Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak zaimportować mapę satelitarną do echosondy Lowrance?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
731 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   lamiglas87

lamiglas87

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 287 postów
  • LokalizacjaPałuki/WLKP
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:W

Napisano 20 październik 2015 - 17:16

Witam kolegow. Jako ze zmienilem echo na takie z mozliwoscia zapisu logow mam takie pytanie otóż czy mozna jakos zmienic pliki ktore byly wgrane na Lowrance i przekonwertowac je na Humminbirda zeby dzialaly , mam mapy porobione na Lowrance a chcialbym je przerzucic na Humminbirda. czy sa tu koledzy ktorzy mi pomoga? Z gory dzieki.



#322 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 20 październik 2015 - 18:41

Samej mapy nie wiem czy da rade przerobić , natomiast jeśli masz logi zebrane lowrance to na HB mapę się zrobi



#323 OFFLINE   lamiglas87

lamiglas87

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 287 postów
  • LokalizacjaPałuki/WLKP
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:W

Napisano 20 październik 2015 - 18:56

No wlasnie chodzi mi glownie o mape i przy okazji o zapisane waypointy bo mam z dosc duzej ilosci jezior 



#324 OFFLINE   AndrzejT

AndrzejT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaTam gdzie ryby sie wypuszcza

Napisano 20 październik 2015 - 20:29

Do waypointow zobacz program GPSBABEL ale mapy chyba nie przerobi.



#325 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 październik 2015 - 06:29

Waypointy powinno się w reefmaster dać przerobić na HB.  WyeksportUJ pointy z echa na kartę do pliku user . Odpal rm wczytać pointy i później eksportować pointy do formatu HB.  Powinno działać.  Z mapa raczej dupa będzie bez logów. Bynajmniej ja nie pomogę choć bym chcial. Będą logi będzie mapa. Chyba ze posiadasz projekt z dr Deep to może się udać.  


Użytkownik siarq edytował ten post 21 październik 2015 - 16:23


#326 OFFLINE   lamiglas87

lamiglas87

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 287 postów
  • LokalizacjaPałuki/WLKP
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:W

Napisano 21 październik 2015 - 17:30

No wlasnie o to chodzi ze wczescniejsza mapa byla robiona w Drdepth dlatego pytam czy mozna przerobic to na HB bo slyszalem ze podobno mozna ale chce sie upewnic i czy ktos umial by to zrobic bo ja jestem zielony w tych sprawach, z tymi waypointami to nie czaje co do mnie mowisz kolego @siarq :)



#327 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 październik 2015 - 18:49

Reasumując :) 

Jeśli posiadasz projekt z dr depth  ów jezior które chcesz przerobić to można spr czy to się uda. Jednak musi być projekt bądź logi.

Jeśli chodzi o pointy to w echu masz opcje eksportuj na kartę pointy do pliku user . Jeśli wyeksportujesz to do pliku i przesle to sprubuje w reefmaster przerobić to pod HB. 



#328 OFFLINE   yaQza

yaQza

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaBierzwnik Zach-Pom / Lubuskie
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:K

Napisano 01 listopad 2015 - 13:14

Chce bardzo podziekować forumowiczowi "rafalc" za bezinteresowna pomoc w stworzeniu mapy i odpowiednim przygotowaniu zeby było ja widać w echo. Niestety nowa technologia troche mnie przerasta i trudno mi niektóre sprawy wytlumaczyć;) wiec trzeba mieć do mnie cierpliwość.

Jeszcze raz wielkie dzieki !!!



#329 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 01 listopad 2015 - 16:02

Krzysku nie ma sprawy, jak będziesz miał problem to wal smialo. Być może  coraz więcej ludzi zacznie sobie pomagać na tym forum(choć już jest ich naprawdę spora grupa.Sam kiedyś raczkowalem w temacie i dzięki niektórym ludziom z tego forum doszedłem do tego co umiem.Panowie przy okazji raz jeszcze dzięki,ci którzy poswiecili mi trochę swojego  czasu wiedza o co chodzi,do reszty trzeba dążyc już samemu)Być może kiedyś ty Krzysku pomożesz mi ,nigdy nic nie wiadomo.Pozdro,Rafal



#330 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 03 listopad 2015 - 14:59

Rafał, dostałeś przesyłkę od Pana Marcina?

dziś dotarła do mnie darmowa wersja testowa AquaMapy na urządzenia Lowrance'a. przy najbliższej wyprawie z gumiakiem porównam ją ze swoją mapą.

testowej appki na Androida nie używałem. ot, włączyłem, wyłączyłem i tyle. ciekaw jestem jak to wygląda na echu.



#331 OFFLINE   lamiglas87

lamiglas87

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 287 postów
  • LokalizacjaPałuki/WLKP
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:W

Napisano 03 listopad 2015 - 19:36

Kuzwa mac! Szacun kolego @rafalc zapomnialem ci strasznie podziekwac ze rzeczy ktore dla mnie zrobiles calkiem bezinteresownie ktore na prawde strasznie mi byly potrzebne a ja jak taki "gbór" nawet ci nie podziekowalem sorki raz jeszcze i oby bylo wiecej takich ludzi na tym forum jak rafal gosciu zawsze pomoze :) ima do tego ma ogromna wiedze (przynajmniej jak na moje rozumowanie) :)



#332 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 03 listopad 2015 - 21:15

Spoko koledzy,jak tylko będę dysponowal wolnym czasem to zawsze pomoge,problem w tym ze człowiek coraz bardziej zalatany i tego czasu coraz mniej.A temat żeby drazyc dalej niestety trzeba caly czas cos się douczać i trzymac z ludzmi pozytywnie zakręconymi kontakt.



#333 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 04 listopad 2015 - 14:06

Rafał, sprawdziłem dziś swoją kartę. nie wiem jak postępowałeś ze swoją, ale u mnie wszystko działa jak należy. mapa wyświetla się w trybach Shaded Relief i 2D.

generalnie jest na niej wszystko to, co sam od jakiegoś czasu próbuję ogarnąć (czyt. cieniowana/kolorowa) mapa wody "wciśnięta" niejako w mapę OSM.

nie jest niestety tak pięknie jak mogłoby się wydawać. zoom działa do dwudziestu metrów, później system przełącza sposób wyświetlania mapy w 2D (na swojej zoom'uję do 10 lub 5 metrów - nie pamiętam). ponadto paleta barw jest dla mnie nie do przyjęcia. brak również dodatkowych opisów (batymetria, którą na swojej mapie mam naniesioną). plus z posiadania karty jest taki, że mam wszystkie wody dostępne do tej pory w wersji demo na Android'a. minus jest taki, że wędkuję na jednej wodzie i w związku z powyższym nie będę karty używał. po prostu mapa którą zrobiłem samodzielnie jest o dwa, może nawet trzy poziomy lepsza. konkluzja jest taka - poświęcę czas na "zrobienie" kolejnych zbiorników (tych, które mnie interesują) no i zimę spędzę przed komputerem aby w końcu wcisnąć to wszystko w OSM'a. nie wiem tylko jak to wszystko pogodzić z nartami (zakładając, że warunki na stokach będą odpowiednie).

 

pozdrawiam,

Irek



#334 OFFLINE   sznapster

sznapster

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 styczeń 2016 - 22:40

Witam kolegów. Jestem tu nowy. Czytam i za nic nie rozumię jak robić te mapki. W związku z tym mam pytanie. Czy ktoś zrobiłby mi mapkę na lowrace elite 5 HDI  interesującego mnie jeziorka? Będę wdzięczny. Chodzi mi o sam zarys jeziorka Trzebuń woj. zachodniopomorskie koło miejscowości Prostynia. Niestety nie znam współrzędnych.


Użytkownik sznapster edytował ten post 20 styczeń 2016 - 23:14


#335 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 styczeń 2016 - 14:11

masz jakieis logi z tej wody ? jak tak to na priv sie odezwij



#336 OFFLINE   szuwarek80

szuwarek80

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 01 luty 2016 - 19:37

Witam Wszystkich ,oryginalne mapy topograficzne w hds gen3 trochę niedokładne ,przeczytałem prawie cały wątek i słabo rozumiem czy jest możliwe wgranie na moje echo mapy google czy nie .Wiem że na androidzie działa bez internetu więc może i na echo dałoby radę .?



#337 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 luty 2016 - 20:13

Robienie Podkladow satelitarnych na echo , nie jest takie proste i latwe. po dluzszej walce i zglebieniu tematu stwierdzilem ze mija sie to z celem. praktycznie za duzo dzieki temu nie zyskasz , no moze procz idealnej lini brzegowej. Piszac oryginalen mapy topograficze w hds gen3 , masz na mysli co ? wgrana bazowa mape swiata ? Na niej tylko USA jest naniesiona , a europa zawiera kontury granic panstw. Jak chcesz wiecej sie dowiedziec na temat podkladow z googla to zagadaj do kolegi Ptycho, meczyl gosc temat. gdzies na forum krazyla mapa pl at5 dobrze skrojona , poszukaj napewno jest lepsza niz bazowa swiata. a jesli chcesz batymetrie no to musisz ja stworzyc sam , poprzez zbieranie danych i malowanie mapy w programach dr deep badz reffmaster


Użytkownik siarq edytował ten post 01 luty 2016 - 20:14


#338 OFFLINE   szuwarek80

szuwarek80

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 01 luty 2016 - 20:31

Mam dwie wgrane od nowości Navionic i Lowrance .Słabo te mapy ogarniam ale jest Europa i to nie tylko kontury granic. A może kupić gdzięś się da chciałbym mieć mapę topograficzną dokładną satelitarną .Barymetrię powoli zaczynam studiować .

Dzięki za namiary i info :)

Załączone pliki



#339 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 luty 2016 - 20:41

Jesli chodzi o navionic to sie nie wypowiem gdzy nieuzywalem , jak kupowalem echo w pl to tylko bazowa mapa swiata byla , o satelitarnych mapach nie slyszalem zeby byly w sprzedazy , tylko cos w desen ktory posiadasz. . o mapach sateltarnych mozesz pogrzebac na forum reefmastercom/au co nie tak jest z mapa ktora posiadasz ? plywasz po ziemi ? co do podkladu z google to bedzie to wycinek tylko , np 5x5km w tym jezioro


Użytkownik siarq edytował ten post 01 luty 2016 - 20:45


#340 OFFLINE   szuwarek80

szuwarek80

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 01 luty 2016 - 20:48

 Można chyba kupić te bardziej szczegółowe Navionic. Satelita to wiadomo dokładna jest .a te oryginały dużo mniej .Na tym linku widać jak gościu nanosi punkty na Google mapę ale czy ma on ją na echo to nie wiem .

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych