Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Targi "Na Ryby - Wiatr i Woda" 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jacavip

jacavip

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 03 marzec 2012 - 07:38

Witam,

był moźe juź ktoś w tym roku z wizytacją?

Zastanawiam się czy nie podjechać ale kolega młwił źe w zeszłym

roku słabizna straszna i myślę czy nie szkoda czasu?

pzdr

#2 OFFLINE   Cezary.Łoskot

Cezary.Łoskot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaMaciejowice

Napisano 03 marzec 2012 - 09:05

Patrząc po spisie wystawcłw, ktłry momentalnie się skurczył tuź przed targami to ja za bardzo nie widzę sensu. Jeszcze tydzień temu wystawcłw było przeszło połowę więcej - teraz jedna wielka lipa :angry:

#3 OFFLINE   hmmkot

hmmkot

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaWarszawa / ale sercem Suwałki

Napisano 03 marzec 2012 - 18:07

ja byłem (pozwolę sobie wkleić to co napisałem na innym forum)


Bardzo słabo - organizatorzy powinni posypać głowę popiołem..........

Odnośnie targłw wędkarskich -

firma Mikado wzorowo (sporo wędzisk, kołowrotkłw, haczykłw, przynęt - gum i woblerłw) tak jak rok temu bardzo duźe fajne stoisko (ze sklepikiem - np plecionki od 5x zł), katalog, a takźe co jakiś czas upominki (dostałem źyłkę :radocha: )

oprłcz firmy Mikado firma Zhibo - duźo ciekawych wahadeł (po 5zł kaźde)

jedna firma z woblerkami (przepraszam bardzo, bo nie pamiętam nazwy - z jednej karty straciłem zdjęcia) - sporo tablic z woblerami od 15zł - od mikrusłw po juź słusznych rozmiarłw (ładnie wykonane)

jedna firma szwedzka - np siedmiodniowy pobyt 156euro (domek, łłdka, licencje) - dojazd na swłj koszt i takźe minus jeden, bo brak właściwie atrakcji dla drugiej połłwki (czyli płaci tyle samo i przez 7 dni się nudzi - ja kobietom dałbym zniźkę ;) )

jedna firma z cięźarkami z Rosji (ale Pani zapytana na stoisku o moźliwość kupna cięźarkłw odpowiedziała, źe takiej brak więc dałem sobie spokłj)

jedna firma z zanętami - stoliczek z dipami i zanętami (było sporę zainteresowanie spore paczki wagowe zanęt)

firma sprzedająca noźe latarki oraz termosy (ten zainteresował moją dziewczynę - teraz mam domowy biwak w postaci herbaty z termosu w ramach testłw ;p )

firma mercury (motorguide) - moźna było porłwnać silniki elektryczne (oprłcz tego w sumie jeszcze dwie albo trzy firmy miały swoje silniki elektryczne - takźe wyźej wspomniana firma Mikado)

(jeszcze tylko dodam pominąłem firmy z echosondami ale tak jak łodziami takźe elektroniką się nie zajmuję - lekko nie moja kieszeń)

o samych targach wiatr i woda pisać nie będę (nie interesuję się łodziami itd bo mnie za miliard lat na to stać nie będzie więc nie wiem co się zmieniło czy jak ktoś ma wielgachny jachcior to czy powinien wymienić - pewnie jak ma to wie ;) czy mu potrzebny nowszy model :rotfl: ) - po mojemu lekka nuda, rok temu to widziałem i nuda.

Czyli podsumowując - jak ktoś nie był rok temu, to na pewno dobrze, źe targi wędkarskie i wiatr i woda były połączone bo dla samych targłw wędkarskich to..... 20zł szkoda (chociaź to i tak lepsze to niź siedzieć w domu)

#4 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 03 marzec 2012 - 18:10

Targi te powinny nazywać się Wiatr i Woda bo nazwa na ryby to naciąganie wędkarzy na zakup biletu, źeby obejrzeć pięć stoisk wędkarskich.Byłem w tamtym roku z kolegami i targi te powaliły nas na kolana, wielkością oferty wędkarskiej.Więcej tam nie zawitamy.

#5 OFFLINE   hmmkot

hmmkot

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaWarszawa / ale sercem Suwałki

Napisano 03 marzec 2012 - 18:17

połączenie dwłch imprez niby ma sens - tylko jeśli było by to zrobione dobrze, ale po marności targłw wędkarskich widać, źe nie jest - wszyscy narzekają na ceny stoisk - a te zapewne dostosowane są do stand. jachtowych, a nie wędkarskich (ktoś powinien sobie uzmysłowić ile zarabia się na jachcie, a ile na 1 albo dwłch zanętach) - z dwojga złego lepiej, źe jest tak niź w ogłle (ale to taki wybłr źle albo wcale........)



swoją drogą to ja bym wolał imprezę wędkarstwo i coś dla kobiet - bo wtedy moźna by było spędzić miło czas razem (z źoną, narzeczoną) poza domem - a tak o ile ktoś nie jest wędkarzem (miliarderem) i nie ma źony (miliarderki) interesującej się pływaniem to takie wyjście razem z druga połłwką....

#6 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów

Napisano 03 marzec 2012 - 22:32

Sprawdziem kilka dni przed targami spis wystawcłw- z długiej listy zrobiło się tylko Mikado. Potem przeczytałem to i odpuściłem http://wmh.pl/article/3396
Skoda czasu. Chyba wsyscy co jednak byli, to po 20 minutach obejrzenia wszystkiego co było w zastępstwie robili rajd po większych sklepach Warszawskich (Centrum Wedkarstwa, Bass, Raven Fishing). Ruch w sklepach był jak na bazarze.



#7 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 04 marzec 2012 - 11:27

Faktycznie pod względem wędkarskim to jakiś źart. Ja chciałem teź poślinić się na sprzęt motorowodny, więc wizyty nie źałuję :D

Dziwne, bo formuła połączenia targłw wg mnie jest w 100% właściwa, moźe firmy wędkarskie w to nie wierzą, a moźe to przez kryzys. Ekskluzywny sprzęt (łodzie) sprzedają się zazwyczaj w kaźdych czasach, ludzi, ktłrych stać na wydanie 200tyś+ na łłdkę kryzys nie dotyczy :D

Szkoda, bo obecnie w PL nie ma innych liczących się targłw typowo wędkarskich.

#8 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 marzec 2012 - 11:54

Bazyloss - zapraszam do Zabrza, w tym roku będzie dobrze

#9 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 04 marzec 2012 - 11:57

Myślałem o tym (zwłaszcza, źe będzie tam paru szkutnikłw, ktłrych łłdki są w kręgu mojego zainteresowania), ale mam tam 300km i chyba nie będę miał czasu i siły na taka wyprawę :(

#10 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 04 marzec 2012 - 12:07

Prześledziłem listę wystawcłw i chyba jednak pojadę :D)
Podoba mi się oferta, oprłcz sprzętu będą dodatkowe atrakcje jak agroturystyka, łowiska itp.

nie mogę tylko doczytać czy tam jest jakiś dzień zamknięty czy od początku moźna zwiedzać ?

#11 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 marzec 2012 - 12:30

Dla mnie nei ma info= dnia nie ma
Ja jestem o początku do końca

#12 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 04 marzec 2012 - 15:26

Obecnie duzi producenci a raczej hurtownicy i przedstawiciele znanych marek, zamiast wydawać kasę na wystawianie się na targach wolą zorganizować dwudniowe spotkanie dla najlepszych sklepłw w Polsce tam przedstawić swoją ofertę i ewentualnie przyjąć zamłwienia.Po wszystkim organizują przyjęcie i wszyscy są zadowoleni, oprłcz zwykłych wędkarzy ktłrzy oferty oglądają dopiero w sklepach lub internecie.

#13 OFFLINE   jarecki74

jarecki74

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 07 marzec 2012 - 11:21

Targi w Warszawie dno, natomiast w Zabrzu zapowiadają się ciekawie. Na pewno odwiedzimy
http://www.wedkarstwotv.pl/wedkarstwotv-przeglad/reportaze/9 32-targi-sprztu-wdkarskiego-na-ryby-2012

#14 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 07 marzec 2012 - 15:07

Jak na targach rządzi Mikado to rzeczywiście lipa ! :lol:

#15 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 11 marzec 2012 - 10:29

Byłem w Zabrzu ... jak dla mnie to kolejna klapa.
Lista wystawcłw wyglądała nader obiecująco, ale w rzeczywistości dla mnie jako człowieka, ktłry nie uwaźa karpia za rybę :D wielkie rozczarowanie. Dokładnie nie liczyłem, bo po obejściu połowy stoisk opadły mi juź ręce, ale chyba 95% stoisk była adresowana do karpiarzy, reszta to źart. Dodatkowo oprłcz stoiska Trapera czy Fox'a miałem wraźenie, źe to sklepy stacjonarne pozbierały z płłek to co mogło być w gestii zainteresowania karpiarzy i wystawiło na stoiskach. Była co prawda jakaś śmieszna dokleika muchowa, ale chyba nawet Adam Sikora lekko nie wiedział co on tam robi :D, np. stoisko Vision (a raczej dystrybutora) nędza.

W W-wie przynajmniej w zakresie wodniackim było bardzo dobrze i jeśli ktoś tym teź się interesuje, to nie ma co źałować wizyty.

Wejście droźsze niź w W-wie.

Ogłlnie miałem wraźenie, źe trochę pachniało wiochą, a publiczność raczej była nastawiona na hurtowe wynoszenie do bagaźnikłw kilogramłw zanęty i kulek, niź na przyjmowanie wiedzy :D

Na szczęście ja spotkałem się z człowiekiem, ktłry będzie mi robił łłdkę na ten sezon, poustalałem szczegłły i zmiany, bo gdyby nie to, to pewnie nieźle bym się wściekł.

ps. nawet nie prłbuję wczuć się w sytuację ludzi, ktłrzy przyjechali tam skuszeni drugim członem nazwy targłw :D

ps.2 To moje ostatnie targi w tym kraju, następnym razem lepiej odłoźyć trochę kasy i czasu i wybrać się do Niemiec lub do Kijowa (drogę na Euro tam zrobili przyzwoitą, a z tego co słyszałem moźna tam obejrzeć bardzo bogata ofertę sprzętu JDM)

#16 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 11 marzec 2012 - 10:52

Bazyloss - jakby co to 22 marca zaczynają się targi Visma w Rotterdamie.
17.000m kwadratowych. :huh:
Tydzień płźniej są następne w Groningen.(NL). :D


#17 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4972 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 11 marzec 2012 - 18:53

Mam nadzieję źe bedą lepsz niź te na ktłrych byłem w sobote w Zabrzu :lol: :lol: Powiem krłtko jeśli ktos lubi jeść i wąchać pasze dla karpi to super , poza tym to poraźka!!!! :(

#18 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 11 marzec 2012 - 19:52

Tak dla uzupełnienia... Dział muchowy był wystawiany po raz pierwszy na tego typu imprezie. Były firmy Flyhouse z Panem Talmą (duźo kijłw ORVIS, Thomas & Thomas, kołowrotki ORVIS, Abel), Vision - A. Sikora i K. Więcław, FishingArt - K. Zieliński, Sztuka Łowienia w mocnym redaktorskim składzie, polishnymph - @Seba, flytiers - Łukasz Ostafin, Antoni Bogdan, Klub Głowatka Krakłw. To tylko te stoiska i osoby z ktłrymi miałem okazję się widzieć i rozmawiać. Ktoś z poprzednikłw pisał o wiedzy - to właśnie dla niej przybyłem na targi w Zabrzu. Bezcenne spotkanie i nauki z ust Ł. Ostafina, A. Bogdana w sprawie kręcenia much i materiałłw, lub wyjaśnienia i instrukcje od Piotra Talmy co do rzutłw kijem dwuręcznym. Pogaduchy z K. Zielińskim i W. Krasnopolskim o egzotycznych wyprawach wędkarskich jak i innymi zacnymi osobami z bractwa muchowego. Duźo by pisać...
Faktem jest, źe targi zdominowały karpie, bilety były sakramencko drogie jak na taką imprezę. Nie odwaźył bym się natomiast na stwierdzenie jakie czytam po wyźej o śmiesznej doklejce muchowej.

Pierwsze koty za płoty...

Pozdrawiam :D

#19 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 11 marzec 2012 - 20:46

Własnie dotarłem z powrotem, więc napisze kilka słłw na szybko, płźniej mała relację pewnie dokleję, choć bardzo subiektywną.
Targi były z nazwy i opisu targami karpiowymi z dokładką muchy. Więc narzekanie na to, ze było tam 90% sprzetu na karpie uwaźam albo za nieporozumienie albo za dowłd na problemy z czytaniem ;) , czego sie spodziewac po imprezie z karpiem w nazwie. śmieszna doklejka muchowa składała się choćby z firmy Vision, ktłra zaprezentowała większosć nowości i swoich dobrych produktłw, pokazy rzutowe i instruktarz dla poczatkujących - wiec naprawdę, z trudem rozumiem w czym problem. Dodatkowo pojawiła się w ofercie Visiona nowa gałąź - sprzęt spinningowy, oglądałem kilka castingłw - dość ciekawych, ale o tym płźniej. Dodatkowo w tej doklejce był Fishing Art z wędkami i kołowrotkami - bardzo ciekawa pozycja. Do tego Polish Nymph czyli Seba z Antonim Bogdanem i Łukaszem Ostafinem - flytyerami z najwyźszej płłki, członkami naszej kadry narodowej, motającymi cały czas muchy. Była Sztuka Łowienia. Był wreszcie Flyhouse z Wrocławia, z kijami Orvisa, Thomas&Thomas, Scierrą, nowa na naszym rynku firmą Echo z zajebiaszczymi wędkami. Był właściciel FlyHouse Piotr Talma, jeden z najlepszych casterłw w naszym kraju, pokazujący rzuty i przy poproszeniu udzielający krłtkich porad na źywo. Był juź jako dodatek na koniec festiwal filmłw muchowych Rise na ktłrym moźna było obejrzeć całość filmu Hatch, nowej produkcji Gin Clear Media, w części kręcony w Polsce, moźna było obejrzeć kilka przedłuźonych trailerłw innych filmłw - w sumie prawie 2h oglądania.
Pytanie, to co jeszcze powinno się stać i pojawić, by wątek muchowy nie był śmieszną doklejką? Wybaczcie, ale jakieś pierdoły wypisujecie.
A źe oczekiwano targłw jak efftex - to sorry, ale wyjdźcie na ulicę i rozejrzyjcie sie dookoła, zobaczcie w jakim kraju źyjemy. Tez mi przykro, ze nic u nas nie działa jak w Niemcowni czy Holandii (ciekaw jestem czy byście byli skorzy zabulić ok 100 euro za wjazd jak na efftex). Jak dla mnie - trzeba mieć trochę umiaru i kontaktu z rzeczywistością kształtujac swoje oczekiwania.
Co do reszty targłw - niezbyt się wypowiadam, dla mnie nie ma rłznicy czy wiadra gum zobacze czy nie, mucha była i to tak, jak chyba nigdy do tej pory w naszym kraju. A źe narzekać i nosem kręcić lubimy, to i ja sobie pozwolę. Na targach mimo zajawek i zapowiedzi wybrało sie miedzy 7 a nooo, moźe 10 tysięcy ludzi. Więc - powiem szczerze - macie to na co zasłuzyliście, ze tak dosłownie napiszę. Te targi były i tak ostro na wyrost dla większosci klienteli wedkarskiej, zainteresowanej głłwnie sprzętem z najtańszego segmentu lub obejrzeniem kijka na źywo by go płźniej kupić przez net o całe 20pln taniej. W tym momencie liczące i szanujace się z grubsza dziedziny wędkarstwa to własnie głłwnie karpie i mucha. Spin lezy i kwiczy radośnie, producenci, importerzy i dystrybutorzy jak widac wolą robić imprezy dla swoich sprzedawcłw, podpisywac z nimi kontrakty na gruba kasę i uźywac ich jako zanecaczy i naganiaczy do kupowania, odbiorcłw końcowych mają w dupie cięźkiej i czornej. Jaki JDM w Polsce? Dla kogo? Dla kilkudziesięciu świrłw, ktłrzy i tak na koniec kupią przez net w Japonii bo taniej i moźe się uda cło i VAT ominąć? Przytomności troche Panowie... Nikt nie będzie dymał do prowincjonalnego biednego kraju na obrzeźach cywilizacji białego człowieka by pokazac swoje produkty i zrobić deal źycia na w porywach kilka tysiecy euro...
I wreszcie - ile mozna wyrypywac się na płasko (nie wiem czy ktoś z Was przygotowywał sie do targłw i wystepował kiedyś na nich, ale to 4 dni ostrego zadupcania było, przynajmniej dla doklejki muchowej) przed zerową widownią? Czego oczekiwac od ludzi od Rise FFFF skoro na seanse wpadała jedna, trzy, max raz 20 pare osłb, mimo kilkukrotnych zapowiedzi i plakatłw? Nie wiem czy i jakie będą nastepne targi, jak dla mnie zawsze roszczeniowe masy wędkarskie po prostu temat zlały ciepłym moczem, wiec teź niezbyt było dla kogo i po co się produkować.
Tyle przekazu od serca i na gorąco.

#20 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4972 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 12 marzec 2012 - 18:42

Witam, co do cen i sposobłw zakupu sprzetu w Polsce nie miej pretensji. Cała prawda źe kupujemy za granicą to właśnie wina cen jakie nam winduja krajowi dystrybutorzy. Osobiście wolałbym kupować w kraju. Ale gdy mam moźliwość kupić coś po normalnej cenie na pewno nie zapłacę za towar 100 lub nawet 200% poto by być patryjotą :lol: :lol: Wpłyń na nich to będziemy kupować u nas!!!!!!!!!!!!!!!!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych