Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągowe odliczanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 grudzień 2006 - 20:36

Cześć,
I co odliczacie już do rozpoczęcia sezonu pstrągowego? Jakie poczyniliście przygotowania? Gdzie zamierzacie rozpocząć? Czy coś zmieniliście w stosunku do zeszłego roku?

Pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 03 grudzień 2006 - 21:48

Sezon zaczynam trociowo. Jedziemy z Tomi78 na Słupię. :D
Już nie mogę się doczeka. Łowienie troci to dla mnie odgrzewana po latach nowość.
:D :D

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 grudzień 2006 - 21:50

Sezon zaczynam trociowo. Jedziemy z Tomi78 na Słupię. :D
Już nie mogę się doczeka. Łowienie troci to dla mnie odgrzewana po latach nowość.
:D :D



Mnie jeszcze na trocie nie ciągnie i w sumie nie wiem dlaczego. Pewnie, że chciałoby się poczuć te klimaty ale ... jeszcze do mnie nie dotarło. Tak więc ja sobie odpuszczę :D a zacznę od biegania za pstrążkami mając w głowie zeszłoroczne przemyślenia.

Pozdrawiam
Remek

#4 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 03 grudzień 2006 - 22:12

Ale jak tylko wrócę znad Słupii to na pstrągi nad Wartę pojadę. Bo na Pilicy ZO w Częstochowie okres przedłużył do końca stycznia. Nie będę więc pstrągom w amorach przeszkadzał.
A na Białej Przemszy trzeba sprawadzić czy na tarliskach jest spokój. :D :D :D - oczywiście bez wędki :D :D

A w lutym na Kanał Szczakowski na Sztołę i Białą Przemszę w każdy weekend :D :D :D :D :D
Uwielbiam te łowiska, a w szczególności Białą Przemszę. To jest cudowna rzeka.



#5 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 03 grudzień 2006 - 22:22

Remek ja też tego nie czułem dopuki nie pojechałem pierwszy raz ,było naprawde super .
W zeszłym roku kolega miał na kiju dwa duże łosośki w przeciagu dwóch godzin ,niestety jeden się wypioł a jeden wyprostował dwie kotwice :huh: .Po tej porażce postanowiliśmy to sobie odbić na Piasecznie ja zaliczyłem cztery żrudlaki w czterech rzutach po 60 cm i na koniec jednego szczupaka 80 cm. :mellow: .
Cezorator ja już zaczynam pierwsze przygotowania i odliczanie dni .
Na przepławce w słupsku skaner zarejestrował rybe 145 cm :huh:.
To by był odjazd na kiju :mellow: .

#6 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 04 grudzień 2006 - 02:48

Sezon pstrągowy na Sanie rozpoczyna się 1 lutego, więc na łowienie zostanie mi najwyżej 4 dni (5 lutego mam samolot...). Na pewno będę musiał przerobić woblery, od 2007 roku na terenie ZO Krosno przynęty spinningowe używane na wodach górskich mogą być uzbrojene w jeden bezzadziorowy haczyk lub kotwiczkę.
Na irlandzkie pstrągi zabiorę swoj kij pstrągowy, do tej pory łowiłem je pałą do 50g...

#7 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 04 grudzień 2006 - 07:06

Cezorator ja już zaczynam pierwsze przygotowania i odliczanie dni.
Na przepławce w słupsku skaner zarejestrował rybe 145 cm :huh:.
To by był odjazd na kiju :mellow: .


No to muszę zabrać solidniejszy sprzęt, bo ten co posiadam to tylko na ryby do 99 cm starcza. :D :D :D
A tam pewnie dużo zawad, drzew itp. Więc nie ma szans na folgowanie rybie i trzeba nią odpowiednio posterować.
:mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow:


#8 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 04 grudzień 2006 - 07:31

Ja już też odliczam czas do pierwszego stycznia i raczej trociom w tym roku odpuszczę. Pstrągi muszą mieć się na baczności. Co do planów pstrągowych to spróbuję pokatować się łowieniem ich na casting :D z jednoczesnym testowaniem pewnej przynęty :D.
Pozdrawiam i życzę wszystkim którzy zjawią się na pstrągowej wodzie czterdziestaka (w pierwszym rzucie :D albo w ostatnim - jak wolicie) a w sezonie pobicia dotychczasowego rekordu :mellow: .

#9 OFFLINE   mako

mako

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 grudzień 2006 - 16:18

Odliczam nerwowo początek sezonu i pstrągowy i Trociowy, sprzęt gotowy, przynęty uzupełnione i tylko zrywam kartki kalendarza, rozpoczynamy pewnie 1 lub 2 pstrągami, a później Trocie od 4 do 6, pewnie Parsęta...
Chyba że przyciśnie z -20C wraz z nowym rokiem to się poczeka <_< ,byle nie za długo.... :angry:


#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 grudzień 2006 - 17:16

Cześć,
Pogoda na razie niezła jak na grudzień :D W sumie już nie pamiętam jak było w zeszłym roku. Pamiętam jedynie, że na moich pierwszych pstrągach było coś około -7, a później z -4, jednak zabawa i towarzystwo było przednie. Trzeba będzie powtórzyć wypad w tym roku :D

Sławek, nieźle. Ja też z castingiem :D ale każdy łowi jak mu się podoba. Mnie się właśnie tak spodobało zwłaszcza po zlocie castingowym we Wleniu. W tym roku będzie jeszcze lepiej. Życzę powodzenia!

Pozdrawiam
Remek


#11 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 04 grudzień 2006 - 17:32

Ja od dłuższego czasu notuje skrzętnie wszystkie informacje na temat pstrągów z Mazowsza, choć powiem szczerzę, że liczę na Waszą pomoc. Moze jakiś wspólny wypadzik? :unsure:
Z Wisłą sobie jako tako poradziłem, ale to w miarę łatwe. W ostatnią niedzielę na przykład z Tommkiem po raz pierwszy odpwiedziliśmy Wisłę przed Konstancinem. Fajna miejscówka, choć bez ryby. Na razie! :mellow:
Tak przy okazji - czy ktoś z Was odwiedza Wisłe w okolicy Elektrociepłowni Żerań. Tak sobie myślę, aby jeszcze w tym roku spróbować tam.

#12 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 04 grudzień 2006 - 18:53


Tak przy okazji - czy ktoś z Was odwiedza Wisłe w okolicy Elektrociepłowni Żerań. Tak sobie myślę, aby jeszcze w tym roku spróbować tam. [/quote]

Nie liczyłbym na jakieś dobre wyniki, choć próbować można.

#13 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 04 grudzień 2006 - 21:18

Ja będe testował mazowieckie pstrągi, a w lutym postaram się odwiedzić pomorze i poganiać za trocią. Czekam jeszcze na woblery trociowe ale te już się produkują <_<
ps. Elektrociepłownia żerań- wczesną zimą tego roku byłem - nie polecam. Siekierki ale w nocy warto B) B) koledze ostatnio kijek się połamał-sumek-1,5h holu bez rezultatu, a i sandaczyk potrfi zaskoczyć

#14 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 grudzień 2006 - 21:36

@Remek,

o jaki ciekawy wątek :D
Ja już zaczynam powoli myśleć o kropkach, jednak poszukam jeszcze szczęścia wśród szczupaków i sandaczy :mellow:

Na pstrągi mam nadzieję wyskoczyć do naszych kolegów z mazur i to już w sytczniu ;)


@Cezorator, @Tomi,

w jakim terminie i gdzie łowicie? :D



#15 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 04 grudzień 2006 - 21:54

@Remek,
@Cezorator, @Tomi,
w jakim terminie i gdzie łowicie? :D

Zaplanowaliśmy wyjazd z żonami na sylwestra do Ustki i później łowienie na Słupii przez kilka dni.





#16 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 19 grudzień 2006 - 23:09

[quote]
ps. Elektrociepłownia żerań- wczesną zimą tego roku byłem - nie polecam. Siekierki ale w nocy warto B) B) koledze ostatnio kijek się połamał-sumek-1,5h holu bez rezultatu, a i sandaczyk potrfi zaskoczyć
[/quote]
Odwiedziłem i sporo gum urwałem. Rozumiem, ze jedyne interesujące miejsce, to długaśna opaska i wylot kanałów z elektrociepłowni. W nocy tam jednak sam nie pojadę :D [/quote]


#17 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 20 grudzień 2006 - 00:28

Cześć,
I co odliczacie już do rozpoczęcia sezonu pstrągowego?



A co tu odliczać ?? :lol: 11 dni :mellow: :mellow: <_<


#18 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 20 grudzień 2006 - 21:18

jest, tylko potrzeba znajomości miejsc i hartu ducha B) ale druga rzeczka nie do końca przezemnie odkryta, póki co nie figuruje w ŻADNYM spisie wód pstrągowych, a i podobno na lipienia można liczyć :huh: :mellow:

#19 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 grudzień 2006 - 08:24

[quote]
Cześć,
I co odliczacie już do rozpoczęcia sezonu pstrągowego?
[/quote]


A co tu odliczać ?? :lol: 11 dni :mellow: :mellow: <_<

[/quote]

Pomyliłeś się - 10 :D

Pozdrawiam
Remek

#20 OFFLINE   michalm

michalm

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaŚląskie

Napisano 21 grudzień 2006 - 08:52

No to muszę zabrać solidniejszy sprzęt, bo ten co posiadam to tylko na ryby do 99 cm starcza. :D :D :D
A tam pewnie dużo zawad, drzew itp. Więc nie ma szans na folgowanie rybie i trzeba nią odpowiednio posterować.
:mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow:

Czarku niezbędny jest kompromis.
Zbyt twardy kij gozi tym, że po braniu zatrzymasz woblera, ale ryba popłynie dalej :lol:
Wyprostuje haki i pa pa.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych