Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyłowy 2019


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
479 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 22 maj 2019 - 22:20

U mnie na zalewie czubki wpuścili koi  :lol: byłem w zeszłym roku jesienią za sandaczem i tak patrzę coś pomarańczowego pływa. Podchodzę a tu całkiem fajny karp koi który bardzo intensywnie żerował,gdybym mu zapodał pod ryjek chleba zassany byłby po same skórki  :P Filmik nagrałem, ale lipa straszna i tylko delikatnie szarlatana na nim widać. 


  • dawca lubi to

#142 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 22 maj 2019 - 22:59

Coraz częściej się spotyka knury w jeziorach, nie pojmuję jak można się godzić na zarybienia tym gatunkiem wód otwartych :(

IMG_20190521_203955.jpg

Na zdjęciu wyglądasz na zadowolenego z przyłowu 😀. Przed nami było wiele gatunków. Wiele jeszcze ewoluuje i sporo wyginie. Nas kiedyś też nie było więc głowa do góry. Gratuluję karpiszona. To nie pół kilogramowa wzdręga by odeszła w niepamięć

#143 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 23 maj 2019 - 05:49

Jestem ichtiologiem, nie filozofem stąd moje obawy. Zadowolony byłem z wcześniej złowionych, grubych boleni i spędzania czasu w dobrym towarzystwie kumpla, który dołączył do mnie po tym jak wyjąłem skalara.

#144 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów

Napisano 23 maj 2019 - 06:13

Karp ma dwie zalety: jest w czołówce krajowych wojowników i w naturze skutecznie się nie rekrutuje więc bez zarybień i ucieczek raczej nie podoła. Czy zgodnie z przekonaniem przyłowiony osobnik został zadołowany? 🤔

#145 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 23 maj 2019 - 06:41

Coraz częściej się spotyka knury w jeziorach, nie pojmuję jak można się godzić na zarybienia tym gatunkiem wód otwartych :(
 

Kuba na pomorzu w każde jezioro jest pakowany karp, jeszcze przy opłaceniu składek potrafią zapytać " a tą końcówkę może na zarybienia? "


  • hi tower i Alexspin lubią to

#146 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 23 maj 2019 - 06:48

Niebezpieczeństwo związane z karpiem, poza jego niszczycielską naturą, wynika głównie z nosicielstwa Aeromonas sp., które to specyficzne dla niego są niekoniecznie bezpieczne dla innych szczepów, rodzimych karpiowatych...na tym zakończę ze swojej strony gdyż nauczony doświadczeniem, wyczuwam dryf w nieodpowiednim kierunku.

#147 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 maj 2019 - 16:13

Na niektórych naszych wodach karp się trze w miarę regularnie, z tego co słyszałem a z roku na rok coraz cieplej.

#148 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 23 maj 2019 - 17:24

Na niektórych naszych wodach karp się trze w miarę regularnie, z tego co słyszałem a z roku na rok coraz cieplej.

:huh:

Jakiś tydzień temu trafiłem na informację, że mamy najzimniejszy maj od 28 lat. To w temacie, że jest "coraz cieplej" ;)


  • coma, cyprys19 i Bułka lubią to

#149 OFFLINE   katystopej

katystopej

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaMysłowice
  • Imię:Rafał

Napisano 23 maj 2019 - 18:13

:huh:

Jakiś tydzień temu trafiłem na informację, że mamy najzimniejszy maj od 28 lat. To w temacie, że jest "coraz cieplej" ;)

Oczywiście, że jest coraz cieplej, ten najzimniejszy maj również jest tego skutkiem. Przez wzrost temperatury i topnienie lodowców zmieniają się prądy morskie. Wszystko jest ze sobą powiązane. Najpierw się doucz, później wdawaj w dyskusje. Na Netflix'ie jest genialny nowy dokument 8 odcinkowy "Our Palnet" sir David'a Attenborough, polecam obejrzeć, jak to wszystko wpływa na siebie.


