Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kamizelka asekuracyjna na ponton


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 11 marzec 2012 - 14:45

A swoimi slowami bez linkow nie mozna sie dogadac..?

Wazne, zeby sobie nie zawracac glowy duperelami...doksztalcilem sie podczas kilku kontroli...i w praktyce wyglada to tak, ze na lodzi wedkarskiej czy pontonie musi byc tyle srodkow ratunkowych ile jest ludzi na pokladzie (kamizelki, kapoki, kamizelki rat, kamizelki pneumatyczne) oraz srodek ratunkowy do ratowania rozbitkow (rzutka albo kolo ratunkowe z linka).

Policja nie przypieprza sie, jezeli tego nie mamy na sobie (jak jest wzgledem przepisow z tym nie wiem - czy trzeba miec na lodzi czy miec na lodzi na sobie?)

Nalezy isc z duchem czasu i mozna sobie strzelic kamizelke pneumatyczna, ktora zajmuje najmniej m-ca i nie powoduje konfliktow, jezeli mamy ja na sobie.
Ja bym dodal wymog, ze do kazdej kamizelki powinien byc dodatkowy naboj.
Strzelilem sobie taka kamizelke chyba za 150 zl, jak poszukac to sie znajdzie...
Podobna do Sigmy albo to wlasnie owa Sigma - na wszelki wypadek wybralem wersje manualna ale jak ktos ma tendencje do mdlenia to jest i wersja auto - tym bardziej dodalbym wymog 2 naboju w zapasie.

Gumo

Można bez linków poprawię się następną razą.


#22 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 11 marzec 2012 - 14:59

O dzieki wielkie @GUMO ,i tego mi trzeba było,teraz wszystko jasne klarowe,i wiele zalezy od policji,jeden bedzie,karał za wszystko a inny najpierw zagladnie do plywadła czy za duzo browaru czasem niema i czy w ogóle te kamizelki sa.

#23 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 marzec 2012 - 15:06

No nie no, browaru nie ma prawa byc...wiadomo: czego oczy nie widza... :unsure:

Odnosnie jeszcze tych kamizelek pneum. - nadmuchiwane szelki dzialaja tak jak kapok z kolnierzem - odwracaja czlowieczka ryjem do gory, zaby sie zas nie zatchnal, czego nie mozna powiedziec o niektorych typach kapokow (z tego co pamietam to one byly najlepsze, jesli chodzilo o siedniecie na czyms co oddziela od mokrej lawki)

Gumo

#24 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 14 marzec 2012 - 19:43

Witam,nie bede zakladał nowego watku,a czy sa jakies przepisy mówiace o zabieraniu dzieci na pływadło,czy jest jakis okreslony wiek dziecka?????

#25 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 14 marzec 2012 - 20:04

Nie słyszałem o takim przepisie ale kamizelkę powinno dziecko mieć.

#26 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 14 marzec 2012 - 20:20

A o kamizelce to wiem Józiu,tylko yslałem ze moze jakas granica wieku jest,cociaz M.Szymmański pisał kiedys za jego syn był z nim na spływie jego pychówka nie majac jeszcze roczku.To w takim razie spływ rodzinny jak nic mi sie szykuje heheheh