Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

styl


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
71 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   krys

krys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 22 marzec 2019 - 15:47

Kiedyś styl "V" w skokach był przedmiotem drwin. Wędki węglowe też były jakieś dziwne...a I chyba mucha na początku nie była jakaś taka sucha 🙂tylko mokra. Potem paru "znawców" wmawiało nam że są ryby muchowe i niemuchowe. Że są szlachetne i inne jakieś. Że boleń na muchę jest gorszy od pstrąga...itd.itp. Może niech każdy pójdzie własną drogą taka która sprawia mu radość. Muszkarstwo nie jest jakimś elitarnym sportem....bez przesady. To jak kto rzuca jest bez znaczenia. Może lepiej zagadać, coś podpowiedzieć. A może i samemu coś się człowiek dowie od tego rzucającego inaczej. Pozdrawiam Krys

#22 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1844 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 22 marzec 2019 - 16:08

Elitarność muszkarstwa jest historią. I niestety przyczynkiem dla wielu do uznawania samego jego uprawiania, za awans społeczny. Słomy z butów im to nie wyjmuje wbrew własnemu przekonaniu. Mucha, golf, jazda konna same w sobie z spadkobiercy mentalnego Jakuba Szeli i komuszych pseudobiznesmenów, arystokraty nie uczyni. Ze środka najlepiej widać, bom przeca pół chłop, a w połowie ponoć inteligent mieszczański.
Jeśli ktoś nie złapał to moim postem kpiłem równo z obu stron konfliktu.

Ja, zupełnie osobiście, moge nie lubić i nie łowić na żyłkę, na boczny trok. Ale absolutnie nie potępiam ani nie uważam że łowie lepiej czy bardziej elitarnie. Mam inną filozofię plus lenistwo. Lubię prostotę w wędkarstwie. Rok mi zajęło, zanim dojrzałem do decyzji zakupu drugiego zestawu do streamera typowo.
Kocham mokrą muchę, ale bez wstrętu łowie krótką nimfą (ze sznura, z lenistwa). I zupełnie obciachowo nie umiem łowić na suchą.
Co absolutnie nie wywołuje u mnie głębszych frustracji skoro mokra daje mi podobne wyniki.

#23 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 22 marzec 2019 - 16:21

.
Co absolutnie nie wywołuje u mnie głębszych frustracji skoro mokra daje mi podobne wyniki.

Jestem w stanie polecić ci kilka metod które dadzą o wiele lepsze wyniki niż mokra... Pytanie czy będziesz chciał z nich skorzystać, nawet jeśli to będzie w pełni legalne, czy zostaniesz przy swojej mokrej....

 

I tu właśnie ukrywa się elitarność, której poszukujecie w tym wątku... B)


  • venom_666 i sierżant lubią to

#24 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 22 marzec 2019 - 18:45

Sławku drogi, 
 
zmieniaj się wraz ze zmieniającą się rzeczywistością albo zmień rzeczywistość... trzecia opcja to cela pustelnika... :)


Jedzie facet na motorze ścieżką rowerową. Na światłach dogania go facet na rowerze.
- dlaczego jako motocyklista jedziesz ścieżką rowerową? - pyta ten na rowerze.
- mylisz się, jestem rowerzystą, a nie motocyklistą i dlatego mam prawo jechać ścieżką rowerową - odpowiada ten drugi
- jak to przecież twój pojazd ma silnik ??!
- jestem rowerzystą, który idzie z duchem czasu. ..
- ale rowery nigdy nie miały silników. ..
- ty hipokryto! Spójrz na swój rower! Kiedyś rowery nie miały przerzutek i węglowej ramy!

Pozdrawiam muszkarzy i cyklistów! :)
  • gladki i venom_666 lubią to

#25 OFFLINE   Richi55

Richi55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 22 marzec 2019 - 18:47

Może ja tak w kwestii elitarności.Przypomniało mi się jak na początku lat 80 tych po raz pierwszy odwiedziłem nowo poznanych znajomych.Ich kilku letnia córka prześlicznie piła herbatę z filiżanki,zafascynowany nie omieszkałem im tego powiedzieć.Usłyszałem odpowiedz:Na to złożyła się praca kilku pokoleń.Kwintesencja elitarności.



#26 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 22 marzec 2019 - 19:21

Może ja tak w kwestii elitarności.Przypomniało mi się jak na początku lat 80 tych po raz pierwszy odwiedziłem nowo poznanych znajomych.Ich kilku letnia córka prześlicznie piła herbatę z filiżanki,zafascynowany nie omieszkałem im tego powiedzieć.Usłyszałem odpowiedz:Na to złożyła się praca kilku pokoleń.Kwintesencja elitarności.

 

W punkt !



#27 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 22 marzec 2019 - 19:51

Snobizm w klinicznej postaci.



#28 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 22 marzec 2019 - 20:07

Snobizm w klinicznej postaci.


Przez zgredów nazywany tez kindersztubą. Ale komu to dzisiaj potrzebne. .. do przodu, z postępem trzeba nam iść.

Użytkownik mack edytował ten post 22 marzec 2019 - 20:08


#29 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów

Napisano 22 marzec 2019 - 20:35

Paradoksalnie apogeum rozwoju wędkarstwa muchowego już dawno za nami. Ostał się jeno owczy pęd za skutecznością ... ;)


  • mart123 i zbyszek N lubią to

#30 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 22 marzec 2019 - 21:41

 Fly fishing nie jest elitarny, jest to wielowiekowa forma, składająca się z z nieuniknionego połaczenia wielu składowych; prostych zasad, wyobraźni, dążenia do piękna formy i doskonałości sztuki łowienia, oparta na niepisanej umowie - kiedyś dżentelmenów, a dziś kolejnych miłośników, fanatyków oraz wielbicieli - darzona nieustającym szacunkiem, tudzież szczerą miłością.. :) 

I tu, niejako automatycznie,  pojawia się poczucie stylu.. Icały ten pogląd staje się elitarny..  :)   

U pojawiających się obok zaprzysięgłych flyfishermenów, osobników o tzw orientacji muchowe - na ogół nie występuje.. :) 

A Ty, krys - popełniasz dziecinny błąd w rozumowaniu , albowiem tak samo, jak do skoków niezbędne są narty, tak samo ff nie istnieje bez linki. I zwyczajnie wypada jednym i drugim potrafić się posługiwać.. żeby nie robić obciachu.. :)    



#31 OFFLINE   ISAR

ISAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaDaleki Zachód
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:lekarskie

Napisano 22 marzec 2019 - 21:55

Snobizm w klinicznej postaci.

 

Masz chyba spore kompleksy... :blush:



#32 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 22 marzec 2019 - 22:33

Masz chyba spore kompleksy... :blush:

 

To raczej nie kwestia kompleksów, to "postępowy trend" - im gorzej tym lepiej.



#33 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 22 marzec 2019 - 23:12

Prawdziwy muszkarz z szacunkiem do przyrody wstaje rano do roboty(ups pracy).
Myje się,oporządza i takie tam,a ponieważ jest przy kasie a mieszka za miastem w super ekologicznym i niezwykle nisko energochłonnym 200 metrowym domu(bo przecież jakby mógł mieszkać z chamstwem w bloku) wsiada do swojego super ekologicznego służbowego passata 2.0 tdi który pali oficjalnie 5 litrów ropy i prawie w to wierzy,albo lepiej 3 czy 4 litrowego auta(bo go stać)i jedzie do roboty(ups pracy).Tzn jedzie wlokąc się w korku przy tym puszczając z dpfa do atmosfery krystalicznie czyste powietrze.Tam w pracy w mordorze szczególnie latem żeby się nie spocić puszcza chłodne i zdrowe powietrze z klimy która oczywiście też jest energooszczędna i na całe biuro bierze tylko 5KW na godzinę(biur jest tam ze sto i wszystkie są niezwykle oszczędne).Co tam robi to pominę.
Na ryby jedzie nie za wolno żeby poprawić czyste powietrze.
Ma kupę wędek i kołowrotków,linek i wszystkiego co potrzebne i oczywiście przy produkcji tego wie że używa się maszyn niezwykle energooszczędnych i nisko emisyjnych.
W domu zapchanego syfonu nie przeczyści ręcznie tylko wleje niezwykle przyjaznego dla środowiska litrowego kreta i gitara.
Mógłbym długo wymieniać jak ten wybitny ekolog potrafi się powsztrzymywać przed kupowaniem bzdur.Korzysta z życia bo go stać bo jest ę ą flyfishing master koszula z kaszkietem hrabią.
Oczywiście w kominku pali wysezonowanym drewnem mimo że jeszcze niedawno psioczył na wycinkę puszczy augustowskiej.
Żal mu zwierząt.Gdyby ktoś chciał wystrzelać 80% kormoranów,50% bobrów i lisów i ptaków typu wrona,sroka,gawron to by się pukał w czoło.
Ale szczura mu nie żal,a przecież to też zwierzątko.
Karaluchów nie chce?Ojej jak tak może zgodnie z jego nomenklaturą?
A najlepsze jest to że wierzy w to co robi i w to jak dobrze żyje.

Użytkownik Radek79 edytował ten post 22 marzec 2019 - 23:26

  • jachu i eRKa lubią to

#34 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 22 marzec 2019 - 23:16

Ani jedno ani drugie. Raczej niechęć do ludzi którzy gardzą innymi.

Bo biedniejsi, bo "ślicznie herbaty z filiżanki" pić nie umieją, bo nie posługują się muchówką wg wzorca jakiegoś... bo... bo... bo....



#35 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 23 marzec 2019 - 00:09

Ani jedno ani drugie. Raczej niechęć do ludzi którzy gardzą innymi.

Bo biedniejsi, bo "ślicznie herbaty z filiżanki" pić nie umieją, bo nie posługują się muchówką wg wzorca jakiegoś... bo... bo... bo....

 

Zastanów się, na prawdę nie widzisz hipokryzji w tym co napisałeś ?

Wyrażasz niechęć do ludzi, którzy gardzą innymi, bo to czy tamto jak wyżej napisałeś. 

A mnie się wydaje, ze prawda jest zupełnie inna, to Ty gardzisz ludźmi, którzy szanują tradycję, dobre maniery i perfekcję we wszystkim co robią.



#36 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 23 marzec 2019 - 00:58

Witam.

Ja tam powiem bez ogródek - pojebana dyskusja.

Wędkarstwo (muchowe również), podobnie jak zberanie naparstków czy grzebanie w starych motorkach, to zwykłe hobby.

Dorabianie ideologii można szczymać jeżeli z pewnym dystansem i humorem się do tego podejdzie.

Dzielenie z tego powodu na tych lepszych (od linki) i tych gorszych (od żyłki) jest chore i powinno być banowane już po pierwszym poście.

Pozdrawiam.



#37 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 23 marzec 2019 - 01:14

Zastanów się, na prawdę nie widzisz hipokryzji w tym co napisałeś ?

Wyrażasz niechęć do ludzi, którzy gardzą innymi, bo to czy tamto jak wyżej napisałeś. 

A mnie się wydaje, ze prawda jest zupełnie inna, to Ty gardzisz ludźmi, którzy szanują tradycję, dobre maniery i perfekcję we wszystkim co robią.

 

Lubię takich co im się wydaje:)

 

Niechęć, a czasem zdziwienie, a pogarda to nie to samo.

Nikim nie pogardzam, jak wcześniej napisałem. Podtrzymuję.

 

Tradycja, dobre maniery, perfekcja, to wszystko takie niewymierne.

Więc dlaczego odrzucać wszystko inne?

 

Panom się podoba "prawo pierwszej nocy" jak jeden zkolegów napisał? A takowe egzekwowali ci co mieli dobre maniery, ówczesna elita było nie było- w tamtych czasach...

Dzis to by pod paragraf o gwałcie podpadało.

 

To se ne wrati...



#38 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1844 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 23 marzec 2019 - 01:35

Romek, ja poniekąd rozumiem Twoje stanowisko. Tylko spójrz czasem na bydło w ludzkiej skórze, które syfi rzeki, żąda socjalu i jest pokłosiem likwidacji elit przez okupanta. Na dres, kradzione BMW, i gamgasta style w wydaniu Zadupin Obsrany Mniejszy koło Piździelina. Albo na co drugie osiedle w Krakowie (miasto kultury jewropejskiej).
Kiedy to widzę, kończy mi się tolerancja, egalitaryzm i umiłowanie demokracji. Toto zasługuje wyłącznie na pańszczyznę pod batem. A prawo pierwszej nocy dla samic tego gatunku, byłoby jedynym przypadkiem spotkania z osobnikiem rozumnym. Choć zapewne by się brzydził.
„Szlachectwo to obecnie stan umysłu i poziom kultury. Dziedziczne juz dawno zdegenerowało” Jacek Komuda.

Tradycja i dobre maniery są wymierne. Kwestia posiadania odpowiedniego aparatu poznawczego. Nazywanego dobrym wychowaniem.

Użytkownik etherni edytował ten post 23 marzec 2019 - 01:37


#39 OFFLINE   Adrian Tałocha

Adrian Tałocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Adrian
  • Nazwisko:Tałocha

Napisano 23 marzec 2019 - 07:07

Wędkarz nie metoda reprezentuje poziom.
Ktoś kiedy fajnie napisał można łowić na serek cielęcy byle nie w sposób bydlęcy.

Nad wodę Panowie już po zimie 😉
  • jedin, eRKa i Richi55 lubią to

#40 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 23 marzec 2019 - 07:56

Ależ nie róbmy z zupełnie prostej sprawy, aż takiego wielkiego kociokwiku i pomieszania pojęć. Styl jest niezależny od pochodzenia albo statusu majątkowego  Widac jednak. że oryginalność flyfishingowego stylu jest stałym wyzwaniem dla kolejno nadchodzących orientacji i mnogich alternatyw z muchą na końcu, "od zawsze" poszukujących łatwiejszych dróg dojścia - tym niemniej archetyp pozostaje rzeczą świętą.. :)