Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa do łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2526 odpowiedzi w tym temacie

#1321 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 20 czerwiec 2020 - 21:03

Ja przy takim układzie jak na fotce nie mam żadnych problemów z ocieraniem.

A co do zakładania pasów, producent ładując łódź na przyczepę ustawiał wszystkie rolki i zapinał pasy. Tak zalecił, jest dobrze więc i ja tak zapinam. drugi pas jest na rufie opinając ją dookoła i trzeci przy silniku.

 

Tu to widać

 

https://www.youtube....h?v=HyDi0pzw9To


Użytkownik GrzesM edytował ten post 20 czerwiec 2020 - 21:11


#1322 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 20 czerwiec 2020 - 22:02

Michal Sz , spróbuj na dziobnicy zmienić uchwyt ten niebieski na czarny gumowy , mam taki na pewno nie będzie tak zdzierał żelkotu

Przecież guma to guma . Co nam pomoże zmiana koloru ?

Czarna potrafi -nie zawsze- brudzić a niebieska tego problemu nie ma. Sam wywaliłem czarne i założyłem niebieskie - czarnych  śladów brak.



#1323 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 21 czerwiec 2020 - 04:43

Jade dziś obejrzeć kampera ,kamper ma w dowodzie DMC 3,1T  , czy da rade kupic taka przyczepke bym mógłbym podpiąć ja  i nie przekroczyc 3,5T .Obecnie mam ponton ,ale jest plan zmiany na lodke  typ romana lub plaskodenna alu do 4m 



#1324 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 21 czerwiec 2020 - 06:05

Jest taka możliwość , ja kupiłem u Suskiego i zmniejszyli mi ciężar na taki jaki mi odpowiadał . Tylko weż ciężar przyczepki plus ciężar łódki i na taki dostaniesz papiery , w razie jak by Cię chcieli krokodyle warzyć musi być ok . Jak kupisz gdzie indziej nie każdy chce zmniejszyć ciężar przyczepki , Weż to pod uwagę

#1325 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 czerwiec 2020 - 07:02

Jak odpowiednio dobrać długość przyczepy do długości łodzi? Np dla łodzi 4.5 m jakiej długości przyczepa powinna być, zakładając że rufa łodzi kończy się razem z przyczepą a silnik wystaje poza?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#1326 OFFLINE   Stołczynianin

Stołczynianin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 21 czerwiec 2020 - 22:37

Jade dziś obejrzeć kampera ,kamper ma w dowodzie DMC 3,1T  , czy da rade kupic taka przyczepke bym mógłbym podpiąć ja  i nie przekroczyc 3,5T .Obecnie mam ponton ,ale jest plan zmiany na lodke  typ romana lub plaskodenna alu do 4m 

Jak kupowałem nową towarówkę to pytali się na jaką masę ma być rejestrowana. Nie wydaje mi się by to zależało od sprzedawcy, tylko od producenta bo od niego jest dokument do rejestracji.

 

Jak odpowiednio dobrać długość przyczepy do długości łodzi? Np dla łodzi 4.5 m jakiej długości przyczepa powinna być, zakładając że rufa łodzi kończy się razem z przyczepą a silnik wystaje poza?

Długość przyczepy powinna uwzględniać środek ciężkości łodzi, tak by ciężar był przed osią lub na niej. Chodzi o to by nie wypadł dyszel z kuli haka.

Wystawanie poza przyczepę jest ograniczone chyba do 1,5metra musi być oznakowanie ostrzegawcze. Jeśli wystaje tylko silnik to powinno być dobrze ze środkiem ciężkości.
 



#1327 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 21 czerwiec 2020 - 23:47

Właśnie dlatego napisałem , że kupiłem od Suskiego to jest producent przyczep i wydaje papiery do rejestracji . Ale nie wszyscy chcą tak pomóc

#1328 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 22 czerwiec 2020 - 06:37

Właśnie dlatego napisałem , że kupiłem od Suskiego to jest producent przyczep i wydaje papiery do rejestracji . Ale nie wszyscy chcą tak pomóc

To jest stadardowa procedura i nikt łachy nie robi. A jak robi to wypada z rynku. A ,że  na placu mają takie jakie mają to wiadomo ,że chcą sprzedać więc kit wciskają ,że się nie da bo on już ma homologację taką a taką. 

Żaden problem  jest wystąpić o nową homologację od producenta .Tyle tylko ,że to trochę potrwa. Łatwiej jest to wszystko załatwić przed sprzedażą/rejestracją . Można też zmienić po zarejestrowaniu ale  tu jest trochę zachodu.    



#1329 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 22 czerwiec 2020 - 13:22

Przyczepa 400 DMC to może na ponton się nadawać,albo na małą łódź, a nie romanę. Czeka Cię prawko B96 i viaTOLL

#1330 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 22 czerwiec 2020 - 13:46

A ja zapytam ile rolek kilowych powinno być według was pod romaną 4,20?

Wysłane z mojego JNY-LX1 przy użyciu Tapatalka

#1331 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 22 czerwiec 2020 - 14:11

Przyczepa 400 DMC to może na ponton się nadawać,albo na małą łódź, a nie romanę. Czeka Cię prawko B96 i viaTOLL


Przyczepa około 130 kg Romana z polmiru około 190 kg jeszcze mamy zapas na 20 w rumplu 4T 😁

#1332 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 22 czerwiec 2020 - 22:28

Przyczepa około 130 kg Romana z polmiru około 190 kg jeszcze mamy zapas na 20 w rumplu 4T

Jak jesteś pewny ,że się zmieścisz do 3.5 t to jak najbardziej warto.

 

Ja mam 3560 kg i za te 60 kg  łapię się na viaToll



#1333 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 07 lipiec 2020 - 13:49

Czy posiada ktoś w przyczepie Suski naprowadzacze/rogi (coś jak na foto nie wiem czy to od producenta ale widzę że przyczepa Suski) chcę takie zamówić u producenta tych przyczep i one ponoć mają 70cm długości/wysokości czy to wystarczy żeby one spełniały swoją rolę. Łódź alu dług. 420.

Załączone pliki


Użytkownik pio76 edytował ten post 07 lipiec 2020 - 13:56


#1334 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 lipiec 2020 - 14:39

Czy posiada ktoś w przyczepie Suski naprowadzacze/rogi (coś jak na foto nie wiem czy to od producenta ale widzę że przyczepa Suski) chcę takie zamówić u producenta tych przyczep i one ponoć mają 70cm długości/wysokości czy to wystarczy żeby one spełniały swoją rolę. Łódź alu dług. 420.

Też się zastanawiam nad montażem , suski ma u siebie w ofercie gotowe? Jaki koszt?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#1335 OFFLINE   Mc.D

Mc.D

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Deroń

Napisano 07 lipiec 2020 - 17:49

Koszt  to o ile dobrze pamiętam 200 zł za komplet .Nie zawsze mają, więc najlepiej zadzwonić.Wysokość  to kwestia dogadania.



#1336 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 07 lipiec 2020 - 19:10

Koszt to o ile dobrze pamiętam 200 zł za komplet .Nie zawsze mają, więc najlepiej zadzwonić.Wysokość to kwestia dogadania.

Tak 200zł kpl. chyba mają teraz chociaż nie bardzo chce wysyłać. Długość stała coś ok 70cm, dłuższe nie bardzo bo to cały proces produkcyjny ustawianie maszyn itp. tak mi powiedzieli...chociaż to chyba jakaś bzdura, klepią sztampę bo nie ma w tym interesu. A przyczepy idą jak woda i klient z pierdołą to drugi plan...keszsz
Może 70 styknie bo wcześniej robili ok 45...jak za mało będzie to się dospawa rurkę...hehe

Użytkownik pio76 edytował ten post 07 lipiec 2020 - 19:14


#1337 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 07 lipiec 2020 - 19:15

Tak 200zł kpl. chyba mają teraz chociaż nie bardzo chce wysyłać. Długość stała coś ok 70cm, dłuższe nie bardzo bo to cały proces produkcyjny ustawianie maszyn itp. tak mi powiedzieli...chociaż to chyba jakaś bzdura, klepią sztampę bo nie ma w tym interesu. A przyczepy idą jak woda i klient z pierdołą to drugi plan...keszsz się liczy.
Może 70 styknie bo wcześniej robili ok 45...jak za mało będzie to się dospawa rurkę...hehe



#1338 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 07 lipiec 2020 - 20:40

Proponuję zamiast dostawać nałożyć sobie na to odrobinkę szerszą rurę pcv, będzie się ładnie obracać

#1339 OFFLINE   grzesiu

grzesiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 07 lipiec 2020 - 22:17

5ff0a22959d2de9e47106386007c54f0.jpgtakie rogi są fajne

#1340 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 08 lipiec 2020 - 06:27

Ładnie wyglądają , ale jak ciężka łódka w to uderzy to nie powygina się to wszystko .
  • RobsonAL lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych