Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak zaimportować mapę satelitarną do echosondy Lowrance?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
731 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 luty 2016 - 21:22

ale tu masz pokazane nanoszenie pointow a nie podkladu jako obraz to sa dwie calkiem inne bajki.



#342 OFFLINE   szemo

szemo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów

Napisano 02 luty 2016 - 21:11

a tutaj ?

 



#343 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 02 luty 2016 - 21:36

tutaj zrobisz sobie mapę o której kiedyś pisałem. szkoda czasu. przestudiuj dwa tematy poświęcone mapom, a zrobisz to, czego potrzebujesz. naprawdę! wszystko jest w dwóch tematach w tym dziale.



#344 OFFLINE   szemo

szemo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów

Napisano 02 luty 2016 - 22:16

tutaj zrobisz sobie mapę o której kiedyś pisałem. szkoda czasu.

w przyszłym tyg siadam do reefmastera. Możesz pokrótce napisać dlaczego nie warto zawracać sobie taką mapką głowy? bardzo zależy mi aby wyjściowa mapka miała maksymalnie dokładne kontury i myślałem że tutaj problem poniekąd został rozwiązany



#345 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 02 luty 2016 - 22:32

taka mapa nic nie wnosi. daje Ci tylko pogląd na wodę (linia brzegowa) zabijając moc obliczeniową procesora (a ten obraz niby odpowiadający google earth jest naprawdę gówniany). sam ReefMaster wart jest poświęcenia czasu. o ile na komputer ładniejszą mapę zrobiłem właśnie przy jego pomocy, o tyle w echu używam mapę z "Doktorka". tak w jednym, jak i w drugim przypadku (ReefMaster/DrDepth) prawdziwą mapę robi się na podstawie logów. może się mylę, jednak w moim mniemaniu tylko mapa z batymetrią ma sens. no dobra, zwykła AT5 (taka jaką kiedyś udostępniłem) zdaje egzamin kiedy pływamy po duuuużym akwenie we mgle.

poczytaj dwa tematy w wątku, a na pewno znajdziesz dla siebie właściwą drogę. lcm daje batymetrię, AT5 batymetrię i (choć nie zawsze) kolory. po tych ostatnich pływa się lepiej niż po batymetrii (można też połączyć batymetrię z kolorami. właściwie tak się to robi). wszystko znajdziesz w dwóch tematach. przyjemnej lektury ;-)


Użytkownik StCroix edytował ten post 02 luty 2016 - 22:37


#346 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5539 postów
  • Imię:adam

Napisano 03 luty 2016 - 12:37

dokładnie tak jak napisal kolega @StCroix , mapa sluzy do plywania po zbiornikach a nie nawigacji samochodowej , jezeli chcesz mega dokladna linie brzegowa to:

oplyn caly zbiornik jak najblizej brzegu. Wszelkiej masci sleep-y itp , mozesz sobie pointami naznaczyc . mape ktora spelni twoje oczekiwania stworzysz tylko sam w dr d. badz rm



#347 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 03 luty 2016 - 15:01

dokładnie tak jak napisal kolega @StCroix , mapa sluzy do plywania po zbiornikach a nie nawigacji samochodowej , jezeli chcesz mega dokladna linie brzegowa to:

oplyn caly zbiornik jak najblizej brzegu. Wszelkiej masci sleep-y itp , mozesz sobie pointami naznaczyc . mape ktora spelni twoje oczekiwania stworzysz tylko sam w dr d. badz rm

 

Zrobienie konturowej mapy Polski jako podkład do Lowrance'a to naprawdę nie jest problem. Można to zrobić z grubsza automatem, nawet gdzieś tu na forum szwendał się link z niemieckim walkthrough. Wystarczy w zupelnosci.

Co do samych konturow- ja je akurat bardzo lubie. Kiedys chcialem miec jeziora oplywane co do kamienia, i to faktycznie nie ma sensu, ale prosty automat i podklad na poziomie dokladnosci www.openstreetmap.org to juz jest to.

Wszystko za sprawą tego, że bazowy, przynajmniej w HDS1 i HDS2, jest okrutnie biedny. Na małych zbiornikach to się średnio przydaje, natomiast jeżeli woda ma ładnych kilkadziesiąt hektarów to taki podkład daje fajną orientację w terenie. co prawda cięzko się zgubić na takich wodach, natomiast nawiguje się trochę łatwiej i o to chodzi. 



#348 OFFLINE   szemo

szemo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów

Napisano 05 luty 2016 - 11:04

Możesz uściski "niemieckie walkthrough" bo faktycznie to co jest w oryginalnym hds to porażka częściej pływam po lądzie a niżeli po wodzie

#349 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 05 luty 2016 - 22:48

Możesz uściski "niemieckie walkthrough" bo faktycznie to co jest w oryginalnym hds to porażka częściej pływam po lądzie a niżeli po wodzie

 



#350 OFFLINE   Seboll

Seboll

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaPiotrków Tryb.
  • Imię:Sebastian

Napisano 13 luty 2016 - 23:58

Witam

Koledzy mam taką sprawę, trochę kiepski ze mnie informatyk a potrzebuję mapkę Zalewu Sulejowskiego do Elitki 4.

Jak by ktoś miał i podesłał mi na maila to bym był bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam Sebastian

jezsebastian@gmail.com



#351 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8449 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 14 luty 2016 - 01:20

Witam
Koledzy mam taką sprawę, trochę kiepski ze mnie informatyk a potrzebuję mapkę Zalewu Sulejowskiego do Elitki 4.
Jak by ktoś miał i podesłał mi na maila to bym był bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam Sebastian
jezsebastian@gmail.com


Witamy na forum,

Najpierw zapraszam w to miejsce.

http://jerkbait.pl/t...kbaitpl/page-90

Kolejna kwestia to warto żebyś coś wniósł dla forum, a nie na dzień dobry oczekujesz korzyści.
Jest to forum koleżeńskie więc chętnie skorzystamy z Twojej wiedzy, a wtedy Ty również skorzystasz z naszej.

#352 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 19 luty 2016 - 20:37

Dokładnie byli już tu tacy co wpadli po swoje a potem nara i tyle go widzieli.Prosząc o przysługę warto chociaż się przedstawić i ewentualnie zaoferować pomoc  z innego zakresu z którego jest się w miare mocnym(budowlanka,elektryka,majsterkowanie itp.,itd.)Być może twoje informacje będą bezcenne dla innych kolegów z tego forum.Więc jednak proponuje posłuchać kolegi @milupa a być może pomoc nadejdzie szybciej niż się spodziewasz.Pozdro,Rafal



#353 OFFLINE   Seboll

Seboll

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaPiotrków Tryb.
  • Imię:Sebastian

Napisano 21 luty 2016 - 22:56

Nareszcie udało mi się stworzyć mapkę. Jest to tylko mapa topo. bez batymetrii. Jeżeli ktoś potrzebuje to chętnie się podzielę.


  • godski lubi to

#354 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 luty 2016 - 23:24

Nareszcie udało mi się stworzyć mapkę. Jest to tylko mapa topo. bez batymetrii. Jeżeli ktoś potrzebuje to chętnie się podzielę.

I to jest dobre podejście. Ja mam Garmina. Inaczej chętnie bym skorzystał. Ale mam mapke bazową dla Garmina dzięki kolegom z forum. Jest dość dokładna. Z tego co wiem do innych ech nie pasuje.



#355 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 25 luty 2016 - 20:16

Nareszcie udało mi się stworzyć mapkę. Jest to tylko mapa topo. bez batymetrii. Jeżeli ktoś potrzebuje to chętnie się podzielę.

Z takim podejściem do sprawy już możesz być moim kolega,oby tak dalej.Nastepny krok to batymetria,jak będziesz miał problemy to pisz,moze cos zaradzimy.Pozdr



#356 OFFLINE   Orle Team

Orle Team

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Orle

Napisano 25 luty 2016 - 23:35

Witam serdecznie wszystkich na forum.Od niedawna (po wielu negocjacjach z moją żoną ;)) stałem się posiadaczem echosondy Lowrance elite 7 chirp.Po zapoznaniu się ze wszystkimi tematami na forum dotyczącymi wgrania do echo mapy jeziora nadal mam problem by zrobić to samodzielnie.Próbowałem zrobić mapę konturową w programie GpsMapEdit ale najzwyczajniej tego nie ogarniam.

Moje połowy ograniczają się tylko do jednego jeziora więc zakup mapy mija się z celem.Zamierzam w tm sezonie zbierać logi z echo i zrobić mapę poprzez stronę Insight Genesis.Więc taka mapa konturowa pomogła by mi w pracy.Może znalazła by się osoba która pomogła  by mi zrobić taką mapkę? Jest to Jezioro Głuszyńskie w kujawsko-pomorskim.Z góry dziękuje.



#357 OFFLINE   Orle Team

Orle Team

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Orle

Napisano 26 luty 2016 - 19:24

Witam ponownie,poszperałem dziś trochę w internecie i znalazłem coś takiego.Zna ktoś ten program?

Link do filmu-https://www.youtube....h?v=--ugnofP5Ug

Link do programu-https://bitbucket.or...t.bin/downloads



#358 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 26 luty 2016 - 19:38

Pozbieraj logi, im więcej tym lepiej i przypomnij się za pół roku. Zrobię Ci tą mapę.Szczegóły omówimy na priv.

#359 OFFLINE   maras5

maras5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 26 luty 2016 - 19:40

Nie mam Lowranca ale mapki konturowe możecie ściągnąć tu:

http://wiki.openstre...ance_Simrad_B



#360 OFFLINE   Orle Team

Orle Team

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Orle

Napisano 26 luty 2016 - 19:49

Czy tym programem da się zrobić mapkę do Lowrance elite 7 chirp ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych