Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Przyczepa do łodzi


  • Please log in to reply
2539 replies to this topic

#1441 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,371 posts
  • LokalizacjaWielkopolska

Posted 14 January 2021 - 17:02

Korde co roku jeździcie na wczasy, a tu macie problem żeby raz na kilka dobrych lat jechać po odbiór przyczepki...
  • pawlo29 likes this

#1442 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,311 posts
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Posted 14 January 2021 - 17:08

Możesz podesłać zdjęcie lub podlinkować filmik ?
...chyba już wiem :)

Tutaj mój patent.

 

Ostanie pół roku przestałem jej używać. 

Rozpęd tyłem do wody, bach w hamulec i łódeczka sama schodzi. Jak bardzo płytko to dwa ,trzy razy. Oczywiście wcześniej trzeba ją odpiąć od przyczepy  :D  :lol:.

Zaznaczam że trzeba wyczuć prędkość i i ostrość hamowania, bo zdarzyło mi się dwa razy że popłynęła, na szczęście silnik dziobowy był włączony i z pilota wróciła.

Dokładnie jak na tym filmiku.  :P


  • M a r a s and pawlo29 like this

#1443 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,502 posts
  • Imię:adam

Posted 14 January 2021 - 17:23

Korde co roku jeździcie na wczasy, a tu macie problem żeby raz na kilka dobrych lat jechać po odbiór przyczepki...


Ja nie mam problemu, tylko się pytam. Jak mam dac 700zl za paliwo a 800 za dowóz, to po ki.diable tracić czas na zbędne wycieczki ?

#1444 ONLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Posted 14 January 2021 - 18:09

Ja nie mam problemu, tylko się pytam. Jak mam dac 700zl za paliwo a 800 za dowóz, to po ki.diable tracić czas na zbędne wycieczki ?

Tu masz rację , ale to się zmienia gdy ktoś kupuję lichą przyczepę tylko dla tego ,  że po dobrą przyczepę trzeba  jechać . Są dwa minusy ,  jeden że się wkurzamy że nie jest tak zrobiona jak być powinna , ale to wychodzi w eksploatacji , a drugi minus jak byśmy chcieli ją sprzedać to sporo na takiej tracimy  , oczywiście każdego wybór i taki szanuję 



#1445 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,371 posts
  • LokalizacjaWielkopolska

Posted 14 January 2021 - 18:19

Ja nie mam problemu, tylko się pytam. Jak mam dac 700zl za paliwo a 800 za dowóz, to po ki.diable tracić czas na zbędne wycieczki ?


No właśnie ten ciągły brak czasu, skąd ja to znam... 😩

#1446 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,361 posts
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Posted 14 January 2021 - 18:27

800 dowóz? Ja zapłaciłem 199zł za dowóz z Mazur do Zielonej Góry.
Co prawda mogłem zamówić dowóz na oddział firmy w Nowej Soli (miał bym 32km) ale i tak mi się nie chciało jechać. Wolałem dostawę pod bramę.
Czy mam lichą? Nie wydaje mi się, Lorries nie należy do lichych i tanich.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#1447 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,502 posts
  • Imię:adam

Posted 14 January 2021 - 18:48

@tresor , to zależy od firmy. Tema np zbiera zamówienia i jak.ma kilka sztuk na dolny Śląsk, to leci transport na lawecie 6 przyczep i rozwożą po 250zl . Inni mają oddziały, badz po trasie za parę zl przywioza. Jeśli producent niema transportu własnego, to za 200zl nikt Ci nie przywiezie 500km w 1 stronę, niema szans. Kiedys jakas przyczepkę chciałem to mi wycenili kolo.800zl za 350km

Edited by siarq, 14 January 2021 - 18:49.


#1448 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,914 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Posted 14 January 2021 - 19:31

Wszystko koledzy ładnie pięknie ale .... nikt nie zwraca uwagi na jeden zasadniczy i jak że ważny szczegół , a mianowicie ... szerokość przyczepki...
Moim zdaniem łódka ma leżeć najniżej jak się da i pomiędzy błotnikami... a nie sterczeć wysoko na płozach nad błotnikami ;)


Aluminium, też wybiją, widziałem nie raz😉
Płozy z tyłu mam na tej wysokości co Ty rolki
Przód unoszę sporo wyżej łatwo wtedy się ześlizguje do wody

Ale co tam, nikt się nie przekona jak sam nie odczuje 😁
Jest zresztą takie przysłowie,, Mądry Polak po 😎
Pozdrawiam

#1449 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,148 posts
  • LokalizacjaBug i bużyska

Posted 14 January 2021 - 20:02

[quote name="Karol Krause" post="2857384" timestamp="1610577327"]Danielu użytkowałem dwa sezony ...  dość intensywnie , złego słowa nie mogę powiedzieć ,,, zaliczyła kilka tras po 500 km w jedną stronę i problemów nie było żadnych... ani z elektryką ani z mechaniką. 
Obecnie mam czołg a nie przyczepkę ... w porównaniu do tej wyżej , tz nawet nie ma co porównywać ... sztywność , grubość profili itp... dla mnie pierwsza klasa
Chociaż kilka przeróbek wykonałem nim złamało mnie choróbsko.
Na fotkach tego nie widać ale dwie pierwsze rolki te najazdowe dałem poczwórne, płozy poszły w zapomnienie dzięki temu nie trzeba się topić po szyję żeby zwodować łodkę.
Przyczepka GALA BBG Syriusz.
 
Dobrze sparowany zestaw ? Tzn dobrze prowadzi się przyczepkę ze Skyllą na drodze ? Wodowanie na płytszej wodzie do ogarnięcia w jedną osobę ?

#1450 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,148 posts
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Posted 14 January 2021 - 20:56



Dobrze sparowany zestaw ? Tzn dobrze prowadzi się przyczepkę ze Skyllą na drodze ? Wodowanie na płytszej wodzie do ogarnięcia w jedną osobę ?[/quote]

Moim zdaniem zestaw dograny jest bardzo dobrze...łódka leży bardzo nisko na przyczepie a tym samym środek ciężkości leży nisko co bardzo dobrze wpływa na zachowanie się przyczepki na drodze...bardzo sztywny, zwarty zestaw...nic się nie buja, nie skacze, nie myszkuje po drodze...prędkości autostradowe nie robią wrażenia na zestawie.
Zmieniając plozy na zestawy rolek miało to dać możliwość samodzielnego wodowania i podjęcia z wody łódki... i to działa...
Przy płytkim slipie i braku możliwości utopienia stosunkowo głęboko przyczepki nie wyobrażam sobie szarpania się i spychania 600kg z płóz...nie na moje zdrowie...fakt druga wciągarka znacznie ułatwia i pomaga i pewnie przez okres zimowy zamontuję również i u siebie...zawsze to drugie alternatywne rozwiązanie.
  • gaweł likes this

#1451 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,166 posts
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Posted 14 January 2021 - 21:47

Wszystko koledzy ładnie pięknie ale .... nikt nie zwraca uwagi na jeden zasadniczy i jak że ważny szczegół , a mianowicie ... szerokość przyczepki...

Moim zdaniem łódka ma leżeć najniżej jak się da i pomiędzy błotnikami...  a nie sterczeć wysoko na płozach nad błotnikami  ;)

 

 A na tak lubianych resorach będzie jeszcze wyżej. 



#1452 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Posted 14 January 2021 - 21:53

Do łódki 4-4.2m polecam Sidke MiroCar z Bydgoszczy.
Ledy, bez tylnej belki, 3 rolki kilowe, 4-6 bocznych, bałwanki naprowadzajace.I to za 3-3,2k. Przyczepa latała ostatni sezon 2-3x w mcu po 520km i nic więcej nie potrzeba. Wodowanie przy nizowce na Odrze bez problemu. Wiele osób z forum ma i poleca. No chyba, ze ktoś potrzebuje +20% do lansu z przyczepa za 5k 😀

Edited by pmiszk1, 14 January 2021 - 21:56.


#1453 ONLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Posted 14 January 2021 - 22:29

 A na tak lubianych resorach będzie jeszcze wyżej. 

Łódka jest między błotnikami , przyczepa ma resory i amorki  , rewelacyjnie się prowadzi  i woduje łódkę . Jak ma się bardzo szeroką łódkę to robią na taki wymiar że łódka będzie między kołami , a nie nad błotnikiem 

Attached Files


  • pmiszk1 likes this

#1454 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,502 posts
  • Imię:adam

Posted 14 January 2021 - 22:45

Łódka jest między błotnikami , przyczepa ma resory i amorki  , rewelacyjnie się prowadzi  i woduje łódkę . Jak ma się bardzo szeroką łódkę to robią na taki wymiar że łódka będzie między kołami , a nie nad błotnikiem



To zdiecie przedstawia przyczepe Suski?

#1455 ONLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Posted 14 January 2021 - 22:47

To zdiecie przedstawia przyczepe Suski?

Tak Suski  Radom



#1456 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,371 posts
  • LokalizacjaWielkopolska

Posted 14 January 2021 - 22:48

Łódka jest między błotnikami , przyczepa ma resory i amorki , rewelacyjnie się prowadzi i woduje łódkę . Jak ma się bardzo szeroką łódkę to robią na taki wymiar że łódka będzie między kołami , a nie nad błotnikiem


Paweł obrysówki były w standardzie czy dołożyłeś?

#1457 ONLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Posted 14 January 2021 - 22:53

Paweł obrysówki były w standardzie czy dołożyłeś?

Takie były w standardzie  , fajnie widać w ciemności jak cofasz  , jedyne co dołożyłem to z przodu blach pod nogi , totki wcześniej wstawiłem 


  • Sławek77 likes this

#1458 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 posts
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Posted 15 January 2021 - 08:01

Łódka jest między błotnikami , przyczepa ma resory i amorki  , rewelacyjnie się prowadzi  i woduje łódkę . Jak ma się bardzo szeroką łódkę to robią na taki wymiar że łódka będzie między kołami , a nie nad błotnikiem 

Witam, ile w cm jest od dna łodzi do podłoża.



#1459 ONLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Posted 15 January 2021 - 08:14

Witam, ile w cm jest od dna łodzi do podłoża.

Jak będę na dworze to zmierzę , teraz trochę zasypało 



#1460 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,166 posts
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Posted 15 January 2021 - 09:14

Łódka jest między błotnikami , przyczepa ma resory i amorki  , rewelacyjnie się prowadzi  i woduje łódkę . Jak ma się bardzo szeroką łódkę to robią na taki wymiar że łódka będzie między kołami , a nie nad błotnikiem 

Jak jest zrobiona pod łódkę to jak najbardziej wskazane aby była jak najniżej ( środek ciężkości) .

Ale jakby nie zrobił to na resorach zawsze będzie wyższa mam na myśli wysokość piór resoru  od tej tradycyjnej osi. Wygięcie profili  w dół  między ramą i przykręcenie tam  rolek kilowych  też potrafi obniżyć środek ciężkości.

Na szczęście mam tylu producentów przyczep ,że każdy znajdzie coś dla siebie. Do tego kilku jest bardzo "elastycznych" którzy zrobią tak jak chcesz.