  • Włóczykij i pomidor babinicz lubią to

#150 OFFLINE   Byniek

Byniek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Zbigniew
  • Nazwisko:Kołczyk

Napisano 23 maj 2019 - 19:22

No Januszku tornister na plecuszki i do szkoły. Dobrze że za parę dni wakacje. Ha ha ha.

pozdrawiam byniek



#151 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 23 maj 2019 - 20:00

Jeśli ktoś wierzy w ocieplenie klimatu, wzrost ilości CO2 w atmosferze czy zjawisko dziury ozonowej to bardzo mu współczuję braku podstaw z zakresu nauk biologicznych :(

#152 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 23 maj 2019 - 20:15

:huh:

Jakiś tydzień temu trafiłem na informację, że mamy najzimniejszy maj od 28 lat. To w temacie, że jest "coraz cieplej" ;)

Widzisz Janusz, się nie znasz, bo nie oglądałeś dokumentu na Netflixie. Maniek z "Epoki lodowcowej" też się nie znał i wyginął.



#153 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2199 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 23 maj 2019 - 20:16

A wiecie ile % co2 produkuje człowiek? I ile z tego co człowiek produkuje, produkują państwa, mające w poważaniu walkę z ociepleniem? :)

Do poczytania raport z żelaznej góry, to tak odnośnie zastraszania i kontroli społeczeństwa...
  • HaDe i coma lubią to

#154 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 23 maj 2019 - 20:18

Nie no, ja na netflixie widziałem smoki - true story Bro! :) Czego oni dzisiaj w tych szkołach uczą? :)



#155 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 23 maj 2019 - 20:42

Fakt faktem ten maj jest paskudny ostatnio dość podobnie było w 2010 roku i tym samym powódź na Opolszczyźnie druga największa po 1997

#156 OFFLINE   katystopej

katystopej

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaMysłowice
  • Imię:Rafał

Napisano 23 maj 2019 - 20:50

Ehh widzę, że kolejne miejsce w internetach z bandą wzajemnych jajolizów ignorantów. Wracać do kuchni, kulki z boleni wam się gotują.

#157 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 23 maj 2019 - 20:53

Typowy sposób obrażania rozmówców, z którymi się nie zgadza dla pewnej grupy ludzi. Ludzi nie wartych uwagi choć usilnie o nią zabiegających :)



#158 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 23 maj 2019 - 21:00

Proponuję zacząć od przyswojenia terminu fotosynteza a następnie fitoplankton. Kolejny krok to chromatografia gazowa czy jak kto woli urządzenie do wychwytu elektronów...Ostatecznie James Lovelock...

Użytkownik guciolucky edytował ten post 23 maj 2019 - 21:00

  • Byniek, coma i cyprys19 lubią to

#159 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 maj 2019 - 21:21

Jeśli ktoś wierzy w ocieplenie klimatu, wzrost ilości CO2 w atmosferze czy zjawisko dziury ozonowej to bardzo mu współczuję braku podstaw z zakresu nauk biologicznych :(


Sugerujesz więc, że przytłaczająca większość środowisk naukowych badających ten temat jest w błędzie, a rację ma kilku o odmiennym zdaniu?
Oczywiście masz do tego prawo ale Twoje przekonanie przeczy elementarnej logice.
  • sochun, flpbl i Darek Koralewski lubią to

#160 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 maj 2019 - 21:43

Ludzie od ponad 200lat wydobywają z pod ziemi różne węglowodory które natura magazynowała tam przez miliony lat. Spalają je uwalniając do atmosfery ogromne ilości CO2. Jednocześnie ludzie niszczą całe ekosystemy które do tej pory wiązały CO2 z atmosfery. I chcesz kogoś przekonać że to co natura wiązała w ziemi przez miliony lat, a człowiek uwolnił w 200, teraz natura zwiąże z powrotem w moment?

🤔
  • sochun i jerzy6 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych