Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Farby do aerografu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
499 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 06 kwiecień 2013 - 18:00

Oczywiście bez zabezpieczeń nie wolno zabierać się za malowanie z użyciem farb rozpuszczalnikowych.

Pisząc w domu mam na myśli miejsce gdzie mieszkają inni współlokatorzy.Malowanie w pomieszczeniach tylko z dobrą wentylacją i przy użyciu masek lakierniczych.

Sama maska też nie do końca zdaje egzamin bo w końcu trzeba ją ściągnąć, a jak nie ma dobrej wentylacji to i tak opary są wdychane.

Tak czy siak dbajcie o zdrowie.



#102 OFFLINE   Eskulap

Eskulap

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 286 postów
  • LokalizacjaMICRO-FISHING

Napisano 06 kwiecień 2013 - 18:04

Osoba ktora robi mi farby powiedziala ze w stosunku 1:1 uzyje specjalnego rozcienczalnika bazowego cokolwiek to znaczy :D farby mam bezposrednio od producenta, wiec wszystkie jednej firmy.

#103 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 06 kwiecień 2013 - 18:08

@lesiewicz, w zależności od ilości farby jest to dosłownie +/- 1/3 lub 1/4 alkoholu (ja jej naprawdę mało rozrabiam), właściwie można spokojnie korzystać z linku który podałem. Maluję w domu więc smród jest dość istotnym czynnikiem.

Dla tego nie polecam baz samochodowych do stosowania w domu.

Przykład z życia wzięty.

Nowa pracownica uczyła się malować aerografem, kazałem a nawet wręcz nakazałem nosić maskę. Malowała przy specjalnym wyciągu lakierniczym,niestety musiałem wyjechać na 1,5 godzinki a ona stwierdziła że maska jej przeszkadza i malowała bez niej.

Trzy dni była chora - wymioty bóle brzucha zawroty głowy.

Dzisiaj już maski nie ściąga.



#104 OFFLINE   Sambor

Sambor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaSmołdzino
  • Imię:Przemek

Napisano 14 kwiecień 2013 - 11:38

Witam Koledzy dłubacze malował może ktoś już tymi farbami jak na foto ?

Fajnie byłoby zobaczyć pomalowanego wobka taką .

SPRAY MOTIP CRAFTS

Pozdrawiam

 

2e1u2pf.jpg


Użytkownik mysz edytował ten post 14 kwiecień 2013 - 11:39


#105 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 14 kwiecień 2013 - 13:50

Chcesz tego użyć do aerografu, czy pytanie jest ogólne o malowanie tymi craftsami ?



#106 OFFLINE   Zabol

Zabol

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • LokalizacjaPraszka

Napisano 14 kwiecień 2013 - 13:58

Witam Koledzy dłubacze malował może ktoś już tymi farbami jak na foto ?

Fajnie byłoby zobaczyć pomalowanego wobka taką .

SPRAY MOTIP CRAFTS

Pozdrawiam

 

2e1u2pf.jpg

 

Nie które kolory się sprawdzają (nie wchodzą w reakcje z lakierem), niektóre mają tendencję do częściowego spływania z lakierem, a kolory typu "Chrome" itp się ważą niestety i nie wygląda to wtedy fajnie <_< Ogólnie znajdziesz na pewno lepsze farbki np.Motip (jeśli chodzi o typowe spraye)



#107 OFFLINE   Sambor

Sambor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaSmołdzino
  • Imię:Przemek

Napisano 14 kwiecień 2013 - 14:51

Dokładnie pod aerograf :) szukam kilka ciekawych odcieni niebieskiego ,brązowy, czerwony,zielony oliwka, 



#108 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 712 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 14 kwiecień 2013 - 17:11

To szukaj akryli Motip - a . Te są chyba na bazie żywic i będą się ważyć z Domaluxem i Hertzlackiem.



#109 OFFLINE   malin84

malin84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • Imię:Lukasz

Napisano 10 grudzień 2014 - 21:17

Witam Panowie mam problem zatyka mi sie aero przy Pactrach 4 wobki pomalowalem i na tym zakonczylem bo myslalem ze aero za okno wywale,dodam ze po kazdym kolorze przemywalem zbiornik i czyscilem dodam ze niczym nie rozcieczalem farby byl to moj debiut z aerografem mod.TG-180,moze problem tkwi w farbie ze za gesta?maluje na dyszy 0.3,poradzcie cos Panowie pozdrawiam



#110 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 10 grudzień 2014 - 21:34

Witam Panowie mam problem zatyka mi sie aero przy Pactrach 4 wobki pomalowalem i na tym zakonczylem bo myslalem ze aero za okno wywale,dodam ze po kazdym kolorze przemywalem zbiornik i czyscilem dodam ze niczym nie rozcieczalem farby byl to moj debiut z aerografem mod.TG-180,moze problem tkwi w farbie ze za gesta?maluje na dyszy 0.3,poradzcie cos Panowie pozdrawiam

Ja używam tylko pactry i laierow samoch. maluję takim samym aregrafem, walę serię i nic się nie dzieje! Sam napisałeś, że debiut. Cudów nie ma kolego, praktyka, albo powrót do sprayu  ;) . Znam ludzi, którzy myśleli ze kupując piankę będą trzaskali woby, a po kilku dniach męczarni rozbijali formy o ścianę  :lol: . Spróbuj lekko rozcienczyć pactrę



#111 OFFLINE   malin84

malin84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • Imię:Lukasz

Napisano 10 grudzień 2014 - 21:46

oki sprubuje ja troche rozkopac z vodka,maluje sie super ale tak jak wlalem kolor zloty to bach i zatkany ale farby dosyc geste sa!moze to tego wina?aero wyczyscilem jutro drugie podejscie zobaczymy  :) tak szybko sie nie poddam!



#112 OFFLINE   malin84

malin84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • Imię:Lukasz

Napisano 10 grudzień 2014 - 21:48

Dodam ze czyszcze i przelewam zmywaczem do paznokci.



#113 OFFLINE   malin84

malin84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • Imię:Lukasz

Napisano 11 grudzień 2014 - 17:08

witam Panowie dzis zrobilem 2gie podejscie wypucowalem aero zmienilem iglice i dysze na 0.2 i ukrecila mi sie dysza poprostu gwint zostal w tej pierwszej czesci niema opcji wyciagnac :unsure: dostane ta czesc w ktora sie wkreca dysze aero to TG-180 pomozcie ppozdrawiam



#114 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 11 grudzień 2014 - 19:34

wykręć resztkę dyszy za pomocą iglicy :)



#115 OFFLINE   malin84

malin84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • Imię:Lukasz

Napisano 11 grudzień 2014 - 20:58

wykręć resztkę dyszy za pomocą iglicy :)

Siema ogarnelem to kminilem i wykrecilem :)  lecz nadal zapycha sie aero masakra jakas! :angry: albo mam stare pactry?chociaz wczoraj je dostalem.



#116 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 11 grudzień 2014 - 21:23

spróbuj rozcieńczyć farby i podnieś ciśnienie na kompresorze



#117 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6252 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 11 grudzień 2014 - 21:33

Po pierwsze- wycisz się; po drugie- przygotuj wyciory i płyn do czyszczenia; po trzecie poświęć godzinę na wyszorowanie aerografu wewnątrz na błysk. Pamiętaj, że niezauważalna dla Ciebie drobinka zaschniętej farby po oderwaniu się od ścianki aero spowoduje zator, po którym będziesz musiał szorować całość.
Dyszę też bym sobie na Twoim miejscu kupił min. 0,5 mm- malowałem naprawdę dobrymi farbami (Aztek Testors) i na mniejszych dyszach było to samo.
  • @slider@ lubi to

#118 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 11 grudzień 2014 - 21:42

Witam Panowie mam problem zatyka mi sie aero przy Pactrach 4 wobki pomalowalem i na tym zakonczylem bo myslalem ze aero za okno wywale,dodam ze po kazdym kolorze przemywalem zbiornik i czyscilem dodam ze niczym nie rozcieczalem farby byl to moj debiut z aerografem mod.TG-180,moze problem tkwi w farbie ze za gesta?maluje na dyszy 0.3,poradzcie cos Panowie pozdrawiam

 

witam Panowie dzis zrobilem 2gie podejscie wypucowalem aero zmienilem iglice i dysze na 0.2 i ukrecila mi sie dysza poprostu gwint zostal w tej pierwszej czesci niema opcji wyciagnac  :unsure: dostane ta czesc w ktora sie wkreca dysze aero to TG-180 pomozcie ppozdrawiam

 

Cóż mam powiedzieć, szanowny Kolego. Jeśli do pasji doprowadza Cię zatykanie się dyszy 0,3 aerografu, to zmiana na 0,2 jest ostatnią propozycją, którą bym Ci dawał. Pomyśl chwilę...

 

Rozcieńczyć farbę, zwiększyć ciśnienie - to prawidłowe podpowiedzi. Do tego dodałbym od siebie - zwiększyć dyszę na 0,5 mm. Jest gorsza przy bawieniu się szczegółami, ale lepsza przy cieniowaniu. Do pierwszych zabaw z aerografem - polecam.

 

Edyt: Piotrek, jak byś podsłuchiwał moje myśli. Aż się boję ;)  B)

Nic bym nie pisał, bo po co się powtarzać. Cóż... Wszystko przez to, że piszę tak wolno :P


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 11 grudzień 2014 - 21:46


#119 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6252 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 11 grudzień 2014 - 21:54

Ba no Panie, nie jest to fizyka jądrowa to po co kombinować. Warto jeszcze dodać, że rozcieńczalniki i zmywacze potrafią wiązać pigment z farby i zapychać dysze.



#120 OFFLINE   malin84

malin84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • Imię:Lukasz

Napisano 11 grudzień 2014 - 22:11

Dziekuje Panowie za wszelkie rady wezme sobie to wszystko po lekku :) i sorki za problem pozdrawiam wszystkich Forumowiczow :)