Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Urządzenia NMEA2000 dla wędkarza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4821 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 11 grudzień 2020 - 02:12

Mercyry ms swój własny protokół sieciowy i nazywa się Smartcraft. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie producentowi odpowiedniej monetyzacji, bo skazuje nas na jego ekosystem lub słoną dopłatę. Integracja z echem wymaga zakupu gateway'a - a jakże -Smartcraft -> NMEA 200. Cena zbliżona do kompletu zegarów :) - w końcu dla producenta jest istotne, żeby kasa się zgadzała, a że user ma fanaberie - no cóż . Niestety integracja Mercurego z czymkolwiek to dramat dla portfela:

 

https://boatshop.pl/...00-gateway.html

 

Dlatego mercowi mówię nie - można kupić Yamahę czy jakikolwiek inny silnik wspierający natywnie NMEA2000  (obecnie cała konkurencja). W każdym razie przy zakupie, szczególnie mocniejszych wersji rumplowych, warto to brać pod uwagę.


Użytkownik psulek edytował ten post 11 grudzień 2020 - 02:13


#22 OFFLINE   Davson

Davson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 04 kwiecień 2021 - 22:36

 Mam takie zapytanie jak mam już kabel z wtyczką do silnika Hondy to muszę doprowadzić zasilanie do sieci przez trójnik . Czy od razu podłączyć kabel do Echa z gniazdem nmea. Jestem na etapie zakupu elementów. Zależy mi tylko na danych silnika paliwo, obroty trym itp.



#23 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4693 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 05 kwiecień 2021 - 05:14

Mam takie zapytanie jak mam już kabel z wtyczką do silnika Hondy to muszę doprowadzić zasilanie do sieci przez trójnik . Czy od razu podłączyć kabel do Echa z gniazdem nmea. Jestem na etapie zakupu elementów. Zależy mi tylko na danych silnika paliwo, obroty trym itp.

Na stan mojej wiedzy i praktyki z osprzętem n2k, każdy odbiornik winien być wpięty trójnikiem w zestaw startowy sieci, który ma własne zasilanie oraz rezystory krańcowe.

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

#24 OFFLINE   damianb

damianb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaGryfice
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Bogdan

Napisano 20 lipiec 2021 - 11:01

Witam,

 

 pytanie czysto teoretyczne, czy jestem w stanie podłączyć silnik z echosondą by odczytywać parametry pracy lub inne informacje?

 

Silnik to Suzuki DF 20 ATS  z 2020 roku, jest sporo wiązek niewykorzystanych widziałem, a echosondę mam Garmin STRIKER7SV PLUS


Użytkownik damianb edytował ten post 20 lipiec 2021 - 11:03


#25 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4693 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 20 lipiec 2021 - 12:02

Witam,

 

 pytanie czysto teoretyczne, czy jestem w stanie podłączyć silnik z echosondą by odczytywać parametry pracy lub inne informacje?

 

Silnik to Suzuki DF 20 ATS  z 2020 roku, jest sporo wiązek niewykorzystanych widziałem, a echosondę mam Garmin STRIKER7SV PLUS

Na stan mojej wiedzy- nie- z dwóch przyczyn: raz, że nie widziałem w Strikerze opcji obsługi danych zewnętrznych- zegarów itp. , dwa, że nie ma on interfejsu NMEA2000, który służy do komunikacji z zewnętrznymi źródłami danych. 



#26 OFFLINE   damianb

damianb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaGryfice
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Bogdan

Napisano 20 lipiec 2021 - 13:52

planuję zmienić na serię GPS, ECHO MAP czy te plotery będą kompatybilne z Suzuki?



#27 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 20 lipiec 2021 - 14:56

Z tego co mi powiedziano w serwisie Suzuki, bo sam byłem zainteresowany podłączeniem do gps map Suzuki 30, to takie połączenie jest możliwe z silnikami od 40km



#28 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4693 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 maj 2023 - 19:31

Pierwszy z trzech materiałów- brandowo patrząc i alfabetycznie- tym razem osprzęt w sieci NMEA2000 dla urządzeń Garmin. 

 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 03 maj 2023 - 19:32

  • Biesan, kostom63 i Bielun22 lubią to

#29 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 05 maj 2023 - 13:31

Ja mam już wszystko spięte w sieć, dziobówka, antena point1, lowrance hds, silnik yamaha , Garmin gpsmap. Wszystko działa na obecną chwilę. Na garminie dane z silnika bardzo klarownie pokazane. Co ciekawe można zdefiniować ilość paliwa w zbiorniku i na podstawie przepływu przez wtryski na echu mamy ile % zostało w zbiorniku. Co mnie zdziwiło to garmin gdy nie miałem podpiętego panoptixa zczytywał temp i głębokość z przetwornika lowrance. Ostatnio podpiąłem po zimie panoptix i w trybie perspektywy też pokazuje garmin głębokość co wcześniej nie miało miejsca.

#30 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4693 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 05 maj 2023 - 14:11

Tak, ja tez pływałem w jednej sieci z HDS i gpsmap + P1 i MG, teraz chcę zobaczyć połączenie garmina z apexem w jednej sieci

Wysłane z mojego 2201116SG przy użyciu Tapatalka
  • Lucas lubi to