Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance Elite 5x czy Lowrance x125


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 22 luty 2012 - 20:51

Witam mam mozliwosc zakupu Lowrance Elite 5x.Chcialbym sie dowiedziec czy jest sens przechodzic na kolorowa zabawke jakie ma lepsze i gorsze walory użytkowe :unsure: ? jest jakas roznica?, miedzy starym Lowrance x125.Co polecacie?

#2 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 22 luty 2012 - 22:40

używam x 125 i jest ok do tego solidnie zbudowana 5 lat bez jakichkolwiek problemów na deszczu czy słońcu.w elit jest polskie menu większa moc sygnału czytelniejszy obraz chociażby ze względu na kolor co się też wiąże z wiekszym poborem prądu.miałem 2 sondy obok siebie lecz elit 5x dsi-lepsze odczyty obiektów,ryb na dnie.

#3 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 23 luty 2012 - 09:43

Dużo czytelniejszy jest ten obraz moje jakies swoje foto masz tego i tego modelu na wodzie?Co widac bardziej dokladniej niż w czarno-bialej,są zauważalne różnice?Można zmieniać wyświetlanie obrazu na ekranie rożne odcienie grafiki inne tła?Wykonanie,naped,lepszy od poprzednika?Mam akumulator 7ah ile pociagnie na nim?Co byś wybral color czy szara wersje,ale pytan :D.Dziekuje za cenne wskazówki.

#4 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 23 luty 2012 - 20:54

poprostu jak pierwszy raz włączyłem elit to świat podwodny był jakby podany na tacy,nawet termoklima znakomicie widoczna.dokładniej widać kamienie ryby przebywające na dnie-znaczne wzniesienia garby na lini dna w x 125 są nieznaczne bardziej wydłużone,zlane z linią.co do zdjęć poszukaj na forum tematu z dsi kilka też wstawilem.można zmieniać tła wybierając dany kolor.co do aku to 7ah powinien wystarczyć spokojnie na cały dzień pływania.wykonanie xsa wydaje mi się solidniejsze ale elit ma nowe rozwiazania np.szybkie wypięcie sondy z uchwytu.szkoda że nie dają w zestawie plastykowej osłony na ekran jak w xsie.gdybym miał wybór to wybrałbym elit ale niestety wydatek nie na moją kieszeń cieszę się z tego co mam.kolega po kiju nabył elit i jak razem pływamy to ja montujemy dlatego mam porównanie.zastanów się lepiej nad kupnem elit 5x albo elit 5x dsi[na dsi nie widać łuków ryb].

#5 OFFLINE   Pistol

Pistol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 24 luty 2012 - 19:11

x125 i elite 5x to przepaść. czarno-biała echosonda pokaże głębokość, spadki, górki, a na kolorowej zobaczysz dużo więcej np. przyklejone sandacze :mellow:

#6 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 24 luty 2012 - 22:22

jak ktoś kto potrafi patrzeć i nie ma problemów ze wzrokiem to na x 125 odróżni sandacze na dnie lecz nie zaprzeczę że kolor pomaga.

#7 OFFLINE   Pistol

Pistol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 26 luty 2012 - 16:18

:lol: :lol: :lol:

#8 OFFLINE   toms72

toms72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaPruszcz GD

Napisano 06 kwiecień 2012 - 18:05

Koledzy podłącze się pod temat bo po co zakładać nowy w podobnym deseniu. Kompletuję właśnie sprzęt silnik mam ponton czekam na dostawę/okazję i sonda (w komplecie czyli sonda i pozostałe d..rele) jaka? GPS nie jest determinantą. Mysłałem o Mark 5x pro ale może lepiej ELITE 4 (fakt ekran mniejszy niż w MARKU ale narazie mam wzrok - jak sokole oko :D ) Wyczytałem na forum że podobnież na tych kolorowych widać więcej. Zaznaczam to moje I echo (pływadło z silnikiem zresztą też). Pływanie głównie Martwa Wisła, czasami zatoka przy spokojnym stanie, Wisła Królewiecka plus Szkarpawa. Rzadziej jakieś jeziora bo niestety w pomorskim zbyt dużo strefy ciszy.

#9 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 kwiecień 2012 - 19:57

no to ja po obejrzeniu tego wszystkiego na żywo = VISMA 2012 w Rotterdamie stwierdziłem, że jednak Lowrance Mark 5x Pro.
Dlaczego?
1. Większy wyświetlacz,( Mark 4 jednak wyświetlacz na żywo ma mniejszy i to sporo),
2. 2 stożki do wyboru,// 83/200Hz //
3. Mniejsze zużycie akumulatora,
4. Echo w miarę sprawdzone /seria Mark5/ i ludziska chwalą - jest to następca X125 równie zachwalanego.

I chyba tyle mi wystarczy
:mellow:
Ciotka z USA załatwi resztę :lol:

#10 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15596 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 lipiec 2012 - 17:44

Priv