to nie tu , proszę o przeniesienie, tylko nie wiem gdzie ;) Może gdzieś w ciekawostkach ;P


Użytkownik Tomek.M edytował ten post 14 kwiecień 2019 - 19:06


#75 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 14 kwiecień 2019 - 20:23

Wrzucę w przyłowach, bo w sumie nie wiem gdzie, a ryba warta obejrzenia, tylko złowiona na delikatnego pickerka. (...)

 

Skoro na pikera, to nie przyłów ;)
Chyba że na sztuczną przynętę :) W innym przypadku, to nie za bardzo jest na JB miejsce...

Myślę, że Salomonowym wyjściem będzie pozostawienie tego połowu do jutra wieczór. Na pochwalenie się ;) jest dość czasu, ale nie jest to połów na przynętę sztuczną. Dlatego też jutro wieczorem ten karaś zniknie. Życzę takiego, lub większego na nimfę lub inną gumkę, na UL będzie niezła jazda :)



#76 OFFLINE   rebowski12

rebowski12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaPoznań (Czerwonak)
  • Imię:Adam

Napisano 14 kwiecień 2019 - 20:32

Witam.
Mój miał 40 cm i 1.4 kg. Wziął z opadu na 6cm informację pijawki na 3 gramowej główce 😀.
Sprzętowo: stradic 1000 ci4 z egi metal i Corto 18.

Załączone pliki



#77 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 kwiecień 2019 - 11:02

Za ogon na 5 cm kajtka na zestawie okoniowym oczywiście - dal popalić ale w świetnej kondycji odplynal

nie publikujemy przyłowów ryb będących w okresie ochronnym


Użytkownik Jano edytował ten post 15 kwiecień 2019 - 11:25


#78 OFFLINE   wojto-ryba

wojto-ryba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 19 kwiecień 2019 - 21:55

Jakby mi ktoś przed wyjazdem na ostatnie rybki powiedział że chu.. złowisz to nie mylił by się 😂🤣😂🤣🤣🤣
Załączony plik  przylow-1024x1820.jpg   83,8 KB   68 Ilość pobrań

#79 OFFLINE   CR33D

CR33D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 19 kwiecień 2019 - 21:57

Haha no nie gadaj. Tak spytam z opadu wzial?haha

Pozdrawiam,
Michał
Szybki tap

#80 OFFLINE   lukaszkosciukiewicz

lukaszkosciukiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 kwiecień 2019 - 22:00

Tak BTW do adminów- przylow to przylow...f9306092040cf70cd3f13d9c883e7470.jpg

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka
  • azhek lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych